Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

plechulka

Shlédla jsem na Štědrý den a nejen proto (ale TAKÉ proto) na mne zapůsobil podobně, jako kdysi Láska nebeská. Samozřejmě není (ani film, ani herci) tak "sexy" a nadupaný, ale když Vás nenadchnou skvělí herci důchodového věku ani atmosféra Indie (občas se mi zdálo, že z televize vychází vůně kari), určitě Vás dostane motto a (POZOR SPOILER) poslední věta filmu : VŠE SE NAKONEC V DOBRÉ OBRÁTÍ A POKUD SE DOTEĎ NEOBRÁTILO, ZNAMENÁ TO, ŽE ZATÍM JEŠTĚ NEJSTE NA KONCI ! ()

Blacks

Ano, Indie je trochu přikrášlená - chybí větší množství odpadků a fekálií, nesnesitelné vedro, všudypřítomný prach a ten neskutečný chaos, ale co ...Paříž také není taková jako v těch všech možných filmech. Trochu přeslazené, trochu praštěné, ale přesto báječný pohodový film. Za mě rozhodně velmi příjemné překvapení. ...a Dev Patel nepřehrává - ta až přehnaná neschopnost přiznat, že něco nevím, nebo nefunguje je v Indii zcela normální. P.S. Pokud vás film namotivoval podívat se do Indie - rozhodně to nebudu rozmouvat, ale jak jsem psal na začátku, není všechno tak úžasné, jak se zdá ve filmu :-) ()

LadyPupu

Možná není tento hotel úplně bez vad, možná je to, co se zde děje, lehce předvídatelné. Možná se tu vyskytuje i pár klišé a majitel mi dost leze na nervy, ale ta atmosféra a hlavně společnost, která tu je přítomna (Smith, Dench, Nighy), mi zajistila velmi příjemný zážitek, s dostatkem suchého humoru a tím (tak akorát) patetickým dojetím. Pro mě to byl čtyřhvězdičkový pobyt. ()

baruss

Možno keby som mal 100+ a ešte stále by som nebol stotožnený s tým, že India už nieje viac neoddeliteľnou súčasťou mojej domoviny tak by som sa na tejto komédii aj zasmial. NUDA. ()

anli

Režisér John Madden natočil lehký seniorský výlet do Indie,ke kterému si pozval britskou hereckou seniorskou elitu a celé to pojal jako komediální drama,chvíli veselé a chvíli smutné,tak nějak,jak to v životě bývá.Nutno říct,že chvil veselých je tu poněkud více ,než těch smutnějších.Film má několik společných bodů třeba s filmem"Vrásky z lásky"(tématem) či s "Láskou nebeskou"(zpracováním).Film je situován do Indie,kde mi trochu uniká proč.Zřejmě se producentům zdála patřičně exotická a neokoukaná.Nutno říct,že exotika je tu velmi hezky podávána a je skutečně svěží a neokoukaná,stejně jako je to celé hezky barevné a vizuálně přitažlivé.Příběh je vcelku slušný,chvílemi veselý,chvílemi smutný a chvílemi patřične dramatický,i když nic extra se nekoná,ale velmi příjemně plyne a je radost ho sledovat.Co film zvedá nad průměr,jsou herci,kteří jsou do jednoho excelentní a divák si je opravdu užije dosytosti.Pro mě to bylo zejména trio Maggie Smith-Bill Nighty-Tom Wilkinson.Příběh hotelu je natočen s lehkostí a nadsázkou a velmi příjemně se sleduje,i když se místy neubránil určitému klišé a zbytečnému patosu.Kamera a hudba jsou perfektní,střih měl být malinko pružnější a film o něco kratší.Zejména konec byl velmi zbytečně natahovaný.Nejde ale o nic extra zásadního.Chvíli jsem s hodnocením váhal a díky opravdu skvělý hercům se nakonec přikláním k vyššímu a dávám 75%,protože tak často se takhle dobří herci nesejdou a už vůbec ne herci-senioři.Jsem zvědav,kolik lidí se díky tomuhle filmu rozhodne navštívit Indii. ()

Pavlínka9

Podobnost plakátu s Láskou nebeskou - to byla moje první reakce :) Kor když je tam Bill Nighy. Opět ho vidět s jeho "handicapem" v podobě dvou prstů ;) to mi vážně chybělo :) Úsměvný film, hlavně z hlediska věku hlavních postav, které mají již větší část života za sebou. Hledání, touha ještě něčeho dosáhnout, žít naplno, užívat si, objevit jinou kulturu a prostředí. Skupinka lidí, kteří se ubytují v "báječném hotelu Marigold" mi byla sympatická od první chvíle a stylová Judi Dench u mě byla na prvním místě. Úsměvné mi také přijde, že do Indii jeli zrovna většinou silně konzervativní angličané, kteří jsou ve světě většinou představováni stejně jako postava, kterou znázornila Maggie Smith :) ()

bobby_jean

Osobné príbehy neznámych ľudí sa spoja v jeden. Príbehy, na ktoré netreba scenáristu, lebo život ich prináša sám. Každý pred niečím uteká, v tomto prípade si pár zrelších osob vybralo Indiu (čo iné :) ) . Krásne postavy s jasným charakterom poznačené vlastnými starosťami, ktoré možno práve tento únik vyrieši. A možno nie... Každopádne film, ktorý svojimi myšlienkami donúti každého sa zamyslieť a to vobec nie nasilu. Humor sa strieda s vážnosťou, vyváženou práve tak akurát. Možno to prežívam príliš pocitovo, ale teraz to tak proste je, ciže 5* a basta :) "Everything will be all right in the end... if it's not all right then it's not the end yet. " ()

VasaX

Klasická "vícepostavová - vícepříběhovka", tentokrát obutá do důchodek, oblečená do vzdušné indické róby a postavena do doprostřed zašlé budovy, která má být hotelem. Ale je to vlastně fajn. Věku důchodových aktivit a posedávání u kanasty se nebojte, každá z časem zkoušených osob se snaží překročit stín jejich nastávajícího, nebo již probíhajícího stáří. A některé i mnohé své další stíny. Dějové linie jsou tady více provázané, všechny postavy se vlastně sejdou na jednom místě, a hlavní linie je vlastně o tom, jak se všechny ostatní proplétají a doplňují. Celek je srozumitelný a jednotlivé osudy zajímavé. Některé více, jako třeba hledání ztraceného přítele z mládí, jiné méně. Ale i tak, exotické dvě hodiny utečou v příjemném tempu, a i když je zde mnoho věcí idylických, nestane se z toho přeslazená limonáda. Takže dámy a pánové, vítejte v znovuotevřeném báječném Hotelu Marigold! ()

Mishqo

za normálnych okolností by ma nebavilo pozerať sa na bandu dôchodcov ako si "dovolenkujú" v Indii...ale keď sú tí dôchodcovia tak znamenití britskí herci hneď ma to bavilo o poznanie viac...príjemné prostredie, príjemná atmosféra ktorá vás do tej Indie doslova vtiahne...ľúbilo sa...75-80% ()

Aven

Báječný hotel Marigold má v sobě vše potřebné k tomu, abych ho zařadil do soukromé škatulky "fajn film" - ani chvíli nenudí, zaujme po hudební a vizuální stránce, potěší hereckými výkony a neurazí solidně vystavěnými příběhovými linkami. Snad jen těch emocí se z toho dalo dostat víc. ()

sochy.zirafka

Tváří se nenápadně do okamžiku, kdy si přečtěte obsazení. Říkáte si: Pane jo, to musí být silný scénář, když se na něj nalepí tolik velkých jmen. Ale zdání klame, jak už to u podobných projektů bývá. Polopovídkový způsob vyprávění příliš prostoru velkému hraní nedopřeje, a ač se občas nějaká situace vyvrbí v komickou eskapádu, svět zůstává ve svých kořenech. V zásadě jediný významnější posun pro postavy mi jednoduše nestačí k tomu, abych se s nimi sžil. Pro mne je to spíše exhibice, při které tým vyběhne plný sil na hřiště, jen aby zjistil, že hraje jiný sport, než bylo domluveno. ()

VanTom

Pohodová "reklamka" na pohodlné dožití v exotické, barevné a hlučné Indii pro "starší & krásné" zahřeje svým elánem a optimismem i babí a dědu před obrazovkou. Mírně upachtěný senilní (v tomto případě ekvivalent k "infantilní") humor se občas příliš nedařil (občas naopak ano), no když herecké extratřídy (Denchová, Wilkinson, Nighy, Smithová) zabrnkaly na serióznější - citovější zpovědní nótu, visel jsem jim na rtech. 7/10 ()

blackJag

Zfilmovaná náborová brožura na exotické důchodové rozjímání. Být dnes důchodcem, následkem tohoto filmu (nebo pokračujícími příznaky stařecké demence) snad i sednu na charterový let a ať se tam v té Indii z všudypřítomné špíny klidně zaseru až za ušima, hlavně že ještě zažiji nějaké to předsmrtné dobrodrůžo. Mě ale důchod čeká až někdy v sedmdesáti letech a to si fakt nejsem jist, jestli bych vůbec přežil let (mají to ti naši kluci poslanečtí dobře vymyšleno - pro ekonomiku je přeci nejlepším důchodcem mrtvý důchodce), natož tak pobyt. 60% ()

V.Silver

Na jednu stranu máme hezky natočený film s klasickou zápletkou a výkvětem britské herců v kategorii 60+, na druhou stranu je scénář v mnoha ohledech buď strašně naivní nebo příšerně neuvěřitelný, podle toho, jaký úhel pohledu si zvolíte. Bylo to jaksi milé, ale takové Babí léto by tenhle film trumflo 10x. Můžou za to zřejmě ty příšerně vážné a životními moudry protkané čtené komentáře Judy Dench, které začaly nabourávat můj dojem z toho filmu - oni totiž asi scénáristé tak úplně nevěděli, jestli píší komedii, sitcom nebo drama o podzimu života a spojení těchto tří žánrů se příšerně bilo. Dávám takových hezkých 65%. A už si to nikdy nepustím. ()

Magniel

Čekal jsem více vtipu, čekal jsem, že mě film vtáhne a budu žít s charaktery... No, neurazil, ani nepotěšil. ()

JustMeeKatie

Co k tomuhle filmu říct? Je to velice příjemná podívaná, ve které se objeví postarší herecká elita z UK. Film jsem viděla v rámci filmové výzvy a jsem za to neskutečně ráda, protože Báječný hotel Marigold je prostě parádní. Nejvíce se mi zde zamlouvaly postavy Judi Dench a Billa Nighyho - oni dva mi byli asi nejsympatičtější. Ale mým obrovským překvapením byla Maggie Smith, která si zde zahrála docela silnou rasistku :D (ale byla jsem potěšena, že na konci filmu zjistila, že nemůže soudit lidi jen podle barvy jejich kůže). Do toho všeho ještě krásně sekundoval Dev Patel, jehož postava byla prostě krásně naivně optimistická. A samozřejmě nesmím zapomenout zmínit Indii. Opravdu hodně se mi líbilo, že příběh byl zasazen právě do této země. Pro herce musela tamní návštěva být skvělou zkušeností, ale osobně nevím, nevím, jestli bych se tam vydala. Každopádně ve filmu to vypadá krásně. Já jsem tedy byla opravdu spokojená a určitě se v brzké době podívám i na pokračování. ()

Hollohlaway

Start plný britského štiplavého humoru, bohužel se sarkasmus trochu vytratí, a řeší se problémy stáří, odlišných kultur...Ale úvod je báječný a větší sbírku anglických veteránských hereckých hvězd nenajdete. ()

Heraldika

Taková Láska nebeská pro starší a pokročilé, a byť jsem věkově stále v mladé kategorii, velmi mě námět oslovil. Myslím, že se tenhle film dostane do zlatého fondu každoročních opakovaček v TV. (Febiofest 2012) ()

Babous

Kterak skupinka britských důchodců vyjela do Indie a Maggie Smith zase jednou všechny zachránila. Postavy jsou zajímavé, záběry krásné, ale příběh příliš tuctový. Rozhodně ale nelituji, že jsem film viděl. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson