Nejhledanější muž

• Velká Británie A Most Wanted Man (více)

V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou - je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Když vyjde najevo, odkud pocházejí peníze na účtu, jeho život bude opět v ohrožení a začnou se o něj intenzivně zajímat všechny tajné služby. (Forum Film CZ)

Googooplexer

Mohlo to byť dobré. keby to nenatočii. Hviezda za to, že to je farebné, širokoúhle a keď to vypnete po pol hodine, je to nekonečné len tak trochu. Ten ospevovaný koniec je akoby ho opica vysrala. ()

agatha111

Neviem, koľko ľudí prišlo na tento film do kina. Obávam sa, že asi veľa nie. Žiadne superhviezde obsadenie, žiadna extrémne zaujímavá alebo aktuálna téma(predsa len, aj ked´ ide o terorizmus, je to už pár rôčkov ďaleko a máme tu aj žeravejšie ohníčky). Ani som od toho veľa nečakal. A to bolo dobre, lebo som celú dobu jedným dychom sledoval špionážny thriler artovo – dokumentárneho vyznenia tak, že som nestihol ani zožrať ten popcorn. Philip Seymour Hoffman predviedol brilantný výkon, bažiaci po nominácii na oscara tak, ako pätnástka po blonďákovi z One Direction. Krásne momenty, odhaľujúce spôsoby fungovania tajných služieb, momenty zrady a flustrácie, momenty pochopenia aj nepochopenia nášho vlastného i cudzieho správania. Udržanie napätia počas skoro dvoch hodín, keď sa v častiach filmu zdanlivo nič nedeje, to všetko je presne to, čo robí tento film originálnym a prečo by ste ho mali vidieť . Fascinujúce finále a predovšetkým posledná scéna Bachmanovho odchodu je niečo, na čo dlho nezabudnem. Poctivé štyri hviezdy. ()

Mykie

Malý nenápadný konspirační snímek, z politologického hlediska ovšem velmi zajímavý a plný nepěkných realisticky působících odkazů na americké špionážní složky. Feelingem trochu připomínal International Toma Tykwera, ale absence jakékoli akční montáže, ho činila o dost důvěryhodnější. Některé pasáže však byly až příliš pomalé a přiznám se, že chvílemi jsem se nudil, pravda však je, že zejména druhá půle je co do napínavosti opravdu excelentní a samotný závěr nutí k požadovanému zamyšlení. Tak to mám rád, tak se mi to líbí. ()

Archeix

Obraz Hamburku jako města provázaného špionážními a teroristickými sítěmi postupně přerůstá v obraz komplikovaného světa demokracie, v němž se střetává odpovědnost jednotlivců za bezpečnější svět a v němž si kvůli této odpovědnosti nelze vzájemně věřit. To zvýrazňuje i neschematický postup vyprávění: o hrdinech a motivech jednání se dozvídáme jenom to, co si o sobě řeknou navzájem a co nám prozradí jejich chování. Jako v životě toneme v nejistotě, a proto ani při závěrečných titulcích nebude jasné, kdo z hrdinů vlastně postupoval nejrozumněji. 100 % ()

Edwin44

Na podobný téma existujou teda lepší filmy. Tenhle není bůhví jakej propadák, ale na to jaký tam hrajou herci a jedná se o víceméně poslední film Seymour Hoffmana, tak jsem čekal víc. Tady to nebylo ani bůhví jak akční ani zase nijak extra napínavý takový jen odnikud nikam. Pravda že právě Seymour Hoffmanova postava tam byla asi nejlepší. ()

Jindra_S

Velmi pomalé tempo, mnoho zůstává nevyřčené. Občas to vypadá, že se na plátně nic neděje, ale jde cítit, že sázky se zvyšují každým okamžikem. Nakonec se vše rozhoduje během posledních minut. Na film je třeba mít čas a náladu - trailer jako obvykle slibuje něco trošku jiného, v podstatě jsou v něm všechny akčnější scény z celého filmu. ()

Misirlou

Po prvních scénách na mě z té nudy přišlo spaní a jen s vypětím všech sil, jsem odolávala blaženému umrtvení. Po shlédnutí filmu si říkám, že jsem se raději měla vyspat, než ztrácet čas takovou nudou. Jo, trošku tam něco zaujalo - snaha Hoffmana o dotažení akce, konečné rozuzlení filmu, ale to bylo tak všechno. Za dvě zaujetí, dvě hvězdy. Víc si tento film opravdu nezaslouží. Kam se se špionážní zápletkou a prací tajných služeb hrabou na Fredericka Forsytha. ()

hybridcz

Nechápu jak někdo může dát 1 * ale za mě 5* po dlouhé době kvalitní film u kterého si ani neodskočíte na hajzlík ()

Smak

Komorní špionážní thriller s temným Hoffmanem, který více než autenticky hraje muže zcela oddaného své představě, jak dělat svět „o trochu lepší“. Postup odhalování finančních machinací vedoucích k dotování terorismu rozhodně do děje vtahuje. V pozadí očekávané vyvrcholení přichází, a přestože zcela nepřekvapí, pointu a jistou smutnou katarzi přináší… Hodnotím na 80 hlavně díky výkonu hlavního hrdiny a udržení působivé atmosféry. ()

floppy4

Silne podpriemerna snimka z prostredia spravodajskych sluzieb. Tento zaner si ziada napatie, emocie a dobry scenar, bohuzial v tomto pripade sme sa dockali nuloveho napatia a emocii (ktore sa snazila vyvolat hudba ale strasne to neslo) a ten pribeh bol cely presne taky jak to nemecke chladne prostredie - uspavajuci. Navyse sa musite dve hodiny kukat na nechutneho Hoffmana, ktoreho potrebovali aspon trochu dorovnat Rachel McAdamsovou. Hviezdicku davam za autentickost. ()

stuj

Mno... mně to moc dramatické a psychologické a zejména thrillerové nepřišlo. Koukat se dalo, ale emočně to bylo dost vlažné. Ano, konec byl zajímavý (a díky bohu nepřepálený), ale to celkový dojem nezachrání. Na Hoffmana a Dafoa se koukalo dobře, ale to bohužel nestačí. ()

Kanas1 odpad!

Další nadhodnocený film. Všem se to strááááášne libilo,ikdyz je to o hovně. Nenapínavý,nezajímavý film s debilním koncem. 40% ()

Nanuk1

Koniec filmu mal akú takú myšlienku ak sa to tak dá nazvať, inak nieje čo ospevovať.(+strašne mi tam vadilo to Hoffmanové ryšavé obočie) ()

cartyci

Moslimovia z jednej strany ,z druhej strany.Politika Nemecká a samozrejme, ako inak aj USA (kde by zas neboli).Dej bol dosť predvídateľný a pre mňa nie príliš záživný. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (více)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (více)