Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Killy

Me se film libil, Chloe predvedla vyborny herecky vykon. Znam puvodni Carrie a tohle se mi mozna libi i o neco vic. ()

vilis_11

Předně: Ať natáčí Kinga (když už to musí být) někdo pořádně. Osvícením počínaje se filmovým Kingovkám vyhýbám, protože od té doby co jsem je posraný pod peřinou při světle baterky hltal, se nic nezměnilo. Film dobrý, ale atmosféru autorova vyprávění prostě nepřenesou. ()

dranesy

Jen při shlédnutí traileru na tento film jsem byl sám sebou přinucen, si knižní předlohu objednat a později si ji i hodlám přečíst. Jelikož jsem tedy knihu zatím nečetl, nejsem schopen rozhodnout, zda-li to je dobrý film z pohledu znalce Stephena Kinga, ovšem s pohledu diváka se mi tento snímek zamlouval velmi. Dále musím podotknout, že jako horor, tento film neobstál což je jeden z hlavních důvodů, proč film ode mne nedostal pět hvězdiček. Za celou dobu nebyla chvíle, která by mohla člověka vystrašit..Tedy člověka z 21 století. Dříve by asi moc nechápali pojem telekineze. Ovšem musím konstatovat, že film je to vskutku dobrý a rád se na něj ještě někdy podívám. ()

C.A.T.

Tak jo..je pravda, že Chloë Grace Moretz je na Carrie opravdu moc pěkná, ale mě se na to docela dobře koukalo. Ale původní Carrie byla určitě lepší. Viděla bych to takhle: Nechat Sissy Spacek jako Carrie a Julianne Moore jako matinku a bylo by to za mě super. ()

nikoleta377

Ták a je to tu 2 moje obľubené herečky v jednom filme(Carrie a jej matka) odohrali veľmi dobrý výkon.Mala som veľmi dobrý zážitok z toho filmu.To nápätie a ten zvuk v najlepšej scéne(tie basy) ako bola carrie celá od krvi nahnevaná a pozabíjala všetkých ktorý sa jej smiali.A musím podotknúť ,že sa mi páčilo spracovanie tej poslednej scénky ako tláčí plyn a proste to neišlo až potom sa to uvoľnilo a narazí si tvár do skla.No ten jej pohľad hmm.To bolo krásne. ()

tXtX odpad!

Do dnešného dňa som si myslel, že najhorší remake na svete, ktorý už neprekoná nič, je Nočná mora z Elm Street. No po zhliadnutí tejto ohavnosti to musím zrejme prehodnotiť. Neviem ako ostatní, ale ja keď vidím ako sa ten prasačí ksicht v hlavnej úlohe snaží "hrať", otvára sa mi vo vrecku nožík.. Nedá sa to počúvať ani pozerať. Celé je to tak hnusne umelé, hlúpe, trápne a smiešne zároveň, že som sa pri tom normálne hanbil.. Tunajšie hodnotenie na tento odpad je zrejme jedno z najvyšších na svete, čiže, tento raz ste sa skutočne prekonali chlapci, gratulujem... A tá hnusná a nesympatická Julianne Moore u mňa touto fraškou klesla tak hlboko, že s ňou nechcem vidieť film už nikdy v živote.. Dávam pochopiteľne zaslúžených 0%, a keby to išlo, dal by som ešte menej.. ()

GeorginaAnne

Tak tohle se moc nepovedlo. Výběr Chloë pro hlavní roli byl slepým výstřelem do tmy a výběr Julianne byl žalostný, tuhle herečku mám ráda ale tato role jí absolutně nesedla. Bohužel to nezachránil ani Ansel, který si tam taky něco málo střihl. Odpadem bych to nenazvala ale dobrý průměr to taky není. ()

ciapok

they... they... think I'm weird, but I don't wanna be, I have to try and be a whole person before it's too late........skvelé obsadenie, solídna adaptácia. ()

Evanlyn

No... Hororem bych to absolutně nenazývala. To, že je všude krev a a v 90% scén si ta holka nemohla rozsvítit normální žárovkou a furt se tam svítilo jenom červenýma lampičkama, neznamená, že je to horor. Přijde mi ironické, že máma Carrie nesnese rudou, ale jinou barvu doma nemaj, ale chápu, atmoška musí být. Jinak jako film to ušlo. ()

