Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

miawallacova

Jakožto milovnice Kinga, která Carrie četla jako první Kingovku jsem se na tento Rýmejk celkem těšila, ale jsem opravdu ráda, že jsem na něj nešla do kina. Nebudu tu bláblit to, že "kniha je vždy lepší" ale tohle se mi tedy moc nelíbilo. Chloe mi tam nějak vadila. Nečekaně si Kimberly Peirce neodpustila, byť malinkou, lesbickou scénku... To by přece nebyla ona, že? No, doufejme, že to byla poslední Carrie a že se Kim vrátí k tomu, co jí jde nejlépe. ()

darkreider

Pomaly sa schyľovalo k plesu, až k nemu došlo a ani to nakoniec nestálo za veľa. Atmosféra skoro nulová, horor hľadám márne. proste nič. ()

Kissak

Příběh je přenesen do současnosti a jak u filmových verzí bývá zvykem také pozměněn oproti Kingově knize. Trochu mi vadilo teenagerské zpracování, ale zas ne moc. Jelikož jsem fanouškem Kinga i Chloë Grace Moretz, tak jsem si film opravdu užil. ()

michald99

Nejlepší přenesení Kingova bestselleru na plátno. Ano, Chloë Grace Moretz možná je na roli holky, kterou všichni nenávidí až moc hezká, ale zahrála jí přesvědčivě. Její psychopatická zbožná matka, která rozhodně nevypadá jako ta, kterou v roce 1976 ztvárnila Piper Laurie, kterou bych klidně považoval za celkem milou paní, je zahrána tak dobře, že z ní doopravdy jde strach. Také si myslím, že kritiky některých lidí ohledně efektů jsou absolutně nemístné, když prohlašují, že ve verzi 1976 byl závěrečný ples zpracován o hodně líp. Ale brutalita, alias "postříkám lidi vodou z hadice a ono je to zabije" je naprosto směšná ve srovnání s elektrickými dráty šlehajícími do davu nebo upálenými a zelektrizovanými lidmi z novodobé Carrie. Ani jedno provedení sice nedosahuje knihy, kde se Stephen s maturantami opravdu nemazlil, ale Carrie 2013 v k ní má rozhodně blíž. ()

Torgal

Tento remake je síce úplne zbytočný (De Palmova klasika ani po štyroch desaťročiach nestratila nič zo svojej sily), ale vonkoncom nie je nepodarený. Podaktoré prvky zaujímavo aktualizuje (YouTube) a režijne je zvládnutý veľmi dobre. Len tá Chloe na mňa v role uťapnutej šedej myšky pôsobila dosť nepatrične. Celkový dojem je uspokojivý až do ikonickej scény na maturitnom večierku. Gradácia scén po nej ale bola trochu nezvládnutá. 6-/10 ()

Ondr@932

Relativně dobrý, ale nikoliv výborný horor. Starý původní film jsem neviděl, ale tenhle byl celkem příjemný. 70% ()

AxelWers

Nezačalo to zle, zlé to nebolo, zaujalo ma to slušne, ale .... asi som deviant, ale v poslednej tretine filmu som čakal väčší masaker (ktorý ináč začínal celkom sľubne). Bol som trochu sklamaný záverom, takže len 3*. ()

Dementra

Jak natočit remake dobrého filmu? Převeďte do dnešní doby. Přidejte nějakou tu zbytečnou milostnou scénu, jak se dnes sluší a patří. Nahoďte několik umělých moderních efektů. Nová Carrie vlastně nepřináší vůbec nic nového, celá ta snaha se jeví zbytečná. Chloe Moritz oproti Spacek předvedla vcelku mizerný výkon, její bolestné obličeje jsou špatnou známkou filmu. Julian Moore je sice úžasná, ale neměla jsem z jejího chování husí kůži jako z představitelky původní verze. Proč se na film podívat: Julian Moore a soundtrack od Vampire Weekend. ()

