Ouwen

Další Francouzská kriminálka, tentokráte zasazena do Jížní Afriky. Ideální tempo, zajímavé vztahy a dialogy ušité na míru. Potěší solidní akce, pár krvavých přestřelek, surová situace na pláži, kdy jsem měl otevřenou hubu, Orlando vytasí pár slušných chvatů, fajn hudba i vizuál a dobrej příběh. Akorát konec mi přišel strašně umělej a několik scén jsem chtěl vidět jinak. 8/10 ()

JohnCZ

Drsná kriminálka v hodně zajímavém prostředí a s luxusně hrajícím Orlandem Blooomem, jehož postava je tak zábavná, že by si zasloužila další pokračování. Dějově už to ale tolik nenadchne, zejména ne zcela dotažený příběh a nevýrazní záporáci dělají ze Zulu poměrně lehko zapomenutelný kousek. ()

Marsik

Dlouho jsem měl dilema, jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Herecké duo Bloom & Whitaker zahrálo solidně. Nicméně čekal jsem rozhodně napínavější krimi drama. 70% ()

PauloZ

Překvapivě skvělá kriminálka s neokoukaným obasením. Orlando mě velmi mile překvapil, protože jsem ho dlouho nikde neviděl a tady si alkoholem zmítaného federála davá s naprostým přehledem. Forest potom dává svůj standard, který mě baví. Neznámý režisér taky nevyvolává jistou kavlitu, ale chytlavé téma Jihoafrické republiky s napínavým vývojem, který umí překvapit a diváka pěkně podusit, se mu velmi zadařilo zpracovat. Velmi dobré, skoro na plný počet. 4,5*. ()

DEXTER099

No panečku,konečně zase po čase pořádná kriminálka co se nebojí ukázat krev apod.Má dobrý příběh i scénář a v čele se skvělým Whitakrem a taky Bloomem,kterého je příjemné vidět pro jednou zase jinde než hlavně ve středozemi :-))).Film má i dost zvratu co by běžné kriminálka neměla,včetně konce....za mě nemužu jinak než 90 % a pět hvězd. ()

MartinezZ

Hups, překvápko. Dostalo se mi fajnové syrové ze světa, kde život je jen vzduch, Jižní Afriky. Pohublý Forest a troska Orlandu spolu s parťákem vyšetřují smrt mladé dívky, umlácené na kaši. Její tělo je ale prvním ze střípků skládačky, která se postupně rozkrývá za cenu ztrát nejvyšších a nemalých.Má to smysl, příběh, odsýpá to, vypadá to nenudí to a Orlanda bych skoro nepoznal. Vůbec se povedlo francouzskému filmu s přispěním několika nefrancouzských ne-neznámých herců. Potud překvapení (napsal bych milé, ale vzhledem k ději a scénám by to bylo nevhodné, tam nic milého nenajdete). ~ Problémem jsou drobné nesmysly, snažící se vysvětlovat např. získání potřebné indície, jež děj posune potřebným směrem. Tím myslím onu hackerku, její získané informace a její spolupracovníky. To na mě působilo zbytečně hloupě vzhledem k ostatnímu vyobrazovanému, až skoro směšně. Asi jako kdybyste u nás vzali nějakou neznámou herečku vedlejších rolí, udělali z ní hackerku nechali plácat pitomosti "o tom aj tý". Tohle si mohli autoři odpustit, do filmu ani děje se to nehodilo a vypadalo to jen jako špatný pokus o opičení se po jiných "větších" hollywoodských filmech )ve kterých to stejné také mnohdy vyznívá pitomě). Druhým problémem je, že se tam určitá část děje motá kolem apartheidu a Zuluů, což si dovolím tvrdit není téma neznámé, ale zase nic natolik známé, aby si to nezasloužilo lehké entrée, přinejmenším pár vysvětlivek k zainteresovaným postavám. Těch pár prohozených slov slov mi tak přišlo jako dovysvětlení již řečeného, přičemž to "řečené", nebylo nikdy řečeno. Tahle drobnost tak dávala filmu vyznít jako jakési pokračování něčeho, co se událo v prvním dílu, který jaksi autoři zapomněli natočit. Obě tyhle věci filmu trochu ubíraly na kvalitě. Ale i tak to bylo překvápko. Žádné happyendy, tady to jde 'zvostra'. ~~~ 3,5* ~~~ PS: Potěší, že zdaleka ne vždy se mluví anglicky nebo francouzsky a je využito i místní breptání. ()

