Dvanáct měsíčků

(TV film)
  • angličtina Month's Rulers (více)
TV spot

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky až na Maruščinu nevlastní sestru Květu. Maruška sama o Karla neusiluje, protože jí zpočátku přijde namyšlený. Jenže je Macechou nucena pomáhat s plněním úkolů Květě. Žádná z nich však netuší nic o tajemných Měsíčcích a jejich možnostech. Přesto není náhoda, že se Maruška k Měsíčkům dostane a ti jí pomohou. Karel si totiž záhy, přes veškeré Macešino a Květino nadbíhání a lhaní, přece jen Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Macecha ale Marušku drží v šachu. Vše navíc zkomplikuje Karlův bratr Nosek, který se pod vlivem kouzla vdechnutého do fialek žertujícím měsícem Dubnem, beznadějně zamiluje do Květy. Měsíčci se neúspěšně pokusí patálii odčinit dalším kouzlem, jímž očarují jahody. Tím ale jen spustí další nečekaný zvrat událostí, které ukážou pravou povahu Květy. Dokáže teď Maruška pro Květu splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň na rynku? A co si Karel počne, když se nakonec bude muset oženit s dívkou, kterou nemiluje? (Česká televize)

helrohir

"Novodobé" české alebo slovenské rozprávky ma dokážu zaujať naozaj len výnimočne, a tento prípad patrí bohužiaľ opäť k tým menej podareným. Nie príliš originálny dej inšpirovaný okrem iného napríklad Mrázikom, preafektované herectvo väčšiny zúčastnených a dosť divné zobrazenie dvanástich mesiačikov sú zrejme hlavnými príčinami môjho podpriemerného dojmu. 35%. ()

Joe16210

Pohádka fajn, akorát mi trochu vadí parodie na macechu s Marfušou z Mrazíka v podání Veroniky Žilkové a Ivany Korolové. Plusové body pohádka dostává za nádhernou hudbu Ondřeje Gregor Brzobohatého. Jinak bych dal asi jen 2*. ()

mala.megi

Souhlasím s názorem Puppy. Taky mi to místy připomínalo Mrazíka. Třeba jak na konci přijeli od měsíčků a ten její "Ivánek" byl naparáděnej v kožichu, který vypadal, že si ho v tom Rusku fakt vypůjčil. Ale nasmála jsem se u toho, což bylo fajn. Matka a sestra to celé zachraňovaly. Jo a vládnoucí měsíčkové měli děsně úchylácké paruky! :-D. ()

Dextwer

Připadá mi to jako by se český filmový průmysl inspiroval v kopírování v Číně. Celý děj je velmi identický s Mrazíkem a Popelkou. Bohužel v dnešní době nemáme ani kvalitní herce, co by stáli za obsazení. Moje hodnocení: 20% ()

neliCZka

Pro někoho, kdo ještě neviděl Popelku ani Mrazíka, to může být vcelku fajn pohádka. Herci (hlavně slečna Popelkonastěnka) hrají docela civilně, ale přímé používání částí dialogů z předešlých pohádek je fakt trapné. Kamera pěkná, hudba nic moc, efekty taky nic moc. Celkově pohádka nepřináší absolutně nic nového...ale určitě je to jedna z těch trochu lepších z poslední doby :) Měsíčci tam aspoň přinesli trochu vtipu. ()

Kulhi13

Po dlouhé době pěkná zábavná česká pohádka, ať už to byl mix čehokoli, jak tady píšete, což si nemyslím, byla to sranda. Herci dobří, Žilková na správném místě. ()

Misoponia odpad!

Tvůrci se asi snažili přiblížit klasickou pohádku dnešnímu publiku, neboť do příběhu narvali scény typu "ječící fanynky a popstar", když dívky ve vesnici přinesly chasníku Karlovi pohoštění (hnus, nedalo se na to dívat) a "jak se poprat o nejlepší oblečení v obchodě", kdy dívky z vesnice na tržišti sháněly fialky. Chasník dívce ošetřuje poraněný kotník a přitom jí zavazuje nárt (děti, vzdělávejte se). Najdeme tu i napodobeninu Stonehenge. O "vykradení" filmového, především výtvarného a kostýmního zpracování filmů Tři oříšky pro Popelku a Mrazík ani nemluvě. ()

walkingdead

Na seznam každoročně opakovaných vánočních pohádek se asi ani tahle nedostane, ale celkově mě to překvapilo příjemně. Jak vidím, na Mrazíka a Tři oříšky si při sledování vzpomněl skoro každý, i tak mi to přišlo docela zábavné (on čtyřicetiletý Vojtek v roli mladého chasníka je už vtip sám o sobě:) ). Příjemný byl výkon hlavní představitelky, Měsíčci byli OK, i když trochu zarazilo, že sídlili ve Stonehange... Tentokrát ČT obstála. ()

maniacxl

Nová pohádka České Televize v režii snowbordového Karla Janáka není úplně z těch nejlepších,ale ani z těch nejhorších.Škoda,že Vojtek si stále myslí,že může hrát dvacetileté hochy na ženění a Veronika Žilková zase,že se hodí i do pohádky s jejím stylem hraní a vtipem Tele-tele!Nemastný a neslaný pokus o další vánoční příběh dopadl tak,jak dopadl.Jednou se na to ale podívat dá.45%. ()

Stauff

Čtu komentáře a nestačím se divit. Vážení přátelé, tohle byla pohádka. Co jste čekali jiného? Tarantina? Kdo umí používat abecedu i jinak, než jen na vkládání stupidních příspěvků a komentářů, měl by si tu pohádku přečíst. Pak by možná pochopil, že pohádka, odehrávající se v zimě, nevykrádá Mrazíka. Troufám si říct, že příběh Dvanácti měsíčků je "trochu" starší... Je sice fakt, že některé postavy byly přidané, ale určitě to nebylo ke škodě. Tato pohádka by sama o sobě asi na film nestačila. Samostatná kapitola zdejších "hodnotitelů" se skládá z lidí, kteří píší komenty dřív, než skončí úvodní titulky. Jak napsal Pilda17, se kterým naprosto souhlasím, idioti... Myslím si, že tato pohádka si své diváky najde, mě se líbila a děti fandily Marušce jak o život. Takže pane Janáku, díky:-) ()

Pilinka odpad!

Absolutní degradace na téma pohádka...byl jsem doshlova zhrzen znásilněním tradiční pohádky, debilními dialogy (moderní dialog do pohádky B.N. prostě nepatří, obzvlášť u 12 měsíčků samotných), otřesnou hudbou, která se do pohádky absloutně nehodila, protože žádný velkofilm to nebyl. Troško vše odpuštěno, vrať se, to má aspoň trochu do sebe. Absolutní nevkus, obzvlášť na Štědrý den. P.S.: Proč dnes musejí nové pohádky zaručeně pobavit a rozesmát (Princ a Večernice nebo Princezna se Zlatou hvězdou a další to zvládli celkem bravurně i bez toho)??? ()

harycek

Smíchej Mrazíka , popelku , Krále Artuše a pod. a máš 12 měsíců, říkal jsem si , že Božena Němcová se musí točit v hrobě jako turbína stíhačky. P.S. Jen kdyby to natoči Troška to by bylo hnoje , naštěstí ON pohádky umí!!!!!!!!!!! ()

route60

Rok má dvanáct měsícu a Maruška má měsíčky kteří jí rádi pomohou obvzlášť Ota Jirák alias Duben pří šílených ůkolech Kadla (který se nechce ženit docela ho chápu) a zlé macechy s Květulilinkou která je zralá buď na přes držku nebo Chocholouška, bylo vidět že si herci své role vychutnali obvzlášť veronika Žilková nebo Ivana Korolová, slušná pohádka Karla Janáka která nenudí a člověk se zasměje, ČT zas po roce dle mého názoru slušně zabodovala ano Dvanáct měsíčku není dokonalá pohádka ale proti jiným pohákovým zvrácenostem které jsou v kinech ať zahraniční nebo domáci se jedná o film na který se rád podívam znovu. ()

Thovt

už to, že většina postřehů se v komentářích opakuje pořád dokola, je dokladem, jak plytká a povrchní tahle pohádka je. šup s ní na dno archivu! ()

CrazymanM

Máme sice spoustu lepších pohádek,tahle se mi ale také líbila.Celkem vtipné,milé,záporné postavy byly k sežrání(macecha,Květulinka),jen nechápu ty přiblblé účesy,trošku to ve mně evokovalo Mrazíka(Vojtek byl Ivánek jak vyšitej§) ()

senecek

Tři hvězdy dávám za zasněženou krajinu,výkon pana Brzobohatého a celkem poklidnou atmosféru. Úroveň každýho díla,v tomto případě filmařského, stoupá a padá s výkony herců a s uměním režiséra vše ,,poskládat" a usměrnit. V tomto složení si nejsem jistý, že se může podařit víc! Žilková (dceru jí mohla hrát Hanychová..),Vojtek (s parukou vypadá jak kytarista ze 70-tých let),tohle opravdu nemusím. Souhlasím s Radkem99, Svěrákovic a Strach,tam vidím záruku kvality. Dnes,tj.22.12.2018 přidávám další hvězdu. Prvotní zklamání pominulo a zjišťuji,že některý díla až po vícero shlédnutí nabívají u mě na kvalitě. Taky za závěrečnou písničku a vzhledem k tomu,jaký další pohádky se pak natočily si tohle čtyři hvězdy zaslouží. ()