Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

simbaslon

Nevim co si mám o tomhle nadžánrovém filmu myslet, každopádně na mě zapůsobil. Geniálně přehrávající white G James Franco, videoklipový střih, super soundtrack nebo scéna u klavíru totálně vybočují ze všeho co jsem kdy viděl. Slovy to popsat nejde, sice věřim, že některý lidi z toho odpad!ávaj, ale určitě stojí za zkouknutí. ()

misstake

Opravdová vymazlená lahůdka pro "znalce", anachronismus amerického snu a krize identity teenagerek. Škoda, že zrovna Selena Gomez byla za tu nábožensky zaměřenou... Ale Skrillex se podílel na soundtracku, Hanna z Prolhaných krásek tu trénuje orální sex na stříkací pistolce a celý film je téměř čistá psychedelika a je tu víc bezdůvodně odhalených latexových i nelatexových těl něž v béčkové kinematografii let osmdesátých. Jak to teď píšu, tak si uvědomuju, že musím zvednout ze tří na čtyři, protože tohle je pravé umění třetího tisíciletí. Americká krása pro rok 2012? ()

666Carnage

Cool párty, která se konala 90 minut a za tu dobu asi každej kdo na to kouká řekne, že by na takovou párty jednou chtěl jít nebo na ní právě teď být. Docela slušná jízda s pěknýma holkama a Jamesem Francem, který rozhodně neni z týhle planety. Bylo to hnusný, zlý a sprostý a na ameriku dost realný. Harmony Korine takovýdle filmy hold prostě má. Nejlepší věc kterou ale napsal jsou stejnak Kids. 61% ()

Devadesát Dva

Hned, co je Black Franco AKA James Negro, mimo scénu, což platí pro úvod a konec, je to už jen o tupých trubkách a pseudožvástech, plážové nudě o generačním (ne)uspokojení. Netvrdím, že je to o ničem, je to o generaci, která neví, co se sebou, jsem na tom stejně (na YT jsem našel zajímavej názor, že je to o Britney Spears, každá složka, když si to dáte dohromady), ale zdá se mi, že jakmile je to jen o těch holkách a speciálně, jakmile otevřou hubu, film se absolutně vzdaluje realitě, jejich akty, jejich mentalita. Vidím je spíš sjetý v nějakým tripu. Ale tohle odhalení by působilo ve filmu děsně lacině. ____ Jediné, co funguje, je právě ta konfrontace Franco & Girlz. Trošku jsem si vzpomněl na slova "Black man of America is the most copied man on the Earth." Ujetý je to hned v několika levelech (kuřba bouchaček). Na tenhle Spring Break se nezapomíná, protože je podaný tou nostalgicky snovou formou z Ráje, co krásně kontrastuje. Ale jsem otevřenej k podobným věcem a tohle překvapilo. ()

KoRner

Neviem, čo mal s týmto spoločné Refn, ale prinajmenšom sa inšpiroval pri jeho "veľdiele" Len Boh odpúšťa." Len namiesto brutalít je tu servírovaných mnoho nahých a polonahých tiel pri nejakej skvelej párty. Inak to je naťahované a záverečná scéna iba rozosmeje, namiesto toho, aby prinútila premýšľať. Všadeprítomné pičky pekné, ale to je asi jediné plus filmu. ()

Flussmaister

Sprostá slova (sprosté slovo odborně nazýváme vulgarismus) vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci (v tomto případě k filmu) či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné. Sprostá slova se používají jako nadávka nebo jako prostředek k uvolnění vnitřního napětí(klení), popřípadě i pro jejich používání při významových konotacích v textu. V českém jazyce se sprostá slova téměř výhradně týkají tabuizovaných témat, kterými jsou sexuální chování, vylučování moči či stolice. "Spring Break Forever, Bitches" 30% - ZKURVENÁ SRAČKA - (staženo z wikipedia.org) ()

Hanys_

Disneyho holčičky v nářezovém thrilleru, který mě svou atmosférou přejel naprosto stejně jako loňský Drive. Tenhle Korinův styl nemusí sednout každému (a je to na těch hodnoceních vidět), ale já ještě tři dny po zhlédnutí nemůžu spoustu scén dostat z hlavy. Heh, a ty trailery lákající na skoro teenege komedii se fakt povedly (těch nasraných puberťáků v kině, kteří vidí své hvězdičky v takovýhle rolích mi je až líto). 9.5/10 ()

Michael2807 odpad!

Obsazení očividně vybráno proto, aby si mohly ,,hvězdičky'' zazpívat v titulcích. Film je převážně tvořen zpomalenými záběry bandy fracků na akcích na nejrůznějších místech. Zřejmě se tvůrci snažili zachránit tuhle kravinu tím, že kamera bude věčně směřovat na kozy a zadky v plavkách, které děvčata za celý film nevyměnila za jiné oblečení. Skoro mě až uráželo, jak každou větu co někdo vypustil z úst, ještě desetkrát zopakoval jako kdyby byl snímek určen úplným kreténům. ()

Roman.Caesar odpad!

