Království lesních strážců

Kráľovstvo lesných strážcov

Epic

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

CITÁT - Když si nezvolím dědice, nebude budoucnost.......... Pes Ozzy je Boží srandista. Svět v lese je nádherně kreslený. Choreografie soubojů je povedená. Hudba dobrá. Dobrodružství velké. CITÁT - Letíš ze šnekama........ Slimák a šnek jsou supr dvojka, dodávají příběhu tu správnou komediální náladu. Na jedné straně mají starosti o osud říše, ale na druhé to berou s humorem. CITÁT - Mám nápad! Všichni se schovejte do ulit!................ Já se královsky bavil, děti taky. Tak co vy?(15.3.2014)

Mírně nadprůměrný dětský animák s předvídatelným příběhem a jedinou vtipnou složkou v podobě slimáka a šneka (kteří jsou zde mimochodem jen pro to, aby ve filmu existovala komediální složka.... to, že jsou údajně strážci květu v průběhu celého filmu neprokážou jediným činem). O to horší, že záporáci jsou zajímavější než dobrá strana, hlavní hrdina jedná ve svém vlastním zájmu, nehledě na následky a vědátor je nechutně ukecaný.(4.10.2013)

• Boogeyman

Děti u toho vydržely a možná se jim to i líbilo, ale pro mě to byla k uzoufání nudná šeď bez nejmenšího nápadu s dost otravným vizuálen - především taťka vědec mi byl vzhledově a pohybově vyloženě odpornej.(15.9.2013)

Film, který si zaslouží komentář. Pro mě velké překvapení, není to jen další animák, je to krásný nápad a příběh a zase nový svět, který vás prostě zahltí a vezme z reality pryč. Skvěle zpracovaný animák, líbili se mi promyšlení kolibříci, kteří jsou právěže velmi rychlí. Kouzelná atmosféra, perfektně ztvárněno zlo a všechny detaily vychytané do posledního puntíku. A jelikož jsem dýl neviděla pořádnej animák, dávám plnou palbu... PS: Šneci mě tam dostávali...(1.8.2014)

I přes ten pomalý rozjezd musím říct, že šlo o poměrně slušný příběh, když se budu držet striktně toho, že jde o pohádku pro děti, nezvykle zakončený vztahem na dálku, nebo na výšku (přeberte si to, jak chcete :) ). Mrzelo mě na tom jediné... Občas (a víc, než by se mi líbilo) mi to v některých scénách připomínalo Avatar....(9.8.2013)

• - Fyzika lesních strážců je propracovaná a bere si příklad z přírodních zákonů. Jsou vysocí 5 cm, váží pouhé 2 g, uzdvihnou však 10 g a vyskočí do výšky až 15 cm. Jejich srdce udeří 2000krát za minutu a díky tomu mají 36krát rychlejší reakce než člověk. (charlie_ando)

• - Jedná se o první film studia Blue Sky Studios od snímku Doba Ledová (2002), ke kterému nesložil hudbu John Powell. (Dr Lizal)

• - Postava Mary Katherine je pomenovaná po zosnulej dcére Williama Joycea, autora knihy "The Leaf Men", na základe ktorej vznikol scenár k filmu. (m.a.t.o.)