Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (Cinemart)

Mukade

dormouse tu v komente napísal: " Ta malá holka, ta byla tedy skvělým exemplářem zárodečné pizdy!!!!" ppresne!! :)) (aj keď treba dodať že to bola najmä chyba jej rodičov - ich rozvodu. Typické.) ()

holyvac

Joyce Maynard je nedospělá, ufňukaná a nešťastná paní...jedině tak si lze vysvětlit ten fantastkní a živočišně nereálný pohled na svět a hlavně charaktery v něm. Chybělo už snad jen, aby Frank poslal zbytky z večeře hladovějícím dětem. Chování postav a naprosto zkreslené vnímání mužské podstaty a její nepochopení v tupám příběhu plném nelogičností. I v pixarovských animákách jsou postavy uvěřitelnější. Nechápu, k čemu se to Kate upsala... ()

Kamil111

Jason Reitman doposud točil cynické komedie, které měly svoji úroveň, cosi jim však chybělo a čekalo se více (i díky stínu táty Ivana). Tento titul ona očekávání ještě nesplňuje, ale stylově jde o jeho nejčistší práci. Komorní drama o třech hlavních postavách, lidském osudu, samotě a touze vybrousil do dvou hodin na hranici sladkobolné romance, možná až kýče, ale stále na té správné straně. Skvělé Kate Winslet věříte každé slovo a každý pohyb, a 80. léta slouží jako příjemně nostalgická kulisa. Nejlépe zhlédnout v pozdní večer a po ruce mít sklenku červeného vína a svoji životní lásku. ()

domceek

Podľa mňa to Kate Winslet zobrala len, aby si zase mohla zahrať submisívnu puťku, lebo je to jej fetiš. Tentokrát ale šliapla do veľkého...ehm chcem povedať, že ani jej ufňukaný ksichtík so psími očkami nezachráni tento klišoidný príbeh. Mohla sa z toho vykľuť vcelku fajn dráma, ale chcelo by to štipku realistickejšie podanie, za mak menej gýču, aby to neprekvitalo toľkou romantickou naivitou. A ani ten broskyňový koláč by nespravil dieru do sveta. ()

teseth

Pokus o romantickou zápletku s temným odstínem se prostě nevyvedla. Vše je strašně prvoplánovité a klišoidní. Každý dialog je berlička, která tvrdě vede k nutnému zakončení této sladkobolné romance a nedává žádnou možnost odpoutat se od předem vytyčené linky. Žádný zvrat, žádné překvapení. A ač Kate sehrála roli opuštěné paničky nadmíru skvěle tak zbytek byl jen unylá nudná šeď, která nebaví. ()

nadrin

Kate Winslet je opravdu fajn herečka a vlastně všechny hlavní postavy předvedly dobrý výkon....ale tohle byl kýč jak bič. Schová se u vás trestanec, první den vám opraví auto, vyčistí okapy, upeče koláč (ten broskvový koláč byl ovšem luxus), naučí vašeho syna baseball, dokonce si rozumí s handicapovanýma dětma (káp káp) a hned je z nich rodina. Pak se samozřejmě do toho přimíchá dotěrná sousedka a víkend je kde? U konce. Ta Adelina zpověď ke konci filmu byla fajn, ale prohlášení typu "klidně bych seděl dalších 20 let za 3 dny s tebou" (=s upocenou úzkostlivou ženou)- no to jsem se musela smát :-D ()

avantgardx

Nestydatě přihlouplý a předvídatelný snímek s jednoduchým příběhem kde se jen vrství televizní klišé. Už jsem viděl větší odpady ale i tak označuju jako nekoukatelný pokud si zrovna nechcete zkazit odpoledne. ()

