Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

DaliborekD

Vcelku nadprůměrná britská detektivka velmi dobře zvládnutá po technické stránce, především hudba, jakkoliv je neoriginální, sedí jak zadek na hrnec. Nabízí se podobnost s americkým Shieldem, kterou evokuje i prakticky stejný hlavní hrdina. Škoda nevyužitého Damiana Lewise, naopak potěší Ben Drew a překvapivě i Hayley Atwell, u které scénáristé zapojili hodně fantazie, když ji dali do postele skoro sedmdesátiletého Winstona:-) ()

Facerr

Kriminálky mě přestaly brát od dob, kdy v Chobotnici nakrmili Cattaniho olovem. Je pravda, že mě od těch dob málokterá zaujala. Tohle ovšem patří ke světlým vyjímkám. V The sweeney je vyváženost akce, i detektivních dedukcí nastavena tak akorát, což bývá u mnoha kriminálek kamenem úrazu. Hlavní hrdina není žádnej metrosexuální okupant fitka, ale poctivej (nebo aspoň charakterově poctivej) chlápek, kterej si nehraje na supermana a evidentně vyniká hlavně v kvantitě slovíčka "fuck" vyřčenýho snad i při přezouvání bačkor. Na druhou stranu si ani nehraje na žádnýho drsňáka (čímž získává sociální body diváka:). Tím spíš je uvěřitelná nejen jeho postava, ale i celej film, u kterýho jsem asi ani jednou nezívnul:) ()

srolyma

Nejprve trochu upřesnění. Tak nejdřív Sweeney. To není ten nešikovný holič s netypicky vysokou mortalitou svých zákazníků. On to ani není chlap. Je to jednotka. Policejní. Speciální. Obsazená takovými těmi rádobydrsnými týpky, co v jiných britských filmech hrají rowdies nebo mladistvé delikventy z předměstí. No a pak je tu Reagan. Ne, to není ten americký herec, co si to na Islandu rozdal na férovku s Gorbym a ukončil tím studenou válku. Tenhle se píše Regan a je to šéf Sweeney(ho). Má vizáž Jeana Gabina v nejlepších letech (čili na prahu osmdesátky), špatně vidí, zadýchává se a potýká se s nadváhou, takže by měl spíš krmit holuby na Trafalgar Squere, ale to on ne. On radši střílí nazdařbůh kolem sebe, pouští se do předem prohraných honiček a ještě na záchodě pígluje o generaci mladší kolegyni až nebritsky příjemného vzhledu (nejspíš Miss Londýn 1988), čímž se v podstatě dopouští služebního incestu. Taky na to všechno dojede. No ale nebylo to úplně blbý. Vlastně to bylo celkem dobrý. U akčňáku jde stejně především o to, jestli pobaví nebo ne. A Sweeney pobavil. Takže taková solidní trojka, pane Lásko. ()

chrustie

Ano, toto je dobrý film, v kontextu s anglickou tvorbou je to !!kurva dobrý film!!. Nebýt tam jedno ale, ne dost velké, abych to spláchl do hajzlu. Nevím, kdy už režisérům, zvukařům, střihařům a té další verbeši, kvůli které jsou filmy čímdál dražší dojde, že dřevěné dveře JDOU prostřelit automatickou puškou (a těžko se za ně schováš)... že sklo z auta při rozbití, opravdu nevydává zvuk řinčejícího skla... že auto které smykuje na trávě, opravdu nevydává kvílející - ječící zvuky zběsile se pálících pneumatik... že poloautomat se závěrem vzadu, opravdu nevydává pří stisknutí spouště cvakající zvuk (asi jsou hoši staršího vydání z dob revolverů?) ... že motorové vozidlo opravdu, ale opravdu, na rovince nedohoní druhé motorové vozidlo, které má o 3 třídy vyšší výkon... Bohužel tyhle výstřelky, jsou extra do očí bijící a zřejmě si s tím (ne jen v tomhle filmu) současné produkce hlavu nelámou, škoda, tyhle debility degradují filmy o třídu níž. Jinak se ale jedná o poctivou policajtskou akčňárnu (opravdu škoda těch chyb)... 3,5* zaokrouhleno nahoru, jen pro UK ()

j@hn

miluju britskou kinematografii .. a Arnold, Sylvestr, Bruš Viliš i Statham si můžou honit péra do kříže, holčičky, páč Ray Winstone by si je všechny dal najednou k snídani, i když má větší pivas než já :) ()

Vasyl

Hodně americký. Aji drsnej Harry by čuměl. Nevěděl jsem, že i v Londýně se odehrávají přestřelky se samopalama a honičky v Jaguárech. Dal bych klidně víc, ale hlavní hrdina je až nepravděpodobně moc velkej čurák. Tlustej chlápek těsně před důchodem, úplatnej, imrvére nasranej a furt by jen někoho mlátil. Na což mu samozřejmě zabírá ta nejlepší frnda z celýho oddělení a celej jeho tým by za něho položil život. No jak říkám, moc americký. ()

drepp

Pěkná akční kriminálka. Sice nesmyslné přestřelky, ale dobré honičky v autech. Hlavní dvojice hrdinů mi ale nebyla příliš sympatická. ()

prochyn

Akční krimi drama, napínavé, s milostnými zápletkamy a drsnými přestřelkami a honičkami v autech. Celý film se střídá napětí a akce a děj svižně ubíhá, hledají se zloději, vrazi a nepoctivý policajti. Drsný tlouštík Jack Regan (Ray Winstone) sbalí v pětapadesáti letech krásnou o dvacetpět let mladší Nancy (Hayley Atwell). A pak to natře všem padouchům, i když on sám si občas něco ukradne. Ale co, jsou to jen zlaté cihličky, proč z toho dělat vědu. Kriminální pohádka potěší především pětapadesátileté tlouštíky. ()

kreion

Pri tomto kuse ťažkej 9mm ocele s gulami ako prsia americkej pornohviezdy, pôsobí aj 96 hodín len ako mladší teplý brat tancujúci hula hula v ružovom tuxedo. 5/5 ()

vofo

Nefalšovaná Britská PECKA!!! Nekompromisní Ray Winstone tam hraje na výbornou, Ben Drew mu skvěle sekunduje. S touhle bandou bych se nebál nikam jít. Sekvence vyloupení s následnou přestřelkou rozhodně nedělá ostudu svému "otci", filmu Nelítostný souboj. Tenhle film má koule. Hanba českým distributorům, že to někdo z nich nedal do kina. ()

veverysiak

Neobyčajný nárez, konečne neamerická akčná krimoška, ktorá stojí za to, sú tam nejaké drobnosti, ktoré sa dali dobrúsiť, ale nepokazili celkový dojem, Ray je prototypom drsného muža zákona a prajem mu ešte veľa dobrých scenárov, v ktorých bude na tej dobrej strane, ale na nejaké tie oficiality a pravidlá bude zvysoka kašľať, takže 80%. ()

Fell_Beast

Laciné efekty, neprůstřelné auta, dveře a lodě, focus st, který na rovince předjíždí Jaguar XFR - naprostý výsměch automobilovému průmyslu a především dementní a nelogické chování postav ( hlavně dozorce ve vězení) a k tomu ten "hollywoodskej" přístup....tohle už opravdu není dobrý britský akční film jako Podfuck, Sbal prachy a vypadni, Rocknrolla atd....bída.... ()

Slaviator odpad!

Můžete si koupit sebelepší majonézu, ale vždycky v ní bude semeno alespoň tři zaměstnanců továrny. No a The Sweeney je mrdka a jedna lžička pančovaný mojenézy z Bulharska. Ansámbl herců ztvárňující elitní policejní jednotku by klidně mohli nahradit Kelly Family. Nemyslím si, že blonďatí hipíci ve vytahanym triku by byli směšnější než tlustej vepř s násadou od koštěte jako primární zbraní v boji se zločinem, dylina v nejlepších letech, která se nechá prznit od toho vepře a klouček který by ve skutečném světě mohl dělat jenom dvě věci - dealovat belgickým turistům druhořadou trávu nebo nosit růžové šatičky a psát imaginární dopisy panu Darcymu. Týhle bandě umaštěnejch dementů by se mohli smát i měšťáci z Chomutova. Na to, že se chovali víc jako gestapo než jako Děti duhy, tak byla celá jednotka slušně rasově a genderově vyvážená, někdo tam dokonce adoptoval černý dítě. K poselství filmu - preventivně mlaťte všechny podezřelý, podezřelí jsou všichni. Scénář byl asi podle příručky jak natočit tuctovej akčňák, děj naprosto o ničem, herci do jednoho špatný, režie na hovno. Jediný pozitivum je snad jenom to, že američani nebudou točit remake, už by totiž nebylo co zprznit. Co čekat od režiséra, který má jméno jako pornoherec. ()

bezprezdivky

Hodně akce a přehrávaného drsňáctví, málo rozumu. Film užívá obvyklého klišé osobního boje policajta za spravedlnost, ale kdyby měl policajt riskovat kariéru a pobyt ve vězení kvůli každému zločinci, kterého chce dopadnout, to by byly služebny za chvilku prázdný. ()

RomanT

Skvělá ukázka toho, jak zabít film špatným castingem. Vztahu Jacka a Hayley jsem nevěřil ani za mák, Damian Lewis jen jako kulisa atd. ()

redalert21

Něco tak smutně nudného k uzoufání jsem už léta páně neviděl...ten kdo psal ten koment "že se tam pořád něco děje" byl asi zhulený...v tom filmu se totiž vůbec nic neděje!! Bezpohlavní, ničím nezajímavý příběh se špatnými hereckými výkony...to byl teda BULSHIT! ()