Pot a krev

Pain & Gain

Pot a krv

Krimi / Akční / Komedie / Drama

USA, 2013, 130 min

I stalo se, že Bay vyplul ze svých obvyklých lehce zatuchlých zátok plných robotických nesmyslů a stvořil cosi vtipného, žel Velké želvě A'Tuin, v některých svých oblíbených zátokách asi stále staví z písku falická sousoší, protože tenhle film mohl být dobrý, kdyby mu hrůzyplně nezavazelo pár věcí, třebas délka, zkrátit o půl hodinu by pomohlo snad všemu, stejně jako přidání nějaké alespoň trošku sympatické postavy (ačkoli, pravda, kde ji v tomhle námětu vzít), dále se zbavit hroznejch, ale trýznivě, mučivě hroznejch vnitřních promluv jednotlivejch postav a stejně tak i naprosto nepraktického flash forwardu (či jak se tomu nadává). I když je absurdita skvostná, někdy ani ona nestačí. [ Viděno v příjemné společnosti vezdejší na Filmové noci čsfd II. ](18.8.2013)

Míša Bay natočil film roku 2013! Tohle je přesně můj šálek, hodně ironie, tuna absurdity, špetka sarkastickejch vtípků a naprosto skvěle odlehčený hrecký výkony! Vuaaaa, jdu si to pustit znovu!(17.10.2013)

Based on a true story ... jop, ten pravdivý příběh jsem si jako správný mobhead nastudoval předem a tihle "sympaťáci", které sledujeme ve filmu byli ve skutečnosti pěkně chladnokrevné juicehead like hovada, které si to posraly svou blbostí, jelikož neměli vůbec tušení o tom, jak se to dělá správně. Nicméně udělat z nich skvělou partu sympatických idiotů, dokáže jen Bay ! Jeho rukopis je tu znát více než dobře a většinu filmu se budete nahlas smát všem těm groteskním hláškám a píčovinám, kteří hlavní antihrdinové dělají. I když někoho zrovna mučí nebo prohazují lidi skrz CRT televizory. Navíc jako ve správné Bayovině tu skvěle funguje kamera střílející jeden cool-shot za druhym a naprosto nadupaný soundtrack, který sedne všem záběrům jak prdel na hrnec. Jednoznačně skvělá letní řachanda hodná biografu !(9.8.2013)

• chezush

Marně hledám důvod, proč bych měla přihodit jednu hvězdu navíc. Někdo věří ve fitness a já... já se akorát nestačím divit. Dvě hodiny ve společnosti tupých hromad svalů, snažících se prostřednictvím nevkusného humoru spolu se zabíjením, které je založeno na skutečné události, rozesmát diváka. Ona je totiž hrozná sranda zabíjet nevinné lidi a obdivovat vrahům svaly. Docela mě zaráží, kolik lidí nad tím mávne rukou s argumentem, že je to jen popcornovka, u které musíte vypnout mozek. To je sice pěkné, ale mám takové podezření, že na následné zapnutí mozku většina lidí zapomíná. Důkazem je tenhle film v červených barvách.(23.8.2013)

Michal Bay is back! Úplně jsem zapomněl že Bay dokáže točit něco jiného než blbé roboty z vesmíru a že se jedná o akčního režiséra, který se uvedl skvělým debutem Mizerové. Pain and Gain je přesně tímhle typem filmu, který je hodně ovšem ještě mnohem více ulítlý. Neskutečná porce akční zábavy, které dominuje hlavně Wahlberg a zdatně mu sekunduje čím dál lépe hrající Johnson. Kadence blbosti po celou první hodinu nebere konce. Škoda závěrečné honičky po Bahamách, která již v mých očích představuje spíše nastavovanou kaši. Vzhledem k tomu jak to s našimi hlavními hrdiny dopadne bohužel nemůžeme doufat v druhý díl.(27.8.2013)