Království lesních strážců

(neoficiální název)

Kráľovstvo lesných strážcov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Příjemný příběh s pěknou animací, solidním hudebním doprovodem, sympatickými charaktery a extrémně nahláškovanými šneky. Nic moc originálního, ale přesto zábavné a koukatelné. Zkrátka a dobře velmi pěkná čtyřhvězdičková rodinná zábava :-)(29.8.2013)

Příběh celkem jednoduchý; popravdě není o moc duchaplnější než Rio nebo Zambezia. Ale obrázky to jsou hezký, obvlášť postavička MK a navíc se k ní Amandin hlas moc hodí. Hlemejždi jsou taky vtipný a nekouká se na to špatně. Pohádka pro děti. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(8.8.2013)

Království lesních strážců je v rámci animace vskutku EPICké, o tom nelze pochybovat, nicméně okázalý vizuál hyzdí vcelku obyčejný a všemi možnými šablonovitými motivy nacpaný příběh, což je ve výsledku opravdu velká škoda. Vztah dítě-rodič, niterný zvrat, pomsta, "nezvladatelný" hrdina a tak dále. Z postaviček mě nejvíce pobavila dvojice slimák a hlemýžď, kteří byli vážně vtipní. A z hlediska animace mě uchvátila zejména úvodní scéna s výběrem nové královny a "netopýří mrak vs. Lístci" (kdo viděl, pochopí). Zkrátka jeden z těch snímků, u kterého forma silně převládá nad obsahem.(22.9.2013)

• 6thSun

Infantilní ztřeštěnost v kombinaci s naprosto seriozním moralizováním...pro mě nepřijatelná kombinace.(1.9.2013)

Příběhem velmi jednoduchý, přesto účinný a milý animáček s kouzelnou atmosférou ideální i pro ty nejmenší dítka. 75%(9.11.2014)