Poslední základna

USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Hudba:

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (více)

Epizody(13)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Kapitán Marcus Chaplin (Andre Braugher) požádá o potvrzení rozkazu, obratem je však zdánlivě bezdůvodně zbaven velení. Jeho zástupce, XO Sam Kendal (Scott Speedman), se znenadání ocitá v situaci, kdy musí učinit stejně složité rozhodnutí, jako jeho kolega. Když odmítne střely odpálit, aniž by dostal oficiální potvrzení rozkazu, stává se USS Colorado cílem nečekaného torpédového útoku a je zasažena. Posádka ponorky je tak uvězněna na dně oceánu a navíc jsou nyní považováni za nepřátele vlastní země a veřejně označeni za zrádce. Protože se nemají na koho obrátit, Chaplin a Kendal se rozhodnou s ponorkou utéct a brzy se objevují u pobřeží exotického ostrova. Aby zabránili jakémukoliv útoku na svou posádku, kapitán Chaplin oficiálně vyhlásí ostrov jejich novou základnou. Členové posádky a jejich přátelé v USA tak nyní musí udělat vše pro to, aby své milované dostali v pořádku domů... (AXN)

Illy

Slušný námět (s patosem je třeba počítat), jenže seriál neudrží tempo. Plus neskutečně odporné herečky v hlavních rolích (královna beďarů, avatar v normální barvě, švidra a domorodá hydra) a poslední díl vyflusne děj který by stačil na šest. Kdyby s tím autoři začali pracovat v polovině, joj to by byla jiná. Musím hodnotit podprůměrně. ()

Pedro Morales

Ono objektivně to není vůbec špatné. Zajímavá zápletka, široká plejáda nejrůznějích zajímavých postav a když na to přijde, tak i solidní míra a akce a napětí. Ale prostě tomu chybí něco, co by mě přinutilo u toho vydržet delší dobu. ()

simon84

Po prvních dvou dílech musím říct, že to je hodně slušný. Je to napínavé, zajímavé prostředí, mě se to zatím líbí. Uvidíme kolika dílů se dočkáme. nakonec dávám 3. ()

Woodstock

Z hlubin Indického oceánu se vynořilo baculaté, silně radioaktivní seriálové monstrum, které zahájilo zničující palbu - všemi myslitelnými klišé raketami. Zaútočilo jimi nejen na Pakistán, ale i na náš zdravý rozum a divácký vkus. Je to nudné a zbytečné jako včerejší zprávy, nesmyslné jako sama atomová válka a dramaturgicky tupé, jak oblá hlavice Tomahawku. Scénář, to je vlastně jen opsaná hlavní kapitola učebnice "Co všechno mě rozčiluje na seriálech z USA". Mimochodem, za ten mnou dokoukaný pilot očekávám alespoň medaili Za zásluhy! A nebýt toho, že jsem u dílů 2 a 3 zbaběle používal rychloposuv, nárokoval bych si i Purpurové srdce. Jen pro úplnost: alespoň trochu normální příběh o plechových neckách ocenit umím, ne že ne. Např. seriál The Last Ship (2014) jsem si docela užíval. ()

Wargoo

Slušný patriotický štart, uvidíme ako sa to bude vyvíjať... Pilot bol chytľavý, soundtrack geniálny a tak už len počkať, či si tvorcovia na scenári nevylámu zuby ! PILOT 4****, 78,911% 2.DIEL - 4**** , 3. DIEL 4****. Úroveň si seriál zatiaľ drží, let tak ďalej !!! 4. DIEL - 4****, 5.DIEL - 5*****, zatiaľ nalepší diel. K_O_N_I_E_C !!! Celkom slušný seriál, ale mohol byť menej rozťahaný, kľudne o polovicu, alebo príjemná miniséria čítajúca 3 diely. Všetká tá zápletka by prišla inteligentnejšia, akčnejšia a ako som vravel, výsledok by bol príjemnejší a menej úťahaný. Speedman bol vo svojej úlohe v pohode, kpt. Marcus Chaplin (Andre Braugher) zasa moc prehrával. Rýchly koniec je dôkazom toho, že scenáristom to nejak na konci nešlo, a tak to rýchlo spackali. 4**** 72,011% ()

bundaboy

Pilotní díl se mi hodně líbil (80%), další díl byl tak za 50% a třetí za 35%... Tímto se seriálem končím. Je to vážně škoda, potenciál tam byl, ale scénáristi ho nedokázali vůbec využít. :( ()

Elbarto08

Nikdy mě netáhlo vojenské téma, nehrál jsem si s vojáčky ani s tanky. Ale teď bych si s ponorkou zahrál. Po Homelandu, který taky nebyl na seznamu mých oblíbených témat, jsem dal tomuto seriálu šanci, protože jsem veděl, že to bude velké. ()

Ben Nevis

Po posledním dílu: Je škoda, že Last Resort uťali v půlce, protože koukatelných seriálu z vojenského prostředí není mnoho. Možná si vzali příliš velké sousto, hlavní zápletku zkomplikovali, jak jen to šlo, a pak polovinu dílů věnovali nezajímavým filosofickým diskuzím a romancím, protože čekali, že mají dost času. Největší klad seriálu vidím v hlavní postavě kapitána, který se potýká nejen s prohnilou (alternativní) vládou USA, ale i s kritikou podřízených, protože je těžké mít obrovskou moc a nezneužívat ji pro vlastní ambice. Je to seriál o těžkých rozhodnutích, kterými prochází skoro každá postava. ()

