Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

Havaj8

Vůbec jsem nepochopil, o co tomu filmu šlo. Bez nápadu, bez příběhu, prostě jenom párty, chlast, drogy a i to bylo celkem takový o ničem. Jediný na co se dalo koukat byly fakt jenom ty holky. Navíc ta Selena se taky nijak nevyšvihla. Jednoznačně tomu tady vládla hudba, která se dala vychutnat. ()

kaposlav

S poľutovaním vám musím oznámiť, že najviac z celého filmu si dali záležať na titulnom plagáte. Pri tomto filme si prídu na svoje najmä puberťáci a nevyzretí jedinci. Moc mentálnej úrovne teda film nepobral, ale oného času, keď som bol mladý a moc pil, tak by som bol spokojný s týmto filmom. ()

honajz2

Ale ty 3* jsou kurňa slabé. Fakt jsem nečekal, že nakonec budu mít z toho filmu tak rozporuplné pocity. Na jednu stranu je ten film nehorázně utahaný, většinu svého času i dost nudný a taky to je celé natočené až moc halucinogenně, až to leze na nervy, jenže na tu druhou stranu, má to několik dost silných scén (Everytime bezkonkurenčně vede...) a ty myšlenka, se kterou to přichází, je dost zajímavá. Ono se to většinu filmu tváří nevinně a jak si holčiny užívají, hezké baby tam jsou, na ty se dívá hezky, příběh je teda někde v háji, ale co už, to jsou body dolů. Začíná to strašně absurdně, čtveřice holek v bikinách (v bikinách jsou celý film) kouká na My Little Pony, pak tam při vyučování si mezi sebou kreslí nějaké kraviny, zrovna když profesor mluví o Hitlerovi... A pak jedou na párty, chlastají, paří, všechno je úplně fajn pro ně a vlastně dokud je s nimi Bůh (a.k.a. Faith), tak jsou na tom dobře, pak ale teda přijde problém. A i když se pořád nezdá, co ten film vůbec chce říct, právě ta scéna, kde hraje Everytime od Britney Spears, tam je to pak jasné. Za což jsem rád, že se Harmony Korine nesnažil jenom o vyprázdněný vizuální zážitek, ale že to má celé dost zajímavou myšlenku a řeší to celkem závažné téma, takže celkové vyznění filmu je celkem depresivní, ačkoli z obsahu tenhle film zní jako komedie. A o co že tam tedy jde? Je to o znuděné mládeži, která aby se bavila, jde klidně do extrému. Extrému, při kterém se zabíjí pro zábavu. A co bude potom, až i vraždění tenhle typ lidí omrzí? Kam až tom může zajít? No, kdyby se to pořádně prostříhalo, klidně bych dal i 5*, takhle je to ale hlavně hrozně utahané a nudné. Po čase ale musím uznat, že ten film má něco do sebe a strašně se mi na něm líbí, jak za zdánlivou vyprázdněností skrývá hlubokou myšlenku. 3* ()

Abes

Song od Britney tam sedl neskutečně... k posrání dobře. A nejen Britney! Sice nevím co to je to Skrillex ale s Martinezem se stará o chladnou a utopenou atmosféru znamenitě. Před pár dny jsem viděl Quantum of Solace a stále mám v paměti Shadwellův komentář, kde se vyjadřuje ke dvěma způsobům vnímání informací z filmu. Nevím jestli jsem to dobře pochopil ale imho tady ten jeho popis sedí ještě lépe. Obraz je u mě až na druhé koleji, pokud se má film infiltrovat do mého podvědomí musí to udělat především po stránce zvukové a tím nemyslím pouze hudbu ale i přítomné opakování frází popisující právě obraz. Nepřemýšlet! Vnímat. ()

