Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

toi-toi

Že by snaha o moralizujúcu kritiku dnešných teenegerov? Že by gangsterka pre mladých? Že by atypický art o dnešnom svete? Že by potreba prekročiť líniu dnešnej filmovej mravnosti? Kto vie.. Korine natočil farebný, film plný ceckov s búšiacou hudbou. Škoda pridlhého rozjazdu, film sa po príchode Franca na plac rozbieha a zabaví. Hviezdičky z High school musical sa ukázali ako herečky, a snaha o vyškatuľkovanie sa minimálne Hudgens podarí. ()

bidja

Byl to takový studijní materiál. Buď to vypneš nebo dojde k osvícení. U mě naštěstí k tomu druhému. Člověk pak lépe chápe proč společnost vypadá jak vypadá. Proč mládež se chová jak se chová. Vulgarismus, nezodpovědnost, nedomyšlenost konání, drogy všech povah k úniku od skutečnosti, povinností, vzdělávání. Už se nedivím proč Óčko, MTV atd. vypadá jak jeden velkej trip, kýč a porno dohromady, tohle je pohled do představ mládeže. ()

Silviaxx

Doooobre tak toto som nečakala! Sprvu mi to prišlo ako ten ďalší film o mladých plný párty, drog, sexu, prosto oplácaný námet. Nebolo to klišé. Fakt strašne super riešené scény aj samotný vývoj filmu bol správnym smerom. Miestami som nevedela, čo si myslieť, čo čakať a reálne vyfarbenie situácie ma popravde vôbec nenapadlo. Záver bol síce "trochu" pritiahnutý za vlasy, ale ak sa odosobním, tak len perfektne podškrtol vyvŕbenie situácie. Na toto môžem už len povedať "Look at my shits yall !" ()

Laku

Geniálně vyprázdněná a neustále repetetivní výpověď dnešní doby. Umocněná častým odosobněným až hypnotickým vyprávěním, absurdními příběhovými liniemi a narativním chováním sexy středoškolaček. Sladký bonbónek! ()

Thomas_xxxxx

O čom bol tento film? Snažil som sa v ňom nájsť nejakú pointu, no márne. Celý film, ak sa to vôbec dá nazvať filmom, je jedná veľka sračka. Fakt nemám chuť pozerať hodinu a pol na 4 kundy a jedného gangsterského debilka, ktorých slovník je obmedzený na slová "motherfucker" alebo "shit". Jedna hviezda za tie pekné ženy, ináč by to bol odpad. ()

jasanka

Měla jsem co dělat, abych vydržela do konce a chvílemi jsem už poposedávala a skoro z kina odešla. Nuda, blbost, "umělecké" opakování se, které mi teda umělecké nepřišlo ani trochu. Na americké filmy typu "ty ty ty, tam nejezdi a tohle nedělej, jinak se ti stane přesně tohle" už nějak nemám. ()

Tred2

Podle mě je to lesbický sen snažící se dosáhnout uměleckých nebes. AV je bezpochyby velmi lákavý, ale příběh je vlastně několik dokola opakujících se scén snažících se něco ne/dokázat a na mě to nefunguje. Ne, že by mě to vysloveně s*alo, ale vesměs mě to svým průběhem pomalu trávilo. Evidentně je to nějaké skvělé, nebo alespoň velmi solidní kontroverzní dílo. Já v tom vidím sexuálně, rádoby násilný fetiš bez skutečného významu. Btw. celý film je prakticky zahrnutý v traileru. Doslova. Ono by to bylo snesitelné, kdyby ta 90min stopáž byla reálně vyplněna nebo to bylo o 10min kratší, film totiž je schopný svým způsobem nějaké emoce vyvolat, ale tím jak všechno přehnaně moc opakuje vlastně zabíjí veškerý svůj "úspěch". ()

Kimm2

Očividně jsem tento snímek absolutně nepochopila, ani jeho uměleckou hodnotu, ani jeho pointu (pokud vůbec nějakou měl). Neustálé opakování dialogů i scén mě už ke konci šíleně rozčilovalo. Bylo to prostě zvláštní a už to asi nechci nikdy vidět. ()

