Království lesních strážců

(neoficiální název)

Kráľovstvo lesných strážcov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Obohraný dej, ktorý navyše vykradol všetko, čo sa len vykradnúť dá. Príbeh preto začne veľmi rýchlo nudiť a čím bližšie je koniec, tým je tendencia pozerať sa na hodinky vyššia. Snímok poteší hlavne oko, ale to sa mi zdá na kvalitný animák málo, pocitovú stránku ani nemá význam rozoberať - limita sa blíži k nule. 55/100(3.4.2015)

Vtipnými momenty byl rozhovor s octomilkou a slimák se šnekem. Jinak byl potenciál celkem promarněný. Ale já tyhle ekologicky smýšlející filmy celkem můžu. Takže máme zase rádi přírodu, dupáci, ok?(26.12.2014)

Království lesních strážců je v rámci animace vskutku EPICké, o tom nelze pochybovat, nicméně okázalý vizuál hyzdí vcelku obyčejný a všemi možnými šablonovitými motivy nacpaný příběh, což je ve výsledku opravdu velká škoda. Vztah dítě-rodič, niterný zvrat, pomsta, "nezvladatelný" hrdina a tak dále. Z postaviček mě nejvíce pobavila dvojice slimák a hlemýžď, kteří byli vážně vtipní. A z hlediska animace mě uchvátila zejména úvodní scéna s výběrem nové královny a "netopýří mrak vs. Lístci" (kdo viděl, pochopí). Zkrátka jeden z těch snímků, u kterého forma silně převládá nad obsahem.(22.9.2013)

Příběhem velmi jednoduchý, přesto účinný a milý animáček s kouzelnou atmosférou ideální i pro ty nejmenší dítka. 75%(9.11.2014)

Klasický, lehce nadprůměrný animovaný film s typickou pointou: "Dobro zvítězí nad zlem!". Bohužel dnešní animované filmy nepřichází s ničím novým, je to bohužel pořád dokola o tom samém. Nicméně se mi zde docela zalíbila kvalitní atmosféra a místy mi Epic připomínal Pána Prstenů, což mě velice zaujalo.(19.9.2013)