Listonoš Brabec je pro svůj smysl pro humor vítaným hostem revuálního divadla, jehož řediteli Holtovi každý den nosí psaníčka od ctitelek. Mezi Holtovy fanynky patří také Brabcova sestra Anny. Dívka by chtěla k divadlu, ale zatím pracuje jako panská u herečky Veldenové. Právě se zkouší nová revue, jméno autora je tajné. Veldenová vrátí těsně před premiérou roli, protože se jí nezamlouvá. Pohotový Brabec představí řediteli sestru, která umí všechny úlohy nazpaměť. Anny je přijata, jen je třeba svolení autora. Brabec zjistí, že jím je ministr pošt, který se zúčastnil jedné pošťácké zábavy a jemuž se sestřino ochotnické vystoupení velmi líbilo... (ČSFD)

mikulem

Jeden z nejhorších předválečných filmů, co jsem viděl. Jsou v něm ale 2 scény, které stojí za to. Jednak Burianova závěrečná řeč, jednak scéna, kdy Burian odrazuje další uchazečky o divadelní roli ("Ve třetím dějství děláte stojku na hlavě. Zkuste si to"). Tu hlášku docela používám. ()

Sdoom

Musím říct, že mě tento film v žádné své části přehnaně nenudil ani neotravoval, což se nedá říct zdaleka o všech filmech s Burianem a obecně o prvorepublikových filmech. I když se nejedná o nic převratného, tak Anny Ondráková je sympatická a zábavná a celkem v pohodě udrží film na 3hvězdičkovém hodnocení. ()

xaver

Jedna z méně povedených komedií s Vlastou Burianem. Největším plusem tohoto snímku je krásná Anny Ondráková, která byla v té době známá taky jako zpěvačka, což předvedla i ve filmu. ()

Vesecký

Povedená taškařice stojí na výkonu Vlasty Buriana, který ve zvukovém filmu znásobil své možnosti komika. Odhlédneme-li od roku vzniku filmu, pak musíme hodnotit čtyřmi hvězdičkami, třebaže zvláště závěr filmu utrpěl některými slabšími místy, zvláště kolem stávky herců po přestávce. Anny Ondráková se ke své roli dokonale hodila stejně jako Olga Augustová v roli operetní divy. ()

veronica 01

Dosud jsem nebyla velkým příznivcem ani Vlasty Buriana a ani Anny Ondrákové, ale musím říct, že u tohohle filmu jsem se opravdu skvěle bavila. Nejvíc mě bavila Anny, protože je u mě ještě docela neokoukaná a její pěvěcká a taneční čísla byla prostě dokonalá. ()

MickeyStuma

Vlasta Burian podruhé v uniformě, tentokrát pošťáka. Jednoduchý příběh plný groteskních situací a zmatků, ve kterém Vlasta přenechal centrum diváckého zájmu mladičké Anně Ondrákové, která se tu v komediální ztřeštěnosti opravdu doslova vyřádila. Vlasta však samozřejmě nezůstal pozadu a předváděl svoji vlastní komiku, kde dominuje hlavně jeho mluva. Krátce dokonce i předvedl své umění imitace hudebních nástrojů. A o co dějově jde? O divadlo. Nazkoušet hru a zahrát. Avšak nafrněná divadelní hvězda odmítne hrát hlavní roli, což pošťák Brabec využije k protlačení své sestry, pro kterou je to sen, čímž se začnou dít věci. Snímek po humorné stránce obsahuje snad všech. Od klasické grotesky přes bláznivou komedii až k obyčejným dialogovým vtípkům. A vše takto dohromady funguje dodnes. Někteří diváci mohou být zklamáni, neboť Anna Ondráková Vlastu Buriana svým výkonem skutečně zastiňuje, ale to na věci nic nemění. Snímek pobaví, což také bylo účelem. ()

Véronique

Film, který tak troch přešlapuje na práhu mezi němým a zvukovým filmem... Přesto se jedná o milé filmové setkání, opět doprovázeno tehdejšími dobře se poslouchajícími šlágry. Jednoduchá, přesto koukatelná a milá zápletka; také atmosféra oblastního divadla je osvěžující. Nenáročná, ale příjemná podívaná. ()

Kakho-oto

Ani král komiků a nejslavnější česká herečka tomuto filmu nepomohli. "Koukatelné" jen se sebezapřením. Bohužel... ()