Whitebeard

Kupodivu mi to velice sedlo. Chloe Moretz umí vyšinutou ďáblici jak se patří. Další vyšinutou tentokrát pobožnou maminku zahrála pro změnu parádně Julianne Moore. Atmosféra celého filmu je skvělá. Zvláštně nízký hodnocení na ČSFD, jdu proti proudu a dávám 4*, protože po delší době konečně zas horor, co mě zajímal od začátku do konce. Být to celý ještě zasazený do lepšího prostředí, než je maturitní ples amerických kvočen, bylo by hodnocení třeba jinde. Ne každej to zřejmě skousne. ()

gazogazo

Velmi špatně vybraná hlavní role, neuvěřitelně přehnané sociální interakce ale zas dobrá matka :) konečná destrukce která musí přijít přijde a není tak špatná takže alespoň tak ()

tranquill

"Provokovat můžete někoho jen chvíli, pak se přestane ovládat..." Ano, v téhle verzi se nic nevysvětluje, ale zpracování mne docela dostalo. Povedený horůrek! ()

pumpkinqueen

Moderní Carrie s lacinými filmovými efekty, přesto jistým způsobem fungující - tak nějak bych ve zkratce popsala tento remake. Vizuálně poutavé, nicméně zmodernizování téměř všeho působilo v konceptu tak nějak kostrbatě, nereálně a neuvěřitelně. Příběh jako je tento, založený na náboženství, bych asi nesunula touto cestou, nicméně věřím, že své publikum si to v dnešní době získá - troufám si ale tvrdit, že rozhodně nebude mít stejné členy, jako publikum původních fanoušků této knižní legendy mistra hororů. Je to spíše jednohubka pro průměrné a příležitostné hororové diváky. Chloe Moretz mám ráda, do role mi ale nepasovala. Julianne Moore na tom byla už lépe, ale chyběla mi tam ta tísnivá a hrůzu nahánějící atmosféra, kterou mám s Carrie jako s dílem neodmyslitelně spojenou. Finále se mi nelíbilo vůbec. ()

Taškář

Samantha Gail Weinstein (narozena 20. března 1995) je kanadská herečka nejlépe známá pro své role jako Heather Shyres v Carrie (2013) , Audrey O'Hara v Jesus Henry Christ a Violet v The Rocker. ()

kondor77 odpad!

Obsazení Chloe považuji za jeden z nejhorších castingových přešlapů v historii Továrny na sny. Prostě si nedokážu představit, že by kdokoliv s penisem chtěl tuto lolitu šikanovat a né ošoustat. A ostatní aspekty filmu rovněž stojí za starou bačkoru (nezvládnutá režie, nic moc triky). Nenávidím prznění klasik. ()

Searison

Obsazení super, stylizace i provedení taky ušlo, jediné co mě mrzí, že se člověk snaží očesat ve filmu i 170 stránkovou knížku.... konec hodně slaboučkej oproti knížní předloze.... 75% ()

Black-star

Nová Carrie je vlastně totožná, jen zanesena do novější doby. Bohužel velikosti původní verze nedosahuje ani co by se za nehet vešlo :-( Pozitivní je a co se mě líbilo, je to, že některé prvky (scény) jsou možná lépe uchopené a lépe vyobrazené než byly v původním snímku. Líbil se mi i herecký výkon Chloë. Julianne ji dobře sekunduje. Celkové ale stará dobrá Carrie je mnohem mnohem lepší. ()

Sentax

Pôvodnú Carrie som nevidel, ale ak hľadáte remake filmu, ktorý nie je ani tak hororom ako drámou a rieši život jedného výnimočného dievčaťa, ktoré hýbe vecami, je šikanované a má šialenú mamu tak ste na správnej adrese. Príbeh je modernizovaný, a smeruje k mladej generácii. Julianne Moore skvelo zahraná bohom posadnutá mama, Chloe je proste Chloe - skvelá :* Strhujúci záver, ktorý som nečakal, vzhľadom nato, že som knihu nečítal (plánujem v najbližšej dobe). Bol som po dlhom čase v kine, takže to moje hodnotenie asi ešte viac umocnilo, uvidím ako to bude po druhom zhliadnutí. Jediná vec mi vŕta hlavou. Ako môže byť tak pekné dievča šikanované? :) ()

kubal18

De Palmova verze i tato postrádají jednu věc a to více ničení. Jinak o zbytečnosti tohoto remaku je hloupé se vůbec bavit.. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek