Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Tempest

Hlavní hrdinka Mary se vrací ke svému otci, s kterým si zrovna moc nerozumí. Je to takový bláznivý vědec, který půlku života strávil hledáním bytostí v nedalekém lese. Tomuto hledání věnuje veškerý svůj čas a energii, ale vlastně mu nikdo nevěří a všichni ho mají za blázna, včetně Mary. Ale jednoho dne se Mary kouzlem zmenší a zjistí, že to, čemu její otec věnoval celý svůj život, je pravda. A lesem se šíří zlo, které může zničit i svět lidí. A k tomu, aby ho zastavili, potřebují pomoc tatínka Mary. Jde vlastně o epickou fantasy, taková verze Pána prstenů pro děti. ()

Veeria

Plusové body dávám za skryté poselství - to, že něco nevidíme, ještě neznamená, že to neexistuje. Otec je tak přesvědčený existencí lesních bytostí, že doslova žije touhou mít důkaz.... který nakonec dostane. Příjemná hodinka a půl. :) ()

Pan_Kritik

Velmi povedená pohádka se skvělým příběhem a pěknými efekty až na neoriginální příběh (velmi se podobá Arthur a Minimojové) a i tak si film zaslouží druhý díl. Proto dostává 4 hvězdičky. Viděl doma. ()

david666

Pěkně graficky vyvedená pohádka bez zbytečných moralit. Solidní bitevní scény a nádherně ztvrárněný svět lesních človíčků. ()

moriero

Tak to bylo vážně epické. Hned po Tangled nejlepší animák, co jsem zatím viděl. Nádherně propracované, plné akce a emocí. Hlavní hrdinové byli sympaťáci, ale u mě jasně vedl pár afroamerická královna Tara a frajer Ronin.U tohohle filmu platí víc než kdy jindy, že méně je někdy více. V minimalistickém světě je i honička se psem, který vám chce dát pusu, dech beroucí adrenalinová akce. Zkrátka největší nejmenší epos všech dob. A octomilka mě naprosto rozsekala. ()

Rebeca35

Klasický animáč: líbivá animace, vyladěná do detailu, pestré barvy lesní říše, akce, boje a hejna lesních pidi přátel, zkrátka podívaná pro každého malého nadšeného přírodního fajnšmekra, který není tolik na auta, roboty a zběsilé bitvy. . . Cením, že se obešel bez hloupých dvojsmyslných vtípků, u kterých vždy v pohádkách pro děti cením zuby. Dospělák se i tak trochu zasměje. Chválím trojnohého psa, (ježiš, to zní fakt blbě). a zpomalování bylo také vtipným osvěžením. Jen konec mi přišel dost natažený a kdyby přišel dřív, možná by čtvrtá hvězda přilítla na návštěvu, ale jen v pidi podobě. Vyrostla by společně leda s komplikovanější zápletkou. ()

kolly13

Zabaví jak děti, tak dospělé (alespoň ty otevřené). Pár nových nápadů, dobrá animace a silné poselství. ()

LencaN

Na tenhle animáček už jsem asi opravdu stará. Věřím, že prťatům, ale i mnohým dospělým, se to líbí, ale mě to nijak nezaujalo. Bylo to hezké pokoukání, jen jsem v tom stále hledala něco hlubšího a to jsem neměla dělat, protože jsem byla akorát zklamaná neúspěšným čekáním na pointu. Bylo to fajn, ale v dnešní době je konkurence neúprosná a tenhle snímek si asi moc ovací nezíská. Takový lehce lepší průměr. Sem tam to opravdu bylo vtipné, animace byla taky slušná. ()

johnyoss

Snaha o zkonstruování jakéhosi vtipného příběhu, které se zhruba povedlo, grafické zpracování je taky poměrně zdařilé, ale jinak film nevyniká žádnou originalitou. Možná jen označení slimáka jednoho z lístků "plochej ksichte" , které opravdu dokázalo pobavit, spolu s ještě párem dalších scén, po kterých následují opravdu slabé momenty. Jeden z nich, zde vytváří otec Mary, který je ohromně nemotorný, jestli byl záměr scénáristů, aby to vypadalo komicky, tak se jim to opravdu nepovedlo, neboť spíš děj akorát protivil. Hodnocení 5/10 ()

teseth

Ano je to klišoidní, ano je to místy hrozně dětinské ale na druhou stranu je to fakt povedená animace s fůrou humoru, který dospělákům bude hrát na jejich notu. Jediné co musím vytknout jsou 4 rozmazaná místa. ()

HMTD

Takoví americký Kuky se vrací, jen bez ponaučení, s provedení které ocení širší publikum ale zase není originální, bez Svěráka. Řekl bych že na přidané hodnotě Kuky vede, ale co se zábavnosti týče prohrává, hold tohle je film pro masy, s jednoduchou zápletkou, udělaný přesně tak aby fungoval. Podobnost příběhu s Arthur a Minimojové také nelze zapřít, hold použití námětu podobného s něčím co už jednou fungovalo. ()

RoyBatty444

Napriek veľkej podobnosti konceptu s mnohými predchádzajúcimi filmami podobného razenia a jemne fádnymi postavami. Jedná sa o pozeratelný počin hlavne, ale pre mladšie publikum. 3D je prijateľné a nevsádza na vyskakujúce predmety z obrazovky. Príbeh je predvídateľný a koniec nenadchne. ()