Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

Veeria

Keira, Adam a Mark. Silná trojka, která tento snímek vynáší do výšin. :) Krásná hudba. Tento film má svou přidanou hodnotu a vše spolu dokonale souzní. 5 hvězd díky pocitu po shlédnutí. ()

Franki69

Hudební pohádková limonádička pro dojímavé. Mark Ruffalo je jako hudební producent na prahu padesátky, s existencí v depresi a skvělými hudebními vizemi, starými třicet let, vynikající. Keira Knightley je ale jako zpěvačka, která "si píše pro radost do šuplíku a nechce být slavná" bohužel stěží uvěřitelná. Ale snaží se. Všechno je ale v tomhle filmu na svém místě, rozháraná rodina, která se dává dohromady, postpubertální zpěvačka s tklivými písničkami, nadšení a entuziasmus u muzikantů, jaký aby člověk pohledal. Mě se tenhle film líbil i poněkolikáté, je takový pozitivní a na nic víc než o čem je se ani nesnaží hrát. Potřebujete do pouliční kapely dobré smyčce? Hned narazíte na zázračné sourozence, kteří hrají na cello a housle. Je potřeba mobilní nahrávací aparaturu? Není problém, kamarád už léta skupuje ve výprodejích mikrofony a další vybavení, které rozprodávají studia a všechno má doma. Prostě.. nic není problém. A to je dobře, právě proto se na tenhle film dobře kouká. Dávám 75%.. a jdu pocvičit basu, co kdyby někdo v Teplicích hledal basáka do pouliční kapely?? Hm…? P.S. A v jedné z hlavních rolí zpívá a hlavně hraje Adam Levine z Maroon 5. Já z nich zrovna nešílím, ale muzikantsky nemám sebemenší problém, šlape jim to a on fakt dobře zpívá. ()

Radek273

Možná příliš hudby, možná příliš počátečního přehraného výkonu Ruffala,.. ale něco prostě nesedí. Nakonec se vše postupně sune do očekávaných výkonů, ale začátek dal snímku nepříjemný cejch. Dokonce i písně pak celkem ujdou (i když v metru při projíždění soupravy?? ..to se člověk vážně chytá za hlavu), přičemž nezbývá než souhlasit, že "Lost Stars" právem aspirovalo na ocenění v Oskarech. Konec však zase budí otazníky. Je jasné, že není nutné závěrem vždy naprosto uzavřít děj a že tedy není od věci nechat někdy na divácích lehce si domyslet, co bude následovat dále. Podle jejich fantazie či podle jejich přání. Otázkou jest, zda právě tento snímek má patřit mezi ty fantazií ukončené... Poslední snímek (odvrácená tvář Knightleyové) pak tomu všemu nasazuje pomyslnou korunu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

morbn

Príjemný, civilný príbeh, ktorý netlačí na pílu a je uveriteľný. Hudba je neumelá, dobre sa počúva aj cez "neumětelstvo" Keiry a ani hlas Levina ma až tak neťahá za uši. Steinfeld je ozaj pekná, netradičná tvár a už od True Grit ju sledujem v jej kariére (hudobnej už menej :). Pre Keiru mám slabosť, aj keď je tu také "špáratko", jej úsmev je proste kúzelný. Ruffalo aj Keener hrajú dobre, hodia sa sem. Som rád, že tu Johansson nakoniec nehrá. Super filmík, ktorý si vždy rád pozriem a keď je hnusné počasie poteší. A o nejaký "láv song" tam ani tak nejde, kde na tie pseudo názvy v našich končinách chodia... ()

McAddicted

V sále jsem byl jediný muž a určitě nejstarší. První záběr na otrávenou KK mě opět utvrdil, že ji nemusím. Postupně se ale znormalizovala zbytek filmu jsem si užil. Mark zase nezklamal. Přesně takový, jak má být. Takřka bezdomovec, kterému všichni drží palce. Hailee opět ukazuje, jaký v ní dřímá talent. Hrála stejnou postavu jako ve Tři dny na zabití (možná by to chtělo přejmenovat na blití), ale nesrovnatelný výkon. Adam (M5) jako herec nic moc. Když začal zpívat, mnohem lepší. Nevím, kdo měl nápad mu dát vousy, ale vypadal jak blbec. Muzika ze začátku trochu jednotvárná. Jakmile se muzikanti přesunuly z klubu do ulic NY, jakoby mávnutím proutku, byla mnohem lepší. Scéna, kdy se natáčí poslední písnička na střeše s pozadím ESB, ta byla přímo kouzelná. Naštěstí, scenárista není Američan. Jinak by obě hlavní postavy logicky skončili v posteli. Napoprvé to zkazil kamarád a naštěstí to nevyšlo ani později. Kdo nečeká nic náročného a chce se pobavit, je Love Song ideální. ()

Bosvin

Tak trochu mix Once, Hudbu slozil slova napsal a par dalsich hudebnich filmu plus Ztraceno v prekladu (nenaplneny vztah dvou sympataku!) - ale presto prijemny film pro celou rodinu na patecni vecer! Az si budu chtit vyplachnout hlavu skvelou muzikou a vybornou kamerou - klidne si to sjedu znova! ()

BullittSF

Miluju hudbu,miluju Keiru,miluju New York,ale tady všechno dohromady vyvolává u mě pocit,že v součtu by to mělo být něco,co mě zarazí do sedačky,z čeho mi bude běhat mráz po zádech. Nepoznal jsem jestli je to o vztazích,lásce,hudebním průmyslu,nových začátcích,ale vlastně je mi to trochu jedno,byl to totiž příjemně strávený čas,tak proč to řešit:-) ()

Neverseethat

Za prvé tento film určite nevnímam ako snahu sa podobať filmu Once, je to úplne o niečom inom. Najviac ma na tom bavilo Keirinio herectvo, hlavne pri spievaní (nechce sa mi veriť že to spievala ona ). Samotný dej a pointa film sú banálne a v ničom nové, celkovo film nič nové ani neponúka až na pár scén, doslova pár - prechádzka po NY so sluchátkami v ušiach. Keď to beriem ako hudobný film tak to bolo veľmi milé a pekne sa na to pozeralo. Keby som mal byť kritický z viacerých hľadísk ta už to veľmi neobstojí, no ale ja nechcem. Ha a ešte jedna vec, konečne si tu ženská postava uvedomila, že život s pop? hviezdou ju nikdy nespraví šťastnou, to je asi jediná zaujímavá psychológia ktorá sa tu objavila. ()

RoyBatty444

Film o trabloch s láskou vyjadrený a doprevádzaný pekným hudobným aranžmánom. Najviac mi vadil Adam Levine z Maroon 5. Aj keď to neide úplne pod kožu je to príjemné na pozeranie. ()

Epco

Užíval som si Kieru ktorá prekvapivo všetko naspievala sama, užíval som si Marka, ktorý napriek tomu akú postavu hral je stále strašný sympaťák a užíval som si samotnú hudbu. Samotný príbeh je slabší a aj ostatné postavy sú len do počtu, to mi však nepokazí dobrý pocit z tohoto filmu a už vôbec nezotrie úsmev z tváre. Čistá pohoda a oddych. ()

flakik

Po dlouhé, dlouhé, opravdu dlouhé době nějaký americký film, který mě poměrně chytil. Pravda, nejsilnější stránkou je hudba, která je provázána celým filmem a nemá ani moc výkyvy, že by její kvalita šla rapidně nahoru a zase dolů, ale neustále se drží nad průměrem, pokud nevylítne extrémně vysoko. U filmu ale nezáleží na hudbě. Proto je škoda, že John Carney lépe nevyužil to, s čím začal. Časové mezery a smyčky na začátku byly skvělé a čekal jsem, kdy se zase něco podobného stane, ale tahle hra s časem úplně skončila, což si myslím, že je hoooodně velká škoda, protože by to film posunulo ještě o kus výš. I tak ale plný počet za skvělou hudbu i filmové osvěžení. ()

durkes

Prázdny film, neprinášajúci nič nové......na spôsob nemeckých Rosamundiných telenoviel........veľa bezvýznamných dialógov, žiadny poriadny dej a spád, málo hudby....a nezachraňuje to ani moja obľúbenkyňa Keira a krásne zábery z NY. Takže nic moc, celkom zbytočný film. ()

raru

Kúzelný film.Aj keď klišé tam bolo dosť,o čo vlastne ide,aby sa film páčil?Musí to byť pojaté netradične, s nadhľadom,trochu humorne,ale hlavne musí chytiť za srdce.Čoho sa mi tu dostalo vrchovato.Bavil som sa,držal palce,počúval dobrú hudbu a na konci som si vravel,už?Škoda. ()

Pavelkedar

Příjmená atmosfera N.Y. evokující vzpomínky úžasného, nikdy nespícího města, aspoň v mém případě. Příjemná muzika, výborný Rufallo a sterilní Knightley. ()

Primus tesla

Pustili jsme si to s ženou o silvestrovské noci 2014/2015. a film sedl jako prdel na hrnec. Jako vztahovka to funguje náramně. Keiře role sedla a bavila mě, Mark vládne a vlastně i vyústění celé vztahové části filmu mi přišlo přirozené. Jako hudební film mě to bavilo moc a to CD bych si s chutí pořídil. Jako vize budoucnosti hudebního byznysu? Tak to je otazník. Bylo by hezké kdyby to tak fungovalo, ale je li to možné nevím.... ()

NeverEver

Nenadchne ale ani neurazi. Nejvice mi asi vadilo, ze hlavni hrdinove musi byt tak napul zkrachovalci, alkoholici, naivni chudinky, co nechapou fungovani show businessu. Prictu-li k tomu fakt, ze moc nemusim Keiru, skoncim u jednoducheho pribehu ala "Hudbu slozil, slova napsal", akorad bez vtipu a nadsazky. Nicmene ten pribeh ma vsechno, co mit ma a byla bych neobjektivni, kdybych tvrdila, ze je zly. 3*** -proste standard. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky