Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

NSN

Optimistická očista s vrchovatou dávkou vřelosti s vynikajícím M. Freemanem: "Nikdy nepřestávej hledat to, co tam není“. ()

hussky

Pro mě filmová bomba! Krásný scénář, hudba, herci, prostě vše do sebe naprosto senzačně zapadlo. Nic jiného než 5 hvězd si tento film nezaslouží :-) Doporučuju všem. ()

Tominko12

Krásny film, ktorý je úžasný aj bez akejkoľvek zápletky či akcie - a to sa mi strašne páči a strašne to obdivujem. Príbeh sa pekne postupne rozvíja až príde ku koncu, po ktorom som mal vo vnútri pocity šťastia a radosti. Hlavní hrdinovia hrajú skvele na čele s Morganom Freemanom, ktorý svojou charizmou dodáva filmu potrebný kľud a pokoj. Predstava sedieť na terase svojho domčeka s krásnym psom je proste úžasná (podobne ako Clint vo svojom Gran Torine). Vo svojom žánre "ukľudňujúca dráma" jedno z najlepších, čo som videl. ()

lada32

Filměček bezva. Jen kdyby tam snad nebylo až tolik sladkosti a aspoň možná více žlučovitosti na straně MFna začátku, dal bych za plný počet. Možná i A.Bening by byla lepší a snad vlastně i starší než Madsen. Madsen mi chvílemi připadala v obličeji taková umělá. Ale i tak skvělý Reiner. ()

ZekiZeki

Hollywood je vážně v krizi, když i takový herec jako je Morgan Freeman je nucen brát takovéto tuctové a klišoidní scénáře. ()

qwentin

Nic nového? Žádný unikátní námět? Tisíckrát natočeno??? A co jako??? Tohle je prostě naprosto fantastický a emocionálně nádherně vyvážený snímek s precizníma hereckýma výkonama...Kdyby šlo, tak dám těch hvězd šest! ()

jozindodulik

Pro děvčata, zejména pak ta starší ideální film. Romantická komedie jako blázen. Samozřejmě utopie, ale ne až tak nereálná a rozhodně ne přehnaná. Velice decentní pojetí. Emočně aktivní. 70% ()

vojacekr

Až na Morgana byli všichni tak toporní, že to byl spíš sitcom. Ta všudypřítomná pozitivita nebyla dostatečně vyvážená svou protistranou, proto jsem se nedostal hrdinům pod kůži. Bylo to bez oné pověstné chemie. Jedno velké patetické cosi. ()

NikiVai

Sentimentálně až nostalgicky laděný snímek s naprosto pohodovou a příjemnou atmosférou. Na odpočinek přímo ideální podívaná, člověk si u toho trochu zafantazíruje, trochu popřemýšlí o životě a to je pro mě vždycky fajn. ()

janmatys

Kam to sakra ten svět spěje, že se takových filmů netočí víc? Kouzlo ostrova Belle je jistě jedním z těch lepší filmů, které můžete vidět - upřímně řečeno, za poslední roky hned tak stejně dobrý film neuvidíte. Rob Reiner si tímto drží laťku a nutno podotknout, že obsazení Freemana (který je jako obvykle neopakovatelný!) a Madsen bylo dosti klíčové ... jenom málo kdo by to dokázal takto zahrát! Je až s podivem, jak "málo" stačí, aby vámi příběh doslova prostoupil, protože přesně to se tomuto filmu daří na výbornou. Dramatičnost, romantika, vše je mistrně skloubeno v jeden naprosto funkční a originální celek. Nemohu jinak, než udělit ZASLOUŽENÝCH 90%. ()

AdamDM

Všetci sa menia. Vo filme The Magic of Belle Isle to platí snáď u každej postavy. Najdôležitejšia je premena zatrpknutého a ochrnutého pijana, bývalého spisovateľa v podaní skvelého M. Freemana. Nemenej dôležitá je samozrejme aj premena psa Fľaka, ktorý sa nakoniec predsa len naučí základný povel :). Film nie je ničím svetoborným, čo sa týka scenára, ale človeka zahreje, zanechá v ňom dobrú náladu, prípadne aj inšpiruje. ()

kritikspacil

Krasne hrejive lidskej film.......o vsem , co je v zivote dulezite : o lasce , rodine , zdravi , ucte , bolesti , touze ci predstavivosti / ackoli to zni jako klise , je malo filmu , ktere to dokazou ukazat timhle vkusnym zpusobem / ()

loyeme

Morgan Freeman bol v tejto roli uzasny a film sam o sebe bol taktiez krasny a v mnohych pasazach velmi dojemny. Som rada, ze takyto pekny kusok este niekto vytvori v dobe, ked sa tocia same bezduche filmy, ktore maju len na ludoch zarobit. Preto dostava odomna 5*. ()

Rupmen

Morgan Freeman zase dokazuje svůj formát. Jeho postava a především jeho herecký výkon je jediným ale možná i dobrým důvodem, proč tento film vidět. Pokud tedy člověk snese romantickou oddychovku s americkým endem, protože jinak vstup zakázán. ()