Malá Kačka trpí poruchou ADHD a kvůli tomu má ve škole problémy. Paní učitelka by se jí velmi ráda zbavila a ani spolužáci nemají Kačku moc rádi. Nicméně Kačka je velmi chytrá holčička a nepochopení okolí i ji samotnou trápí. Její maminka Julie žije s přítelem, Věroslavem Herianem, se kterým také pracuje v chemické laboratoři, kde spolu zkoumají potravinové doplňky. Věrek je bratrem ředitelky chemického ústavu, Milady, ve kterém Julie pracuje. Julie koupí Kačce, která běhá za každým psem, jezevčíka. Nastávají prázdniny. Věrek by rád vyrazil sám s Julií na tři týdny do Řecka a Kačku by odložil k Miladě. Milada ale na rovinu prohlásí, že Kačku předá do letní školy. S tím Julie nesouhlasí, a tak nakonec Kačka, Herian a Julie vyrážejí na Šumavu do penzionu k dědečkovi a jeho přítelkyni Radce. Nepříjemný nevrlý Herian připravil pro Julii a Kačku prázdninový program. Z něho ale brzy rychle sejde, když Herianovy plány na cyklovýlety skončí neúspěchem. Julii se velmi líbí pohodářský údržbář Ivan, který v penzionu bydlí a pracuje. V penzionu panuje pohodová atmosféra, která je způsobena přátelskými vztahy mezi obyvateli penzionu a jejich hosty. Mezi stálé obyvatele patří i malíř Štefan Štefík, ten v penzionu maluje své obrazy a na sousední farmě chová ovce a kozy. Za Herianem přijíždí jeho sestra Milada, aby zde také strávila několik dnů volna. I ona se zhlédne v Ivanovi. Ten však o namyšlenou a důležitou manažerku vůbec nestojí. Milada přijde na to, že Ivan a Julie se sobě líbí a namluví Julii, že s Herianem vyhráli konkurz na pracovní pobyt v Anglii. Tím je chce od sebe dostat. Julie je zmatená a Ivan s ní chce ukončit počínající vztah. Toho chce Milada využít a Ivana svést při vodáckém výletě, který celá společnost podniká. Vodácký výlet kvůli Herianově nepozornosti skončí pomalu tragédií. Kánoe, ve které Herian s Julií, Kačkou a psem Hugem plují, totiž narazí do převoznické loďky a Kačka se začne topit. Jen duchapřítomnost Ivana Kačku zachrání. Julie se vzpamatovává z šoku, který zažila. Herian si další den bere na výlet Kačku sám. Cestou je na Kačku zlý a ona mu i s Hugem uteče... (TV Prima)

Terva

Tak jsem po dlouhé době šel na český film do kina. Hlavně mě lákal Lukáš Vaculík. Tedy ne, že by mě přitahoval sexuálně, ale byl jsem zvědav, jak by si mohla vést jedna z českým možných filmových hvězd. No, asi je pod špatným vedením. Celý snímek působí hodně mdle až nevyrovnaně. Hodně to používá děj z různých slavnějších českých snímků. Juraj Šajmovič se musí ještě hodně učit. ()

Tryskomyš

Takovéhle filmy potřebujeme. Kyždý je jiný a tady autor ukazuje dětem, jak se chovat k ostatním. Že i když je někdo trošku aktivnější, přesto má rád stejné věci jako ostatní a hledá si své místo v životě. ()

Lukrecie

Výborný nápad natočit filmovou komedii o tématu ADHD, konečně, to je snad první takový film v ČR. Přirozené scény ze života, zajímavý scénář, fajnový nápad s mluvícím a ještě vtipným psem 😁. Milý, láskyplný a místy i roztomilý film 😉👍 ()

Pierre

Je mi záhadou pro koho jsou tyhlety typy filmů určeny. Proč je film který se tváří jako rodinna komedie o přátelství málého pejsánka a jedné roztomilé (i když doopravdy pekelně rozmazlené) holčičky ve druhé polovině vlastně jenom o vztazích a o tom kdo s kým spí? Copak do rodinného filmu patří rádoby vtipné dialogy o kozách??? Když film nikoho nezabaví, hlavní hrdinka která má být sympatická vás od prvních deseti minut začně nehorázně štvát atd. nezachrání ho ani slizký Javorský který je ovšem výborný. ()

Orlau32

Rodinný film, který vyhrál na 44. dětském filmovém festivalu HLAVNÍ CENU. Nebudu to hodnotit. Něco dobré něco naivní. Já jsem si to koupila k vůli tomu jezevčíkovi dlouhosrstému, protože můj před rokem umřel, a mě stále chybí. Nakonec tam těch malých "lumpíků" hraje pět. A tak mám další DVD pro vnoučata. SIMONA STAŠOVÁ a LUKÁŠ VACULÍK z toho filmu udělali aspoň něco přijatelného. Ale jinak dobrý. ()

