Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

Piškotka

Americká hudební romance se sladkým happy endem díky překladné Grettě. Film nenudil, herci příjemní a vtipní. Akorát jsem předpokládala, že Gretta se dá dohromady s Danem. Jiskra mezi nimi probleskla. ()

peetriss

Begin Again mně neskutečně padl do noty, a to i napodruhé. Tak pohodový film, který člověka dokáže nabít pozitivní energií se neobjevuje často. Podle hloupého českého distribučního názvu by se mohlo zdát, že jde primárně o recitál sladkých písní, ale to je omyl. Begin Again je totiž především oslavou života a krás v něm prožívaných. Je úžasným apelem, že i když někdy narazíme na bolest a příkoří, nemáme všemi smysly přestat vnímat to cenné kolem nás - ty, kteří nás mají rádi, rodinu, zábavu, umění, svobodu, půvab okolního prostředí, a to vše za doprovodu výborných chytlavých songů. John Carney natočil výbornou relaxačku, která oplývá skvělou kamerou, příjemnými filtry a líbivou kompozicí umně využívající kulisy exteriérů, ve kterých se točil. Dalším obrovským plusem je výborné obsazení, plné jmen, která opravdu můžu a ve výborné formě - Mark Ruffalo je skvělý, Keira Knightley sympatická k sežrání a Hailee Steinfeld, začíná pomalu, ale jistě vyrůstat v mou tajnou lásku (snad mě nezavřou) a vidět ji s elektrickou kytarou je zážitek :) Begin Again není romantickým filmem tak jak jej známe, vztahy sice řeší, ale bez limonádové příchuti a ruku v ruce s romantikou života, indie hudby a města New Yorku. Scéna sdíleného poslechu hudby z jednoho přístroje je zážitkem. ()

Disease

Film sice mystifikuje v tom, že hudební byznys zajímá i něco jiného než načančaná sterilní produkce, ale je tak nějak milý. ()

lucijelucije

Sama jsem nečekala, že mě tenhle film tolik rozebere. Ale výborné herecké obsazení, výborná struktura, písně a především výborný scénář. Od začátku do konce jsem byla napjatá, smutná, veselá a vlastně šťastná, protože tyhlety věci, já opravdu můžu =) A pokud jsou vyvedené, rozplývám se. ()

orkadimenza

Příjemný film podobné krevní skupiny jako Once. Příběh není zas tolik o lásce, jako o hledání pravé podstaty hudby, té neposkvrněné hudebním průmyslem se spoustou peněz. Mark Ruffalo je neskutečný sympaťák a i když jsem se na začátku obával této role díky afro vlasům, nakonec mě velmi mile překvapil a s Keirou tvořil moc příjemný hudební pár. Love song je film, který jen tak proplouvá životem, divákovi propluje hlavou, ale dokáže zanechat velmi příjemný pocit a i když se mi jevil snímek celou dobu spíš průměrně, za milé sdělení a čest nezávislým hudebním interpretům se musím přiklonit nahoru. ()

DannyBoy80

Film mě bavil. Hudba ve filmu není úplně šálek mého thééé, ale přesto jsem se bavil a Grettě fandil ať da tomu zmrdovi co proto. Noa nakonec dala. Je to víceméně light komedie, ale dobře zahrána a natočená. ()

Jaro_slav

Je to tak banální a přitom dokonalé. Nepravděpodobně líbivý příběh plný skvělých postav zahraných výbornými herci a doplněný příjemnou hudbou v lákavém prostředí, až jsem měl pocit, že to natočil můj oblíbený Cameron Crowe. Ale ne. Natočil to tentýž, co spáchal strašlivé ONCE. Přitom to nikoliv tzv. hraje úplně jinou ligu, on to je dočista jiný sport. Jenže jestliže ONCE byl líbivý slint pro náctileté pomatené romantičky, co když Begin Again je naprosto stejný slint, jenom pro pomatené tři- a vícecátníky? (Mimochodem, soundtrack nestojí jeden $, nýbrž 7,99€ na ajtůnz.) ()

fredisek

A mně se to líbilo víc než Once! Proč? Protože mě vytáčí "přirozenost" Irglové a miluju, jak se Keira Knightley usmívá. V době, kdy se hudební průmysl snaží vecpat lidem aspoň trochu placené hudby, se natočí film, který větev pod kupováním cédéček podřezává absolutně. Nebo možná otevírá nové cesty k tomu, jak si hudbu pořídit a přitom mít i dobrý pocit, že jste podpořili přímo umělce. Adam Levine sice hraje hůř než Madonna, ale jako zástupce toho světa kapel pod velkými nahrávacími společnostmi se sem hodí báječně. Ironie a škodolibost tvůrců vůči hudebnímu průmyslu se tady znásobuje s angažováním umělců, jako je Levine nebo Cee Lo Green. Český název Love Song tak spíš odkazuje na to, že nás čeká zpívánková romance (promiňte, ale vlastně ani nečeká), zatímco originální Begin Again zdůrazňuje, že i placená hudba může dosáhnout nějakého restartu, který nezabije ani umělce ani posluchače. O tom totiž hlavně Begin Again je, o hudbě víc než o lidech. ()

