poster

Království lesních strážců

 • USA

  Epic

 • USA

  Leafmen

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Kráľovstvo lesných strážcov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,CHÁPU TVÉ OBAVY, ALE DNES JE JEDINÝ DEN ZA STO LET, KDY MOHU VYBRAT DĚDICE. KDYŽ TO DNES NEUDĚLÁM, NEBUDEME MÍT UŽ CO CHRÁNIT....“ /// Úplněk a letní slunovrat v jeden den, Lístkové v odporným zeleným lese a Bažiňáci ze světa, kterýmu vládne hniloba…. Lístkové jako Elfové, Bažiňáci jako Skřeti – soráč, jsem nějakej nakaženej… Pohádka. Místy infantilní, ale každopádně plnohodnotná zábava pro děti, plná krásný animace, dětinskejch postav i humoru. Za mě 3*, parchanti zvedaj ČTYŘKU. Vždycky hlásám, že pohádky jsou pro děti, přesto jsem zvyklej, že animák má plně nasytit i dospělej placatej ksicht. (Ne! Tu čtyřku si nevydupeš parchante! P.S.: Vy holky jo…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Leaf Men and the Brave Good Bugs“, kterou v roce 1996 napsal William Joyce číst nebudu. 2.) Vzrušujou mě malinkatý lesní lidičky. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(15.8.2013)

 • nash.
  ***

  Tak epické to zrovna dvakrát nebylo. A bohužel ani originální. A zábavné už vůbec a to v žádném ohledu. Slepenec motivů a klišé z desítek starších filmů, který nepřináší nic nového, nic objevného a bohužel nic, co by zaujalo nebo vtáhlo do děje. Tuctové nezajímavé postavy, k uzoufání předvídatelná a stokrát viděná historka. Bez napětí, bez humoru, bez energie, zato až po ten poslední lísteček narvaná otravnými stereoptypy. Tak nějak nám to prošumělo obrazovkou aniž by to zanechalo nějaký výraznější dojem. Mám pocit, že do týdne se z hlavy vykouří beze zbytku. A to jsem se zrovna na tenhle film docela těšil.(24.10.2013)

 • Tuax
  *****

  Čekal jsem od toho sice něco jiného a taky jsem tomu podle traileru nedůvěřoval, ale získalo si mě to. Je to takové dobrodružno romantické a krásně animované. Hudba se mi taky líbila, ale ne zase nějak moc. Hlavní písnička mi přišla slabá, to tvůrci krapet ponechali na vedlejší koleji. Příběh se mi líbil, svébytně pojato, přestože taková klasika. Rozhodně ve všem lepší než zde zmiňované jiné filmy s francouzskými pidižvíky. Taky to v něčem připomínalo i zvonilku, ale to je vše prostě tento styl světů, takže je to logické. Šneka ani slimáka jsem si moc neoblíbil, navíc jim dali fakt děsná jména, ale zase oni byli důležití pro něco z příběhu, takže proč ne. Padouch byl fajn, čekal jsem ale něco hrůzostrašnějšího, tohle ušlo na dětský film. Hlavní hrdinka se mi líbila hodně, lístkovský buřič moc ne a samurajský Ronin hodně i když on ne zrovna animačně. Možná škoda, že ve snaze splnit to, že ti drobní obyvatelé lesa jsou superrychlí, je veškerá akce prakticky zběsilá a nepřehledná, takže vlastně není nic vidět. Z tohohle vychází nejhůře finální bitva s netopýry, kde to hodně vyniká i díky splašenému střihu. Emočně to fungovalo dobře, vtípky byly slabší, ale pár jich vyšlo. Lepší než jsem čekal, příjemné překvápko a pro mě lepší než letošní Croodsovi. Pořád ale čekám, nějaký nabušenější animák :) Taky mě dostalo, že něco z traileru, nebylo ve filmu ani použito a nebo jsem to přehledl? 9/10(1.6.2013)

 • Dzeyna
  ***

  Tak jo, příběh je skvělý, akce a napětí rozhodně nechybí. Dokonce mě to i bavilo. Možná to bylo lehce delší, ale nic přehnaného. I když konec mi přišel jako kdybych viděla "Ivetu" v helmě běhat po lese ožralou a mluvit s hmyzem. Rozhodně spíš snímek pro mladší generaci, ale neurazí ani dospělé.(1.8.2013)

 • Segrestor
  ****

  Tak nám slepili pár filmů, protáhli Malováním ve Windows, a vydegenerovali fantastický biják, že až zrak přecházel. To máme Artura a Minimoje, Kroniku rodu Spiderwicků, Alenku v říši divů, Pán prstenů: Návrat krále, Mravenec Z a kdybych nebyl dutej, našel ještě další... Od všeho si to vzalo něco, ale při sledování vám dojde, že to vůbec nevadí, že to baví a vypadá skvěle.(28.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace