Poslední základna

USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Hudba:

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (více)

Epizody(13)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Kapitán Marcus Chaplin (Andre Braugher) požádá o potvrzení rozkazu, obratem je však zdánlivě bezdůvodně zbaven velení. Jeho zástupce, XO Sam Kendal (Scott Speedman), se znenadání ocitá v situaci, kdy musí učinit stejně složité rozhodnutí, jako jeho kolega. Když odmítne střely odpálit, aniž by dostal oficiální potvrzení rozkazu, stává se USS Colorado cílem nečekaného torpédového útoku a je zasažena. Posádka ponorky je tak uvězněna na dně oceánu a navíc jsou nyní považováni za nepřátele vlastní země a veřejně označeni za zrádce. Protože se nemají na koho obrátit, Chaplin a Kendal se rozhodnou s ponorkou utéct a brzy se objevují u pobřeží exotického ostrova. Aby zabránili jakémukoliv útoku na svou posádku, kapitán Chaplin oficiálně vyhlásí ostrov jejich novou základnou. Členové posádky a jejich přátelé v USA tak nyní musí udělat vše pro to, aby své milované dostali v pořádku domů... (AXN)

Don82

Řekl bych, že z letošního podzimního výběru nových seriálů, bude Last Resort asi tím nejzajímavějším. Ne že by to byla nějaká bomba (doslova :D) ale jak se říká: Mezi slepými jednooký králem. Každopádně, pilotní díl poměrně slušně otvírá děj a zhruba v polovině dramaticky graduje. Neříkám, že některá heroická klišé mi nevadila, ale na druhou stranu tak nějak pasovala do celkového pojetí. Na hodnocení charakterů je ještě brzo, ale na konci je naznačeno co nás asi tak čeká a já osobně jsem docela zvědav jak se správní chlapi a ženy od námořnictva vypořádají s nastalou šlamastikou. //// EDIT: Po prvních 10 dílech: Děj se slušně rozjel, některé dějové větve jsou poměrně originální a divák je příjemně napnut, co bude dál. Dávám ***. // EDIT2: Tak dokoukáno. Je docela škoda, že byl Last Resort poměrně brzo ukončen a poslední 13. epizoda je taková nějaká ne moc vygradovaná. Ono celkově u posledních několik epizod už viditelně tvůrcům docházel dech a jako by se nemohli rozhodnout kam s dějem dál. Nakonec je možná dobře, že finále bylo sice komorní, ale důstojně zakončené. Pořád lepší toto než natahované, nudné seriály. ()

sigin21

Pilot: z letošní nabídky US Tv asi to nejlepší, co bude bojovat o divácký zájem. Má to velmi solidní herce, nadstandartní technickou stránku a kupodivu velmi dobrý scénář, který se snaží vyhýbat žánrovým klišé. Martin Campbell na režisérské stoličce je prostě jistota kvality a Shawn Ryan .. stačí říct The Shield a jsme doma:). 85% s tím, že naprosto netuším, kam tvůrci chtějí zajít v dalších dílech .. manévrovací prostor si totiž udělali pěkně těsný. ()

sunfreedom

Zatím přidám koment bez hodnocení, to asi nechám na konec první série, pokud k němu vůbec dojdu. Upozorňuju, že tu asi bude malý spoiler. První díl mě mile překvapil. Reálností "původu problému" to sice trochu připomíná Jericho, ale v tomhle to úplná blbost není. Na prvním díle mi vadily asi dvě věci. Zaprvé - příliš rychlý obrat kapitána z obyčejného námořníka ve führera před kamerou. Za druhé je to již klasika všech jaderných filmů a seriálů... prostě když točíte o atomovkách, chtělo by to trochu více smyslu pro realitu. Čili, to že hodíte atomovku 200 mil od pobřeží DC neznamená to, že je všechno ok. Věta "Kapitáne, dopadlo to 200 mil od pobřeží, nezpůsobí to žádné škody" mi okažitě zapíná odpověď "až na ty lodě a ryby". Pro někoho je to asi prkotina, ale já už delší dobu čekám, kdy někdo pojme atom trochu realisticky... když už z toho dělá hlavní motiv. První díl za 3 hvězdy. ()

Paviozo

Super seriál, jemuž plné bodové hodnocení kazí jenom místy dost nesmyslná zápletka. Preventivní nukleární útok bych ještě zkousnul, ale že se na ostrově pod námořní blokádou US Navy postupně zvládnou vylodit ruské komando a pak i pakistánské námořnictvo, už je to trošku přehnané. Jinak díly mají štávu skoro všechny, Daisy Betts jako admirálova dcera je nejen sakra pěkná, ale vypadá to že umí i hrát. Příjemné překvapení. ()

vozralec

Velký potenciál nebyl úplně využit. Lehký nadprůměr. Nejlepší byl asi Robert Patrick. Ženy občas zralé na přesdržku. ()

Zl0

Prvý diel výborný, potom slabší, slabší a nakoniec to vyústilo v moje najväčšie seriálové sklamanie. Zobrali si priveľké sústo. Veci prestali byť logické a vyvážené. Lokálny drogový warlord si z armády spraví trhací kalendár deň na to, čo mu ukážu kde je jeho miesto. O dva dni sa to zopakuje a obmení. V USA zomierajú všetci okolo len nie tí dôležití. Politické špičky a ich prisluhovači sú asi retardovaní. Rusi sa dostanú na ostrov, iní nie. Škoda. ()

UlrikDecado

Achjo... po Chicago Code další seriál od Shawna Ryana, který byl zrušený. Sice nemyslím, že by mu prospělo nekonečné pobíhání ve stylu Lostu, ale celá řada s devítidílným follow-upem by mu slušela. Konec byl proto tak trochu nasáčkovaný do pár epizod, ale...všechna čest tvůrcům, skvěle to stihli zabalit. Jinak jde o případ, kdy má seriál špatnou stanici - od pilotu jim ABC zdůrazňovala, že mají primárně ženské diváky a i když ratingy nebyly katastrofální (a byly podprůměrné), cílovka byla jinde... Škoda, když člověk vidí, co občas přežívá mimo kabelovky za chujoviny a celkem nápaditá politicko-military záležitost musí pojít... ()

Spectateur

Po dlouhé době seriál, který je opravdu dobře napsán. Bez všeobecného patosu a naivity u amerických seriálů typu Stargate... Škoda, že ty dobré projekty jako Firefly nebo Twin Peaks končí u amerických producentů v koši po první serii... ()

chelsea63

Začalo to docela zajímavě, ale postupně dostával seriál stále více "béčkoidní" nádech, pak zřejmě došly peníze nebo zájem diváků a poslední díl byl tak blbej, že to skoro nešlo vydržet. Narychlo uplácané scény, brutální střihy. Děs, běs. Škoda. ()

Zmeo

Pilotní díl mě po zhlédnutí pěkně nakopnul na sledování dalších. I když to bylo občas slabší, tak se jedná o jeden z nejlepší seriálů, které jsem viděl. Skvělé prostředí, neustálé zvraty, politická kalkulace a řinčení zbraní. Pecka. ()

RedRose

Je to dobře natočené a zahrané, postavy jsou vcelku sympatické, ale... Jako celek je to moc komplikované, až těžko uvěřitelné, což sráží celou sérii do průměru... Samotná zápletka byla ještě v pořádku a pilot byl moc dobrý, ale co se ale dělo dál?! Překombinovaný a neuvěřitelně natahovaný děj celé snahy vyřešit vzniklou situaci nakonec vypadá, jako by všichni jen čekali a řešit nechtěli a výsledek vyzněl téměř do ztracena... Prostě mohlo to být skvělé, ale zbylo z toho jen dobré... ()

Lavinia

Politické drama s fiktivní zápletkou, zamořené americkým patriotismem, na základě předpokladu, že US-prezident se rozhodl přepsat mapu světa, a na odpor se mu postavila hrdinná posádka ponorky ( s různě se vyvíjející intenzitou). Zvyšující se ohavnost díky té nehynoucí lásce k americké vlasti a svobodě a stálému skandování hesla: "Dostaneme se domů, chceme domů." Krom vlastní vlády mají problém s lokálním narkobaronem, kterého si vysloveně pěstují za účelem oživování děje, místo aby ho rovnou odprásklli i jen za zlomek jeho akcí. Ostrovní obyvatelstvo je dost statické a spíše se o něm kecá, roli hraji dost ubohou. Fascinující jsou též ty výlety členů posádky přes blokádu (!!!) a jejich pátrání po rodinných příslušnících. A ano, na rozdíl od mnoha komentátorů zde jsem to fakt dokoukala do konce či co to bylo, a přežila ve zdraví. ()

Petike

Hoci to museli zabaliť so zrýchleným finále už po trinástich dieloch, toto je štýlový thrillerík. Nemám rád ponorkovo-vojenské záležitosti vo väčšine filmov a seriálov, ale tento kúsok je duchom iný. Navyše, kapitán je prísny no charizmatický sympaťák a dejová línia v ktorej je posádka donútená dočasne prevziať kontrolu nad ostrovom-zapadákovom (kým sa nevydajú domov očistiť svoje meno) je prvok nielen coolový, ale hlavne dobre vystavaný. ()

Vykuk

Pilot super, byl jsem nadšen, bohužel tím to taky skončilo, ono se toho moc pravda vymyslet asi nedalo, co už, vydržel jsem do 3. dílu a tím pro mne seriál končí... ()

MartinTerran

Celkem zajímavý a originální seriál. Myslím si, že i v reálu by to mohlo podobně fungovat, pokud by se konalo spiknutí na tak vysokých postech vlády, ale o to tady nejde. Seriál má rozhodně spád a také zajímavé zvraty, takže rozhodně nenudí. Příběh je docela dobře propracovaný a závažnějších chyb jsem si taky nevšiml. Je tam sice občas moc toho "amerikánství" a patosu, ale dá se to přežít. Další plus za to, že je to ukončené, i když se plánovaly další řady. Sečteno a podtrženo dobrý seriál, který příjemně zabaví na pár večerů. Hodnocení: 78/100. ()

Mamlas

Seriál o životě vzbouřené, nesourodé posádky na ostrově a o různých příhodách, které tam zažívají. Sice je to jen takové zuboželé zmatené céčko s chaotickým dějem a střihem a se zeleným scénářem, ale aspoň snaživé, bohužel však bez nějakého většího než minimálního úspěchu. (13%) ()

boqvai.

Hodnocení po pilotu: Místy sice přitažené za vlasy, ale já mám tenhle styl á la Tom Clancy rád, takže za mě rozhodně palec nahoru. Jinak pilotu by rozhodně slušela delší stopáž, všechno to bylo tak nějak moc hrr. ()