blackrain

Moc příjemný rodinný film, kde hlavní housle hraje pes, konkrétně jde o jezevčíka Huga. Vůbec mi nevadilo, že je film jednoduchý a předvídatelný. Nevadila mi ani ta malá. Kdo mi teda vadil určitě, byla Ester Kočičková v roli učitelky. To už byla mnohem lepší Iva Pazderková. Její role docela pobavila. Drsná šéfka byla fakt věrohodná. Potěšilo mě, že se příběh natáčel i na mé milované Šumavě, proto mi některá místa přišla až důvěrně známá. Já jsem si při sledování krásně odpočinula a bavila se. Nenudila jsem se ani na malou chvilku. Juraj Šajmovič ml. se určitě nechal inspirovat Poledňákovou. ()

rt12

Tak toto se opravdu nepovedlo. Skoro polovina mých klientů jsou děti s ADHD, ovšem kdyby se chovaly jako toto děvčátko tak mně asi jebne. Děvče bylo spíše nevycválané než roztěkané. To není ovšem jediná slabina tohoto ,,humorného" snímku. V celku to nemělo žádnou úroveň a co si budeme povídat Lukáš Vaculík je spíše odkvetlý květ, než lamač srdcí mladých žen, zde po něm jedou hned tři. Všichni hrají staticky, děj je nemastný - neslaný, lehce předvídatelný, místy trapný (záchrana ve vodě či šťastné nalezení v lese). Bohužel to tentokrát neustáli ani moji velcí oblíbeneci Javorský s Latiňákem. Jedna hvězda za krásnou přírodu. ()

slunicko2

Snahu o pohodový film silně ruší dialogy, jako by je psal stroj. Divil jsem se, proč film s tak příjemným obsazením a hezkým i když tuctovým námětem téměř nikdo nezná. Po zhlédnutí se už nedivím. ()

hygienik

Pozitíva: Lukáš Latinák, príroda, nápad s hovoriacim psom. Neutrálne: herecké výkony, humor. Negatíva: Dialógy, scenár, kamera, strih. ()

kajas

Teď se budu možná rouhat, ale zlatá Poledňáková a její krocení krokodýlů. Hlavní hrdinka téhle rodinné podívané si totiž zasloužila pěkných pár na zadek, žádné rozmazlování a pořizování pejska. Film mi nenabídl ani sympatické postavy (až na Lukáše Latináka), ani scény k zasmání (až na Latinákovu scénu s biosenem). Tak tedy aspoň za krásnou přírodu a za roztomilého jezevčíka... ()

Wiikii

Parodie na pár zahraničních snímků !!! Vše je špatně, ta kamera je děs(pro tento snímek ano), ten příběh je děs, ty dialogy jsou děs, kdyby řekli hercům aby improvizovali dopadlo by to rozhodně lépe, protože herci jsou tam dobří, ale jen to je to dobré... Jinak je vidět, že se nechali inspirovat staršími filmy převážně z Ameriky... HODNOCENÍ: 15% (1*) ()

rakovnik

Rodinný film na jedno použití. Od začátku se film tváří, jako by byl pro nejmenší děti, navíc ještě jako instruktážní film pro rodiče s dětmi s ADHD. No, nějakou dobu už učím a rozmazleného "parchanta" a dítě s ADHD lze rozeznat ("Ajó" mi lezlo na nervy už po chvíli), obzvláště při benevolentní výchově matky samoživitelky. Jenže...film se totálně změní od momentu, v němž přijede "rodina" na dovolenou, kdy z příběhu o holčičce se změní v rádoby komediální drama o vztazích dospělých, se spoustou sexuálních narážek a "dospěláckých" scén. Postavy se jeví jako nesympatické nakonec všechny a dospělý člověk si přeje, aby už byl konec. Ten přichází s návratem k příběhu holčičky a s ním také rozuzlení toho, jak na dítě s ADHD. No přece, dovolte mu vše co chce a dělejte vše podle něj! Opravdu nevím, pro koho tento film je a kromě několika vtipů byl děj spíše nezáživný až protivný. ()

zette

Pokud by mel film tak 90 minut, dam i hvezdicky dve. Tak to byla jen natahovana nuda s protivnou predstavitelkou detske role. Z hercu nejlepsi Javorsky a Stasova, ty dva ale chvalim celkem casto:-). ()

angel74

Na tak milý rodinný film jsem v našich končinách už pěkně dlouho nenarazila. V nemalé míře se sice věnuje potížím, které mají děti s ADHD při začleňování do běžného života, nicméně vše podává nenásilnou a vtipnou formou. Hereckému obsazení nemám v podstatě co vytknout, přičemž Veronika Divišová mě doslova uhranula, s jakým přehledem hyperaktivní dcerku zahrála. Kolikrát jsem měla pocit, že opravdu trpí poruchou ADHD. Znám podobně impulzivní holčičku a ta neskutečně miluje zvířátka, takže nápad s mluvícím jezevčíkem (jejím největším kamarádem), jemuž rozumí jenom ona, mi přijde docela fajn. Snad jen ten akčnější závěr se moc nevydařil. (60%) ()

otík

Tak pitomě natočený film jsem už dlouho neviděl. Stmívačky, střihy i dialogy jsou zcela tupé. Příběh je jasně daný, nic nepřekvapí, příroda hezká, někdy snad až malovaná. Celkově ztráta času. ()