Reklama

Reklama

Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

(více)

Videa (20)

Trailer

Recenze (536)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film z prostredia, ktoré sa ma vďaka veku dotýka iba zľahka a ktoré spôsobuje výrazné deformácie v cieľoch, prostriedkoch a najviac asi vo vzťahoch. Práve voči tým povrchným, účelovým a bezperspektívnym vzťahom, ktoré sú vyhľadávané, sčasti i konzumované vo virtuálnom svete je moja generácia odolná, pretože si pamätá dobu, keď to fungovalo inak a lepšie. Filmov s niekoľkými viac-či menej vzájomne splietanými príbehmi už bolo nakrútených hodne. Ale mne sa tento páčil viac, ako vychvaľovaný Crash a minimálne tak, ako Babel, či Amores perros. Zásluhu má na to nielen výborné herecké obsadenie, ale aj prirodzene plynúci dej. Celkovo považujem Odpojit za príjemné prekvapenie, ktorých som v poslednej dobe nezažil veľa. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Každopádně je to aktuální téma i když dnes už je všeobecně známé právě i mezi tou nemladší populací, takže celkem nic novátorského pod sluncem. Škoda docela dobrého potenciálu, který film bezesporu měl, kdybych neměla pocit, že jsem od začátku jak vedená na provázku jedním směrem bez jediné odchylky, kdy bylo jasné, kam se to bude asi odebírat a to celé podtržené evidentní emocionální podbízivostí, která gradovala v té finální části až do neskutečna. Po herecké stránce nemám nejmenších výtek až na jednu. Absolutně jsem nepochopila, co donutilo takový herecký formát jako je Michael Nyqvist, jít do role, kde se mihne tak krátce, že jsem se musela podívat do obsazení, jestli jsem se náhodou nespletla. Ale navzdory všem mým výtkám se mně dívalo na Disconnect velmi dobře a za zhlédnutí určitě stojí. U mě je to silnější trojka. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Crash 2: Social Network riders. Perfektně vygradované, nemám slov. Ruce do polštáře zatínám a slzy mi z očí u bedny kanou buďto strachy v případě fakt psychoidního hororu (Insidious), anebo dojetím nad zručně natočeným a vypointovaným dramatem. Sem citlivka, no a. btw vážně tu ještě někdo neví, jak smrtelně (haha) nebezpečná je internet zbraň? Tak už si konečně taky zrušte ten dementní Facebook, a pojďte se raději provětrat. Nebo na projekci - zvu Vás. Adresa je--- oh, wait just a minute! ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Režisér Henry Alex Rubin ve svém opravdu silném celovečerním debutu navazuje na trend mozaikovitě skládané narace filmů, jakou byla slavná Magnolia či později neméně zásadní Crash, nejblíže má ovšem k tvorbě Alejandro Gonzáleze Iñárritua, neboť stejně jako on své mozaikovitě skládané příběhy několika svými osudy se proplétajících hrdinů navazuje na stuhy neodvratných katastrof propletené s katarzemi tragických vyústění. Leitmotivem je pak vina, která mnohdy nekoresponduje s trestem, odpouštění na prahu smrti, v tom se oba tvůrci mimořádně shodují. Iñárritu je ovšem tvůrce výjimečný, který dovede svým filmům vtisknout punc mimořádnosti a do filmových polí otisknout nezměrnou přidanou hodnotu, což o Rubinovi nelze říci s absolutní jistotou. 21 gramů či Babel jsou filmy jedinečné, Disconnect ,,jen" vynikající. Možná přidaná hodnota je pak motiv moderních počítačových technologií a komunikace jejich prostřednictvím, což je zajímavé nóvum, spojující Disconnect s pozdějším Men, Women & Children, který popisuje proměnu západní civilizace způsobenou fenoménem Internetu a sociálních sítí, Disconnect pak tuto proměnu interpretuje coby negativní a vyzdvihuje především rizika světa ,,on-line". Po formální stránce převládá civilnost a dokumentární stylizace, formální ozvláštnění představují přímo do obrazu implementované grafické prvky a metatitulky simulující prostředí chatu a diskuzních fór. Zajímavé herecké obsazení a dobrá práce s hudbou, která zahrnuju především žánr post-rocku (skvěle trefující můj hudební vkus). Henry Alex Rubin natočil velmi povedený debut. Těším se na jeho další film... ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

veľmi silné 4,5* pretože spomedzi všetkých tých polonezávislých filmov, ktoré mi to pripomínalo, ako Crash, Things We Lost In Fire, 21 gramov a podobne... toto bolo najlepšie - jednak preto, že to sledovalo naozaj aktuálnu tému, ktorá je veľmi silná, závažná, skutočná a v takejto podobe, podobe realistickej a podobe nežánrovej je predmetom filmov veľmi výnimočne, jednak preto, že danú tému rozobralo komplexne, neskĺzlo to k moralizovaniu, netlačilo to emočne na pílu, nefabulovalo zbytočne, jednak preto (aby som ukojil aj svoje povrchnejšie potreby) tu boli 2 krásne herečky a bateman s briadkou vo vážnejšej úlohe a napokon preto, že sa mi páčilo, ako to bolo celé postavené - tá nefuknčnosť a neschopnosť komunikovať v skutočnom živote nahrádzaná "komunikáciou" skrze médiá (nielen sociálne siete, ale skvelo sa tu narába aj s televíziou a potom s tzv. "úradným stykom" [komunikácia s políciou, právnikmi, vyšetrovateľmi, doktormi, rôznymi funkcionármi a úradníkmi], čo je spôsob komunikácie, ktorý je naozaj nefunkčný); ()

Galerie (27)

Zajímavosti (7)

  • Herec Jason Bateman (Rich Boyd) sa vyjadril, že Disconnect je jeho najobľúbenejším filmom, na akom kedy pracoval. (MikaelSVK)
  • Jason Bateman (Rich Boyd) sa v krátkom časovom slede predstavil v dvoch snímkach, kde sa vyskytovali takzvaní "lovci identít". Okrem filmu Disconnect to bolo aj v komédii Na cudzí účet (2013). (ywo666)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York, konkrétně například v hotelu Saw Mill River ve městě  Elmsford, dále v samotném městě New York, v Yonkers a na Long Islandu. (Terva)

Související novinky

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (více)

Reklama

Reklama