terunka003

JAR, krvavé, policejní, drogové, gangové, rychlé. Čekala jsem parádní detektivku s třemi rozdílnými hlavními protagonistky. Čas plynul stejně poklidně jako vyšetřování a pak "prásk", vše bylo jinak, a vy si říkat, že tohle je asi vtip. Tak čekáte, jak to bude dál. A ono to pokračuje, nabírá na obrátkách, a nestíháte tu surovost a vraždy. Viděno zřejmě ve špatný den. Nebylo to špatné, ba naopak. ..ale proč musí být všude tolik násilí, jako proč to furt, do háje, máme za potřebí.. ()

Redi

Když už nic, tak Orlando kupodivu překvapil (vlivem může být originální znění a čumím, že je to angličan... ale spíš to bude tím, že je to deprimovaný špinavec a žádná bílovláska s lukem nebo honiocas J.Deppa). Whitaker mě pořád nic neříká, furt stejný. Samotný děj mě moc nechytil, což je škoda, protože jinak je to kur*a velice pěkně natočené, a to jak se vysrali na zbytečnou vatu prachsprostým střihem, taky obdivuji. Ale radši se znovu podívám na Město bohů, Jerusalema atd. (i když jsou to filmy z jiné perspektivy a srovnání není úplně na místě) ()

haj

3,5* Slušná krimi s konspiračním nádechem, odehrávající se v zajímavým prostředí a v druhý polovině slušně gradující. A překvapivě ani ten Orlando Bloom vůbec nevadí. ()

Tomano

Tradiční námět - vražda holky se postupem času proměňuje v něco mnohem většího. Méně tradičně detektivové přicházejí skoro o všechno, čím více se do případu ponořují. A naprosto netradičně Orlando Bloom v roli ochlastózního kurevníka, který více než dobře sekunduje Forestu Whitakerovi. Celkově je to takový True Detective z Afriky, ale zas tak dobré, jako True Detective to nebylo. ()

JohnSmith

Moc fajn krimi z netradičního prostředí. Ač se mi to nepíše lehce, tak mě mile překvapil Bloom, který zanedbaného, děvkařského a věčně nalitého poldu zahrál opravdu pěkně. ()

Mishqo

75-80% ... Vyšetrovanie zabitia dcéry známeho športovca, ktoré vyústi až do odhalenia drogovo-farmaceutického kartelu. Vcelku kvalitka krimi thriller z juhoafrického prostredia (Kapské mesto), ktorý prekvapil. Slušne vybudovaná zápletka aj atmosféra v prostredí známym svojou zvýšenou kriminalitou. Po hereckej stránke tiež OK a servítku si tvorcovia tiež nebrali pred ústa. ()

zdenny

Orlando Bloom v podobě, v jaké jsem jej do této doby neznal. A musím uznat, že se své role zhostil fakt zručně. Film byl překvapivě dobrý, přičemž se v žádném případě nejedná o tuctový kriminální thriller. Snad je to i tím, že je děj zasazen do Jižní Afriky. Zřejmě ano. Zlomem pro mě byla scéna, kdy byla policajtovi useknuta ruka mačetou. To jsem fakt nečekal, a abych řekl pravdu, byl jsem dost zpražen. ()

VanTom

Vlastně normální kriminálka, v níž nesourodá dvojice detektivů vyšetřuje ubití mladé dívky, které je přivede na stopu mnohonásobně většího komplotu. Potenciálně přitažlivé reálie Kapského města (potažmo dozvuky apartheidu v celé JAR) ale nehrají zas tak důležitou roli a řídké exkurze do soukromí policistů spíš jen zdržují, proto bych snímek nepřeceňoval nad rámec kvalitní žánrové práce. 7/10 ()

Jacob23

Syrova detektivka z exotickeho prostredi.Dobra depresivni atmosfera s prekvapive nevsedni roli pro kaliciho Orlanda a zniceneho Whitakera.Oba vyborni ()

Mr.KarlAdler

Silné čtyři. Kdyby scénář chvílema nepašoval přeci jenom klasicky dobrodružné 'Orlando včas na pravém místě' do té kulervoucí, kruté atmosféry, nedá se moc vytýkat. Fantastický Whitaker snímá z beder 'hlavní postavy' těžké břímě upřené pozornosti, a díky tomu hraje Bloom svou roli drsňáka překvapivě velmi uvěřitelně. Bez složitých souvislostí, politických vysvětlování nebo zbytečných postav zvládá Zulu během pár hodně silných scén vtáhnout do svého příběhu tak, že divák nemá potřebu pátrat a víc se ptát. Chápe motivace. Vynikající nestabilní kamera docela neznámého Denise Roudena tomu přispívá a tradičně bezchybný Desplatův OST je snad už jenom takový bonus. Dost drsný a dost dobrý film. ()

ghatos

Syrový materiál z JAR. Hrubší styl je odpovídající a dává vzpomenout na slavnější předchůdce (např. Jerusalema). Není to však nic epicky popisného. Řeší se vraždy, krutost a tlak na policisty. Přímočará jízda v atraktivních exteriérech dodrží pravidla svého žánru. Hodnotil bych asi i výše, ale vadil mi trošku politický podtext, který se více přiklonil k jedné straně. 73%. ()

MI-380

Thriller jak z učebnice. Perfektně zvládnuté prostředí, kamera, postavy, herci, dostatečně komplikované vztahy, slušná zápletka: 90% (aktuálně 2207 hodnotících, 76%). ()

drackula

Zaujímavé postavy a ešte aj skvele zahrané v pre nás nie úplne bežnom prostredí JAR. Elementy ako rasizmus, apartheid, gangy, chudoba, dávajú tejto kriminálke veľkú pridanú hodnotu. Záver mohol byť údernejší, ale zase na druhú stranu ani tá plíživosť nevyhnutného konca nebola na zahodenie. Veľká spokojnosť. 80% ()

Autogram

Zdalo sa mi, že v tej kriminálke je niečo naviac a tak som zostal prekvapený, ked sa už po polhodine odhalí nielen osoba vraha, ale aj celé vážne pozadie. Ale aj tak sa vo zvyšku filmu stále niečo dialo a tak sa bolo na čo pozerať. Dvaja nesúrodí detektívovia odvádzajú svoju prácu poctivo až do krvi. Zvláštne púštne prostredie urobilo svoje. ()

mkubalikova

Chvílemi hodně brutální, scénu chlapce se psem z hlavy dlouho nedostanu. Whitaker a Bloom fantastičtí (Orlando umí hrát :-o). Kriminálka par excellence. 80% Díky Tede! ()

jefff

Dobře natočený krimi/thriller ze zajímavého neokoukaného prostředí JAR. Bloom je tu skoro k nepoznání a hraje výborně. Trochu to ke konci zavání béčkovostí, mohlo to být propracovanější, ale i tak je Zulu skvělý žánrový film. ()

giovanni3

Hodně tvrdý film všude samé gangy, drogy, smrt, rasové nepokoje k tomu prasata, mačety a usekané ruce. Hrdiny Zulu se však nebojí ač nemá "koule". Orlando je takový pravý nesmlouvavý polda, který se však nebojí i jít za hranu zákona. Zklamáním bylo nezasifrovani harddisku, laxní ochrana hlavních zlounu, či policistka co po netu najde zcela vše do pár sekund. Velký klad je atmosféra a herecké výkony. 4z5 ()

mohamedsfinger

Hodně syrová kriminálka, která přináší noir do jihoafrických slumů. Tohle mám hodně rád, hutný kriminální případ a zároveň přesahy do jiných "vážnějších" témat, tady tato kombinace funguje skvěle. Celé by to nemohlo fungovat bez výborných hereckých výkonů, minimalistický Forest Whitaker a překvapivě zhýralý macho Orlando Bloom. Velké překvapení, velká paráda. ()

LexBarker

Velmi příjemné překvapení, skvělý Orlando a standardně dobrý Forest. Film má velmi povedený rozjezd a dobrou atmosféru, která se postupem času trochu rozředí, ale přesto si myslím, že se jedná o nadprůměrnou zábavu. ()