Království lesních strážců

(neoficiální název)

Kráľovstvo lesných strážcov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Tak jo, příběh je skvělý, akce a napětí rozhodně nechybí. Dokonce mě to i bavilo. Možná to bylo lehce delší, ale nic přehnaného. I když konec mi přišel jako kdybych viděla "Ivetu" v helmě běhat po lese ožralou a mluvit s hmyzem. Rozhodně spíš snímek pro mladší generaci, ale neurazí ani dospělé.(1.8.2013)

Celkom milá a vizuálne prepracovaná jednohubka. Ale nič viac. Chýbalo mi tam niečo skutočne dychberúce. Niečo čo by mi predstavilo úplne nový svet, do ktorého by som sa rád vracal. Všetky postavy sú archetypy, fungujú na základe nejakých záležitostí, ale akési skutočne bohaté vzťahové puto sa tu nenachádza. To je inak problém väčšiny animákov. Len ma trocha mrzí, že niektoré príbehy so zvieratkami majú viac skutočných emócií ako tie s malými ľuďmi. Ale to už som prehnane kritický. Film nenudí, má pekné tempo a je postavený na peknej myšlienke. Scéne v dome, keď je MK zmenšená je asi najzaujímavejšou časťou a všetko ostatné je natoľko milé, že tomu musím veľa vecí prepáčiť. Aj keď sa priznám, že veľa veci zachraňuje trojnohý pes Ozzy. Síce sa k filmu asi už nevrátim, ale na to jedno zhliadnutie bol Epic viac ako dostačujúci.(8.9.2013)

Krásne animovaná, dobrodružná rozprávka s občasnými vtipnými scénkami, vykresľujúca súboj medzi dobrom a zlom v podobe rôznych škriatkov či hovoriacich zvieratiek. Po smrti kráľovny a čakaní na zrodenie nového následníka trónu začína tvrdý boj o teritórium lesa.(17.8.2013)

• - Meno kráľovnej Tara pochádza z latinského slova "terra", čo znamená "Zem". (stefi7773)

• - Chis Wedge našiel svoju inšpiráciu pre vznik Kráľovstva lesných strážcov v roku 1998 na výstave obrazov, na ktorých boli zobrazené tajomné lesné ríše. (drake31)

• - Jedná se o první film studia Blue Sky Studios od snímku Doba Ledová (2002), ke kterému nesložil hudbu John Powell. (Dr Lizal)