Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

dawnie

Bylo to chytřejší, než jsem čekala. O hodně. Časový smyčky jsou moje "sort of thing" a bavila jsem se fakt moc dobře. Ač moc nemusím věčně mladýho Cruise, tady mi vůbec nevadil - navíc mě překvapil nečekaným komickým talentem. Nebo mě možná jen bavilo ho vidět pořád dokola umírat:D Každopádně, kolem a kolem, dokola a dokola, byla to prostě jízda, kterou si po vzoru hrdinů zopakuju. Víc než jednou. ()

TomasRichtr

Excelentní příklad toho, jak to dopadne, když se blocbusterového filmu chopí (velice) schopní scénáristé a zároveň se film zpracuje na jedničku. ()

ER

Do akční scifi převedené Na hromnice o den více. Scény s úmrtím jsou zábavné ,má to tempo, Cruise jako vždy spolehlivý,prostě vše je OK. Jen mi tu chybí nějaký ten prvek,který by mne dokázal k filmu "připoutat" ,jako to dokázala třeba Hvězdná pěchota. ()

Acrobat

Bolí ma to dosť zlatko, keď ma nechávaš mŕtveho každý deň. Nežne ležím bez náznaku života, ešte sa nerozkladám. Alpha a Omega neprichádzajú a ty využívaš časovú slučku. Podopri mi hlavu vankúšom, nech roztrieštená lebka neleží na chladnom kameni. Volajú ťa, zachráň svet, zachráň hriešnych. Nevinných, všetkých. Nerobíš zrazu rozdiely a ideš najprv ako princezná, ostýchavá panna, mláďa, utekáš skôr v ústrety smrti. Postupne nabaľuješ životné skúsenosti. Každou smrťou si silnejšia. Neochvejne za cieľom. Kašleš na jazvy, vieš, že ľudstvo ťa potrebuje a tie jazvy budú dôsledkom. Nie je to elita dôstojnosti, umieraš v analógu, žiadna výstava technológie. Posúvaš myseľ k nemožným prameňom života. Nemilosrdná v úlohách, citovo vyspelá v rolách. Prisahám, tu pred mojou popravou, všetkým, ktorí to počúvajú: „„Si cestou, ktorá nedá sa prejsť, životom, ktorým nechávam sa viesť, si chlebom čo nedá sa zjesť, si ženou ktorú nie je nádej zviesť.““ Neustály boj v komerčne najzábavnejšom a najúdernejšom sci-fi 2014. Záver ma znepokojuje a nechráni, ale ochrankyňa je tu. Zachraňuj ma neustále! (videné 16.11.2014,BD) http://www.youtube.com/watch?v=Kdm1P27dVBQ ()

Forty-

Super akčné scifi, kde jednotné sily pozemské rozbijú emzákov na kašu. Pokiaľ teda človeku nevadí, že je to plné hollywoodského klišé. A že hlavný akčný hrdina je Tom Cruise (ochpanebožekristepane čo som komu urobil). A že americkí hrdinovia vyhodia všetko do vzduchu. Londýn, Paríž, všetko. Niekoľkokrát. Stroj času. Výbuchy. Roboty. Výbuchy. Tom Cruise. A tak dokola. Veľlkí fanúšikovia SciFi si asi zmlsknú. My ostatní uznávame, že to bolo celkom okej. Neviem či sú tri hviedzdy málo (za mňa až až) ale hej - nikto ma tu neplatí za objektivitu a nestrannosť ;) Slušné americké scifi plné super efektov, ktoré je vo svojej podstate len miliónty vývar toho, čo tu už veľa krát bolo. ()

Loxias

Pro me trochu zklamani. Neurazilo, ale nenadchlo a cekal jsem vic. Vystavene to bylo dost umele - beztak by Louvre byl jen dalsi navnada :) ()

Matt007

Full Metal Bitch Emily je ve filmu neskutečně sexy. Opravdu krásně se na ni kouká. Na hraně zítřka je opravdu zábavný , propracovaný a dobře obsazený ,,popcorn movie". Bavil jsem se a proto dávám za plný počet. ()

Durgas

Na začiatku som sa sám seba pýtal, ako asi budú robiť tých 500 skokov do toho istého dňa a tých istých okolností, aby to nevyznelo hlúpo či otravne. Vonkoncom nevyznelo, pretože spracované a zostrihané to bolo úplne perfektne. A "perfektne" je slovo, ktoré sa dá použiť na skoro všetky atribúty filmu. Nebudem sa zbytočne rozpisovať, proste úžasné akčné sci-fi a povinnosť pre všetkých fanúšikov žánru. ()

