Poslední základna

USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Hudba:

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (více)

Epizody(13)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Kapitán Marcus Chaplin (Andre Braugher) požádá o potvrzení rozkazu, obratem je však zdánlivě bezdůvodně zbaven velení. Jeho zástupce, XO Sam Kendal (Scott Speedman), se znenadání ocitá v situaci, kdy musí učinit stejně složité rozhodnutí, jako jeho kolega. Když odmítne střely odpálit, aniž by dostal oficiální potvrzení rozkazu, stává se USS Colorado cílem nečekaného torpédového útoku a je zasažena. Posádka ponorky je tak uvězněna na dně oceánu a navíc jsou nyní považováni za nepřátele vlastní země a veřejně označeni za zrádce. Protože se nemají na koho obrátit, Chaplin a Kendal se rozhodnou s ponorkou utéct a brzy se objevují u pobřeží exotického ostrova. Aby zabránili jakémukoliv útoku na svou posádku, kapitán Chaplin oficiálně vyhlásí ostrov jejich novou základnou. Členové posádky a jejich přátelé v USA tak nyní musí udělat vše pro to, aby své milované dostali v pořádku domů... (AXN)

Pajky3

Na Last Resort jsem byl velice zvědav, protože jako jeden z mála seriálů mě dokázal navnadit už trailerem. Námět byl výborný a možná by tomu slušela víc kabelovka. (například kvůli sporům s Pakistánci nebo Číňany). Bohužel sledovanost zapříčinila, že se dožil jen jedné série. Na druhou stranu je fakt, že je dostatečně dobře uzavřen, alespoň příběh kapitána Markuse. S rozpletením konspirační teorie v D.C. už tolik spokojenej nejsem. Co se týče obsazení, tak pro mě byla jedna velká neznámá, v paměti jsem měl pouze Terminátora Patricka a Sierru z Dollhouse, kterou hrála Dichen Lachman. Další věc je, že když se podíváte po Ostrově, kde ponorka zakotví, tak vám nemůže naskočit nic jiného než Lost. Každý záběr na krajinu ho připomíná. Některý epizody mi přišli takové zmatené, překvapilo mě, že se postavy v klídku dostávaly z ostrova, kdy se jim zachtělo, aby se následně vrátily jak se jim chce. A vysloveně mě vadilo, jak tam nechaly dělat samozvaného vládce ostrova co se mu zlíbí. Přesto, přeze všechno jsem byl nakonec se seriálem spokojenej, protože mi nabídl dostatek akce a napětí, dostatek emocí i nadmíru patosu (která mi ale nevadila). Škoda jen, že samotné finále přineslo tolik zvratů, že by to vystačilo na dalších deset dílů. ()

Wormboy

Zaujimavy namet, ktory bolo mozne rozvijat na velmi velkom priestore, k tomu prijemne kulisy evokujuce uz takmer zabudnuty Lost. Potencial tu teda bol. Vysledok je vsak viac nez rozpacity a to v dosledku niekolkych faktorov. 1. herecke obsadenie je slabe a chemia medzi postavami v podstate nefunguje. 2. serial na kratkom priestore chce riesit mnozstvo veci, co sa nedari. 3. ta najvacsia vytka...scenar, scenar a este raz scenar, ktory nuti uz tak slabych hercov prednasat idiotske zvasty, ktore serial miestami posuvaju na uroven BckovoCeckovej produkcie. 2,5/5* ()

sir-dave

Slibně rozjíždějící seriál skloubený s politikou, intriky a akční ponorkou na jednom ostrově. Sice to na obrazovkách vydrželo pouze jednu sezónu, ale myslím, že vzhledem k tématu to bylo tak akorát (další sezóny bych se ale nebránil), Akčních dílů bylo pár, řeší se spíše otázky ohledně rozkazů, vlastenectví a pikle na ostrově. Počáteční a koncové díly dobré, ten střed mírně utahaný. Camille De Pazzis po deseti letech zase dostupná v TV :-) (hodnocení za 1. sérii - konec) ()

klida

Ačkoli se mě poslední zhruba tři díly snažily přesvědčit o opaku, je to napínavej a zajímavej seriál, kterej hodně těží z neokoukanýho tématu. Má to svoje chyby, postupem času jich přibývá, ale dá se to zvládnout. Souhlasim s tim, že kabelovka by z toho dokázala dostat víc. A něco víc by tam třeba předvedla i Daisy Betts... ()

flyboyeda

Tuto serii pravdepodobne nejlepe vystihuji tri pismena - WTF. Avsak v ramci lehce predvidatelne popcornove zabavy i pres hromadu (nejenom) marinacko-patriotickych lol-klise docela jizda, ikdyz s pribyvajicimi dily dostava serie spise komedialni rozmer. A to jsem si myslel, ze po Arrow a Banshee uz vetsi ulet prijit nemuze... :) ()

Mrkvič

Devátý díl a už se musím pustit do hodnocení. Hodně příjemný seriál. Hlavně tím, že je každý díl něčím trochu jiným. Jinde by stačil tenhle námět bez dalších vychytávek na XX serií seriálu. Tady je to od pátého dílu vždy nějaké malé překvapení a otázky pokládané od začátku jsou divákovi za pár dílů zodpovídány. Moc se těším, co přijde dál a jestli to bude ještě gradovat, tak snad i zvednu hodnocení. Po konci hvězdičku ještě přidám, i když v posledním díle bylo tolik pitomostí. Takhle by totiž měla vypadat každá mini serie. Každý díl byl něčím nový a nedočkal jsem se žádných nudných pasáží. Konec navíc slušně podtrhl celý děj, když byl docela nepředvídatelný a plný silných scén. ()

July

Po prvních dvou epizodách: Velmi zajímavé postavy, napínavý děj i slušný scénář - Last Resort se rozjel velice slibně! ()

Cocacolix

Zabijáckej čas vysílání pohřbil další nadějný seriál. Možná ale dobře, aspoň se to nebude vléct donekonečna jako jiné telenovely. Mělo by to být uzavřený, takže to moc rád dokoukám ()

VanTom

Přestože nosná premisa na přesvědčeném americkém vlastenectví a armádní loajalitě víceméně celá stojí a leží, zaslepenou patetičnost drží úspěšně na uzdě – jelikož je vrchní velení USA válkychtivé a zkorumpované a vzbouřivší se kapitán jaderné ponorky balancuje na hraně autoritářského despoty, namísto očekávaného otcovského ochranáře. Brzké utnutí seriálu paradoxně spíše pomohlo, nemohl tak v klubajících se vztahových propletencích spadnout do přešlapující telenovelové limonády, přitom hlavní zápletku dovyprávěl. ()

cpt.Lynch

Naprostá klasika většiny seriálů poslední doby. Někdo příjde s perfektním a originálním námětem... uprchlá jaderná ponorka, vyhlášení vlastního strátu... první díll je perfektní ale už při druhém je zřejmé, že nás čeká telenovela na pozadí postupně se vzdalujícího původního dobrého námětu. Škoda, z tady této zápletky by byl asi velmi zajímavý celovečerák. Takhle tomuto patosem nasáklému Béčku nebudu věnovat více než 2,5 dílů. ()

KarKulA

Na začátku dobrej nápad, který se postupem času začal topit ve stupidním seriálovém scénáři plném patosu a dojemných vztahů jak z telenovel, a fušeřina se střídala s docela dobrými místy. Škoda toho "rychlého zaříznutí".... protože i když se nejednalo o nic světaborného, docela mi seriál přirostl k srdci ..... ()

slovan1

Škoda, že se tento konspirační seriál nepodařilo natáhnout alespoň do 3 sérii. Od začátku se mi námět a celý příběh zalíbil a byl jsem zvědavý, jak nakonec posádka USS Colorado a politici v D.C. dopadnou. Samozřejmě i některé osudy ostrovanů mohly být více rozvedeny a poté řádně ukončeny. Herecké obsazení nemělo chybu. I samotné role byly zahrány se vší vážnosti a uvěřitelnosti. Škoda docela málo akce s ponorkou samotnou a samozřejmě i její posádkou na ostrově a v neposlední řadě samotných SEALu nebo Serratových kumpánu. Myslím si, že k točení by ještě bylo co a docela mě zklamalo ukončení seriálu. Hodnotím ale kladně protože mě táhnul a tešil jsem se na nové díly. ()

kenkaku

Tak jo... seriál je v jedné třetině, tak si dovolím první komentář. První epizoda byla jedna akce za druhou (a slovem "akce" nemyslím nutně, že se někdo řeže, ale že se na obrazovce děje něco do posouvá děj). Druhá si své tempo držela, třetí lehce polevila a u čtvrté už jsem měl pocit, že scénáristům dochází nápady. Vše ukáže až další vývoj. Jinak celková myšlenka je zajímavá, ponorky já rád (což pomůže), na obrazovce jsou hezké tváře (což je trapné a klišé... ale pomáhá to) a teď už opravdu jen záleží na tom zda za tou tučnou návnadou taky něco bude (nebo se z toho vyklube další Terra Nova). ==po nějakém čase== Seriál je u konce a já ubírám jednu hvězdičku. Vyklubala se z toho další Terra Nova. Začátek a myšlenka pecka. Postupem času došlo na vyplňování vatou (to je takové to že když epizodu nevidíte, z hlavní zápletky o nic nepřejdete a dokonce ani nemáte pocit že jste něco propásli). S blížícím se koncem padala jedna facka za druhou (díry v logice jak vrata) a úplný závěr mi pžšel jako z rychlíku. Asi když bylo jasné že je konec a nemá smysl vařit z vody, seriál rychle "nějak" ukončili a tedy závěr to byl "jedna báseň". Tedy řekněmě. první tři epizody 4 hvězdy, poslední tři 2. Těch sedm kusů mezi byl šedý průměr. Takže ve finále dojmem dost mizerný standard. Nedivím se, že sledovanost šla do kytek a další řada nebude. ()

iXtr3m3

Filmovo podaný seriál kombinujúci stratený odľahlý ostrov s ponorkou, vojskom a armádou. Zaujímavé podanie aj spracovanie, dobré obsadenie aj výprava. ()

Hanys_

Po 3 dílech - zatím to vypadá hodně zajímavě. Snad téhle dobrodruzně-politické podívané nezačne docházet dech a nápady. Po první sérii - tak nápady i dech došly. Po první sérii zrušeno a zaslouženě. Po tom 5-hvězdičkovém pilotu tedy nakonec převládá spíš zklamání. 6/10 ()

tokyno

Seriál sem si ze začátku zamiloval, konečně někdo přišel s něčim jiným. Vyvíjelo se to velmi dobře, až sem se nakonec dozvěděl, že televize se dohodla na ukončení seriálu a závěr podle toho tak vypadal, když byl poněkud useknutý. ()

gocatgo

Po skvělých dvou dílech, ve kterých se rozehrál zajímavý děj, přichází naprostý útlum a úpadek, který se zatím ani do sedmého dílu nevrátil na počáteční laťku. Zklamání.... ()