(fun)tomas

Jason Reitman opäť nesklamal. Prvý film od tohto zručného režiséra, ktorý sa nepýši žánrovým titulom komediálna dráma prípadne romantická komediálna dráma. Tentoraz ide o čistokrvnú romantickú drámu so všetkým, čo k tomu patrí. Film sa výlučne sústreďuje na tri osoby - Adele, jej syna Henryho a utečenca Franka. Počiatočný strach Adele (Kate Winslet) k svojmu nedobrovoľnému spoločníkovi Frankovi (Josh Brolin) v uzavretom svete, ktorý predstavuje jej dom a domácnosť, čoskoro opadne a postupne sa mení na opätovaný vzťah. Menovaní herci sú vo svojich postavách dokonale presvedčiví. Jediná moja výčitka spočíva v nereálnosti vykreslenia Frankovej postavy ako prototypu dokonalého človeka. Ten dokáže variť, piecť broskyňové koláče, opraviť auto, vyleštiť podlahu, urobiť akékoľvek práce okolo domu, hrať baseball a vynikajúco si rozumie s deťmi. Odhliadnuc od tejto drobnosti je Labor Day veľmi vydarená dráma. ()

valmet

Jakožto nenapravitelnej romantik jsem se tetelil blahem. Já vim, že to bylo až moc sladký, zvlášť ten konec, ale prostě se mi to líbilo. ;) Navíc se mi líbila kamera i režie. ()

Jiruska

Mám moc ráda Kate Winslet a to byl důvod, proč jsem se na film podívala... nezklamala! Film plynul jako vlahý letní večer a velmi mile mě překvapil. Ano, možná je příběh hodně neuvěřitelně americký, ale dneska mi to sedlo. Příjemná byla kamera i hudba, to jsem si opravdu užila. Tak za mě plný počet, protože i já mám ráda prodloužené víkendy... ()

lola10

Vážně jsem netušila, co mě čeká, doufala jsem ve snímek, který neurazí ani nenadchne, čekala jsem klasické typické drama, kterým zkrátka jen zabiji čas... Opak byl pravdou, dočkala jsem se krásného filmu, během kterého jsem měla husí kůži a slzy v očích. Winslet to s Brolinem neskutečně slušelo, skvěle k sobě pasovali. Kate je paní herečka, která si potrpí na detaily a tak jí tu nervozitu a touhu- bože ta touha, věříte. Cuká každým koutkem těla, pohybuje očima, jako kdyby v té situaci vážně byla. Cítíte s ní a rostete s ní, protože její postava se plynule a skvěle vyvíjí, díky Brolinovi, kterému to s vousy zatraceně seklo. Má to emoce, náboj a celkově jde prostě o krásné romantické drama se skvělými herci. Nemám co vytknout, jelikož mé překvapení z nečekaného se projevilo dokonce na plném ohodnocení. ()

Dupac

Jasona Reitmana si považuju už od "Děkujeme, že kouříte". Sledoval jsem, jak roste s každým dalším filmem, a ani popáté mě nezklamal, i když po překvapivě mrazivém a humoruprostém "Young Adult" je pro mě Labor Day krokem zpátky. Příjemná červená knihovna, jako obvykle šikovně zrežírovaná, ale Reitmanovi, doteď sázejícímu na civilnost a věrohodnost, trochu bere vítr z plachet zápletka, na rejžu jeho formátu trochu laciná. Jak praví klasik, sehnat po čtyříctce muže je těžší než pěstovat záhorské růže, a tady se jako zázrakem zjeví charismatickej a mužnej "homme fatale" s velkým tajemstvím, schopný s okamžitou platností zaujmout (mimo jiné) místo nejlepšího náhradního tatínka v celém okrese. Naštěstí z něj Brolin herecky vydoloval o dost víc než zaláskovaného Kajínka. Plus další body za Winsletku, která dodala svojí postavě tolik masa a krve (a mlíka, of course), že se mi několik scén (hlavně retrospektivy týkající se rozpadu jejího manželství) hned tak nepovede dostat z paměti. ()

elEStet

Velmi dobry film, tipoval som na reziserku, lebo to bol typicky zensky film, tak teda autorka predlohy je zena... ale ajtak to Reitman dokazal dobre "prepisat" do obrazkov..... Winsletka super ako vzdy, Brolin super..........akurat ma trochu serie, ze susedia vsade okolo a on si cisti zlaby :D No autorka predlohy je zena... tak logika trochu zlyhala..... Ale inak 5/5 Keby takych filmov bolo viac.... ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?