PavelZava

Spíše by to mělo být spíše Ona a její bratr, je to show Anny Ondrákové, film bych nazval poloněmý. ♪♪ Růžové psaníčko ... ()

rivah

Nezbývá než žasnout nad životností této pozapomenuté komedie s famózní Ondrákovou a jí přihrávajícím Burianem, i ostatní mají šmrnc. ()

Luxocculta

Po prvním zhlédnutí se mi to jeví jako velmi slabý kus. Neboť trpím, bohužel, jistou averzí k typu hereček Věry Ferbasové, s Anny Ondrak to není jiné, ba co hůř, začal jsem nostaligicky vzpomínat na Ferbasku a její milé hraní. Pomrkávání, cukrbliky a malá našpulená pusa Ondrákové je něco na mě. Kvůli Vlastovi tomu zkusím dát někdy v budoucnu ještě jednu šanci. ()

karlee

To je tak dementní, že jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky. Ústřední popěvek už asi nadosmrti nedostanu z hlavy. Na Anny Ondrákovou se budu muset podívat ještě v nějakém vážnějším kousku, tady to nevypadalo špatně, ale přece jen styl diblík nemusím. ()

IvonaK

Poté co se mi moc líbil film Milenky starého kriminálníka jsem se rozhodla že hned navážu na další film kde si Ondáková téže zahrála po boku Buriana. Ale bohužel jsem měla velké očekávání a tak jsem ve výsledku viděla trapnou srágoru která by mohla konkurovat filmu Kantor ideál. Zkrátka Burian své sestře Ondrákové pomáhá naprosto dětinskými a hloupoučkými způsoby se dostat na divadelní prkna a ona bohužel jen proplouvala a její zpívání bylo příšerně ukvílené. Měli tam dosadit Baarovou protože ta alespoň uměla mnohem líp zpívat. A ještě dodám že ty ostatní věci jako je láska a nafrněná dáma které se nechtělo hrát byly moc předvídatelné. Takže této hrůze jsem dala asi jen jednu hvězdičku za samotného Buriana. ()

Havala

Burian zde ukazuje už svoje pěvecké kvality, ale herecky se ještě malinko hledal. Hodně přeháněl všechny grimasy - později mu dostačovalo jeho obrovské charizma. Anny Ondráková byla opravdu nádherná ro se musí nechat. Nenajdeme zde tolik komických sifuací jako v jiných burianovských filmech ale v žádném případě se nejedná o podprůměrný film. Určitě se většina diváků pobaví. ()

Pitryx

Z toho čiší němý film na sto honů. Ale to se nedá nic dělat. Je to taková ta cukrová homole pokapaná medem a marmeládou. Dějově neskutečná pitomost. Já myslím, že je zcela jasné komu tu dávám to velké plus a za co. ()

ostravak30

Dnes už můžu říct, že se blížím k metě shlédnutých téměř všech Burianových filmů, ačkoli pořád mi jich tam pár zbývá. A jelikož můžu srovnávat, tak vím, že ty lepší filmy jsou jinde. A byli to i Lamač s Fričem, kteří s ním tak rádi spolupracovali. Zde ale nedostává tolik prostoru pro kreace jako jinde. Ovšem zase platí, že když se dostane na scénu, tak je to starý dobrý Burian. Zvláště mě pobavila scéna, kterak učí své spolupracovníky tleskat, když zjistí, že není přítomen šéf. Přesný opak totiž hrál v To neznáte Hadimršku, kde to byl naopak on, komu vadilo, že naprosto totéž požadoval po svých kolezích Jindřich Plachta. Jinak jde ale spíše o takovou taškařici, v níž dominuje mnohokrát interpretovaná píseň Růžové psaníčko. Svým vizuálem mnohdy snímek připomíná spíše němý film... ()

ondraok

Obdobi prelomu nemeho a zvukoveho filmu. Stoji za shlednuti pouze pokud chcete videt jeste hodne mladeho Vlastu Buriana , ktery ma bohuzel ve filmu minimum prostoru cca 20 minut, zbylych 72 je udesna nuda a i pruda kvuli ustredni pisni. ()

gacie

On a jeho sestra je nejslabší film, ve kterém hrál Vlasta Burian dle mého posouzení. Film mi přišel hodně naivní až kýčovitý. Kdyby tam nehrál Vlasta Burian ani bych dvě hvězdy nedala. Ohodnotila bych ho jen jednou a to jen ze slušnosti, jelikož mám ráda oba režiséry tohoto snímku. ()