Celebrity

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (více)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiální text distributora)

catt

Místy vám bude trapně i za hlavního hrdinu. Místy byste nejradši strčili hlavu pod polštář.... Ale litovat ho nebudete. ()

Odpadlik

Jak vidím hodnocení jsou velmi rozporuplná, nejspíše záleží na tom, zdali Woodyho Allena "můžete" nebo "nemusíte!. Já bohužel patřím k té druhé skupině a tak jsem k tomuto filmu přistupoval s obavami, že to bude zase o sexu z pozice voyeura, kterému se ho asi mnoho nedostávalo, ale naštěstí se nic takového nekonalo. Co jsem si ale ze sledování filmu odnesl? No skoro nic. Pohled do světa Hollywoodských celebrit, kterých tady bylo už mnoho, takže mě celkem nic moc nepřekvapilo. Pár vtipných momentů, příjemný Kenneth Branagh, zjištění že Melanie je ještě celkem přitažlivá. Občas otrávení z té spousty dialogů, ale v podstatě se u toho dalo uklízet, vařit, prostě cokoliv, aniž by člověk přišel o něco podstatného. A hlavně nechápu - proč to proboha bylo černobílé? ()

josieaddms

Nelíbilo se mi to tolik jako jiné Allenovy filmy, ale stejně mě to dostalo. Nejen díky hercům, v čele s naprosto perfektním Kennethem Branaghem, ale díky celé té kostře, kdy na začátku když se Leemu a Robin rozpadlo manželství a každý šel svojí cestou, tak to vypadalo to že Robin je troska bez výhledu na lepší život, kdežto Lee si užívá život plnými doušky a dopadlo to tak, že Robin byla šťastná jako nikdy a Lee nevěděl co se životem. Protože tím navíc odsuzuje tohle nemorální hýření a ukazuje nám, že to považuje za marné a prázdné. Atmosféru to má klasicky dokonalou, stejně tak jako hudbu a černobílí obraz. Ani mi nevadilo že se to dost točilo okolo sexu, protože je to ve správné míře časté Woodyho téma. Navíc si to rýplo do rozmazlených celebrit i namyšlených intelektuálů. Já jsem spokojená. ()

Bounded

Allen bez Allena? Přišlo mi, že to nebude ono, ale jeho styl se pozná. Výmluvným HELP na závěr si mne opět získal. ()

crjules

Typicky Allenovsky film, vyborne dialogy a skvely jazz provazeji cely film, stejne jako cernobila kamera. Kenneth Branagh se snazi hrat ve Woodyho stylu a celkem mu to i jde, ale Woody je nezamenitelny. Ve sve rolicce neprehlednutelny Dicaprio. ()

lumi3r3

Zábavné. Preplnené a prázdne zároveň (tak to mám rád). Obvyklá Allenova satirická sebareflexia. "He's very arty, pretentious, one of those assholes who shoots all his films in black and white." ()

maeb

Stále to samé, stále je to dobré. Tentokrát ale chybí Mistr sám, Kenneth se na ukecaného neurotického intelektuála moc nehodí, nějak extra se nepobavíte, místy se to trochu vleče... Ale na jeden pohodový večer docela dobrý tip. ()

Bigfuckman

Poutavý snímek z prostředí filmových celebrit a jejich vysoké životní úrovni. Totální chladnost a odevzdanost všeho pro mrzkou roli? Tak nám Woody Allen nastavuje zrcadlo filmového pozlátka. ()

MaxForValue

Na Woodyho príliš trpké a herecky málo výrazné. Branagh nie je Allen, je to stále ten Shakespearovský mág, príliš uhladený, britsky noblesný herec a práve tie postavy, ktoré sú najzaujímavejšie (hlavne Leo DiCaprio či Winona Ryder) dostanú tak málo priestoru. Woody má aj lepšie filmy. A oficiálny text distribútora, "ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika" je skutočne zavádzajúci. Mať na mieste Allena napríklad DiCapria, je to geniálne! ()

kubilov

Woody Allen si do svého dalšího filmu, podobně jako do o dva roky staršího Všichni říkají: Miluji tě, pozval dosti hvězdné herecké obsazení, které však u většiny případů omezil jen do takových epizodek, čemuž také odpovídá vzniklý film. Celebrity pojednává o jednom novináři či spisovateli, který se mezi několika ženami snaží najít tu svou pravou vyvolenou, anebo třeba jen krátkodobý úlet. Kenneth Branagh v hlavní roli je cokoliv jen ne můj oblíbenec, avšak zde kreaci ne nepodobnou Woodymu Allenovi zahrál poměrně přesvědčivě, i tak ale nezahnal pocit, že by mi tam sám Woody sednul daleko lépe. Mezi jeho ženy v tomto filmu patřila například Melanie Griffith, která mu mohla věnovat maximálně svou hlavu, dále pak nestálá Winona Ryder nebo zdánlivě nedostižná Charlize Theron. Z dalších vedlejších rolí pak zaručeně zaujme úžasný bouřlivák Leonardo DiCaprio, který v té době prožíval obrovskou slávu, a tak není divu, že figuroval právě ve filmu "Celebrity", jednoduše hvězda nejvyššího kalibru. ()

filmuska

Pri sledovaní tohto filmu som sa cítila ako voyer,škodoradostne sa baviaci na všetkých tých hollywoodskych neurózach a prázdnych charakteroch.Ale Altmanov Pret-a-porter bol aj tak vtipnejší..l ()

Saljack

Tak podle zdejšího hodnocení jsem čekal hodně, ale bohužel přišlo zklamání. Film je naprosto o ničem a navíc jsem vůbec nepochopil proč je černobílý. Snad pro nastínění atmosféry, která chybí. Již od začátku jsem chtěl dát Celii Weston přes hubu. Navíc do půlky filmu jsem nevěděl zda to je jeden příběh nebo jenom příběhy. Dvě hvězdy za Leonarda, jenom mi je líto že ho více nevyužil. ()

Wulz

Jako dal bych spíš Tři, ale ono to mělo něco do sebe.  Také se takové filmy nevidí každý den. Ne takhle.  Nejlepší je scéna s DiCapriem, ta prostě neměla chybu. Kord posledních pár minut. 😂 ()

790511

Další z těch ukoktaných allenovských filmů, kde mluví aspoň pět lidí najednou, nikdo nikoho neposlouchá a chlapi pateticky slintají nad kdejakou ženskou. "Ty jsi.. ty jsi.. ty jsi.. fakt tak krásná, krásná.. chci říct, krásná, vážně, něco takového, krásná, chci říct, tedy, já já... krásná..." ()