Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

DadysGirl

No, tak je to průměrná pohádka, ale nadprůměrně obsazená a hlavně, trochu travesti, takže... Za Janu Pidrmanovou, Markétu Frosslovou, Davida Švehlíka a trio Liška, Polášek a Budař je to za 4* :) ()

hero_bk

Strašně, strašně strašný. Nemělo to hlavu ani patu, pokus o vykrádačku Zlatovlásky a nevím čeho ještě evidentně nevyšel. Navíc tak strašně nesympatický obsazení se jen tak nevidí (zvlášť ta hlavní herečka... já říkal, že Loreen je nejhnusnější ženská na světě? no s tou si ještě o prvenství zabojuje). Tu jednu hvězdičku dávám jen za Budaře, Poláčka a Lišku v ženských rolích, nic jiného nestojí za nic. ()

TEKAS

A mě se to líbilo, líbilo a líbilo. David Švehlík byl skvěle ujetý, nadutý a vtipný. Takto vysoké hodnocení dávám především kvůli povedeným hereckým výkonům i když pohádka sama krásně odsýpala, nebyly v ní skoro žádné zbytečně dlouhé pasáže. Tři strážci pokladu byli super parta. ()

JohnZ87

Povedených českých porevolučních pohádek je jako šafránu, tohle je ovšem jedna z nich, ačkoli se řadí spíš ke konci peletonu této kategorie. Skvělý Karel Heřmánek, který mi svým projevem připomněl jeho slavnou roli lucifera v excelentní pohádce S Čerty nejsou žerty. Vtipný Pavel Liška pohádce dodává patřičnou energii a za zmíňku také stojí Jan Budař a David Švehlík. Výkon ostatních není špatný, ale nijak nevystupuje z šedi průměru. 65% ()

Hawaj

Pohádková magie nulová, umělohmotné kostýmy skřítků z vixvajlantu a linoleové klopy u Davida Švehlíka naprostej děs. Polášek a skřítci vyloženě nekomičtí speciální v "tranďácké" poloze. Z Heřmánka nejde strach ani omylem, vobčas mu v tom nepomáhá ani nasvícení. Drama nebo napětí při plnění úkolů veškeré žádné a úkoly samotné tam snad byli jenom tak do počtu asi protože se to v pohádkách vyžaduje. Přímo strašná polysterenová sklaní věž jak z ochotnickýho představení včetně efektů. Poklad dosti nepokladoidní. Celkem příjemné, ale nevyužité pevnější dobové zasazení do empíru a průmyslové revoluce, bohužel nakonec narazilo na neslučitelnost se světem kouzel, nadpřirozených bytostí a přirodou. O magičnosti nízkorozpočtového tv filmu Zaslaná pošta s podobným mixem historického stylu a dobového industriálna si tvůrci této pohádky můžou nechat jen zdát. Nemůžu si vzpomenout na jediný slušný herecký výkon. Filmaři prolezli scénařem s dost vodřenýma zádama, vodfajfkovali si všechny kolonky a tím to zhaslo. Bohužel. ____Hodnocení filmů bych dovolil až po odvysílání, ať už to někdo viděl nebo né, aspoň nebude dopředu kazit zážitek jinejm a filmu dá stejnou šanci u diváků. ()

Stejšn

Trochu nevyužitý potenciál. Ten vynálezce a jeho vynálezy mohli mít daleko větší roli, ne jen kulisa. Hlavní padouch, než se vydal do lesa, tak byl dobrý, ale pak najednou se jeho role srazila na čumění někde za bukem. Tři pomocníci ve formě zvířat taky nenaplnění. Celkově to zase zařvalo na scénáři. Ale na druhou stranu dobří herci, parádní výprava, supr kamera, slušné triky a výborná hudba. Technická stránka ohromné plus. ()

kurzan

Tak tohle mě tedy absolutně minulo - snad ona hudba od Čechomoru, budiž, ale jinak? Scénář absolutně příšerný - s jakou rolí se tam má člověk proboha ztotožnit, když tam nikdo není ani trochu sympatický - snad jediný, kdo by pro mě mohl být hlavnímm hrdinou by byl Tomáš Topfer, který mě jediný nepil krev, avšak je zas divné mít hrdinu, který má v příběhu tak 40 vteřin. Režie? Teď těžko říct, zda se dalo s tak příšerným scénářem něco dělat, ale předpokládám, že alespoň ty postavy nemusel nutit neustále afektovaně odsekávat místo běžné, neřku-li pohádkové, mluvy. Tenhle styl prapodivně rádoby civilního hlasového projevu, který občas sklouzává k idiotskému afektu, mi k pohádce prostě nesedí - ano do divadla sklep, tam ano. No a nakonec herci - u Vorla bych ještě chápal, že se prostě nedokáže vymanit ze svého jediného typu herectví, kterého je schopen, ale u ostatních hlavnějších postav se snad o nějakém herectví ani mluvit nedá, nebo vy jste tu opravdu někdo viděl něco jako herecké umění? Nebo ještě jinak - po konci, jsem překlapl náhodou na televizi na Vesničku mou střediskovou a každý pohyb jakéhokoliv herce tam se nacházejícího se mi najednou zdál přímo nadpozemský, každá replika jak z jiného světa, každé intonační pohnutí hlasu mělo svůj význam....opravdu si vy co dáváte ony 3, 4 (určite se najde i někdo kdo dá pět) hvezdičky myslíte, že třeba ony herecké výkony jsou na řekněma 60% výkonů herců ze zmiňované vesničky? Nebo scénář? Nebo režie???? ()

