Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

kaylin

Jak jsem říkal, těch britských filmů bude tenhle týden trochu víc. Další snímek je mrazivý thriller z prostředí britské policie, která to očividně nemá příliš jednoduché. Její barvy ale hájí chlápci, kteří jsou schopní si to na ulici rozdat s grázly a navíc by ještě klidně mohli po večerech dělat vyhazovače v baru. Samí tvrdí chlapi, kteří ví, jak život chodí a nebojí se postavit těm největším grázlům, které Temže vyplavila. Drsní policajti, co nechávají mluvit pěsti a zbraně. Kde jsme tohle jenom... No jistě, Guy Ritchie a jeho britské gangsterky. "The Sweeney" se hlásí k odkazu seriálu ze 70. let, který nesl stejné jméno. Nemohu bohužel posoudit, jak moc je mu věrný, co se stylu týká, ale pro současnou dobu se jedná o moderní akční film, kde jsou hrdinové celkem uvěřitelní, tváří se velmi skutečně, jen to nakonec dopadá tak, že jsou vlastně supermani, protože projdou vším, ze všeho vyváznou a nakonec nakopou zadky těm, co si to zaslouží. Kdyby snímek neměl svou drsnou formu, nemá vlastně nic. Jistě, ještě celkem dobré britské herce, kterým byly role vybrány na míru, pak jednu správnou honičku Londýnem, ale to je všechno. Film se snaží být hodně dramatický, navíc ještě emotivní, chce ukázat, jak se pro dobro trpí, jak i ti dobří mohou trochu sklouznout, ale nakonec jen proto, aby objevili pravdu, aby zajistili, že bude učiněno spravedlnosti za dost, ať už je ta spravedlnost jakákoli. V konečném důsledku je tak film skutečně spíše televizní produkcí, protože i dnešní seriály umějí být moderní, drsné a celkem realistické. Z hlediska scénáře to není nic zamotaného, i když ba to možná být chtělo. Syrovost přitáhne, ale na druhou stranu je takových filmů poslední dobou prostě trochu moc. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()

gogos

Sweeney má koule! A Ray Winstone je bourák prvotřídního kalibru! Syrová nahláškovaná a nekompromisní krimi pecka s vybroušeným příběhem a skvělými charaktery. Britské filmy dokaží vždy překvapit a i tentokrát se to potvrdilo. Jednoznačně zasloužené 4* ()

rt12

Připomenutí starých drsných, syrových kriminálek z 80 let . Dlouho jsem neviděla film podobného rázu, co by mě podobně tolik bavil. Já beru kriminálku jako běžný konzument zábavy a ne umělecký kritik. Nenimrám v nelogičnosti a nepravděpodobnosti, když to nezačne nesmrdět trapností, což se nestalo. Hlavní je akce, napětí, pěkná hudba a že je bídák potrestán. A tady mi film nabídl vše. ()

Rakosnicek77

Tak celkem drsná krimoška která fakticky překvapila! Angláni i tohle zvládají na výbornou a třeba ta přestřelku před bankou, za tu by nemuseli trpět méněceností, ani v Nelítostném souboji. Dokonalá podívaná. ()

IceQueen

Už nikdy nechcem vidieť erotické scény s vyžratým penzistom Rayom Winstoneom. Ten obraz sa mi vryl do pamäti a neviem sa ho zbaviť. Nejako mi tam Ray nesadol, mala som celý čas pocit, že nezabehne ani len dvadsať metrov bez toho, aby si musel odpočinúť. Inak je to vcelku slušná a pozerateľná krimi, ale vzrušením som určite nevýskala. ()

Cl3ricK

Čekal jsem Taken, ale jaksi jsem jej nedostal. Tak zaprvé, dost mě nasralo když jsem si přečetl asi první větu popisu filmu a zjistil, že ta věc se nestane na začátku, ale dost v průběhu filmu. Zadruhé se mi moc nelíbilo to Winstonovo drsňáctví, vůbec jsem mu to nevěřil. Vlastně všichni se tvářili, jako by byli ultimativní baddasové, což nebyli. No a ta přestřelka byla taky docela tristní. Jediné co se jim povedlo byly pěstní souboje. Nuda za 50%. ()

Fíla

Kam se na Sweeneyho hrabe S.W.A.T. Výborně udělaná Britská přestřelka, která pokračuje snad hodinu v kuse a musí vás jednoznačně bavit. Příjemná hudba doprovázející dějovou linii. Ben Drew tenhle film v mých očích hodně táhl a byl pro mě lepším než Ray Winstone. Britové jdou kinematograficky hodně dopředu a tak se nedivím, že tenhle film má své vysoké kvality. Po dlouhé době nějaký akční film, u kterého jsem neodbíhal. ()

M.i.k.e

velmi slušná detektivka na jedno použití,která baví i přes značnou průhlednost.Nebýt Top Gearu,asi bych tenhle kousek nechal jen tak zvolna proplout,ale nakonec je Sweeney dalším důkazem,že britskou kinematografii mám rád oprávněně...70% ()

bourec

I přes spousty výtek k tomuhle filmu, i přes už docela vyvinutou alergii na ostrovní angličtinu,a i přes výtky k obsazení hlavních mužskejch rolí,mě tenhle film nějakou záhadou baví.jen nevim,jestli to vydrží.80%. ()

