Potulný samuraj Kenšin: Zrození

• Japonsko Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan (více)
všechny plakáty

Po skončení bošinské války se někdejší zabiják Kenšin Himura vydává na pouť Japonskem vyzbrojený mečem s obrácenou čepelí, aby se bez vraždění zastával potřebných. (Netflix)

3 AM Code

Vaham mezi 3-4, trochu moc se to vlece. Na druhou stranu jedna z lepsich filmovych adaptaci mangy/anime k sehnani. Souboje slusne, i kdyz ten gumovej 2-metrovej mec si mohli odpustit. Je videt ze jeho majitel tu setrvacnost nezvlada i kdyz je to plastak. No ale snazi se. :D ()

psychoJoa

Na mě byl tento snímek nějak moc pomalý a akce a chorea tam zas tolik nebylo. Posledních 30 minut by vystačilo samo o sobě bez toho dlouhého začátku. Navíc trochu bojuju se zápletkou typu už nikdy nikoho nezabiju. ()

Spike23

Anime předloha je jedna z mých nejoblíbenějších, možná i ze všech nejoblíbenější, film bohužel moje očekávání nesplnil. Není se ale čemu divit, nemůže být jednoduché 40 dílů shrnout do 2 hodin, chybí tu tak zásadní věci, na kterých to celé bylo postavené a kromě Kenshina a Kaoru tu není ani možnost poznat ostatní hlavní charaktery, kteří tady nejsou ani zdaleka tak zajímaví a spíš tu překážejí. Pro mě, jako fanouška, nostalgie se dostavila už ze začátku a byl skvělý pocit si to po tolika letech znovu připomenout, v předloze to je ale všechno mnohokrát lépe zpracované a kdybych jí neviděl, tenhle film by mě zřejmě nikdy nepřinutil se na ní podívat. Nicméně pro fanoušky povinnost. ()

Seti

Původní anime jsem neviděl, ale námět byl přesně podle mého gusta. Excelentní legendární šermíř se snaží vykoupit ze své temné minulosti a zapomenout na potoky krve, jež jí provázely. Co se zpracování týče, tak akce a šermířské souboje jsou vážně prvotřídní, ovšem příběhová vata okolo se především ve druhé půli začíná až nepříjemně táhnout a dokážu si představit, že by před závěrenou ztečí padouchova doupěte zaúřadovaly střihačovy nůžky. Z celkového pohledu tak trochu pokulhává délka filmu v porovnání s jeho obsahem. I přes tyto drobné výtky se Kenshin Japoncům povedl a další podobnou záležitost budu s chutí vyhlížet. ()

Torako.chan

Rurouni Kenshin jako anime je super. Tenhle film nebyl nějak špatně zpracován, to ne, ale tak nějak mi to vadilo. Nelíbily se mi scény, kde herci lítají vzduchem jako ve filmu Ang Lee Tyge a Drak :( V dnešní moderní době už to není taková parádička jako před 14ti lety. Hlavní zloun filmu se mi nelíbil vůbec, měla bych pro něj několik hanlivých označení. Hudební doprovod se mi zdál taky poněkud mimo mísu a Takeru Sató mi prostě na Rurouni Kenshina nesedí. Jinak by to i šlo, slušný akčňák se samuraji a tak, ale já jsem prostě přespříliš ovlivněná původním anime. ()

Merkin

Snímků o udatném muži s obráceným ostřím vzniklo v průběhu let několik a každý má něco do sebe. Nehledě na neuvěřitelný atletický výkon hlavních protagonistů hrají roli nádherné exteriéry, vychytané kostýmy a půvabně zachycené vztahy mezi jednotlivými postavami, zejména pak mezi Kenšinem a jeho vyvolenou. A kdo má rád akční nářez a trochu té extravagance, ten bude chrochtat blahem. ()

Wiluna

Všetky diely filmového spracovania Rurouni Kenshin boli pre mňa strhujúce a veľmi ma bavili. Ako po obsahovej, tak po vizuálnej stránke. Hlavný hrdina Takeru Satoh, bol pre rolu Kenshina fantastická voľba.  Bezpochyby ma bavili najviac „záporáci“ a to bez výnimky! Pri niektorých naskakovala husia koža, pri druhých sa vyčaril úprimný úsmev na tvári a vzbudil obdiv nad ich rozmanitosťou, bizarnosťou a sugestívnosťou. ()

Marys

Sympatický hlavný hrdina s jasným posolstvom, pekné zábery, ani príbeh by nemusel byť zlý, keby okolo neho nebolo veľké množstvo zbytočných dialógov, vaty a podivností, ktoré asi vyplývajú z anime predlohy, no v hranom filme nudili a nepôsobili veľmi premyslene. Výnimočne by filmu trochu viacej "Ameriky" neuškodilo podľa mňa. ()

