Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

RedDuck

Co se týče výpravy, kamery, hereckých výkonů, nápadů, vtipů a i celkové atmosféry nemám co vytknout. Vynikající osvěžení a nejlepší nová pohádka co jsem v tomto roce viděl. Z příběhu však šlo vytěžit o dost více. Úkoly které jsou vlastně tak trochu navíc, nevysvětlená pomoc zvířat a nesympatický žárlivec se kterým hlavní hrdinku čeká pravděpodobně zpackaný život. ()

atmen

Taková sympatická pohádka, příjemní herci (vyjímku tvoří postava Bořivoje Hájka), děj se odehrává v místech, které jsou mi známé z mých toulek po republice (Mumlavské vodopády, Kutná Hora, Lysice, Boskovice). Proč vlastně nedávám více hvězdiček? Snad proto, že když si odmyslím ty lokace a herce, technická udělátka, tak zůstane nemastný - neslaný příběh o kterém už za pár dní si nebudu pamatovat ani zbla. ()

Heroine odpad!

Strašný. Musela jsem to sice vidět, protože tam hraje Dyk, a já už na něj mám nějakou úchylku, ale bylo to příšerný. Neoriginální, ničím nevýrazné, a ty dvě slečny, Pidrmanová s Frösslovou, to je hrůza pohledět! Hnusné, chorobné, nesympatické slečny. ()

PavelZava

Asi se stalo tradicí nových pohádek, že nezachraňují a nevysvobozují princové-trubcové, ale princezny či vesnická děvčata. Zde je ta statečná Barborka (J. Pidrmanová), ale i špatně vidící Kačenka není špatná. Polášek, Budař a Liška jsou legrační strážci pokladů, a co teprve když jsou proměněný na ženský. Krausové jsou jako vejce vejci. ()

tranquill

Pohádka stojí především na hereckých výkonech, ne na obsahu nebo ději. Ty jsou někdy výborné (Polášek, Liška, Budař), ale také i tragické (Kraus). ()

cerbygerby

Opět nová pohádka na kterou jsem se podle ukázek a hereckého obsazení docela těšil, jenže to nevyšlo, pohádka byla o ničem, a dokonce mi přišla chvílema až trapná.. naopak velké plus byly fakt suprový víly v podání Lišky a Budaře - to byla sranda, ale jak říkám celkově to stěží pobaví a znovu se na to koukat asi už nebudu - u mě tedy jen 2* a 35% ()

Ozzy2

Jsem mile překvapen, mělo to hlavu a patu a občas jsem se nahlas zasmál.Švehlík tyhle zpovykaný fracky zvládá skvěle ( Anděl páně) a kvarteto Heřmánek, Budař, Polášek a Liška super.Je super, když s toho chopí někdo, kdo nemá vymaštěnou palici, jako komouš Troška. ()

E lan

Takový neurážejíci průměr, kterému trochu chybí vtip a myšlenka. Na druhé straně se povedlo zpracování, které je v rámci televizní produkce zase o kus dále, a dále pak herecké obsazení (kromě mladého Krause - tomu se věru fandit nedá). Suma sumárum čistý průměr. ()

quixote

Skvělý rozjezd, první půlhodina je opravdu příjemně nepředvídatelná (viz komentář uživatele Albacha) ale v okamžiku, kdy nastalo plnění obligátních tří úkolů (navíc opravdu prapodivných), jako by filmu trochu spadl řetěz a invence, i když skřeti v ženské podobě byli docela vtipní a zábavní. Velice se mi líbila celá vizuální stránka (až na tu poněkud lacině působící polystyrénovou jeskyni čarodějnice), kostýmy, hudba a velmi přesně odstíněné herecké výkony všech zúčastněných (až na A. Krause, který bohužel působil jako dřevo, snad s výjimkou jednoho záběru v lese). Kdyby měl scénář více originality, lepší jazyk (viz přesný komentář kurzana!) a víc momentů překvapení, což se myslím od I.Douskové čekalo, byla by to pro mne jednoznačně vánoční pohádka roku! Tou sice navzdory všem výtkám je, ale trochu s odřenýma ušima. Hodnotím vysoko mimo jiné i za za tu práci a energii, které jsou za tím vidět. Zajímavý komentář: Matematicka ()

Black-star odpad!

Velká výpravná pohádka? Děláte si srandu? To nemyslíte vážně! Není na ni nic pohádkového, herecké výkony nejsou ani u zvučných jmen. Tato pohádka neučí děti nic dobrého! Hlavní postava dostane úkol zkusí jej splnit a hned po deseti vteřinách to vzdává... a udělá to za ní někdo jiný. A poslední hřebík byli ti chlapi navlečení do ženských šatů a zmalovaní. Odpornost a na to se mají dívat děti? Co si z toho asi vezmou? ()

Oonika

Děj byl hodně pomatený, ale neuvěřitelně mě to bavilo. Liška, Polášek a Budař prostě nejlepší!! A ke všemu ještě pěkné písničky od Čechomoru! ()

Trixinka

Dlouho se mi nestalo, abych u pohádky usnula. Nuda, nuda a zase nuda, kterou nezachrání ani parta Pavla Lišky. Celá pohádka působí unaveně a až moc moderně. V průběhu sledování mě ovšem napadlo, že by se kostýmy a prostředí skvěle hodilo na nějaký film s tématikou od J. Austen. ()

Jonatána

Za mě tedy moc pěkná pohádka, viděla jsem ji poprvé. Vodní víla Jana Budaře s chlupatou hrudí byla velmi šarmantní a ježibaba Pavla Lišky byla k sežrání :-D. Jinak Vojta Dyk byl kouzelný a obrejličkovaná Markéta Frösslová taky. Prostě...moc pěkná pohádka. ()

ANTYCHRYST

Tak docela úchylná pohádka :) ale dalo se to zvládnout trojka Liška, Budař a Plášek zejména v dámském provedení haha :) hodně dobrý. Nic moc jsem od toho nečekal a tak jsem mile překvapen. ()

Marfab

Mě se to líbilo scénař dobrý,hudba taky. ale jediné co mi tam vadilo byl Kraus a jeho prasacké neumění hrát. toho tupce by měli degradovat na okresního šaška a měl by akorát držet finální klapku při natáčení. ()

Lovedeath

No konečně nějaká ta pravá, naivní, jednoduchá, milá, hezky natočená, s příjemnou hudbou, s hezkým zámkem, milými herci, česká pohádka. ()