Poslední základna

USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Hudba:

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (více)

Epizody(13)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Kapitán Marcus Chaplin (Andre Braugher) požádá o potvrzení rozkazu, obratem je však zdánlivě bezdůvodně zbaven velení. Jeho zástupce, XO Sam Kendal (Scott Speedman), se znenadání ocitá v situaci, kdy musí učinit stejně složité rozhodnutí, jako jeho kolega. Když odmítne střely odpálit, aniž by dostal oficiální potvrzení rozkazu, stává se USS Colorado cílem nečekaného torpédového útoku a je zasažena. Posádka ponorky je tak uvězněna na dně oceánu a navíc jsou nyní považováni za nepřátele vlastní země a veřejně označeni za zrádce. Protože se nemají na koho obrátit, Chaplin a Kendal se rozhodnou s ponorkou utéct a brzy se objevují u pobřeží exotického ostrova. Aby zabránili jakémukoliv útoku na svou posádku, kapitán Chaplin oficiálně vyhlásí ostrov jejich novou základnou. Členové posádky a jejich přátelé v USA tak nyní musí udělat vše pro to, aby své milované dostali v pořádku domů... (AXN)

elpin

Byl by z toho super film, ale jako seriál je to strašně roztahané, plné dlouhých moralizujících projevů, promlouvání do duše a konejšení uplakaných slečinek. Už jen čekám kdy se v nějakém díle objeví Drew Barrymore. ()

Sennhie

Seriál má své mouchy, ale za to od pilotního dílu je jasné, že se příběh může vyvíjet různými směry a každý z nich mě dokáže ony mouchy odpustit. Herci jsou příjemní, efekty jakž takž ujdou, dějová linka neurazí. Snad se seriálu poštěstí a jeho rozpočet se pro další sezóny nafoukne. ()

DonBraso

USS Colorado se bohužel potápilo čím dál víc,kdy konec byl atomovým hřibem do rakve.Je fakt,že seriál měl náběh krásný,ale bylo tam cejtit hrozně škrtáního ve scenáři,kdy i těch 13 epizod najednou prostě nestačilo jak to bylo od začátku nastaveno pěkně.Finální díl je vidět,že se spěchalo s nějakým vůbec koncem a leda si střílí tvůrci do vlastních zad,ale osobně jsem to trochu čekal,když už se v půlce uvažovalo o zrušení.Je to škoda,některé díly a symapatické postavy tomu dali dobrý potenciál,ale diváci sami rozhodli. ()

Upír

Po velmi dlouhé době se mi stalo, že jsem seriál vzdal po prvním dílu, ostatně, je to i důvod, proč Last Resort nehodnotím. Počáteční nadšení z nového neokoukaného prostředí současných ponorkářů tematicky navnadí, ale už první díl přináší některé nesnesitelné vlastnosti, pro které u mne nemá šanci. Nejen, že je opět vidět americký velkokýč krásných a dokonalých lidí, navíc se (vizte Lost) většina postav chová naprosto nelogicky, buď jednají v rámci svých chvilkových afektů nebo v jakési podivné snaze uměle vytvořit efekt akčnosti. Rozhovory se tímto jeví úplně zbytečnými, neexistuje zde dialog postav, pouze slovní podtržení děje. Děsivý je obzvláště postelový monolog zbrojařské dámy hned na počátku prvého dílu, aneb jak děvka k wiki o ponorce přišla – z toho se jeden málem osype... Vše by stále nebylo tak strašné, kdyby zápletka a atmosféra seriálu všechny tyto neduhy přebila, což se bohužel neděje. Konspirační teorie začínají být pro seriálovou produkci smrtící, potopil se tak ke dnu Lost i Prison Break, dívatelné byly právě jejich první série, kde se bláboly zlé vládní/tajné/korporátní organizace příliš nevyskytovaly. Last Resort u dna začal a taky tam nejspíš skončí, jeho uvěřitelnost padla hned po prvním dílu. Americké námořnictvo se chová namísto složité a fungující organizace asi jako pouliční gang, ostatně vidíme z ní přibližně stejný počet lidí. Velmi neuvěřitelné jsou i velitelské čachry v samotné ponorce, latentní pochybování podřízených téměř o všem a speciální čudlík na zneviditelnění lodičky. Na ostrově je zlý bubák, hodná a citlivá divoženka, vědátorka a přibyvší ožralý soldát, který o sobě bude nejméně osm dílů pochybovat. To vše už tady bylo ve stejné šabloně asi tak stokrát. Pár pěkných scén s lodičkou seriál nezachrání, stejně byly i v traileru, na ten se dívat ještě dalo. Jediný důvod, proč bych sledoval Last Resort dál, je, abych zjistil, jestli mám pravdu: Jestli se bude jednání postav odvíjet ze snahy vytvořit co nejvíce přesmyček a whooa efektů, jestli postavy budou jednat jako mocný randomizér, aby vznikalo co nejvíce akčních, ale zbytečných situací a jestli dojde k decentnímu poodhalení nudného spiknutí těsně před koncem s další přesmyčkou v ději, aby mohla vzniknout druhá série. Neudělám to, rozhodl jsme se v azurových vodách kýče a patosu dále netrpět. Pilot: * ()

jkpj22

Obrovské zklamání. S každým dalším dílem horší a horší. Postavy ztrácí integritu, scénáristé se snaží za každou cenu vykouzlit nějaký konflikt. Seriál pak s odstupem nedává absolutně žádný smysl. Potenciál byl přitom obrovský, ale na všech frontách zcela nevyužitý a pohřbený v neschopnosti či snad jen lajdáctví scénáristů. ()

Jamall

"Zimomriavky" u seriálového pilotu jsem nezažil od roku 2004, kdy jsem propadl Ztraceným. Už se těším na rozkrývání nitek celého konspiračního příběhu, protože pilot to bere až příliš hopem. Snad to bude stát za to. ()

rodier

80% ? uz jenom podle popisku je to hovadina. (ze se velitel pta na potvrzeni prikazu a za to mu zrusi sarzi? nesmysl).. ()

gorerated

Kdyby tam nebylo tolik Amícké propagandy a samé "jez sirr", "nou sirr". Tak bych možná dal i plný počet, ale tohle fakt nemůžu překousnout. ()

brasek

Úvod slušný... ale to bolo tak všetko. Dejovo seriál upadá do priemerného klišé a podľa mňa sa aj stráca v nelogických zápletkách v jednotlivých častiach. ()

Tomik00

Takže, abychom se do toho pustili. Tento seriál má pouze první sérii a poslední díl byl takový, dali by se říci hodně zvratový. Všechny díly měli spád, určitou hlubokou myšlenku. Škoda, že se už neodvážili natočit další série. Dalo by se to více rozvinout. Zápletka seriálu byla zdařilá. ()

shurin

Po pilotu dávám za 4*, s tím, že pokud se tempo a napětí udrží, tak zvyšuji. Jednoznačně zatím nejlepší nový seriál letošního podzimu. ()

numan

Škoda překotně uhnaného závěru, kdy už zřejmě bylo jasné, že se na seriál dívalo málo hamburgerů, takže bude třeba ho nějak rychle a snesitelně ukončit. Ale buďme rádi, že nezůstal otevřený jako (ale fuj, nehezké přirovnání mě napadlo)... Bacha, spojlér - swiňa prezident si rozhodně zasloužil větší maso, než kulku v poslední minutě. ()

Medvjet

Hodnoceno po prvnim dilu. Neocekaval jsem mnoho, ale dej me mile prekvapil. Uvidime jak to bude vypadat dal. Pilot je na 90%. EDIT: pred koncem prvni serie musim potvrdit, ze tento serial se mi libi. Ponechavam sve hodnoceni na 90%. Tesim se na finale :-) EDIT2: videno cele, hodnoceni ponechavam ;-) ()

Filatov

Patriotismus, hrdinství, vlastenectví, čest...v tomto seriálu tolik opakovaná slova. Last Resort je hlavně o tom, že během chvíle se z někoho respektovaného těšícícho se národní hrdosti může stát lovná zvěř a to jen díky tomu, že se z těchto námořníků díky neuposlechnutí prapodivného rozkazu stanou muži na okraji. Seriál o tom, že hrdost a čest je to největší, čeho bysme se měli držet a o tom, co se může stát, pokud to tak uděláme a pokud vás bude chtít vlastní vlast využít a vy se rozhodnete neposlechnout a špínu nevykonat. Je to patos až na půdu, ale i přesto mě to díky těmto hodnotám, kterých se hlavní hrdinové drží baví. Jednají správně a já jim fandím. P.S." V té největší bolesti je naše síla, to nás žene kupředu!" ()

Lollaa

Po shlédnutí celého seriálu. Pilot zajímavý, upoutá to, slušné očekávání. Téma je neokoukané, orginální, velký potenciál. První půlka průměrná. Druhá celkem chytne. Každej díl je nabitej tématem a akcí nic vláčného. Konec je horší popsal bych ho jako divnej a nasoukanej do jednoho dílů. Zřejmě to ukončili tak nějak narychlo za chodu, ale je to konec v pravém slova smyslu, jak má být. Žádná zadní vrátka, žádná příprava na pokračování, prostě konec. Chtělo to natáhnout min o jeden díl. Vyzdvihnul bych herecké obsazení zajímavé a neokoukané tváře. ()

zekon odpad!

Nehorázná stupidní trapná nereálná nuda. Většina postav se chová jako dementi, jakoby nikdo vůbec nepřemýšlel logicky, rozhodně tam není jediného vojenského postupu a chování. Za zády celého námořnictva je patrně banda ještě tupějších tydýtů, kteří ani neví jak situaci řešit a kdo co má a může dělat. Klasický seriál vhodný pro TV Nova a žrouty zahrad a ordinací. Nechápu některá vysoká hodnocení, 3 a půl dílu a pryč od toho. Jeden z nejhorších seriálů posledních 3 let na který jsem narazil. ()