Kouzlo přítomného okamžiku

• USA The Spectacular Now (více)

Sutter Keely žije teď a tady a naprosto mu to vyhovuje. Tenhle okouzlující a sebevědomý týpek, který je na střední mazákem, si nenechá ujít jedinou party. Miluje svou práci v obchodě s oblečením a budoucnost ho nezajímá. Nikdy nemá daleko ke sklence alkoholu. Poté, co dostane kopačky, ho na trávníku své zahrady probudí z kocoviny Aimee Finickyová. Ta představuje jeho pravý opak - čte sci-fi a nemá kluka. Zatímco Aimee sní o své budoucnosti, Sutter žije jen přítomností. I přesto svede osud tyhle dva dohromady. (HBO Europe)

Silencia90

Nemělo to na mě takový účinek, jako mít mohlo (mělo, mívávaly takovéto filmy). Asi jsem nebyla v té správné náladě, nebo jsem se do toho nějak nedokázala tolik vžít. Každopádně znám asi lepší filmy. ()

Blackhawks

Upřímně jsem od toho nic zvláštního nečekal, což bylo určitě dobře, vzhledem k tomu jak jsem to hodnotil na konci. Skvělé ve všech směrech, docela jsem se v hlavním hrdinovi sám našel, v jistých ohledech, a celkový dojem to určitě zanechá.. prostě není to typ filmu, který vidíte a za chvíli si na něj nevzpomenete i když vás bavil. Tedy alespoň pro mně je tenhle film v něčem prostě zvláštní.. ()

Tina00

3* jen pro Shailene.. Je smutné když si divák celých 95 minut přeje, aby se hlavnímu "hrdinovi" něco stalo, aby upadl, naboural, nekdo ho zmlátil, snad možná i zabil. Dlouho jsem neviděla tak obtížného člověka, celou dobu si říkám, začni myslet, řekni něco, zakřič, prosím! S jiným hercem by film byl urcite někde úplně jinde.. Naproti tomu Shailene- to je vždy příjemné setkání. Je úplně jedno o jaký film se jedna, vždycky to zvládne tak, ze nemůžu mit nic proti. Mohlo by to byt krásné komorní drama s hlubokým příběhem, ale chlapec to proste nedal. Dala bych 2+ kdyby to šlo. ()

BOURQUE

Na prvý pohľad to vypadá zobrazenie (rodinných) problémov obyčajného chlapa a jeho nádejný vzťah s veľmi jednoduchou avšak veľmi sympatickou slečnou na americký spôsob. Ale ten príbeh je univerzálny. Keby scenár bol trošinku rafinovanejšie napísané, tak potom hlavne kvôli výkonu S. Woodleyej by to bolo niečo nadpriemerné. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Karala

Tohle je v podstatě typickej teen příběh, ale v celku netypickém balení o tom, jak se sebevědomej středoškolskej násoska střetává s dospívající-dospělou realitou, a ok, i tou romantikou. Je to takové komorní a uvěřitelné. Takže kdo tohle má rád (+ mu není nesympatický hl. hrdina, jako mně třeba), ať jde do toho ;-) ()

burton

Kdyby mu to mamka nakonec neřeka (když se podíváte, zjistíte co, nemůžu bojlerovat :)), tak by si to asi dal. Každopádně, náctiletí to mají nejtěžší na světě. A supernejtěžší to mají chytré holky, které mají krásnou duši, jsou empatické a hodné. Tak dobře. I kluci, když mají krásnou duši...no, ale to není tady ten případ. Takže všechno dobře dopadlo a proto ty dva body. ()

chrispe

Obsahuje SPOILERY!!! Sutter je maturant, dost pije a snaží se zachraňovat všechny okolo, jen sebe ne. Pak se seznámí s divnou, dětskou Aimee, která se do něj zamiluje tak, že i přes to, že je nejspíš opravdu chytrá, se rozhodne alkoholika v něm nevidět. Sutter se hledá, neví kdo je, kam směřuje, libuje si v přítomném okamžiku a odmítá myslet na budoucnost. Pak ho napadne, že kdyby znovu mluvil se svým tátou, věci by mohly najednou začít dávat smysl. A tak s ním promluví. A smysl to najednou dávat začne, ale rozhodně to nepřinese to, v co doufal. Je to drama, ale našlapuje se v něm tak lehce, že se dokoukáte a říkáte si, proč jste na to vlastně koukali a co vám to mělo dát. Pokud měla být síla v závěrečném dopisu, tak je mi líto, ale pro mě tam nebyla. Je to film o hledání sama sebe, ale mělo to opravdu nějaký závěr? Zklamání. ()

Ben Nevis

Filmů s tématikou dospívání je přehršel, ale tady mi neseděly postavy. Kluk, který vypadá a chová se jako průměr a holka, která se tváří, že potkala alfa samce a pořád nemůže uvěřit svému štěstí. Inovaci představuje problém s alkoholem a přehození stereotypních rolí. Plus dávám absenci roztleskávaček a kapitánů sportovních družstev. Díky tomu děj není o ošklivých kačátkách a vnitřní kráse, nýbrž o lásce dvou obyčejných lidí bez provařeného boje se střední školou. ()

KOOHA

Pěkná žumpička už snad tisíckrát přetočená s jiným twistem. Šel jsem na to, páč jsme šli ve skupině (jinak bych šel na The grandmastera) a nic jsem od toho nečekal. I když na rottentomatoes.com to má 92%, tak nevím, kdo tomu dával takový vysoký hodnocení. Má to pár kladnejch věcí, jako třeba, že hlavní hrdinové nejsou nalíčený a ukazujou je jako "pravý teenagery" s beďarama a tak a pak se mi líbila scéna, která byla celá natočena bez jediného střihu a má asi 5 minut. Ta byla pecka a vynikajícně zahraná (oba jsou u té venkovní párty u vody a odchází směrem do lesa po cestě). Jinak je to šrot. Viděno v Landmark Theatre (Westside Pavilion) v Los Angeles, CA....(jink to kino je pecka...plný židů, je krásný je tam vidět, maj takovej charakteristickej rys..:D) ()

talbot25

Po filmoch ako Mud a The Kings of Summer som naozaj nečakal, že ma ešte nejaký teen movie tento rok osloví, ale The Spectacular Now obidva prebil! Mnohí možno povedia, že nejde o nič nové, ale ja si naopak myslím, že film je veľmi ozvláštňujúci a to v tom, ako sú hlavní hrdinovia zobrazení. Tínedžeri sú konečne zobrazení ako obyčajní ľudia a svet okolo nich vyznieva úplne realisticky. Miles Teller mi bol naozaj nesympatický, ale táto rola mu úplne sadla. Naopak o Shailene Woodley môžem povedať, že mi bola sympatická už dávno a týmto filmom som si ju ešte viac obľúbil. Dokopy im to spolu nesmierne klape a nepamätám si kedy niekto zahral tínedžrov tak vierohodne (naivní, hlúpi, nedokonalí) a navyše aby mali medzi sebou takú skvelú chémiu. ()

studo

Je zvláštne ako pri niektorých filmoch absolútne nepostrehnete strih a príbeh jednoducho odsýpa, postavy sa posúvajú a vám začne po rozume chodiť päťsto vecí, ktoré vám tento film do hlavy zasadí... ()

Eilean Donan

"Really? - Yeah! OK... Allright... Yeah? OK." Tak znie v skratke scenár a keby tieto "emeriken džús" vystrihli, ostalo by 15 minút hovoru, ktorý by "ekšuli" dával normálnejší zmysel. ()

Torgal

V poslednej dobe vzniklo viacero filmov o chlanoch na prahu dospelosti a tento mi z nich príde najmenej zaujímavý. Zápletka nie je veľmi nosná a hlavný hrdina mi navyše nebol sympatický (i napriek tomu, že herecky svoju rolu zvládol veľmi dobre). Príliš obyčajné a až príliš zo života na to, aby si ma film získal. Tematicky totiž išiel film mimo mňa. 6-/10 ()

Kingjiri

Dobrý obsazení hlavních rolí - žádnej playboy, ani modelka, nýbrž "normální" lidi, který potkáváte na ulici, což snímku (ještě spolu s civilníma hereckýma výkonama) dodává na autenticitě. Postavy hledaj samy sebe, jako každej dospívající člověk a nechybí ani závěrečná (byť předvídatelná) katarze hlavního hrdiny. Slušnej průměr v rámci žánru teenagerovskejch dramedy romancí, ale uvítal bych ještě víc emocí a dramatickejch situací, tři silnější hvězdy. ()

PanMaur

Rozhodně to není komedie a určitě to není pro teenagery až tak. Myslím, že tenhle film je o mladých pro starší. Člověk se u něj podívá zpět i ve svém životě a ... kdo se podívá, ten pochopí. ()

Ondr@932

Já romantiky nemusím, ale tento film je bezva ! Film má své kouzlo, má sympatické herce a dokonalý příběh a režii ! Po druhém shlédnutí třeba budu mluvit jinak, ale po prvním jsem nadšený. 90% ()

moviechecker

No mal som za to, že púšťam romantický film s prvkami komédie, ale nakoniec z toho bola len čistokrvná typická nudná dráma. Už by si mohli odpustiť dávať niektorým filmom status komédie, keď sa človek ani raz nezasmeje. Len jeden z ďalších filmov, ktoré určite mojich 70% zďaleka nespĺňajú. ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Channing Tatum konečně režíruje

Channing Tatum konečně režíruje

23.11.2014

Ze striptéra hercem, z herce režisérem? Channing Tatum (Útok na Bílý dům) už několikrát dokázal, že si dokáže plnit velké sny. A již brzy si odškrtne další, jelikož hodlá společně se svým kamarádem… (více)