kareen

Jihoafrickými exteriéry ozvláštněná noir kriminálka s rasovým přesahem a více než obvyklou osobní zainteresovaností detektivů do případu. Na můj vkus chvílemi trochu drsná, ale to k tomu zkrátka patří. Dobré herectví v případě Foresta Whitakera jsem tak nějak očekávala, ale při tom Orlandově povedeném výkonu už jsem přemýšlela, co že jim to ze zlatých kohoutků luxusních hollywoodských sídel poslední dobou teče za vodu, která proměňuje místní slaďouše a idoly dívčích srdcí v dobré charakterní herce. Nejdřív Mathew McConaughey, teď Orlando...doufám, že se nedočkám toho až si za pár let půjde pro plešouna takový Channing Tatum, protože to už bych asi nerozdejchala. ()

agentmiky

Už úvodní sekvence filmu naznačují,že to bude strhující.Neuměl jsem si představit herecké obsazení dvou hlavních rolí Whitakerem a Bloomem,ale oba se výborně doplňovali.Více se mi asi líbila role Whitakera.I ostatní herci zahráli dobře,i když je neznám.Film vám také názorně ukáže,jak to chodí v JAR,kde se film po celou dobu odehrává(až na konec v Namibii).Režie se ujmul Francouz a bylo to docela vidět.Odehrálo se zde mnoho zvratů,přestřelky jsou skvěle natočeny a konec byl prostě famózní,ale smutný taktéž.Velice kvalitní detektivka z námi neokoukaného prostředí JAR.Za mě dávám 80% ()

erased

Nečekaně mrazivá a temná kriminálka z prosluněného jihoafrického prostředí dokáže zaujmout jak povedeným osudovým případem tří archetypálních detektivů, tak samotným prostředím, které v žánru nemá jakoukoli konkurenci, a i mimo něj je jeho zpracování tak syrové, že se mu obdoba hledá s velkými obtížemi. Ať už jde o účinky tamní verze pervitinu, brutalitu jeho výrobců a distributorů, samotné post-apartheidové prostředí zvysoka kašlající na Mandelovy sluníčkové ideály, nebo i samotné psychicky i fyzicky zmrzačené a mrzačené hrdiny filmu, autor si s ničím nebere nejmenší servítky. Takto ryzí "místní" film tu nebyl od Města bohů a svým téměř traumatizujícím efektem se mu i vyrovná. ()

kaylin

Je to film, který má dobré momenty, což se mi na tom líbilo. To vyšetřování mě zase tak moc nebralo, ale i tak jsou tu scény, které dokážou vtáhnout, a hlavně herecké výkony, které vás udrží. Nevěřil jsem tomu, že to Orlando Bloom zvládne, ale tenhle bad ass polda mi v jeho podání hodně sednul. ()

italka63

Velmi dobrý, o nějaké kilo štíhlejší Forest Whitaker a ošuntělý, leč slušný detektiv, jeho parťák Orlando Bloom v drsné krimi z Jihoafrické republiky. Kam až lze zajít s výzkumem ve jménu vědy a obrovských zisků, když pokusnými králíky se stanou děti a mladiství z černošských ghett? Jak je to dávno, co skončila politika apartheidu? A věřte, jestli doktor chemik, prchající na konci pouští, nebyl potomek nějakého kdysi ukrytého nácka, tak sním svoje lodičky! ()