Eluin

Slabé a patetické. Místy dokonce dost zmatené. Nicméně seriál jsem dokoukal poctivě až do konce a přiznám se, že absence dalších dílů mi vůbec nevadí. ()

Ydrosten

Tak. A stalo se přesně to, co jsem prorokoval už při ukázkách - bude to o vojácích co jsou hrdí Američané, kteří nestřílí na nevinné, a jsou zásadový až do nebe. První episoda, byla vcelku zajímavá, to musím uznat. Druhá episoda nám vylíčí utrpení manželky, která nezná svého muže + se do toho zamíchají Rusáci + se drsňák ze speciálního týmu pořád ještě napájí v místní nálevně a možná ještě nevystřílivěl z první episody ( samozčejmě že místní nálevnu vede exotická sexbomba )Třetí episoda už mi nenabídla nic jiného než natahování děle, aby seriál něměl 5 episod ale minimáně 22 ( a 2 série navíc k tomu ) Kdyby to natočily jako celovečerák a trochu tomu přidaly na razanci, mohla to být podívaná tohoto roku. Shlédnuty 4 episody - u páté jsem to vzdal. Nesnáším filmy o hrdých Američanech, kteří se jen modlí k bohu a sehrávají srdceryvné proslovy o vlastenectví, hrdosti, a svědomí. Blééééé ( 3 hvězdy, ale dám ruku do ohně za to že bych po více dílech dal o jednu míň ) Tohle se hrubě nepovedlo. ()

Luk Skywalker

Velmi povedený seriál, kde se zprvu válečný seriál změní na politicko-válečný seriál, kde o patos a americký patriotismus není nouze (to je mínus). Plusy ale převažují, ukončený seriál, to je v dnešní době celkem luxus přetočit konec řady, aby to bylo ukončené. To, že každý jel na konci sám za sebe nebo pro někoho jiného než slíbil, jen svědčí o tom, že každý má svoji hlavu a přijde mi to reálné. Finále, kdy vzpoura střídá vzpouru, to trošku přepískli, ale i přesto se seriál celkem povedl. ()

Grimlok

Pilotní díl byl super, další díly už tak super nebyly. Od seriálu s jadernou ponorkou s prototypem maskovacího zařízení jsem očekával trochu víc akce. ()

emriq

Prvních 8 dílů mělo skutečný potenciál, ale to, v co se obsah děje následně vyvinul, se nedá sledovat. Z výborného akčního námětu a zajímavé lokace děje se stal průměrný psychologický a intrikářský námět. Nápad tam byl, potenciál také, ale bohužel se výsledek stal nekoukatelným. ()

Jaxx84

Podle mě je jedno jestli jsou na té plachtě pruhy a hvězdy nebo opička na stromě, to o čem Last Resort v podtextu mluví je nad všemi vlajkami. A také si nemyslím, že klišé je klišé jen pokud se opakuje, ale právě podle toho, jak dobře nás dokáže přesvědčit o tom, že jím není. Po druhém dílu 4 **** i za Andreho Braughera, kterého mám rád už od s06e01-02 MD House. ()

Sykon

Tak nějak obecně si myslím, že Američané mají tendence zabíjet dobré seriály nepřiměřeně vysokým počtem sérií, ve kterých prostě jen ždímou a ždímou až do naprostého omrzení ten jeden původně dobrý nápad. Bohužel, občas se objeví naprosto opačný extrém, kdy by kvalitnímu seriálu slušela další série, ale vedení to z nějakých důvodů zatrhne - to byl třeba případ seriálu Firefly. A také Last Resortu, který měl navíc tu smůlu, že (podle toho, jak mi to dějově přijde) byl ustřihnut už v polovině první série. Přitom rozhodně měl co nabídnout, originální příběh, poměrně tažné vedlejší linky a především postavu charismatického kapitána Marcuse Chaplina. Bohužel ten konec byl tak rychlý, že jsem se nestačil ani pořádně vzpamatovat. I když to je možná dobře, protože závěrečný zvrat byl šitý tak horkou jehlou, že od naprostého rozpadu ho dělil jen kousíček. ()

SFalconJ

Hodnocení po prvním dílu je jasný plný počet. První díl byl skutečně velmi povedený, doufám, že si seriál udrží laťku stejně vysoko i v dalších dílech a já jej nebudu muset měnit. ()

Wacki

Od začátku to vypadalo na super nový seriál - bylo to něco neokoukaného, dobrý děj, dobré postavy,... Prvních deset dílů rozhodně za 5*, další dva už trošku slabší, ale ten poslední? WTF? Jak to někdo mohl tak dementně osekat? Za to dávám možná tak 1*. Proto celkově za 4*. ()

Eyron161

Méně patosu v tom, za co ten který voják bojuje. Méně umělých výplní o temné minulosti a traumatech z dětsví/dospívání/dospělosti, aby sérii stačila poloviční stopáž. Více vysvětlit, proč chce americká vláda vyhladit půlku Asie. Pak by si to možná zasloužilo absolutní hodnocení. Minimálně za přesvědčivé herecké výkony a chytlavé téma. ()

Likan7

Fajn nápad totálně zabitým příběhem, který by se dal odvyprávět během 3 epizod. To by alespoň bylo koukatelné, tady se nastavuje kaše snad už od druhého do posledního dílu. Na hraní tu nejsou herci a scénář tu je děravý jak ementál. ()