Kotsour

Pro mě je tohle prototyp akčňáku, jak má být. Výhodou pro mě bylo, že jsem před projekcí o filmu vlastně nic nevěděl, a tak jsem byl velmi mile překvapen, co že mi to proklouzlo mezi prsty bez povšimnutí. Jasně, je to prostě tak trochu prostoduchej akčňák, ale nejde to tak úplně nazvat, protože je v tom mnohem víc. A co vychvaluju ještě navrch, tak to je těch pár opravdu vtipných scén, které se sem opravdu hodily. Já nemám až na drobnosti co bych vytkl a tohle je přesně to, co bych od takového filmu čekal. Super! I konec, tak strašně americký, se mi sem prostě hodil a poslední scéna vykouzlila úsměv na tváři. Díky za takové filmy. ()

Henry Morgan

Jsou filmy nabušený dějem, kde se nenudíte ani minutu a přitom to hrdinové dají na první dobrou. Pak je tu tohle, kde díky stálým opakovačkám vytvoří z půlhodinového srandapytle polovážný americko-londýnský postapokalyptický vymrdák mozku, kde, jak se zdá, jen máloco dává smysl. Nemám anunk, jestli ten konec má hlavu a patu (nemá ani koule), ale jedno vím jistě: kdyby mi nezamotali kebuli ve víru reparátních onanií s mimikama, asi bych plivl na televizi. ()

RajAthen

Bill Muray inspiroval svým nevšedním zážitkem z Hromnic sci-fi scénáristy a výsledek je na světě. Není to nijak hlubokomyslné a místy možná vše krapet šustí zpovzdálí scénářem, ale film mě bavil sledovat a zajímalo mě, jak časového posunu scénáristé využijí (pokud pomineme stranou, že bych se osobně dříve či později v Cruisově roli nevyhnutelně zbláznil), za to si film tu poslední * do součtu zaslouží. V úplném závěru mu trochu dochází dech a finále je vůbec celé troch umožněno dobrou vůlí tvůrců, nežli chyby v úsudku mimozemských dobyvatelů, ale tak či onak přivřu oko i nad trochou romantiky, která je nám podsouvána. ()

ZnalecH

Líbila se mi myšlenka filmu. Líbilo se mi provedení. A líbilo se mi i herecké obsazení a jejich výkony. Avšak prožít bych si to nechtěl. Přesto jsem právě změnil komentář i hodnocení, protože jsem si to pustil - "Protože to právě běželo v televizi" a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Při tom jsem si uvědomil o jak skvělý film jde. 90% ()

Arutha8

I pro nenadšence pro sci-fi a Cruise je to fajn zážitek. Hlavní postavy to k sobě táhne a obejdou se bez melodramatických scén. Cruise není od počátku za světoborce a naopak se musí přiučit od skvěle věrohodně hrající Blunt. Jen Squad J plná nadějných charakterů nedostala skoro žádný prostor, což je škoda. ()

Sweat55

Tom Cruise si zase dobře vybral a Liman nám naservíroval parádní popcornuvku, která se řítí jako TGV od začátku do konce, takže pro mě opravdu překvapující akční sci-fi o mimozemské invazi a cestování v čase. Po dlouhé době se konečně povedlo další Sci-fi...WOW ()

Armin82

Hodně originální sci-fi, který u třetího probuzení Cruise začalo lézt trošku na nervy. Chvilku trvá než to člověk pobere, ale potom už to jde. Nicméně znova už ne. Tohle stačí vidět bohatě jen jednou. Vidět Cruisův vyjukanej xicht několikarát za film bylo až moc :-D 70% ()

vikino1

Nebýt prvních vynikajících Hromnic, tak by mělo u mě Na hraně zítřka absolutorium. Takto má "pouze" 99,5 procent. Skvělý nápad, vynikající zpracování, příběh bez chyb a přešlapů, dobří herci i hudba. Film, kterej hrozně rychle uteče. Chtělo by to kulku do hlavy, restart a pustit znova, protože tohle je u mě filmový zážitek... Jen slaboučký povzdech - škoda, že se celý film neodehrál při frontálním útoku tam na pláži - prsotě to co popisuje ve svým komentu Trustme ()

Psycho.R

Na začátku jsem měl pocit, že vidím Hvězdnou pěchotu, poté jsem byl mile překvapen, když došlo ke "znovuprobuzení". V tu chvíli jsem byl natěšen, jaké příjde rozuzlení, bohužel, to přišlo celkem brzy a do konce jsem nebyl ani jednou překvapen. Ale vtípky podařené. Hlavně první odvalení od kliků po náklaďák mě dostalo :D. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)