BelugaXFW

Tento hororový film ako klasiku podľa názvu som postrehla už dávnejšie, ale keďže viem, že je to Kingovka a som aj milovník kníh, tak som pokladala za správne najprv prečítať knihu a potom pozrieť film. Na film som sa tešila, no chyba. Ešte by som opomenula, že príbeh je zasadený do dnešnej doby smartphonov, že obsadenie nezodpovedalo výzorom knihe (Carrie mala byť trocha pribratá), že jej matka nebola vo filme ani z polovice taká šialená ako v knihe. Že vlastne Carrie podpálila hádam polovicu mesta a svoju matku nezavraždila omylom, ale úmyselne a následne zomrela úplne na inom mieste na základe toho, že ju matka pobodala... Asi som nemala púšťať film hneď po zatvorení knihy, King sa hádam pri filme za hlavu chytá. Inak mi to minimálne z 3/4 príde ako americká teenagerovská dráma. Film sám o sebe nezáživný, zdĺhavý, občas až trápny, akcia, ktorá by za to stála sa udiala možno 10 minút. Film neodporúčam. Ešte skúsim ten starší, hádam ma sklamem menej... ()

Crocodylus

ani drama ani horor (...), sranec na entu... strata casu... pokial mate vsak trinast, zacali vam kramy a bojite sa, ze sa vam nevydari maturitny ples = ste cielovka cislo jedna a tento "skvost" si urcite vychutnate :) ()

Hitman2019

Tento remake je velmi povedený, výběr hlavní představitelky seděl věkově velmi přesně, protože v době natáčení bylo Grace Chloë Moretz pouze 15 let, tudíž se věkem téměř shodovala s Carrie v knize. Oproti původnímu filmu Briana de Palmi je film pochopitelně lepší co se triků týče. Julianne Moore zahrála skvěle démonickou matku Carrei. také spolužačky, které ji šikanují byly ztvárněny velmi dobře zvláště postavy Christine a Sue. Grace hraje na to, že jí bylo teprve 15 velmi skvěle. Dávám filmu 8/10. ()

Polik_

Děsivé mi to tedy nepřišlo ani trochu, nicméně celý film svižně ubíhal, matka i zbytek dívčího ansámblu byly dobře zahrané s výjimkou Moretz, která mi tentokrát do role moc nesedla. Co mě však výrazněji odrazuje od vyššího hodnocení je to, jak tvůrci nakládali s Carrieinými superschopnostmi. Pokud by se někdo v příštích letech rozhodl znovu pustit do remaku, změnu bych očekával právě tady. Schéma se kterým Pierce pracuje, je tak strašně ohrané a už tisíckrát omílané, že místy (třeba při studiu spisů v knihovně) se dostává na úroveň klasické automatizace hodné superhrdinských klišé. Na Piercinu hororovou prvotinu to však není vůbec špatné. ()

drkaldj

Chloë se do této role vůbec nehodí. Rovněž mi nesedlo moderní pojetí. Lepší efekty neznamenají nutně lepší film. Jedna z vrcholových scén (bloody Carrie) je celkem přehnaná. Takové Sissy Spacek stačilo jen stát na místě s nepřítomným, nelítostným pohledem a do toho skvělá práce kamery. Nečekal jsem zázrak a taky jsem žádný nedostal. Pro mladší (nebo nenáročné) diváky toto bude asi koukatelnější než originál, ale pro někoho náročnějšího na zpracování toto prostě nepřekoná původní film. Na stejné (pro mě téměř obludné) úrovni Carrie z roku 2002. ()

angelle

Ponaučenie - Než začnete niekoho šikanovať, uistite sa, či dotyčná osoba neoplýva telekinetickou schopnosťou. ()

Meraxes

Najnovšie spracovanie Carrie dopadlo ako vcelku ľahký, ale úplne zbytočný horor, keďže má prakticky identický scenár ako Da Palmov originál, len obohatený o nejaký ten youtube a iphony. Navyše úroveň ako jeho hororových, tak filmárskych kvalít je o triedu nižšie. Carriena fanatická matka ani finálna krvavá sprcha tu nepôsobia tak surovo a brutálne a namiesto hrôzy Carrie fandíte. Prišla mi skôr ako nejaká superhrdinka pomsťujúca sa za šikanu ako vraždiace monštrum. Celkovo mi to pripomenulo Matildu, keďže jej schopnosti sa neprejavili náhle z nasrania, ale študovala ich a trénovala, čo je ďalší odklon od pôvodnej verzie. A k tomu napriek ukrivdenému výrazu, hlave stiahnutej medzi plecia či zhrbenej chôdzi proste nie je možné Chloe Moretz uveriť, že ona je tam tá šikanovaná škaredka, keď všetky ostatné dievčatá vyzerajú horšie. Ale snažila sa veľmi a aspoň sa na ňu takto lepšie pozerá. Herecké výkony vo vedľajších rolách sú tragické, film sa vyhýba nahote (čo nie je nutne zápor, skôr konštatovanie), nepôsobí hrozivo ani brutálne ako by mal. Celkovo je to taká korektnejšia verzia než pôvodná. Nebolo to úplne zlé, ale skôr ľahká pohodovka, taký generický, mainstreamový teen horor, ktorý je navyše úplne zbytočný. Ale záverečná lakačka znovu zafungovala skvele. 3* 57% ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek