Království lesních strážců

(neoficiální název)

Kráľovstvo lesných strážcov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Příjemný motiv přírody, úžasný svět mrňousků, kteří vše v přírodě řídí, povedené, i když už otřepané dějem a motiv japonských roninů, to bylo opravdu zajímavé.. :-))(15.8.2013)

Čekal jsem od toho sice něco jiného a taky jsem tomu podle traileru nedůvěřoval, ale získalo si mě to. Je to takové dobrodružno romantické a krásně animované. Hudba se mi taky líbila, ale ne zase nějak moc. Hlavní písnička mi přišla slabá, to tvůrci krapet ponechali na vedlejší koleji. Příběh se mi líbil, svébytně pojato, přestože taková klasika. Rozhodně ve všem lepší než zde zmiňované jiné filmy s francouzskými pidižvíky. Taky to v něčem připomínalo i zvonilku, ale to je vše prostě tento styl světů, takže je to logické. Šneka ani slimáka jsem si moc neoblíbil, navíc jim dali fakt děsná jména, ale zase oni byli důležití pro něco z příběhu, takže proč ne. Padouch byl fajn, čekal jsem ale něco hrůzostrašnějšího, tohle ušlo na dětský film. Hlavní hrdinka se mi líbila hodně, lístkovský buřič moc ne a samurajský Ronin hodně i když on ne zrovna animačně. Možná škoda, že ve snaze splnit to, že ti drobní obyvatelé lesa jsou superrychlí, je veškerá akce prakticky zběsilá a nepřehledná, takže vlastně není nic vidět. Z tohohle vychází nejhůře finální bitva s netopýry, kde to hodně vyniká i díky splašenému střihu. Emočně to fungovalo dobře, vtípky byly slabší, ale pár jich vyšlo. Lepší než jsem čekal, příjemné překvápko a pro mě lepší než letošní Croodsovi. Pořád ale čekám, nějaký nabušenější animák :) Taky mě dostalo, že něco z traileru, nebylo ve filmu ani použito a nebo jsem to přehledl? 9/10(1.6.2013)

Epic nie je až tak epic. Vlastne je len ohavne šablónovitým polotovarom z pásovej produkcie, ktorý stojí na bezduchej recyklácii prvkov a motívov z takmer všetkých animovaných rozprávok za posledné roky (námatkou Arthur et les Minimoys, Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole a desiatky ďalších). To by možno až tak nevadilo, keby ich už filmy, z ktorých čerpá, raz nerecyklovali zo starších, už klasických kúskov, keby sa vyvarolal infantilného humoru a hlavne keby mal vlastnú dušu. To je kameňom úrazu a zásadným problémom, ktorý robí zo sledovania len rutinnú záležitosť, pri ktorej vám stále hodí po rozume, kde ste už len tú ktorú konkrétnu vec videli. Možno je to spôsobené predlohou, ale aj pri adaptácii je prítomný istý tvorivý proces, ktorý kráča ruka v ruke so snahou primiesiť do výsledného produktu niečo vlastné - a to, ako mi už opakovane dokázal, vo svojich filmoch Chris Wedge akosi nevie. Do znesiteľného, ale plochého a tuctového priemeru to vynáša aspoň atmosféra na úrovni, pekná animácia a občas funkčná chémia medzi postavami (ktoré sú inak nezaujímavými archetypmi, ale dobre sa na nich pozerá). 55% Apendix: Videl som film, v ktorom zohralo dôležitú rolu "poupě". Občan Kane to však nebol.(24.7.2014)

• ripo

Doba, kedy mi sánka padala z dokonalej počítačovej animácie je už v prachu a ja len tak nerozdám hviezdičky za rozprávku bez myšlienky ....(1.6.2014)

Dobrá fantasy pohádka s dvěma debilními šneky. 70%(26.7.2015)