Starý úředník, oficiál Borman, úřaduje ve sklepních kancelářích Pozemkového úřadu společně s dalšími oficiály a aktuáry. Mezi jeho kolegy je i mladý a pohledný doktor Marek, jehož přichází navštívit kamarád, inženýr Rudík. Objektem jejich společného zájmu se stanou dvě mladé ženy, objevující se za oknem protějšího domu. Jednou z nich je slečna Irenka, dcera ředitele jejich úřadu, druhá je Nasťa, přítelkyně pana ředitele. Když se koná slavnostní večírek na počest prezidenta úřadu, je pro nedostatek mužů, kteří by dělali dámám společnost, pozván také doktor Marek a protože ředitel je vášnivý karbaník, je přizván také Borman, jako třetí do mariáše. Zatímco Marek udělá dobrý dojem na ředitele i jeho choť, a padne do oka také slečně Nastě, odehrává se u stolku pravá karetní bitva. Přestože dostal Borman od pana ředitele instrukce, neřídí se jimi a dokonale v kartách obehraje vysokého představeného. Právě jeho nepodlézavost však udělá na pana prezidenta velký dojem. získá si tím jeho důvěru a nakonec je jmenován generálním tajemníkem celého úřadu... (oficiální text distributora)

Zagros

Filmů s Vlastou Buriánem jsem viděl hromadu, vlastně téměř všechny. Vždy jsem se bavil a někdy přímo skvěle, proto si postupně doplňuji i těch pár, které mi zatím unikaly. Katakomby byly jedním z nich a jako film opět nezklamaly. Není to sice od Vlasty Buriána to nejlepší (doporučil bych spíše klasiky: Přednosta stanice, Ducháček, U pokladny stál…), ale stále jde o velmi dobrou zábavu na volný večer. Příběh je jako vždy naivní, nicméně o ten tady ani nejde. Hlavní jsou dialogy a scény, ve kterých vystupuje samotný Vlasta Burián. Opět podává velmi dobrý výkon v roli úředníka Bormana. Borman má pár dnů do důchodu a tak si už může dovolit být upřímný, což si náležitě užívá a to zejména směrem ke svým nadřízeným. Zbytek hereckého osazenstva mu „jen“ skvěle sekunduje a dotváří příjemnou atmosféru bezstarostné komedie v nelehké době Protektorátu. Rád dávám tři velké hvězdy. ()

Hanys_

Burian si tady z toho udělal fakt one man show. Kdykoliv je v záběru, jsou ostatní upozadění. Hláškuje jako o život, až je to někdy kontraproduktivní. Protože výsledkem je, že člověk jako by sledoval dva filmy, které se prolínají. Střídmou romedy, kdy se dva mladíci zakoukají do dvou slečen, a druhý film, taškařici, kterou si pro sebe ukradl Vlasta. 6.5/10 ()

ondrula

Bylo to trošku utrpení se na to dívat, protože postavy jsou spíš jen takové karikatury, co se různě pitvoří (včetně Antonína Novotného, jehož hovno nesmrdí). Nejvíc mě ovšem bavilo sledovat Adinu Mandlovou, protože aby takhle toporný dřevo bez hereckýho talentu dosáhlo takového věhlasu, to se jen tak nevidí. Napadlo mě, že se do těch rolí třeba prokopulovala, ale jako ženská mi přišla taky nic moc, tak nevím. ()

Mikino00

Příjemná komedie se skvělým Burianem, hereckými hvězdami té doby, které i v nejmenší roličce předvedly výborné výkony. ()

Vesecký

Film, který neurazí, ale také nerozesměje tolik jako jiné Burianovy veselohry, výkony herců výborné, což je asi hlavní pozitivum filmu, jinak je to obehrané klišé - nafoukaná bohatá a zamilovaný chudý, temperamentní Gollová a uhlazený Schránil, neustálé postupy na vyšší místa, člověk se přestával orientovat, kdo je tajemník a kdo sekční šéf... Ale čtyři hvězdičky si to zaslouží. ()

MovieFive

Asi už jsem viděla dost Friče, protože i když jsem přesvědčená, že nikdo neupustil ze svých kvalit, tenhle film mě ne a ne oslovit. Náměty sice střídají lokality a postavy, ale v podstatě je to pořád to samé. Je samozřejmé, že u podoných snímků, nikdo nečeká šokující konec a čitelnost vývoje příběhu se tak trochu očekává, nicméně bych uvítala něco více nápaditějšího. Hvězdou celého snímku byl jednoznačně Vlasta Burian jako oficiál Borman-výborný scénář a ještě líp zahraný. ()

Hopkins

Tenhle film nepatří mezi moje Top ale určitě tam byly dobré gegy , mei dobré scénky patřila slovní přestřelka v katakombách mezi Marvanem a Burianem a nebo bonus v podobě burianovi hlášky pan řídíci to hraje jako ponocnej : ()

Looooooooo

Vendys má zase pravdu, hlavně co se Antoše týče! úplně když jsem uviděla Adinu, jsem si říkala, že tam rozhodně musí hrát, a netrvalo ani 10 vteřin a byl tam! ()

Rathalos

Opat excelentny Vlasta Burian,ale i ostatni herci v tejto milej a pohodovej komedii,na ktoru sa prijemne pozera,parada...:-) ()

domirovec

No jo, v Katakombách, tam to žije! No, teda někdy. Pokud se totiž právě nespí, nebo nedělá úplně něco jiného, než by mělo (krásná hudební vložka pánů herců). Ovšem krucinál, já už se bál, že mne někdo bude chtít taky vyhrožovat nějakým povýšením, následnou degradací následující opětné povýšení a tentokrát, třeba.. možná.. čistě teoreticky.. ještě větší povýšení! Jo jo, když umí člověk kecat, nehrát karty jako ponocnej (:D) a také samozřejmě dobře pracovat, může se dostat hodně vysoko. Naštěstí, tohle všechno Vlasta Burian zvládl na jedničku, plus ještě jedna úžasná hláška za druhou dělá z tohohle snímku zlatý, katakombový důl pro skvělé hlášky a gagy. Jenže, přece jenom mi zde furt něco chybělo. Chyběla mi zde nějaká věc, která by mne přece jenom ve finále donutila dát plný počet těch krásných překrásných červených hvězdiček. Pak mě ale cvrnkla do hlavy krásná tvářička od Nataši Gollové a máme hotovo! :) 5/5 ()

PavelZava

Jakže to bylo "... ale karty hraje jako ponocnej " ? Další genijální role Vlasty Buriana : Řekl jsem snad něco nesalóóního ? ()

Biopler

Film by skončil u mňa iba v priemeri, avšak druhú polku ťahá Burian a mimoriadne perly v jeho ústach. "Koukejte, nebavte se nám tady, nechte toho, jděte se bavit jinam, tady pan prezidiální tak jako tak to hraje špatně a ještě mu do toho kecejte!" Opäť to raz skvele zahral. Všetkým dopomohol scenár Wassermana a hoci Šlégla či Marvana som videl aj v lepšej forme, nemôžem dať len 3*. Aj kvôli príbehom vedľajších postáv. Tak krásne a príjemne sa na to pozerá až má človek chuť ocitnúť sa v tej dobe. ()

patushik

Borman je opravdový originál a stejně tak Katakomby. Velmi vtipný V. Burian, nejlepší scénka je, když ho drbe pan ředitel za uchem a on začne dupat nohou.. každý kdo má psa se musel zasmát:). ()

j.linhi

na filmy s Vlastou Burianem, se koukáte jen kvůli Vlastovi Burianovi, ostatní jsou tam jen do počtu. Tím ovšem nechci snižovat jejich herecký um, ale tak to prostě je. ()