Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

dr.horrible

Zločiny a poklesky. Nicholas Jarecki po nepodarených Informátoroch vykazuje citeľné zlepšenie, hlavne čo sa scenára týka. Veľmi inteligentne napísané a na US pomery až prekvapivo málo vysvetlovania. Martinézova hudba tomu dodáva úžasne moderný feeling, Gere sa snaží ako o život, Roth klasicky vynikajúci, rovnako ako Sarandonová aj na minimálnom priestore, ale Brit Marling aj tak prehráva všetkých okolo. Opäť. 75%. World is cold ()

InJo

SMRTELNÉ LŽI jsou precizně napsaným a zahraným dramatem, které je ale ve své snaze o chytrost, propracovanost a realismus tak (na poměry tradičních hollywoodských thrillerů) nezvykle střídmé a zemité (nečekejte žádné šokující zvraty, jakýmkoliv způsobem přehnané scény či postavy - snad opravdu vše zde působí uvěřitelným dojmem!), že se obávám, že na ně poměrně brzy zapomene jak širší divácká obec (a to je mnoho diváků patrně nikdy ani neobjeví), tak i já sám... A je to bezpochyby škoda, protože zmizet v propadlišti (filmových) dějin si zaslouží úplně, ale úplně jiné snímky. 70 % ()

Anderton

Po dlhom čase hollywoodsky film, ktorý sa nehanbí za to, že celý dej pozostáva zo záberu a protizáberu pri dialógoch väčšinou v interiéroch. Ani za to, že záver prekvapí tým, že neobsahuje žiadnu scenáristickú vychytávku, vytrhnutú z reálneho života. No je to samozrejme aj návod, ako napríklad v našich podmienkach natočiť niečo podobne lacné a zároveň inteligentné. Arbitrage ukazuje, že s množstvom peňazí si život neuľahčujete, naopak komplikujete a že vzťahy s ľuďmi z vašeho okolia musia byť založené na kalkule a nikomu nesmiete dôverovať a to v tomto prípade platí na všetkých okolo Millera. Je to trochu pritiahnuté za vlasy, ale ide to svojim spôsobom proti klasickému rozprávaniu a to sa cení. ()

Pedestrian

Roger Ebert zařadil Arbitrage mezi nejlepší filmy roku a František Fuka tomu dal 100 %. Roger Ebert je už ale starý pán a František Fuka už také není nejmladší. Takže bych to viděl na nostalgické vzpomínání, protože tyhle filmy se v 90. letech točily jako na běžícím páse. Každopádně je fajn, když člověk může zase po čase fandit nějakýmu hajzlovi. ()

Chrustyn

Richard Gere nestandardní, ale výborný v pomalejším ale scénáristicky propracovaném thrilleru, o muži, který má vše, ale prožívá období, kdy se mu jeho dokonale postavený domeček z karet postupně hroutí. Gere, zde není žádné neviňátko a rozhodně ví, že aby si zachránil svou životní úroveň a možná i krk, nesmí hrát podle pravidel a přesně podle toho i jedná. I přesto, že má film vyloženě pomalé tempo a nevygraduje v žádný nečekaný nebo strhující závěr, má rozhodně co nabídnout a minimálně všichni, kdo touží po chytrém filmu, dostanou co si přejí. ()

Arsenal83

Presne ako hovorí názov, ak ste natoľko drzý, že celý svoj život zamotáte do klamstiev, lžiam voči svojej žene, voči svojej dcére, voči firme, milenke i voči sebe samému, tak sa z toho len tak nevymotáte. Nie špičkový, ale celkom chytrý thriller z finančného prostredia, ktoré nie je mojou doménou, o to viac som bol prekvapený, že som sa na návnadu chytil. Nie je to dokonalé ako Match Point, ale celkom sa mi to svojím obsahom podobalo. Škoda len, že Laetitia si nezahrala dlhšie. ()

lillien

Príma milionářova dráma o nutkání víc a víc bohatnout, neb imponovat v šedesáti hormonálně rozbujelé pětadvacítce je bez milionů fuška. Navíc když je to francouzka, je nabíledni, že bude mít tři prdele keců, když se zdržíte na schůzce, protože "se ne pa lamůr", lamůr je, když s ní oxidujete od rána do večera. A když se to podnikání zadře, milenka držkuje a nějak se to celé musí polepit, začne to být docela záživné. Gere není mým samčím idolem, přesto mě herecky bavil. Žádný velký hit, ale rozhodně velmi uspokojivá detektivní dramoška. ()

jojinecko

Veľmi príjemné a nečakané prekvapenie! Filmy s (ne)stárnúcim Richardom Gerem už mám tendenciu radiť k tým "menej významným", Arbitrage je našťastie výnimkou. A to výnimkou viac než podarenou. Dej filmu nie je prakticky ničím originálny alebo jedinečný, ale scenárista (zároveň režisér) dokázali aj z prevarených ingrediencií pripraviť veľmi chutný pokrm. Prakticky každá línia vo filme je funkčná, napätie je akurátne dávkované a toho, čoho som sa obával najviac (nejakého debilného twistu alebo klišoidného výústenia) sa nekonalo ani náhodou, pričom ten konečný radikálny strih považujem za vynikajúce riešenie (ale viem si predstaviť množstvo ľudí, ktorý to budú vidieť opačne), argumentujúc tým, že všetko podstatné bolo predsa povedané pred tým, aj medzi riadkami, čo sa týka profilov osobností aj všetkých vysvetlení... Btw povedal niekto Timovi Rothovi, že toto je iný film a už nehrá Dr. Lightmana?:) ()

honajz

Tak jsem nějak pořád čekal, kdy to bude o něčem jiném, než jak milionář o štěstí přišel, a to ještě za pomoci těch nejprofláklejších berliček, a ono pořád nic. Tajuplná hudba navozovala neustále dojem, že jde o něco víc, ale nakonec hudba byla to nejlepší na celém filmu - dala mi víc než jalový příběh. Za ocenění stojí i kamera, záběry jsou výborně zakomponované, ale to je vážně asi tak vše. Navíc zlom v příběhu přichází až skoro po 30 minutách, do té doby je to stáýle jen předehra a seznamování s postavami, ale půl hodina je na entrée k takovému filmu zbytečně moc. ()

Ivoshek

Dobrá věc, taková civilní. Docela jsem to Gereovi věřil a - hlavně - by bylo fakt těžké mu nefandit, i když je vlastně v důsledku jen kurevník a defraudant. Až překvapivě povedený film. ()

Othello

Nebejt obsazení, tak tahle záležitost nezavadí o světlo světa, protože tohle překombinované kriminálně korporátní drama bez jediné instantně dramatické scény se prostě nikomu nevyplatí. Díky bohu však za hereckou krizi Gera, který si uvědomil, že pokud na závěr své kariéry bude odsouzen k romantické zoofilii v měkkých světlech (čti Hatchiko), bude mít na náhrobku dost možná něco jako "Eee... somebody" a tím pádem čechral oba jemu zaslané scénáře za posledních pět let, aby mezi nimi našel ten, ve kterym může více křičet, tedy předvést výkon.Čímž vytáhnul z domova důchodců Susan Sarandon, u níž jsem v jedný scéně prosil boha o milost, aby jí to prso nevypadlo i Tima Rotha, který přehrává, jak kdyby mu bylo pět a někdo před něj postavil kameru. Výsledně nějaký Jarecki dostal 12 mega na to, aby si zadaptoval svůj skutečně dobrý scénář, který až učebnicově dokáže prolnout několik dějových linií bez náhodných situací a s logicky a pragmaticky jednajícími postavami. Svojí špetkou do mlýna z pozice režiséra přispěl v podobě vykreslení nemocného odcizeného světa od čtyřicátého patra výše, kdy mnoho scén uvozuje chladným statickým záběrem na objekty (ale nikoli klasické stavba -> tzn že tato scéna se bude odehrávat uvnitř) a ukončuje velkými celky na samotnou postavu. Další ojedinělou věcí je vnímání hlavního hrdiny, který ačkoli je svině k pohledání, tak míra jobovek, co na něj snáší nutně buduje diváckou empatii. Hlavním záporákem tady totiž není nikdo konkrétní, ale prostředí, ve kterém se hlavní hrdina celý svůj život pohybuje. ()

