Starý úředník, oficiál Borman, úřaduje ve sklepních kancelářích Pozemkového úřadu společně s dalšími oficiály a aktuáry. Mezi jeho kolegy je i mladý a pohledný doktor Marek, jehož přichází navštívit kamarád, inženýr Rudík. Objektem jejich společného zájmu se stanou dvě mladé ženy, objevující se za oknem protějšího domu. Jednou z nich je slečna Irenka, dcera ředitele jejich úřadu, druhá je Nasťa, přítelkyně pana ředitele. Když se koná slavnostní večírek na počest prezidenta úřadu, je pro nedostatek mužů, kteří by dělali dámám společnost, pozván také doktor Marek a protože ředitel je vášnivý karbaník, je přizván také Borman, jako třetí do mariáše. Zatímco Marek udělá dobrý dojem na ředitele i jeho choť, a padne do oka také slečně Nastě, odehrává se u stolku pravá karetní bitva. Přestože dostal Borman od pana ředitele instrukce, neřídí se jimi a dokonale v kartách obehraje vysokého představeného. Právě jeho nepodlézavost však udělá na pana prezidenta velký dojem. získá si tím jeho důvěru a nakonec je jmenován generálním tajemníkem celého úřadu... (oficiální text distributora)

Tuty

Poslední dobou sleduji starší české filmy, nedávno to byly Přednosta stanice, Cesta do hlubin študákovy duše, Škola, základ života, Eva v útoku apod. Katakomby jsou jiné, myslím, že je tu méně nadčasového humoru a mě dobové hlášky asi trochu míjely, přesto tu je několik Burianovo hlodů - viz. scéna s panáky po které film tak trochu v poslední třetině stagnuje. Jinak herecké obsazení výborné. Škoda, že není více vidět a slyšet Jaroslava Marvana... ()

LadyRainier

Řiťolezcův návod, jak to správně dělat ,-DD Super zábavná komedie, Vlasta Burian tu neuvěřitelně hláškuje ...A Antonín Novotný tu vypadá jako Robert Taylor ,-)) ()

PTuranyi

Príjemná romantická veselohra kde Vlasta Burian síce nie je hlavnou postavou, ale výrazne svojím prejavom prispieva ku komickej atmosfére. Romantický príbeh úradníka zaľúbeného do pyšnej slečny Nasti, Burian okorenil viac svojím slovným humorom ako grimasami aj keď jeho typicky prekvapený výraz sa tu vyskytne niekoľkokrát. Príbeh je lacný až rozprávkový, ale zahraný s citom a hereckou rutinou, ktorá sa dá od bardov prvorepublikového filmu očakávať. Trocha zamrzí v závere narýchlo zbúchaný šťastný koniec a zázračná premena pyšnej princeznej na láskavú vílu, rovnako ako Marekov obrat k jej bezvýhradnému prijatiu. 70% ()

antragus

Pouze tři a to ještě díky Burianovi. Přesně jak zde bylo řečeno - film je v podstatě výlučně jeho koncertem. A dal bych mu za jeho výkon rovných pět. Ale když odmyslím Buriana tak mi z filmu nezůstává skoro nic. Proto průměr, protože bych chtěl film posuzovat jako celek a ne jako "one man show". ()

maarr

Podle mě jedna z nejlepších burianovek. Ač trochu netypická, většinu humoru zde obstarává jak jinak sám Burian, přesto však se podařilo Macu Fričovi Buriana více usměrnit a dát prostor i jiným hercům. Kouzelná je role přednosty Sýkory mistrovsky ztvárněná Jaroslavem Marvanem. Další zajímavou figurkou je sluha Baltazar ztvárněný málo známým hercem Jidřichem Lázničkou. A pak samozřejmě Adina Mandlová v roli nafoukané paničky. Zkrátka a dobře tento film řadím velice vysoko, protože Burian se zde předvedl v daleko charakternější roli než jak jsme u něj byli zvyklí třeba s komedie Nezlobte dědečka. ()

the_weaver

Komédia o úradníkoch, ktorú drží nad vodou len Vlasta Burian (oficiál Borman). Jeho výstupy sú zábavné, ale zvyšok je povrchná a naivná pseudoromantická zápletka krížená s rozdeľovaním funkcií, ktorá nie je ani trochu uveriteľná a ani nedáva zmysel. ()

Xmarc

S Vlastou Burinanem & spol. už jsem viděl hodně filmů, ale ne úplně všechny byly nejpovedenější, tak jsem byl zvědavý, jak dopadne tenhle kousek. A musím říct, že i když se jistě najde pár lepších, tak jsem se nejednou opravdu od srdce zasmál, a to mi úplně stačilo ke plné spokojenosti. ()

Lion438

Vlasta Burian v roli, kterou má přesně mít. Co na srdci, to na jazyku. Tím pádem létá vzduchem jedna hláška za druhou. I když si myslím, že to není úplně ta nejlepší Burianovka, patří k těm hodně dobrým, která si zaslouží místo v českém filmovém archivu. ()

Andrew1987

Ide o dobrú burianovku, ale na jeho podľa môjho názoru najlepšie diela ako Prednosta stanice a Nezlobte dedečka proste a jednoducho nemá. Skôr ako schuti sa smiať, som sa skôr usmieval, hoci tu boli niektoré dobré hlášky. Celkovo mi to vychádza v porovnaní s inými Burianovými filmami na dobrý priemer, ale nič viac. ()

len.tilka

"Já mám na svejch hodinkách za dvě minuty půl." - "Vy máte na svejch hodinkách za dvě minuty půl?" - "No vidíte a teď už mám půl, protože dvě minuty se tomu tady blbě divíte." /// "Sedněte si tady a dělejte, jakoby se nechumelilo a já si sednu támhle a budu dělat jako když se chumelí." ()

PORTER44

Výborná podívaná s výborným hereckým obsazením,v první řadě V.Burian jako úředník Borman v katakombách a jeho výborný humor a hlášky a v neposlední řadě scéna hraní karet s presidiálním,skvělé herecké výkony podali i další herci J.Marvan jako nadřízený Bormana,Šlégr jako ředitel,Pištěk jako president a další kteří přispěly ve filmu k výborné zábavě. ()

Alagaesie

„Není tady. ‚Couraj‘.“ Veršovaná cedule o mýdle. „Nebo příjde Sýkora a budou z vás Koňadry!“ Tři králové… Furt samej pták. Marvan perfektní. Univerzální jsou vlastně všechny analogový hodinky. Z vrchního revidenta šel strach. „Vždyť je tady ručička.“ Zpovídání inženýra pobavilo. Posunky… „Ať žije Borman!“ Jak podupával! Splést si polonézu s majonézou uměl asi jenom Burian. Borman teda míchal dost rychle. „To už přestává všechno!“ „To nepřestává, to teprve začne.“ Borman se rozjel. Ty sklenky! Au! Monopolizace obilí, hmmm… Sbor byl výbornej. Na rozhovoru s tou rozmarnou doktorovou bylo hezky vidět, jak jí Borman opovrhuje. Nicméně měl pravdu. Spokojenost pro všechny. Neumíš hrát karty, nejsi nic. Tajemník Borman. ()

majorzeman13

Filmová klasika s legendárním mistrem s vého oboru Vlastou Burianem !! I další herci jsou skvělí né tolik jako mistr Burian osobně,ale to vůbec nevadí ba naopak. Režie je jako vždy od mistra Friče skvělá. ()