Království lesních strážců

(neoficiální název)

Kráľovstvo lesných strážcov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Příběhem velmi jednoduchý, přesto účinný a milý animáček s kouzelnou atmosférou ideální i pro ty nejmenší dítka. 75%(9.11.2014)

Čekal jsem od toho sice něco jiného a taky jsem tomu podle traileru nedůvěřoval, ale získalo si mě to. Je to takové dobrodružno romantické a krásně animované. Hudba se mi taky líbila, ale ne zase nějak moc. Hlavní písnička mi přišla slabá, to tvůrci krapet ponechali na vedlejší koleji. Příběh se mi líbil, svébytně pojato, přestože taková klasika. Rozhodně ve všem lepší než zde zmiňované jiné filmy s francouzskými pidižvíky. Taky to v něčem připomínalo i zvonilku, ale to je vše prostě tento styl světů, takže je to logické. Šneka ani slimáka jsem si moc neoblíbil, navíc jim dali fakt děsná jména, ale zase oni byli důležití pro něco z příběhu, takže proč ne. Padouch byl fajn, čekal jsem ale něco hrůzostrašnějšího, tohle ušlo na dětský film. Hlavní hrdinka se mi líbila hodně, lístkovský buřič moc ne a samurajský Ronin hodně i když on ne zrovna animačně. Možná škoda, že ve snaze splnit to, že ti drobní obyvatelé lesa jsou superrychlí, je veškerá akce prakticky zběsilá a nepřehledná, takže vlastně není nic vidět. Z tohohle vychází nejhůře finální bitva s netopýry, kde to hodně vyniká i díky splašenému střihu. Emočně to fungovalo dobře, vtípky byly slabší, ale pár jich vyšlo. Lepší než jsem čekal, příjemné překvápko a pro mě lepší než letošní Croodsovi. Pořád ale čekám, nějaký nabušenější animák :) Taky mě dostalo, že něco z traileru, nebylo ve filmu ani použito a nebo jsem to přehledl? 9/10(1.6.2013)

Ok, neurazí.(17.8.2013)

Krásne animovaná, dobrodružná rozprávka s občasnými vtipnými scénkami, vykresľujúca súboj medzi dobrom a zlom v podobe rôznych škriatkov či hovoriacich zvieratiek. Po smrti kráľovny a čakaní na zrodenie nového následníka trónu začína tvrdý boj o teritórium lesa.(17.8.2013)

Stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě... I u Johnyho, ehm, chci napsat Jirky Wolkera asi částečně čerpali tvůrci Království lesních strážců (dále jen KLS), kteří do lesa, jakých jsou u nás (zatím) spousty umístili říši obývanou malými pidižvíky, do níž se "omylem" zmenší i dívka Mary. A ocitne se uprostřed boje mezi Lístky a Bažiňáky, boje o ovládnutí celé říše. Musím říci, že mě tenhle film nenudil ani na vteřinu a za působivé (místy skoro až "avatarovské") zpracování odsuzuji celé KLS ke 4 hvězdám. Víc takových animáků.(19.4.2015)