X@triX

Bez hudobného podmazu by som dal aj odpad. Hudba zmenila celý pohľad na film, zachovala mu serióznosť a teda som nemal pocit, že len ja som tu jediný normálny. Trvalo niečo cez polhodinu, pokiaľ ma zalial pocit blaženosti, že konečne sa na scéne objavil niekto normálny, racionálne zmýšľajúci - a to bol práve ten policajt. Francovho gangstera som zo začiatku považoval za vtip, no celkom rýchlo presvedčil. Koniec už ale skutočne bol vtip. ()

frolish

Prilis vela voicoveru, ktory miestami posobil dost otravne a prilis hlupy a nerealny, hoci nie predvidatelny zaver. Nebyt tychto dvoch faktorov, je to v ramci toho, co to chcelo byt v podstate bez zavad. Zapletka a posun v deji podla ocakavania minimalne, ale cely cas sa na to dobre pozera (vsetci vieme preco :)). Ale bavila ma aj technicka stranka (kamera, filtre) a malo to par dost vydarenych scen takze za mna fajn zazitok ale do buducnosti mozno lepsie pozerat nie uplne za triezva... 70% ()

Silencia90 odpad!

Tak zaprvé jsem čekala úplně něco jinýho, a za druhý mě to neskutečně vytáčelo. Takhle zklamaná jsem v životě z filmu nebyla. ()

KOZEL84

Rejža a scénárista prostě museli být jedna osoba,páč najít dva lidi kteří takhle stejně sjíždějí stejnou vlnu (koksu nebo čeho) snad ani nejde.Ale kameře dal určitě taky šn'upnout.Asi jako hodně jiných sem dostal něco úplně jiného než sem čekal.Jestli lepšího nevim,ale rozhodně si nemyslím,že by to byl bezduchý film.Za to jedna.Za rozkošnou Seleninu držtičku druhá a Franco je tak skvělý,až bych snad řekl,že to nebyl on.Třetí.A Britneyino Everytime tu bylo dokonalé.Čtvrtá.Jenom sem nemusel každý dia-mono-a jiný kvák slyšet 3x-4x.Tak 3.Tak ne 4. ()

heihatchi

Tři coury, jedna bohem políbená zpěvačka a chybějící peníze. Jak je sehnat? No, v koksu a trávě se omezovat nechci, za peníze to dělat taky nebudu (nejsem žádná štětka), takže radši vykradu Chicken wings a pojedu pařit. Abych to neprotahoval, dokud tam byla Selena, tak to byl jasnej odpad, její komenty mě donutily pokaždé, když otevřela hubu, posunout film o pět vteřin dopředu. Naštěstí tam už od půlky nebyla a na film se dalo dokoukat. Ba dokonce mě překvapilo, jak ta druhá polovina byla dobrá! Škoda, odpad za první polovici a čtyři za tu druhou. ()

Eratashi

Zastydlá puberta? Pana režiséra? ;-) Jedna velká párty, money-drugs-guns and rock´nroll, come babies. PS: Holky neumí hrát, nepřirostla mi k srdci ani jedna, ba naopak, to stejné příběh a jeho zpracování. ()

kamigava

Zajímala mě jen Selena Gomez a James Franco. Ty čtyři sexy kamarádky mě zprvu moc nezajímaly, ale po druhém setkání s Alienem to začalo být větší drama a byl jsem zvědav, jak to celé dopadne. Film je natočen neobvykle až hypnotickým způsobem. Velmi mi to atmosférou přiromnělo Drive s Ryanem Goslingem. Forma byla vtahující, ale obsah už toho moc nenabídnul. Aspoň že to netrvalo dvě hodiny. Ve zkratce, film ukazuje, jak rychle se dokáže člověk "zkazit". PS: Líbily se mi odkazy na Scarface (1983). 60 %. ()

Leleta

Nechápu, jak tomu místní kinofilové můžou dávat pět hvězdiček a ještě v takovým počtu. Vždyť je to tak průhledný. Tahle blbárna se tváří děsně drsně a nekonvečně, nicméně za kopcem ostrých nadávek se krčí tak akorát pokus o zalíbení. A vsází na osvědčenou klasiku, takže většinu filmu se střídají tak akorát záběry na spoustu bab s plavkami nebo bez poskakujících na nějakou tu mozkovou vymejvárnu, sex, nebo aspoň sexuální narážky. Haló, nějaká hlubší myšlenka by nebyla? ()

Brousitch

"Už jsme rozebíraly tolik kontroverzí, že mi přijde jako by tou největší byl fakt, že někdo nějaké kontroverze vymýšlí. Myslím si, že se většině ten film líbí, ale chtějí si k tomu prostě přidat něco skrytého. Je to film, který s vámi zatřese, tak už to je, ať se vám to líbí nebo ne." - Vanessa Anne Hudgens ()