Cappuccino

Oceňujem niektoré originálne nápady (porovnanie sexu s pornom, výhody i nevýhody, otčenáše a zdravasmárie ako vykúpenie z nemanželského sexu a masturbácie), úvodné balenie žien po diskotékach a v neposlednom rade samotnú postavu Dona Jona. Neoceňujem rozmaznanú pipku Scarlett, rýchly skok k "zachráňkyni" Julian Moore a neuspokojivý záver. Ako režisérsky debut to však nie je vôbec zlé. ()

Lima

Tenhle film se navenek (synopsí, trailerovou kampaní) tváří jinak, než čím skutečně je. Tak dospělé a uvědomělé vyznění bych od něj nečekal a tímhle snímkem u mě Gordon-Levitt stoupl v ceně. Doteď jsem ho vnímal jako zajímavého herce, nyní i jako zajímavého tvůrce, který ví, co chce říct a přitom se nepodbízí. ()

JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje. ()

nunka

Jednoduché a priamočiare rozprávanie o tom, prečo je ženská lepšia ako porno...či naopak? Joseph Gordon-Levit si to celé napísal, zahral a zrežíroval, pričom nepoužíva žiadne filmové a umelecké príkrasy. Len rozpráva a to štýlom určitých stereotypov, na ktorých stojí a padá úspech u divákov. Bonusom pre mužskú časť publika je Scarlettka a pre nás ženských zostáva pán režisér, ktorý si svoje ego explicitne masíruje vystavovaním svojho odmakaného telíčka. Týmito zábermi samozrejme nešetrí. Vtip a nápadité momenty sú zastúpené v dostatočnej miere ( sex versus porno, monológy v spovedelnici, odpustky...) až na postavu o dvadsaťrokov staršej študentky...a slaďunký záver... ()

castor

Osma? Devítka? Ale! Maximálně sedma? Dokáže sbalit a do postele nalákat kteroukoliv kočku. Když přijde nová kost a zřejmě už vážně „ta pravá“, bude muset skoncovat se svou těžkou závislostí. Pornem. Tenhle diskotékový frája se prostě u filmů pro dospělé uspokojí lépe než v náručí nadržené „jak se vlastně jmenuješ?“ buchty. Ve výsledku pochopitelně Joseph Gordon-Levitt nabídne coby režisér i scénárista (na poprvé výborná vizitka) něco navíc, co upozorní na volnost nových médií, na jednoduchost prožitků a celkově rýpe do odosobněného světa kolem nás. Ironický scénář je poměrně slušný, umně i přes (ano, opravdu) velejednoduchý námět láká na blonďatou roštěnku, která přesně ví, co od vztahu očekávat a sebestředné hovado, které přesně ví, co potřebuje hlavně on. I když jsou ve finále jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, tenhle sebevědomý debut v rámci možností funguje. Není skandální ani objevný, osobitý přístup se mu ale dostal. ()

• Píseň "Good Vibrations", kterou ve filmu Jon Martello (Joseph Gordon-Levitt) poslouchá a která je také součástí soundtracku filmu, je původní píseň od Marka Wahlberga, tehdy známého jako Marky Mark. (HouseFan)