Pot a krev

Pot a krv

Pain & Gain

Krimi / Akční / Komedie / Drama

USA, 2013, 130 min

Neskutočný náter. Fascinujúca historka spracovaná do výživného scenára, v ktorom je každá jedna postava až po tú poslednú kurvu zaujímavá a zábavná. Herci, ktorí nikdy nehrali s takou chuťou. Bay, ktorý zase raz našiel látku, pre ktorú je jeho remeselne suverénna réžia úplne ideálna. Perfektný komediálny timing. Lavína smrtiacich hlášok. Autá, svaly, kozy. "Ich hlavnou vinou bolo to, že boli dumb stupid fuckers." Najlepší Bayov film, ktorý budí dojem, že s tými debilnými plechovkami zbytočne zabil svoje najlepšie roky.(13.8.2013)

Michael Bay má rád Big Hit, Davies má rád Big Hit = everybody's happy? No. Sice to kvůli nehorázně nudné polovině skoro nevyšlo, ale prča to je, uznávám. Jestli ale bude TOLIK fórků v dalších Transformerech, nedopadne to dobře. Find the chains, people, he's unleashed again!(31.7.2013)

Tak takhle dobře jsem se naposledy pobavil někdy v květnu, když nový popík František přišel s tezí, že i nevěřící se mohou dostat do nebe, čímž torpédoval onu dvoutisíciletou hierarchickou svoloč více, než kdyby v přímém přenosu Noe tývý na plácku před svatým Petrem s mocným funěním prozkoumával pětiletému ministrantovi tlusté střevo. Tasím jen dva dotazy - kdo finančně tyl z prodeje práv na onen příběh (tipuji Kershawa, ani Vám nevím proč)), a kdy se z Johnsona stal herec. ,,Zakoupením" tohoto sqostu nemůžete nic pokadit, přísahám na svou čest švitořivé panny.(2.10.2013)

Na Pain and Gain jsem se podle prvního traileru vůbec netěšil, CHYBA! Takhle přepychový film pro chlapy, jsem snad ještě neviděl. Mark Walhberg si chtěl splnit svůj Americký sen a já mu ho od srdce přál a tiše záviděl, protože přesně takový život bych s radostí zažíval i já,ovšem né s koncem jaký měl Dwayne Johnson. Tady není nad čím rozmýšlet a bez váhání dávám 5*. Srdeční záležitost a nejlepší soundtrack roku.(14.8.2013)

Ten film je asi stejnej magor jako jeho hlavní tři hrdinové. Nenechal jsem se otrávit ani zběsilým tempem ani stupňující se bláznivostí a po pátém vidění během tří měsíců je PAIN & GAIN definitivně tím nejzajímavějším filmem, který jsem letos našel, dokonce předčil i SPRING BREAKERS. Je to dokonalý portrét takovýho toho kreténskýho američanství co mě tak baví. A nahláškovaný teda perfektně.(17.9.2013)

• - Scéna, kde Paul Doyle (Dwayne Johnson) griluje ruky Franka Grigu (Michael Rispoli) a jeho ženy, bol nápad filmárov, v skutočnosti sa to nestalo. (fo_ruM)

• - Kvôli natáčaniu bola postavená replika pôvodnej posilňovne Sun Gym. (Kefas21)

• - Victor Kershaw (Tony Shalhoub) jazdí vo filme na BMW 7 s modelovým označením E32, Ed DuBois (Ed Harris) na Lincoln Town Car a Daniel Lugo (Mark Wahlberg) na Porsche 911 Turbo, typ 930. (fo_ruM)