Zombi

Slušná samurjaská řežba, závěrečné souboje hodně povedené, příběh v pohodě. Trošku mám problém s hlavní postavou, mělo by mu být 30, ale hraje ho odhadem asi 17. letej kluk a charizmatem se prostě se staršími postavami nemůže srovnávat. Jinak choreografie, výprava i kamera pěkné, slušné 4 hvězdy. ()

Terezinka198

Tak jsem si konečně po letech sedla a řekla si: 'Je na čase se pustit do Kenshina.' a nelituju. Byla to jízda, kterou jsem si užila. Takeru Sató se skvěle hodí do této role. Na další díly se velmi těším. ()

Flopik

Až do dneska som o nejakej takejto sérii vôbec nepočul, napokon som celkom milo prekvapený. Japonsko nám predstavuje samurajskú akčnú režbu, kde je paradoxne najväčší kameň úrazu hlavný hrdina, ktorý sa rozhodol zložiť sľub nezabíjania. Ale nebojte sa, nepriatelia zabíjajú a tak si užije aj poriadnu akciu s katanov. Príbeh je veľmi jednoduchý ale o ten tvorcom nešlo, šlo o akciu. No a tej je požehnane, je skvelo natočená a ak prekusnete občasné lietanie tak sa budete skvelo baviť. No a polhodinové finále, 2 vs 250 a následne 2 Boss Fighty, kde súboj s hlavným záporákom trvá dlho a je natočený skvelo ma utvrdilo v 4*. Keby sa pritvrdilo v zabíjaní idem na plný. Na hlavného hrdinu vybrali ale troška "jemného hrdinu", hodil by sa mi tam ostrielanejší herec. Na pokračovanie som celkom zvedavý. ()

Illy

Velmi slušná samurajská rubačka, ale je potřeba vědět že je podle komiksu, to znamená lehce "anime styl" a tak k tomu přistupovat. Bavil jsem se a určitě dám další díl. ()

warrenur

Tento film je pre mna sklamanim. Dufal som, ze bude aspon takym milym prekvapenim, akym bol Azumi v 2003-tom. Postradam tu nejaky pocit pribehu, ci poslania hlavneho hrdinu, v tomto pripade mladeho sermiara. Opat typicky japonske, mladucke deticky v peknych farbickovych kostymoch, ktore maju dostatok casu popri teatralnych pozach v "zapale" boja a strojenej dolezitosti zastavit sa a a vyslovit nejaku heroicku hlasku, ci vystruhavat nejaky podareny ksichtik. Taktiez vedlajsi zaporaci su smiesny. Pribeh samotny je taktiez odsunuty niekam "do prec". Z traileru som dufal v nejaku fakt vypiplanu choreografiu bojov, avsak okrem toho zaverecneho ma nicim nezaujali. Vzdy slo o machanie kusom plechu v postojoch, ktore so sermom nemaju nic spolocne. Zasluzenu hviezdu za hlavneho zaporaka a jeho par pouzitych vychytaviek v zaverecnom suboji. Skoda, ze to cele nebolo ponate vo vaznejsom duchu, bez smiesnych postav a naivnych dialogov s dorazom na kvalitu subojov (aspon na urovni toho na konci). Mam dat slabe dojhviezdie, tak to radsej silnu hviezdu za zaverecny suboj a charakter bojovnika s konktaktnymi sosovkami. Pouzitie hypnozy sice udajne patrilo do umenia "hasisinov" avsak jej naivne pouzitie v tomto filme to zabilo. ()

Narciska

To je tak, když nejde o děj, ani o krásu projevu, ale prostě jen o řež vystlanou ubuhými na city hrajícími slovy a kde záporná postava odpudivá a výraznější než kladné postavy. ()

Hapretor

Dobrá blbost, místy nudná, místy s filoz. kecama, proč nezabít, když se zabít musí. Další šikmooká hádanka, která chce řešit samurajský kodex a morální dilemata, ale spíše nudí než nutí zamyslet se nebo se u snímku bavit. A navíc souboje nic extra. Jo, a ten hlavní šermíř, to je teda zjev - dyť působil ještě víc žensky než nejhezčí ženská ve filmu. Hrůza. No, aspoň to má několik málo vtipných momentů. ()

Radek.SCH

Bezpochyby lepší než původní anime série, představitel hlavního zloducha si tu postavu očividně užíval, samurajské souboje působily (alespoň ze začátku) neskutečně cool. Jen škoda toho schématického konce. - 70 % ()

John8

Důkaz že podle anime jde převést do filmové podoby. Zdroj jsem neviděl ale dovedu si představit každou postavou bez otravného pocitu že herci přesně kopírují jednotlivé scény. Samotný příběh by mohl být o půl hodiny kratší, ale bojové scény jsou jednoduše nádherné, kde každá rána má svou váhu (krom meče na koně, který mě nedokázal přesvědčit ani za nic) a divák ji cítí do detailu. ()