Dont

Zvýšenou syrovostí a nevšedním jihoafrickým prostředím vyznačující se krimi. Jérôme Salle měl odvahu a nebál se občas přitvrdit, přitom ale příběh udržel pohromadě a výsledkem je hodně zajímavá kriminálka. Pomohl si i známými tvářemi, konečně nějaká „jiná“ role pro Orlanda Blooma, Forest Whitaker poslední dobou nezahálí a to je velmi dobře. ()

sofiapetra

Byĺo to tak na tři a půl hvězdy, ale dávám 4 - Legolas tady byl opravdu k nepoznání a zhýralého poldu zahrál dokonale; nikdy bych neřekla, že mu zrovna tato role tolik pásne. ()

maverick10

Malý, ale poctivý krimi snímek s oživlým Legolasem v jeho životní roli. On opravdu žije a dokonce i hraje a dobře. Možná je to tím, že hraje sám sebe a to zas tak práce nedá :-) ()

TheDon

Neokoukaný slamy Kapskýho města jsou stejně cool jako Komorník bez koulí, nedejPeytla mastnovlasej chlastající Legolas bez luku. Drsný, syrový , uši probodávající drámo, který začíná u drog a končí u molekulové rasové segregace. Super nápad. Víc takovejch filmů z těchto prostředí. Favely a slamy jsou ideální k natáčení usekanejch rukou a vyřezanejch očí. Koukatelný jaxviňa. 85% P.s: Když přifrčela žlutá Granada, čekal jsem, že z toho vyskočí stoletej Cowley. ()

Aljak

Priemerná kriminálka, aj keď na môj vkus až príliš násilná a drsná. Atmosféra Juhoafrickej republiky tomu síce dodala ešte lepší feeling, ale nejako tomu chýbali zvraty v deji. Prišlo mi to príliš priamočiare, aj keď je pravda, že gradáciu deju to malo naozaj skvelú a pekne postupne sa všetko odkrývalo a z na prvý pohľad obyčajnej vraždy sa vykľulo niečo oveľa väčšie, priam zločin kolosálnych rozmerov. Btw. nikdy nechápem prečo hlavných aktérov filmu vždy len spútajú, zatiaľ čo iných neľútostne zastrelia. Pritom tí, ktorých dočasne ušetria sú vždy najväčšou hrozbou. A tak je to vždy... ()

Martin741

Reziser Jerome Salle /Largo Winch 1 a 2/ natocil vyborny film z prostredia Juhoafrickej republiky, kde sa v hlavnej ulohe predstavia dvaja herci, a to Les Bielyker /Posledny Skotsky Kral, The Butler, Krvavy Sport/ a Orlando Rozkvet /Lord of the Rings 1 - 3/. Bielyker vie podla mna hrat, takze divak si uzije aj herecke vykony. podstatne horsie je na tom jeho mlady kolega Orlando Rozkvet /Lord of the Rings 1 -3/, ktory hrat nevie. Detektivka je to cistokrvna, poriadne husta s dobrymi dialogmi a aj prestrelkami. maximalne hodnotenie vsak nedam, lebo opat sa ukazalo klasicke - mierumilovni cernosi na jednej strane a zli belosi na druhej strane zakona, to trochu prehnali. Jerome Salle vsak ukazal talent pre reziu. 84 % ()

Figu

Je nádherné, jak až krutě reálně Jérôme Salle natočil tuto krimi. Napínavý příběh s výtečným hereckými výkony. Orlando i Forest se předvedli ve vší kráse. Scénka na pláži, společně s komplet pasážemi u exlady Blooma na zahradě i v domě stály za to! Konec, kdy se Whitaker vydal za největším grázlem cestou necestou přes poušť, to bylo doslova psychycké trýznění pro zmiňovaného padoucha. Geniálně zpracované! Budu se opkovat, ale takhle dokonale reálně natočený krimi thriller jsem dlouho neviděl! Pecka! 80% ()