jirin_cz

Budař jako vodní víla a Liška jako ježibaba. Dá se to hodnotit nějak méně? Nicméně i Dyk se Švehlíkem byly parádní. Zkrátka herecké výkony super, lokace a vizuál také. ()

maoc

Promrhaný potenciál. První půlka byla vyloženě povedená, druhou zabily hlavně trapné úkoly a hrátky s promenami. Vizuál filmu byl vynikající, opravdu povedené interiéry (knihovna strahovského kláštera?) i exteriéry (Moravský kras, pískovcové skály, Lysický zámek, Kutná Hora, Praha, Lednicko-valtický areál...) nasnímané slušnou kamerou, bohatá výprava (vynálezy a různá udělátka, dílna mistra houslaře atp.). Herci byli mladí a celkem neokoukaní, líbilo se mi, jak hrají, líbily se mi obě ženské hrdinky (správné holky krev a mlíko), snad až na Lišku a jeho kumpány ve stoprvní variaci na retarda a prkenného Krause. Vojta Dyk byl přímo skvělý! Taktéž starší garda zkušených nezklamala (Heřmánek sice trochu přehrával a nedostal moc prostoru, ale jako bonus beru to, že jsem pořád čekal na kouzelnou větu "Hlavně nemyslet!" a ona nakonec opravdu skoro přišla :) Jako určité plus beru emancipaci v zachraňování, alespoň jsem se měl na co koukat (účinně použitá symbolika červené barvy a pěkných nohou Jany Pidrmanové). Teď už ale jen kritika. Vedení ČT by se mělo opravdu vážně zamyslet, proč dramaturgii české pohádky dělá někdo s tak cizokrajně znějícím jménem, tuším Barbara Johansonová. Pak se není co divit, že pohádka není česká, nemá jasný dramatický oblouk, scény se střídají nelogicky a WTF momentů bylo, že mi na ně nestačily prsty horních končetin! Pokud to neukočíruje ani režie a scénář byl pravděpodobně už od prvopočátku poněkud tupý a bez ladu a skladu kolážově napsaný, tak je s podivem, že se na tu pohádku dá vůbec koukat. Dá, ale bolí to. Korunu všemu opět nasadila hora do oblak (viz štědrovečerní pohádka Dvanáct měsíčků), navíc ještě trapněji udělaná. Co je špatného na zdolání Radhoště, Sněžky nebo třeba Řípu? Takhle jsem si připadal, jako bych si odskočil na Aconcaguu, za což strhávám další stařenu. ()

epoh

Jednoznačný vítěz Vánoc 2012 z tvorby ČT. Všechno příjemně crazy nakopnuté, navíc příjemní herci. Jana Pidrmanová je prostě skvělá, a ještě o to víc její přirozená krása a herecký projev vyniknou ve srovnání s tou příšernou hlavní hrdinkou ve Šťastném smolaři. Prostě: takhle ano! ()

transbeskyd

Jsou poklady, které je lepší nenajít a tohle byl ten případ. Jak už tu zaznělo, postrádalo to pohádkovou atmosféru a když už tam nějaký náznak byl, tak ho naši zasloužilí umělci hned proměnili v lacinou taškařici. Vůbec nevím pro jaké diváky tohle vzniklo, ale vyznívá mi to jako hodně nepovedená parodie na moderní pohádku.Pro mě asi to nejhorší, co se na obrazovce na sklonku roku objevilo.Druhou hvězdu dávám jen za hudbu Čechomoru. ()

Nalimator

Bohužel, nedopadlo to dobře. I když tady se očividně chtělo. A moc. Velká výprava, spousta komparzistů v kostýmech, všechny cool ksichty z herecké branže, náročné (a zbytečné) trikové efekty atd...ale zase se zapomněl příběh, příběh, který zaujme, postavy (nejlépe hlavní), které vás budou zajímat. Vlastně jsem jenom sledoval ty tři strážce pokladů, tam se občas urodilo něco vtipného. Kvůli nim dávám druhou hvězdu, ale jen taktak. Jinak nuda. Jo, a taky jsem zaznamenal několik vykradených scén z jiných filmů, takže s originalitou je tahle pohádka taky dost na štíru. ()

Maica

No, já nevím... Těšila jsem se kvůli Švehlíkovi (a dalším), ale byla jsem docela zklamaná. Bylo to dle mého trochu křečovité (a to jsem si neuměla křečovitý film ani představit) a hloupé (i na pohádku). Nejvíc se mi nakonec asi líbil Liška. Jinak bohužel nic moc... ()

pekas

Jako pohádka trochu málo pohádkové. Kraus je dost slabej. Ale najdou se i klady, jako zapojení "moderní techniky". Na lepší hodnocení to ale nestačí. Těch 54% tady celkem sedí. ()

Havala

Pohádka napráskaná současnými herci. Řemeslně dobře zvládnutá práce, ale dějově je to strašná pitomost. Pochybuju jestli toto přiláká dnašní mládež. ()

Johniii

Příjemná pohádka, ale žádný zázrak. Nebýt pohledných hereček a Heřmánka, bylo by to o poznání slabší. ()

meemini

Vít Karas mě překvapil a musím připustit, ze celkem dobře. I když po Micimutr jsem nic takového nečekal (vlastně ani předtím ne). Co se týká nespokojenosti, mám problémy hlavně s podivínstvím některých postav. A to je záležitost obou pohádek. Tyhlety rádoby vtipné role stoji za prd a jsou trapné. Herecky mi nevadilo skoro nic, jenom Dyk slušně přehrává, alespoň já z něj mam takový pocit, a Kraus raděj nehraje vůbec. Celkově mi v Pokladech nic nechybí a zůstává ve mě hřejivý esprit pojetí a kamery. ()