Prázdniny navždy, čubky! OMG, vraťte mi někdo těch 90 minut, co jsem nad tímhle filmařským omylem ztratil. Příběh o tom nejklišovitějším gangsterovi, jakého nenajdete ani v parodiích, co je jediným bílým ve své čtvrtí, samozřejmě k tomu ještě i rappuje, a třech nijak extra nevypadajících 16letých kurvičkách, které kromě běžných motivací jako prachy, chlast, drogy a přičmoudlí hajzlíci vzrušují ještě zbraně. Celý "film" je úplně o hovně, v poslední desetiminutovce to vypadá, že by se mohlo začít něco dít, sice se děje, ale úroveň nestoupne ani o stupínek.. Proč jsem to jen nevypnul zavčas... ()

noby

Čekal jsem nějakou blbinu o chlastajících amerických puberťácích. V první třetině se zdálo, že přesně to taky dostanu. Pak ale přišlo velmi příjemné překvapení, s pomalou gradací vizuálu i děje se film proměnil v až snový kus s nečekaným nadhledem a artovým duchem. Nebýt zbytečného protahování začátku a opakované opakování se (sic) ve zbytku, dal bych i čtyři hvězdy. ()

papushka

Možná to má něco do sebe a James Franco tu je asi i dobrej, ale mně to přišlo FAKT divný. Kozy ve filmu nejsou všechno, pánové :) ()

Ilhan

To je tak, když scénář na půl hodiny natáhnete na 90 minut, miliony zpomalovaček, opakovaných záběrů a celkově záběrů o ničem. Nelogický příběh na pět minut. Naprosto nechápu, proč někdo něco takového točil a že se někdo jako James Franco do toho uvolil. 10 % ()

Sayko

Znáte ten pocit, kdy máte v hlavě skvělej příběh plnej cecků, prdelí, zbraní a drog? Ten pocit možná znáte, jo. Ale už si nevzpomínáte na to, že by šlo ten maglajz z hlavy dostat i na plátno. Inu zde se to povedlo. Příběhem sice může Spring Breakers naznačovat něco, co si dnešní společnost přeje vidět, ale zpracováním už to tak úchvatný není. Party life od hudby, přes kameru a herce, až po dialogy mezi nimi. Všechno se zdá nedotažené do konce, jako by byl snímek stále rozpracovaný, ale zatím pouze v první třetině. ()

Milodar

MTV art o naprosté zbytečnosti jedné generace, ano, ale která generace nebyla "naprosto zbytečná"? To bychom mohli chválit jakékoliv vyprázdněné vizuální divadýlko, které cynicky zmrdá diváka do zadku. Enter the Void je stejně příšerný jako tohle, takže opět díky! ()

peetriss

Artovými snímky nikdy nepohrdnu, nevýhodou artu je však, že každý jej vnímá jinak. Tento druh artu je mi bohužel na hony vzdálený a Spring Breakers mi nabízí pouze co do realističnosti pochybnou báchorku o naprosto vyprázdněných pipkách patřících do rádoby kvazineohippiesácké generace neuvědomující si důsledky svého jednání. Je mi jasné, že tento film má býti jakýmsi popíchnutím zmíněné generace, ale jádro přesahu se naprosto utápí ve stále se opakujících prostřizích, voice overech a přílišném předávkování okázalou nahotou, usvědčující Korineho z úmyslu být více prvoplánovitě kontroverzní, než artový. Dokážu si toto téma představit zpracované v jiných artových praktikách, které by mě oslovily mnohem více a dokázaly by přínést více hlubších myšlenek. Takto bohužel dávám pouze dvě hvězdičky za poměrně dobrou souhru dubstepové hudby od Skrillexe a "duhové" kamery Benoîta Debieho. ()

iampatrik

50% Upozornění: tenhle komentář nebude moc odpovídat hodnocení. Pro mě artová, barevná, zdrogovaná, bohémská filmová konverze představ mladých slečen o životě respektive užívání si prázdnin. A také moderní audiovizuální čarovný "look". Skvěle se na to dívalo (pozor - dívalo je zde důležité slovo). Ale to, co se 94 minut (na konci filmu jsem si myslel, že mě délka filmu mučí se stopáži přes dvě hodiny) ve filmu odehrávalo? Jakoby snad 5 různých scén, které jsou buď stejné, ale jen jinak sestříhané nebo jiné, ale s úplně stejnou vypovídající hodnotou jako scény jim podobné, které se opakují jako nějaká přesmyčka. A film fakt nezachrání ladné křivky, všudy přítomné ňadra a "coolovost" bezstarostného života mladých. PS. Ale Franca žeru, on může hrát snad cokoli a vždy mu role sedne :) ()