JASON_X

Tak tohle jsem si pustil velkým nešťastným omylem, jsem otrávený a naštvaný za promrhaný večer. Střední proud prostě fakt není pro mě, během sledování Arbitrage jsem se několikrát málem udusil nudou a všechny postavy filmu vzbuzovaly můj mrtvý nezájem (to je prosím logický opak živého zájmu). Jalový námět, jalové postavy, jalové dialogy, jalový děj, jalová hudba. Jalový pokus o thriller ze života jakéhosi finančního magnáta, vycpaný bezpočetnými chuchvalci scénáristické vaty. Nikdy víc už nic podobného nechci vidět, to bych radši koukal do stropu nebo z okna. / Krista boha jak si tak čtu zdejší komentáře, nabývám hrůzného dojmu, že jsem snad z jiné planety... ()

Morholt

Solidní scénář a překvapivě nevadící Gere, ale tato pozitiva vyvažovala bezkrevnost. Ne že bych se nudil nebo nedokázal udržet pozornost, to zase ne, ale zkrátka mi celý film sjel jenom po povrchu a nezavrtal se do pórů. I tak se ale jedná o lehký nadprůměr. 60% ()

Grran

Tak Smrtelné lži je velice zajímavej a depresivní film, dle mého názoru tak moc nabitý dějem, že vás až do konce nechá bez dechu. Bonus filmu bezpochybi je konec, který vám ten dech skoro doslova vyrazí a zanechá vás v temnotě sálu s myslí roztočenou na plné obrátky, avšak bez možnosti dokončit své myšlenkové pochody. Každopádně mimo celkovou nabitost vypjatými situacemi nabízí film odlehčení v podobě několika opravdu vtipných scén (smál se celý sál, tak to zřejmě nebude pouze moje subjektivní hodnocení..). ()

Genero

Richard je prototypem idola, který je za všech okolností krásný, vrásky pravidelně natírá Dermacolem a zásadně nemasturbuje na veřejnosti. Pro ženy a určitý typ mužů bude přitažlivý a žádoucí i v situaci, kdy se změní hluboko pod zemí na ropu. Proto je předurčen k rolím velmi, ale velmi mocných a bohatých mužů, kteří dobře znají význam slova dividenda a nebojí se ho použít. Jelikož můj mozek prokáže absolutní ekonomicko-analytický vrchol, když donutí nejistý ukazováček vyťukat u bankomatu PIN, šly v tomhle filmu veškeré ty finančnické úskoky, tanečky a píčovinky úplně mimo mě. Když se ale vcítím do magnáta, který snídá stříbrnou lžičkou kaviár a v paklíku bankovek v jeho peněžence jasně vévodí Masaryk, asi bych taky podlehl lehké frustraci, kdyby v mou rukou na sračky rozsekaném automobilu vesele plápolala vyvolená samotného Obelixe a na paty se mi lepil pan Oranžový. ()

maseer2

skvěle gradovaná a dost podhodnocená záležitost, ve které se úspěšný podnikatel stále více zaplétá do pavučiny lží a snaží se zuby nehty zabránit tomu, aby se mu celý život zhroutil jako domeček z karet.. podaří se mu to? ()

Caszidy

Pro mne osobně jsou Smrtelné lži nesmírně příjemným překvapením. V podstatě "no name" režisér, jenž si i sám napsal scénář natočil působivé drama lehce motivované nedávnou finanční (hypoteční) krizí v USA. Tvůrce Jarecki se prostřednictvím Smrtelných lží trefuje do všech těch finančních žraloků a můžete si být jisti, že střílí zatraceně "ostrými"! Nejvíce mi utkvěla v paměti asi scéna ze závěru filmu, kdy konkurenční finančník Mayfield, jenž po dlouhém kličkování nakonec přeci jen koupil millerovu společnost, na otázku svého poradce, zda nevidí na neověřitelných 400 milionech něco zvláštního odpověděl: "nevidím tady nic špatného." Ano, přesně takhle nás podobní Millerové a Mayfieldové dostali tam kde jsme. Zžíravě nepříjemný a zároveň chladnokrevně pravdivý je ve filmu i kontrast millerovy schopnosti ze všeho se vylhat a neschopnost systému a zapšklého detektiva Bryera využívajícího i zakázaných prostředků, dostat sebestředného magnáta věřícího pouze ve vlastní neomylnost, ze sedla. Paradoxem je, že ačkoliv je Miller chamtivý egoista, při sledování jeho počínání máte stále nutkání tak nějak mu fandit. ()