C0r0ner

Teda takovou syrovou (fyzickou i psychickou) řežbu jsem od Anglánů vážně nečekal. Už první scéna mě vyloženě nadchla, když policejní komando projelo zdí a začalo zločince řezat baseballkami. K tomu se přidal špičkový scénář a parádní závěr, takže za mě naprostá spokojenost. A těch 68%? To teda jděte do prdele! 95% ()

campix

Jedná se o vzkříšení britského krimi seriálu ze 70. let, se kterým nemám absolutně žádné zkušenosti a dle reakcí se má jednat o velice kvalitní a nekompromisní testosteronovou jízdu od začátku až do konce. Moje zkušenost zůstává někde na půli cesty. Vyšetřovací techniky oddělení sweeney jsou velmi nekompromisní, hlavní postavy jsou opravdu tvrďáci a několik akčních scén svou atmosférou a zpracováním patří rozhodně do nadprůměru. Finální automobilovou honičku dokonce zrežírovali chlapci z Top Gearu a je nutno říci, že tak dobrá není. Občas jsem měl problém silácké řeči ústřední herecké dvojici uvěřit a Winstone ani Drew mě nikterak nepřesvědčili. Celkově se jedná dle mého názoru o průměr daného žánru. ()

laik_60

No "Stathamovka" ani "MatDamonovka" to zrovna hneď nebola ale aj drsný Winstone mal niečo do seba, a ukázal , že aj v európe (anglicku) sa dajú točiť dobré a pozerateľné krimi, zasluhujúce minimálne triapol bodu. Len nech to nemá preboha sedem pokračovaní. Lebo sa im minú náboje ako v tom filme v najnevhodnejšej chvíli, či dokonca si rozbijú naozaj nosy v havarovaných autách (kurnik ten ujko je predsa len už starý na takú autonaháňačku), ale inač v pohode. ()

majo0007

Máme tu ďalší príbeh zo života "mordparty ze štyřky", pardon "sweeney". Tentokrát londýnskych, čo s poriskami od sekier nakopú zadky darebákom, ktorí majú v rukách polovicu arzenálu Zbrojovky Brno. Nuž, aj tak sa dá. Je to taký mix Hooligans a Hříšních lidí města pražského. Udychčaný a tlstý Winstone ako Vacátko a teenee detektív Brůžek, je zas najväčším búchačom na západ od Temže. Nedám odpad, lebo som to dopozeral a občas som sa aj zasmial. ()

flyboyeda

Misty tezko uveritelne, prehnane/nepravdepodobne a tak nejak predvidatelne. V nekolika momentech klisovite usmevne. Na druhou stranu má film docela solidni popcornove-zfiltrovany akcni-geezer efekt a od toho se odvijejici spad. Mlaticky jsou opravdu solidni, tak stylovy hod zidli jsem uz dlouho nevidel.. Taky se musi nechat, ze podobne od rany a nekompromisni lopato-policajt s vepro-knedlo-buckem misto krku a vizazi Zdenka Srstky za sve vrcholne ery se jen tak nevidi. Celkove neurazi, nenadchne, v ramci zanru lehky nadprumer. Nadseni nekterych nechapu, primerene pobaveni sdilim. ()

SniperG1

Drsný film a v něm ještě drsnější Ray Winstone! Výtečná atmosféra,plynulé tempo a nemůžu říct,že bych se aspoň chvilku nudil ! Fakt parádní jízda...90% ()

kinghome

Ze začátku dost křečovitý hraní Raye Winstona ale po chvíli si zvyknete a můžete se kochat drsnou kriminálkou se vším co kriminálka má mít. skvělá přestřelka na Trafalgar square. Je úžasný, když vidíte přestřelku na místě na kterém jste před půl rokem chodili a obdivovaly tu krásu. Škoda, že nebyl víc využitej Steven Mackintosh. Jeho herecký výkon je boží. Doufám, že bude dvojka a v ní bude Mackintosh dělat Jackovy pořádný peklo. 75% ()

ywo666

Výborný filmík. Briti proste vedia. Je to prekvapivo akčnešie ako som čakal. Policajti sú drsný a s ničím sa neserú. Súboje sú tvrdé, strelivom sa nešetrí a aj milovníci automobilových naháňačiek si prídu na svoje. Postavy sú dobre zahrané. A to najmä Winstonova a Drewova. Inak Drew mi trochu pripomínal Toma Hardyho. Aj keď trochu svalov by mu nezaškodilo. Scénar je na pomery kvalitný takže aj príbeh zaujme a občas prekvapí. Pár vecí sa nedoriešilo, ale to by musel mať film 150 minút. Ja som si tento film vychutnal maximálne. 80-85%, 4* ()

Cocacolix

Často přivírám oči nad nerealističností, ale krytí před palbou na samém konci sebralo jednu hvězdu z celkového hodnocení. Jinak je to poctivá kriminálka se vším všudy. Možná by tomu seděl líp seriál (minisérie), ale i tak to bylo výborný! ()