Aelita

Jako ve snu ... Jako ve snu ... Emotivní věci se často dějí jako ve snu, protože racionální vědomí člověka jen užasle pozoruje a snaží se zpětně pochopit a odůvodnit to, co jeho podvědomí chce. V podstatě ano – věčné prázdniny naplnění skutečných přání a potřeb mohou prožívat jen ti, kdo se nebojí být sám sebou a poslouchat podvědomí. Ostatní poslouchají pravidla. ___ Tento film je esence dnešních snů o ničem. Stejně tak ale i sny těch "spravedlivých před společností" jsou o ničem. Protože je vše v podstatě o ničem, pokud se do toho nevloží vášeň nebo smysl. ___ Spring Breakers není kritika vyprázdněných a povrchních pártyboys a pártygirls, ani amerického snu, jak si to vykládají politicky a sociálně uvědomělí intelektuálové. Je to manifest hlubinné pravdy, meditace na téma věčnosti, ryzost charakteru. Mimochodem holky se ukázaly být ďábelštější než sám ďábel-pokušitel. Ďábelská svatost proti puritánství. ()

MA.KI

Audiovizuální snový nášup záměrně přebírající stereotypy současných mainstreamových načančaných a podbízivých videoklipů pro teenagery, v nichž působí všichni happy a všechno je pink, záměrně jdoucí v týchž šlépějích jako současné popkulturní vzory, záměrně imitující soudobé principy a mechanismy (proti nimž se tedy tímto vymezuje), přičemž tyto významotvorné prvky slouží nejen k dotvoření vlastní interpretace díla, ale jsou i relativně zábavné a dobře koukatelné. ~ Kontroverzní Harmony Korine natočil po své neopakovatelné provokaci Trash Humpers další těžko zařaditelnou exhibici nahoty, alkoholu, kokainu, zbraní, vzdoru a lascivností všeho druhu, aby na příběhu čtyř nespokojených a nenaplněných studentek znovuotevřel otázky hledání vlastní identity a (ne)schopnosti žít naplno v dnešním modernistickém moderním světě, v němž těžko mnohé rádoby uchopitelné hodnoty a smysly uchopit, pochopit a být za ně zároveň rád. Na půdorysu výjezdu na jarní prázdniny na Floridu, během nichž polonahé dospívající dívky potkávají mj. zajímavou postavu drsného gangstera Aliena (skvělý James Franco), však divák pochopí i další skryté indicie režisérova sdělení. ~ Ač je děj vyprávěn lineárně, vidíme mnohé flashbacky (i flashforwardy), repetitivní záběry (koneckonců i promluvy, viz níže) či další postmoderní postupy. Typická je již zmíněná VIDEOKLIPOVITOST, stylizace do libovolného hip hopového klipu z MTV s vystrčenými vlnícími se zadečky, s výraznými gesty a bezstarostností, s výrazně sytými barvami a letní atmosférou, jež dostatečně obnažuje nicotu tohoto vysněného nereálného světa. Reálný život v protikladu k tomuto lákavému a barevnému je zobrazen v úvodu. Zde nutno říci ještě jednu poznámku. Není dobré se snadno vymezovat vůči něčemu lepšímu, pestřejšímu a tedy lákavějšímu, v tomto smyslu Korine zkouší divákovo pokušení, jeho pokryteckost. Je snadné nad něčím ohrnout nos a přitom se na to dívat se zájmem. Jak píše JFL, "Korine není v pozici mravokárce nebo nezaujatého pozorovatele, nýbrž je v pozici stejného ďábla – pokušitele, jakým je ve filmu Alien pro hrdinky". Faith včas utekla. (Mimochodem, všimněte si jmen postav…) Dodejme, že Benoît Debie za kamerou je opět skvělý! ~ Voice-over postav je dalším charakteristickým znakem, zároveň mnozí protagonisté své fráze vícekrát opakují. Alien například několikrát zdůrazňuje, že máme věčné prázdniny, věčný sen, dívčí postavy zase omílají frázi, že během této velké párty hledají a mají najít samy sebe… Některé střihy mnohdy doplňuje výhružný zvuk nabíjené zbraně. ~ Nechcete-li si nechat ujít originální deziluzi o ztracené generaci, která se volně plácá na souši a ne a ne najít aspoň nějakou tůňku, generaci, která bez zájmu a bez touhy baží po nablyštěném pozlátku, lehce nabyté moci a aktuálním pokud možno bezbolestném a zábavném uspokojení svých potřeb, zvolte sarkastický pohled do zrcadla Spring Breakers. ~ ~ Chovejte se, jako byste byli ve filmu. Prostě jenom předstírejte, že je to posraná videohra! ~ ~ Jsem tak unavená vídat ty samý věci každičkej den. Každej je tady nešťastnej, protože vidí pořád ty samý věci. Probouzí se v tý samý posteli, ve stejných domech, stejný depresivní pouliční osvětlení. Jedna benzínka. Tráva není ani zelená, je hnědá. Všechno je stejný a každej je prostě smutnej. Nechci skončit jako oni, vážně chci odtud vypadnout. () (méně) (více)

O´Neill

Mohu si za to sám, že jsem byl tak naivní a myslel si, že tahle slátanina může být opravdu, když už nic, zábavný film. Režisér sice naskládal vedle sebe na obrazovku hodně pěkné holky, ale to je asi tak všechno co dokázal. Bylo to jedno velké drama, které se snažilo být aspoň trochu s prvky komedie. Ve finále to ovšem bylo katastrofálně natočeno, v zásadě se celý film nic nedělo a konec byl jedná velka absurdita. 94 minut jsem zvládnul za asi polovinu, protože nuda byla příliš velká na to, abych shlédnul celý film. ()

Vojťas

Stejnej průser jako Plus One .... velice divná rádoby "artovka", která ale artovkou není a výsledek tedy vyšumí do prázdna stejně jako celej film! Bez těch koček by se na to nedalo koukat vůbec! ()

Crawler-D

Audiovizuálně syté. Videoklip ironizující jev jarních prázdnin, před ničim nezavírající oči, drzé, provokativní a eRkové. Sympatické, že jednotlivé herečky jsou obsazeny typově zajímavě (včetně toho, že Selena Gomez nemá na to být tvrdá holka a film to respektuje). Francova kreace na pomezí geniality a směšné karikatury. Fantastická scéna montáže na píseň Britney Spears Everytime, čistě v opozici k originálnímu videoklipu této zpěvačky. Nečekal bych, že navzdory jejímu comebacku se v progresivním teenagerském snímku objeví hned dvě její skladby, jedna z dávných devadesátek. Bude to pro cílovou skupinu novinka? ()

wohna

Kdyby ve filmu nebylo tohle: hezký holky s plavkama, soundtrack, hezký holky bez plavek, Vanessa Hudgens, Selena Gomez, Ashley Benson, zas hezký holky, songy od Skrillexe. Tak kdyby to tam nebylo, tak je ten film úplně k ničemu. Už takhle nepatří mezi poklady kinematografie, ale díky těm věcem se řadí výš než ostatní odpady filmového průmyslu. Ano, tak málo mi stačí ke štěstí. Po druhém zhlédnutí musím zvednout o jednu hvězdu za Jamese Franca. Protože je prostě boží. ()

Lanark

MTV meets Playboy. Korine je starej provokatér a je vidět, že ho to stále baví. Jste blázni, jestli ho berete vážně. :) Nabízí určitě pár zajímavých otázek. Je opravdu současná genereace taková? Jak je to s těma černochama v MTV, který se fotěj v neprůstřelných vestách a točí klipy za stovky tisíc dolarů? Vystačí vám prachy z ukradnutejch svačin v Mekáči na prázdniny? :) Nedivím se, že nechal "Víru" odejít jako první. Jen díky tomu baštím této baladě o loupežníkovi a divoženkách všechno. Děvčátka co stráví noc ve vazbě a díky tomu se stanou protřelejší a vostřejší než plnej barák po zuby ozbrojenejch černochů...tak určitě..:) Ale máš to všechno v takový pěkný "Harmonii" Korine, že jsem se fakt bavil. "Luuuk éét tííz šýýíét" ! :)) Franco je geniální! ()

C0r0ner odpad!

Hm, tak já vlastně nevím, co jsem viděl. Hodnocení jsou tady dost rozporuplná, nicméně já se přikláním k té negativní polovině diváků. Když bych to měl shrnout - tři debilní krávy se vydávají na jarňáky zapařit někam do teplých krajin, kde taky nakonec paří a potkají Jamese Franca v jeho nejhorší roli vůbec. Pro někoho geniální, pro mě neskutečná sračka. 0% ()

Topco

Audiovizuálna slasť, štylistická chuťovka. Navyše, James Franco ako nikdy pred tým a nikdy potom. A ešte aj tá Britney dostala nový rozmer. Na jedno pozretie sa to všetko doceniť asi nedá. 4 1/2 ()

PainM8

Ten příběh mě nazaujal a ty děvky, co vystupovaly celej film v plavkách taky ne. Občas měli zajímavej názor, což se mi líbilo. Pak už se mi líbilo jenom to, že tam byly občas moderní písničky.... ()

Juto

Film má hypnotický vizuálny štýl a hustú, rušnú zvukovú kulisu. Ale je to tiež príliš monotónne a tematicky prázdne, než aby to bolo provokatívne. 5/10 ()

Blazena

Pokud se někdy mluvilo o takzvaném „Cinéma du look“ neboli neobaroku, Spring Breakers posouvají atributy rozvolněného příběhu, syté a křiklavé reklamní estetiky, dynamické akce a žánrového pastiše do zcela nového hyperbarokního ornamentu pro 21. století. Uvědomělé exploatování exploatace! ()

Riley

Film, který nelituju, že jsem viděla, protože byl tak divný, že ho asi jen tak nezapomenu. Nicméně lituju, že se hlavní hrdinky ,,omylem" nepostřílely a neušetřily nás toho utrpení. Pravděpodobně pokus o artový film, který by se dle mého názoru víc hodil na youtube než do kin. Ale možná to nebyl jen můj šálek kávy. Nicméně - mým největší problémem bylo, že jsem absolutně nepochopila pointu - proto jsem se rozhodla dát jen dvě hvězdy. Jenže pak mi uživatelé CSFD objasnili, že byl tento film tak vyprázdněný, protože byl o vyprázdněnosti dnešní generace, a to potom teda jóóóó. :)))) A jestli je pravda, že Vanessa měla problém s natáčením ,,milostných,, scén, tak je teda fakt dobrá herečka, protože to nebylo vůbec znát. :) ()

Fancipal

Falešný art film, který se zasekl někde v půli. 90 minut jsem se marně snažil přijít na to, co přesně chtěl básník říci. Odkrýt hloubku v těch věčně se opakujících dialozích. Takže, když to shrnu, buď jsem omezenec, který pro oči nevidí, co má přímo před sebou nebo tady prostě a jednoduše není nic k vidění. Níž nejdu jenom kvůli výtečnému gangsteru Frankovi, který má potenciál stát se pro svět zločinu, tím, čím byli ve své době Robert De Niro nebo Al Pacino. ()

animaxis odpad!

Dávám odpad a to je podle mě ještě dobrý! Tohle je podle mě úpadek společnosti a fakt si myslím že nepřeháním. ()

Dawon

Děvky, drogy, chlast aneb kozy, cecky, dudy, vemena. Co víc se o tomhle filmu dá říct? Girls Gone Wild v kombinaci s necenzurovanýma klipama z MTV v celovečernímu kabátu. No jo, a vlastně se tam občas mihne nějaká známka příběhu. Ve výsledku je z toho jedna velká párty jízda podkreslená nekonečným dubstepem a voicoverem akterů, kteří nám vypráví o tom, jak se v Americe dokážou studenti božsky bavit. No co, nenudil jsem se, gangster Franco se zlatýma zubama není špatný, a polonahýma vysokoškolačkama taky nepohrdnu, takže proč ne. ()