NJD

Jeden z těch případů, na kterej lze s čistým svědomím použít klišé “v jednoduchosti je krása“. Překvapivě strašně sympatická Keira Knightley, umělec-alkoholik s krizí středního věku ve stylu Hanka Moodyho Mark Ruffalo a jediný skutečný muzikant Adam Levine dali nějakým způsobem dohromady strašně pohodovej film, v němž jsem si, i díky ještě o něco pohodovějším písničkám, užíval každou minutu :) Teď už zbývá jenom stáhnout soundtrack (bohužel z torrentů, jelikož originál nestojí slibovanej 1 dolar) a doufat ve vydání Prague sessions :)) ()

TeraBum

Obsahuje spoilery. Hlava mi říká, že Begin Again je průměrný, obyčejný film, který potěší, ale nic víc. Jenomže. Ústřední písničku Lost Stars jsem slyšela v obou verzích tolikrát, že než jsem se koukla na film, stačila jsem si jí téměř ohrát. Potom ve filmu zazněla ještě několikrát a stejně, stejně když na konci konečně zazněla v plné verzi Adama Levina, řekla toho (spolu s reakcí Gretty ) mnohem víc než sebelepší scénář. Žádná nucená pointa, skvělý Mark Ruffalo, ostatní písničky taky fajn. A fakt, že Gretta nemusí skončit v obětí chlapa aby měla šťastný konec... za tohle všechno si Begin Again čtvrtou hvězdu zaslouží. ()

Mikeel

Strašně milý, pozitivní a sympatický film, kterému sice možná chybí nějaký stabilnější a nosnější děj, ale ta hudba a radost z ní to zachraňuje natolik, že cokoliv ostatního je zcela nepodstatné. Navíc romantická složka filmu je natolik decentní - a poukazuje opět spíš na hudební stránku - že z Begin Again není jen další tuctová slaďárna. (A Keira je v roli písničkářky víc než přesvědčivá). ()

Marys

Žiadny veľký filmový zázrak, no príjemná oddychová hudobná romantika. Herci úplne skvelí, dokonca aj Adam Levine sa osvedčil ako schopný artikel do vedľajšej role (a spieval lepšie veci než v rámci Maroon 5), film príjemne plynul, nebol prehnane presladený, určite by sa mu síce dala vytknúť určitá "jednoduchosť" a "povrchnosť" - tak, ako sa tam predvádzalo, sa hudba na zdanlivo amatérskej úrovni skutočne robiť nedá - no bolo to veľmi príjemné pozeranie. ()

Milky.

Nebudu říkat "špatný film", naopak. Na hlavní dvojku se dobře dívá a ti dva v pohodě táhnou celý film. A to tak, že člověk v pohodě odpustí i určitou plochost a nedodělanost snímku. Nebýt těch dvou a skvělé hudby, tak dávám maximálně jedna. Takhle z toho byl jenom příjemný hudební film z hnusného New Yorku. Taková pohodovka na velikonoční odpoledne. ()

Nethar

Once se Carneymu povedlo, tohle už bylo trochu horší. Taková klasická hudební romanťárna. Keira to asi opravdu zpívala, jak teď čtu, čemuž jsem během filmu nevěřil, tak ale při natáčení už možná jela jenom na playback, protože na mě zpívané scény působily extrémně nepřirozeně. ()

aLPaC

Nesmírně pozitivní film. Sympaťáci Mark s Keirou hrajou senzačně, Adam "Maroon 5" Levine se taky snaží, některé písničky jsou skvělé takže proč ne. Uživatel Matty vidí negativum v nekonfliktnosti děje a žádném vážném problému, který by hlavní postavy museli začít řešit, ale mě to teda vůbec nevadilo. Carney prostě nechá děj plynout, snímá venkovní New York a já jsem spokojen. ()

filipvrbik

Český název je lehce zavádějící, prakticky to není romantický, ale hudební film...Bohužel kromě kvalitní (ale ne až tak kvalitní jako v A Star was born) hudby toho moc nenabízí. Herci jsou celkem v pohodě, ale děj a příběh hodně pokulhává a je jednoduchý až nudný, sice se na fil docela fajn dívá, ale je téměř o ničem - prostě jen o vydání nové desky, začínající umělkyní (Keira Knightley). Za zmínku tedy stojí "opilec" Marka Ruffala. Rád bych tomu dal víc, ale to bych dehonestoval některé jiné snímky...50% ()

rerabinka

Love song k výročí jako stvořený. Pohodový, milý, s příjemnou hudbou a pár klišé, která neurazí. Klasické 3,5 hvězdy. 4 dávám filmům, které chci vidět opakovaně, což tady nevím, jestli by nekazilo první fajn pocit. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky