Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

GeusX

Pěkná zápletka, solidní příběh. Rozhodně lepší průměr, jen jsem od závěru čekal o něco víc, abych filmu dal vyšší ohodnocení. ()

Litsarch

Podobné filmy nevyhledávám, ale tento snímek mě mile překvapil. Tedy, malinko bych skrátil stopáž a udělal ho trochu svižnější, jelikož některé části se trochu více vlekly, ale to je tak jediné, co bych mu vytknul. Líbil se mi Richard Gere. Skvěle do této role zapadl a víceméně na něm snímek stojí, jelikož ostatní postavy nejsou oproti němu tak výrazné. Snad jen detektiv. Nicméně famózního výkonu, jako ve filmu "Hachiko: A Dog's Story (2009)" opravdu nedosáhl. Scénář a zápletka byla pro mě jedna z těch lepších a nedivil bych se, kdyby z části se Jarecki inspiroval realitou. V některých částech to totiž docela vypadalo jako autentický příběh. Byl jsem také mile překvapen, že do takového příběhu se podařilo vsunout pár vtípků a černého humoru, které film malinko odlehčili. Co mě ale na 100% utvrdilo v hodnocení **** byla reakce diváků, uživatelů ČSFD na ČSFD.cz projekci tohoto filmu. Po závěrečné scéně a naskočení titulků 3/4 diváků naprosto nechápalo, a až po pár vteřinách jim docvaklo, proč film skončil tak, jak skončil. Toto se mi stalo v kině poprvé a utvrdilo mě to, že snímek je moc dobře kontrukčně postaven s nenápadným, ale o to více úderným koncem. Některé tváře návštěvníků totiž krásně značily, že konec nechápou ani po několika minutách. ()

Terva

Když se to kazí, tak s plnou parádou. Robert Miller (Richard Gere) by mohl vyprávět. Od ženy k milence, dcera prudí, prachy v kopru, tedy v Rusku a divák si tak říká, co by se ještě mohlo stát. A stane se, ne jen jedna nebo dvě věci, ono se jich stane za celý film nespočet. Když už se z jedné dostane, druhá klepe na dveře. CITÁT Jsem už starý..... Za vším však hledejte peníze, ty jsou hybnou silou příběhu. A kdo pořádně sleduje nervozní chování pana Millera, jeho neustálé kalkulování a jeho pocit "PENĚZ" nebude vůbec na konci filmu přemýšlet, jak to dopadlo. Prostě to snad hned každého napadne. A k hereckému obsazení bych napsal, že vlastě Gere je jediný usměvavě pěkný herec na place. Susan už to má skoro za sebou a Brit i blond vypadá jak Brit ze Skotského poloostrova. Povedený snímek, dobrá hudba a zajímavý konec. CITÁT - Dámy a pánové Robert Miller........... ()

tomeš

výbornej scénář, slabší provedení, richard gere už má svoje nejlepší léta za sebou a pan režisér snad před sebou. skvělé chuťovky ale byly v podání susan sarandon a tima rotha! ()

DEXTER099

To se tak jednou zase jeden boháč zapletl do problému a neví jak z toho ,protože by ho to mohlo stát nějaký ten milionek.Jejich starosti na mojí hlavu.No za mě kvůli solidnímu hereckému výkonu Richarda Gera a Susan Sarandon 60% a tři hvězdy.Jako páteční film na usnutí dobré. ()

pools

Film o tom, že i když uděláte sebevětší průser, tak pokud máte dostatek peněz a prestiže, nestane se vám lautr nic! Kromě lehké psychické nesrovnalosti. Tohle by měli pouštět ve vězení Madoffovi ;-) ()

ivishka

Smutná skutečnost dnešní doby při nízkorozpočťácích(tedy mám dojem, že tento film spadá do této kategorie a pokud ne tak tím hůře pro něj). Někdo kdo měl pár korunek navíc si zafinancoval zbytečnou červí díru ve filmografiích dvou profláklých tváří na které nalákal důvěřivé diváky - Richard Gere a Susan Sarandon. Na zbytek herců nezbyly peníze a tak najali sortu hodnou průměrného přístupu snad každého náročného diváka jako jsem já. Možná si někdo po čtení tohoto komentáře(pokud je někdo někdy čte) řekne tak proč se dívá na tento film? Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat - protože díky Richardovi Gereovi dávám občas šanci filmům i s trochu nižším hodnocením. Bohužel tento je druhý v pořadí zatím nejhorší film ve kterém pan Gere za poslední dobu hrál - škoda pro něj. Tak tedy snad jen na závěr, že existuje spousta lepších filmů s horším hodnocením, které by si okamžitě zasloužily uznání. ()

kobejn

Cože? To (napsal) a natočil nějakej "bezvýznamnej Polák", kterej je ještě navíc debutant na poli celovečerního hranýho filmu? Cože, dokonce se to vyhlo i našim kinům? Cože, vono je to (zatim) jen v modrejch? Cože, Gere se nakonec nepromáčk do Oscarovejch nominací? Cože, takovejdle perfektní biják? Jen tak dál pane Jarecki! ()

javak810i

V tomto velmi solidním dramatu dokázal Richard Gere, že ještě nepatří do starého železa. Co si budeme nalhávat, film stojí z velké části právě na (jeho) dobrých hereckých výkonech a skvělém soundtracku. Nebýt pár hluchých míst a trochu neuspokojivého konce, mohly to být velmi dobré 4 hvězdičky. Takhle jen "s odřenýma ušima." Každopádně to bylo lepší, než jsem čekal. Viděno na ČSFD projekci 2.4. ()

Macejko

Do dnešného dňa bol pre mňa Richard Gere "tým rádoby fešáčiskom, s ktorým som nikdy žiadny film nevidel do konca a ktorý si sem-tam rekreačne strčí do prdele hlodavca". Po zhliadnutí Arbitrage si ho ale okamžite presúvam do kolonky "pán herec". Nielenže stvárnil skvostne nejednoznačnú a životnú postavu, on ju navyše stvárnil tak, že každá jej sekunda na plátne je čistý divácky pôžitok. A to v podstate platí aj o celom tomto filme. Inteligentne napísané, suverénne natočené a cieľavedomé. Navyše to ani napriek všadeprítomným finančníckym termínom a machináciám nestráca zo zreteľa to, o čo ide predovšetkým - o monumentálny a výhradne osobný prúser hlavného hrdinu, ktorý môže každou minútou prísť o všetko. ()

kaylin

Richard Gere už není tím bohatým chlapem, co si jednou vybere tu správnou prostitutku, z které by mohl udělat princeznu. Časy romantických komedií už podle všeho skončily, nutno říct, že "Pretty Woman" jen těžko překoná. V posledních letech se vrhl spíše na thrillery a nutno říct, že mu to celkem jde. Je to jednoduše dobrý herec. Pravda, asi si tím nezíská takovou popularitu jako Liam Neeson, ale přece jen mu podobné role sedí. Dokáže nasadit ten správný výraz, kterým se vžije do role hodného tatínka i pořádného hajzla, který ovládá lidi kolem sebe a ti o tom ani pořádně neví. Robert Miller je velmi bohatý člověk, který vlastní rozsáhlou společnost a má zaděláno na velmi spokojený důchod. Robert Miller je muž, který má milující ženu a dceru a podle všeho žije šťastný život. Jenže všechno je samozřejmě jinak. Jeho společnost má problémy a nejspíš se do nich dostane i on kvůli nějakým těm podvodům. To ale není všechno. Miller má možná šťastnou rodinu, což mu však nijak nebrání v tom, aby měl milenku. Jenže co se stane, když milenka umře při autonehodě, kterou on zaviní. Uteče, anebo se policii přizná? Miller si nevybírá tu nejjednodušší cestu, a tak se dostává stále hlouběji a hlouběji do kolotoče, na kterém sedí, ale který už rozhodně neřídí. Všechno se s ním točí a on dělá poslední zoufalá rozhodnutí, která by teoreticky měla vést k nápravě, což se ale neděje. Gerovi skvěle sekundují Susan Sarandon a Tim Roth, což je jeden z nejvíce nedoceněných herců, a to i rolemi. "Arbitrage" není špatný film, má svou gradaci, ale ten závěr je možná až příliš symbolický. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/arbitrage-interview-male-deti-neznamy.html ()

gogos

No, rozhodně jedno z dramat, které stojí za to vidět. Kvalitní zápletka i scénář solidně graduje, odsejpá a nemá prakticky žádná hluchá místa. Sázka na jistotu v podobě hereckého obsazení se vyplatila, Gere i Tim Roth - oba jsou naprosto skvělí! Smrtelné lži nemají prakticky žádnou slabou stránku, zaujmou, zbytečně se neprotahují a ve výsledku se jedná o skutečně dobře odvedenou řemeslnou práci. Snímek možná nenadchne tak, aby srážel do kolen, nicméně jeho shlédnutím rozhodně nic nezkazíte. Zasloužené 4* a díky ČSFD za projekci! ()

italka63

Předně smekám před režisérem Nicholasem Jareckim, neboť takto vytvořit atmosféru absolutního hraničního stresu, to se jen tak nevidí. Totéž Gere, výborný, vyždímaný, ale navenek stále dokonalý. Kterak se dostanete do famózního průšvihu a hledáte cestu ven, která je klikatá a mizí někde na silnici, kde se nehody stávají. Moje oblíbenkyně Sarandon byla tou pomyslnou třešničkou na dortu. ()

stration

Až nezvykle sympaticky hrající Gere v thrilleru, který nejednou překvapí. Vadil mi akorát pomalejší rozjezd po dějový zvrat, který by mohl pár nedočkavců odradit a to by byla škoda. ()

togaf

Nemám (a nikdy jsem neměla) ráda Richarda Gere, možná proto se mi líbil v roli Roberta Millera - bezohledný bohatý hajzl. Když se mu začnou dít špatné věci, resp. když zaviní pár sviňáren, tak mu prostě nemusím fandit. Vždycky, když už to vypadá, že ho jeho bystrý mozek nebo prachy zachrání, tak se začne bortit další z pilířů jeho ach-tak-dokonalého života. Hahá, jsem možná škodolibá, ale film je to bezvadný. ()

dom156

Film jsem si pustil když jsem jel ve vlaku. Zpočátku jsem moc nevěděl oč jde a na čem jsem, ale brzy jsem se zorientoval. Jinak to bylo vcelku fajn podívaná o člověku, který má žaludek na vše a má hroší kůži. Nic co by mě ohromilo, ale ani mě to nezklamalo, klasický průměr a mírně doporučuji. ()