Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

sadlokan

Začíná to partou fízlů jak nekompromisně nařežou nějakejm lupičom.Šéf je sice starší,však buldočí typ!Za chvíli,když tam pobíhá jak Méďa Béďa přijdeme na to,že je spíše bechtěrevikem,ale to kočindě z jeho týmu nevadí v píchání s nim kde se dá.O.K.Pak příde šablona s vnitřním oddělením,kterou řešil už Dirty Harry a fakt na ní už nemam náladu.A na co už vůbec nemam náladu je finta se zavřením fízla,kterej se provinil tim,že řeže darebáky, rovnou mezi darebáky.To je nějaká kokotina,která se táhne žánrem už od 70.let,tomu snad nikdo nemůže věřit!!Na konci jim asi došly prachy na herce,nebo co. ()

agassi68

Briti sa zjavne inšpirovali Mannovým Heat. Podarilo sa im to vďaka neopozeraným tváram, kulisám Londýna a špičkovému hudobnému podmazu. Dosť veľké prekvapenie.. ()

Hapretor

Film Svině mi nepřišel nijak zvlášť poutavý. Znám charismatičtější detektivy než tady byl Jack Regan. Např. Dirty Harry, nebo Hercule Poirot. Ano bylo to správně syrové, takové "reálné", ale mě Ray Winstone nijak nepřesvědčil. Navíc byl (postava ve filmu) dost sobecký a bezohledný, (hlavně, že šel jen za svym), i dost nechutný, trapně drsný a navíc kvůli němu zařvali min. dva členové jeho týmu. U mě spíš debil než frajer. ()

Rokle

Poctivá britská akční krimi s buldokem Rayem Winstonem. A střílečka v ulicích Londýna mi po zvukové stránce připomněla již legendární palbu v Nelítostném souboji :) ()

BOURQUE

Nekompromisný vodca špeciálnej policajnej jednotky, tvrdé narážky a pomerne dobre zvládnuté naháňačky s autom. Rola pre R. Winstona šitá na mieru. Trošku by to potrebovalo natuningovať ten scenár. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Ben Nevis

Měl pravdu, jsou to dinosauři, protože která policejní stanice si může dovolit platit roztřískaná muzea a žaloby na ublížení na zdraví? Je holt jiná doba a akce tohoto typu patří do filmu. Navíc ta jednotka působí značně nesourodě; hlavně tomu malému vychrtlíkovi jsem nevěřila jediný hmat a drsňácká póza byla k smíchu. Jako akční krimi to však koukatelné bylo, i když si mohli víc vyhrát s příběhem. Pro samé vztahy v jednotce odbyli záporáky. ()

Faila

Na tomhle filmu oceňuji nejvíce asi to, že je plný postav s vlastnostmi a povahou, které mě neskutečně vytáčejí. Ale po bližším seznámení pro ně mám více pochopení. Jinak je to akcí a drsnostmi nabitý snímek, který mě příjemně překvapil svou jednoduchostí, střízlivostí a celkovou kvalitou zpracování. ()

Killingjoke

Velmi příjemné překvapení, až mi z toho samou radostí srdce poskočilo! Už jsem skoro přestával věřit, že je v dnešní době někdo schopen natočit atmosférickou hard boiled kriminálku v oldschoolovém kabátku. No prosím, na scénu přichází britská (a tudíž zcela odlišná) reinkarnace drsného Harryho – Jack Regan v podání skvělého Raye Winstona a jeho svérázný policejní tým. Zapomeňte na kraviny, které znáte z amerických seriálů typu CSI, tady žádné kravaťáky navoněné dámským parfémem a kufříkem s domácím kriminologistickým ústavem nenajdete. Tohle je o policajtech ze staré školy, vyzbrojených vlastním intelektem, instinktem zabijáka a permanentně zhmožděnými klouby na obou rukou. Jedna těžkotonážní hláška střídá druhou, bolest a boj s vlastními démony jde cítit z každé minuty filmu. Ono vlastně je nějaké vyšetřování případu podružné, ale to je devizou všech podobných filmů. Tady jde o to vychutnat si atmosféru, drsné bonmoty a prožit si tu bolest s hlavními hrdiny. Opravdu skvělý zážitek… ()

Kingjiri

Distributorskej popisek je (záměrně?) matoucí, protože by z něho mohlo vyplývat, že se osudová Reganova akce odehraje v úvodu. Jenomže je spíš součástí závěru, takže se nějaký zběsilý honičky a akce odehrajou spíš až ke konci snímku. Většinu stopáže se pak stále kecá, jakoby vyšetřuje a Regan si rovná svuj milostnej život. Prostě jde vážně o kriminálku a ne akční film, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nicméně po technický stránce je Sweeney pěkně natočenej a Regan je občas hustě drsnej. Každopádně bych ale při nejmenšim přidal víc britskýho humoru. ()

jauzdu

Já nevím. Tahle krimi se mi nezdá nijak výjimečná. Taková odfláknutá. Charakter postav a jejich motivace jen obecně naznačené. Schéma filmu velmi klasické a otravně předvídatelné. Proti hercům nic nemám, ale mohli více zapracovat na střihu a na logičnosti scénáře. Londýnské scenérie pěkné. ()

Charlie84

Ray Winstone by mohl být cool, ale v jiném filmu, s jiným scénářem...a se zápletkou. Macho kluci ze Sweeneyho by hrozně chtěli...a kdyby se to nebralo tak nesmyslně vážně, akce nebyla nepřehledná a dávala trochu smysl...a...ona je to hlavně fakt strašná blbost. Nezábavná, přeexponovaná blbost. A to se považuju za cílovou skupinu, jak to může na základě názoru širšího obecenstva stoupat do červených čísel, mi zůstává záhadou... ()

misbos

Teda dík, ale - film o bandě hovad, která se od ostatních hovad liší jen odznakem, asi určitě není pro mě. Nevidím nic přínosnýho na osalvným zobrazení tohodle přístupu k policejní práci. "Jsem eště větší kretén a debil než Ty, ale mám placku, takže si múžu dovolit to, za co Tebe zavřu...". Mě je jasný, že každej policejní sbor je plnej týpků, co ani v pokročilým věku nepobrali, myšlení nahrazujou ranama pěstí, a odznak je to jediný, co je vyděluje z lumpenproletatiátu ( v tom je ten film až nechtěně sebeparodující )... sám jsem pár takovejch potkal... ale proč proboha točit filmy, kde jsou tyhle hovádka za klaďasy??? Jednu dám za tu sice ne moc orignální, ale celkem dobře natočenou přestřelku, ve který jsem už nepokrytě držel palce tomu srbskýmu komandu. Jinak děs běs. "My sme svině voe, a Ty seš zatčenej" ()

netWoor

No už od začátku jsem nepochopil, proč polda na zásah vybíhá z auta s bejzbolkou, když se bude střílet ... a v tomdle duchu je vlastně celej film ... moc nechápu, proč postavy dělají co dělají, bo je to vždy hloupé... a už vůbec jsem neuvěřil, že ten dědek s pupkem je elitní polda (prominul bych věk, ale ne ten pupek) ... složitá konstrukce zločinců a její význam mi taky zůstává utajen ... takže co tam jakž takž ušlo je ta jedna přestřelka, kde sice nikdo nikoho netrefuje, ale aspoň se většina při střelbě zastaví, event. poklekne a zamíří, což se vidí málokdy ... jooo, sranda na závěr ... jak se tam ti dva objímaj ... škoda, že je ten matloň v autě nestřelil, to by byla teprve groteska .... já snad ani ty tři hvězdy nedám ... ()

kwaicheng

Ale jo.... Ray Winstone má sice panděro, že si toho všimla už i jeho milenka, ale co naplat, když chutná, tak chutná. Přestřelky se nepovedly, chudák inspektor,když ho takhle nutili furt pobíhat po Trafalgaru... ještě že jim při tom neuhynul. Jinak OK. ()

Sharleen76

Někdo má rád holky, jiný vdolky. Já miluju filmy s Rayem Winstonem. The Sweeney je řízná britská kriminálka o speciální policejní jednotce, která používá nestandardní avšak účinné vyšetřovácí metody. Budete se bavit, nebudete chtít, aby to skončilo! Vynikající záležitost i díky Benu Drew (Harry Brown). Pro Britomili zkrátka povinnost vidět. ;) ()

IEO10

Evropská gangsterka se vším všudy,žádný vyjednávání ,ale rovnou do akce po hlavě. Ray Winstone vládne v roli nekompromisního poldy.Hned od začátku se jede na plný koule a během filmu tempo nějak výrazně nepoleví.Adrenalinová jízda kde se poldové oháněj basseballkama a pro trošku násilí se taky nejde daleko,tohle mi často chybí v americkejch akčních filmech ta syrovost a čistota,kterou dokáže naservírovat anglická produkce a proto se jednou za čas vyplatí pustit britskej akční film ,bez větších hvězd ,ale za to s pořádnou dávkou adrelinu,bez zbytečnýho přikrášlováni a uvěřitelnejma postavama.Neskutečná pecka ve který šlape všechno od začátku dokonce a pro mě hodně příjemný překvapení,jen víc svěžích projektů jako je tento,maximální spokojenost.... ()

Marty7CZ

SKVĚLÁ PRÁCE, PARÁDNÍ DETEKTIVKA, WINSTONE JE TĚŽKEJ KALIBR MÍCHANEJ S VÝBUCHEM JIHOAMERICKÝ SOPKY!!!! BRAVO BRITSKÁ SCÉNO... ()

cula2

Za prvé: Tenhle film mě bavil. Za druhé: Je jasně vidět že to není film z emerické produkce,ale to vůbec nevadí.Ba naopak.Za třetí: Nevěřte tomu že je tu podobnost s KOBRA 11(prej podle traileru),protože tu já vyloženě nesnáším....Takže mě z toho vychází solidní akční krimi z anglických ostrovů,za které není třeba se stydět!!! 4* ()

Murdock

Gangsterka, kde hrajou hlavní roli londýnský poliši. Ničim nepřekvapí, ale zároveň udrží pozornost díky výborný režii pro mě neznámýho režiséra. Plan B potěšil a dokázal, že kromě špičkový muziky může v klidu fušovat i do herectví. Jen houšť takovejch bijáků... ()