Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

GTS_PUNK

Ak nerátam TV film, po 37 rokoch sa v novom prevedení vrátila legednárna Carrie, aby opäť rozpútala peklo na maturitnom plese a pomstila sa svojim tyranizujúcim spolužiakom. Je rok 2013, doba sa zmenila - je éra sociálnych sietí a smartphonov, ale originálny príbeh podľa Kingovej poviedky zostáva bez väčších zmien rovnaký. Hlavná hrdinka je outsiderka žijúca s pobožnou matkou a časom zistí, že dokáže hýbať predmetmi. Na ples ju pozve školský "playboy" a všetko sa zdá byť skvelé, lenže to by neboli spolužiaci Carrie, ak by ju nechali len tak. Pre ňu je však pripravený "žart" poslednou kvapkou v pohári jej takmer nekonečnej trpezlivosti a tak sa rozhodne pre pomstu. Pre brutálnu pomsta, ktorá vďaka filmovým technológiám modernej doby patrí k špičkovému vyobrazeniu smrti na filmovom plátne. Ak máte radi ohnivé a krvou zaliate scény z pôvodného filmu z roku 1976, tak v tomto prevedení ich budete milovať. Keďže som pôvodnú verziu a túto videl s odstupom len 24 hodín, všetko som mal v živej pamäti a tak som mohol porovnávať. Za zmienku určite stojí to, že dnes sa vám filmári boja ukázať nahé teenagerky v sprchách, digitálna technika otvára filmu viac možností než kedykoľvek predtým a to, že re-make kultového snímku nemusí vždy dopadnúť katastrofálne. Chloë Grace Moretz čakajú v budúcnosti istotne veľké role, ale ako besniaca Carrie na maturitnom plese s červeným pravým okom a v krvavých šatách, bude moju myseľ okupovať ešte nejaký ten čas. Ostatné postavy, nech boli akokoľvek dobré, boli po týchto scénach odsunuté do úzadia a všetku slávu zožala hlavná predstaviteľka. Carrie v modernom šate ma bavila omnoho viac než jej pôvodná verzia z roku 1976. Možno je to tým, že sa s ňou dokážem v novšom prevedení lepšie stotožniť, počítačovým spracovaním dramatických a krvavých scén alebo samotnou Chloë Grace Moretz. Aj keď sa toto často nehovorí, ja osobne by som dal tejto Carrie prednosť pred jej pôvodnou verziou. Naozaj podarený, dokonca lepší re-make. ()

rublik05

Neznám originál, tudíž nemohu v tomto směru nějak hodnotit. Ale z mého pohledu se jedná o takovou trochu teen kravinu s hororovým nádechem, který se víceméně projeví až na konci filmu. Celý film je jinak o životě náctiletých amíků, kteří jenom hýří dolary a luxusními věcmi. Film však působí celkem fajn atmosférou, má sympatické herce a potěší i několik slušných efekt. Na druhou stranu mě trochu zklamala spousta filmařských chyb. 5/10. ()

mira.l

Neznaje knižní předlohu ani film ze 70. let, připadalo mi to docela koukatelně. Asi 20 minut před koncem se to na plese nějak zvrtlo a pak už to byla spíš taková trapná fraška. Velmi, a to velmi vachrlaté tři *, a to hlavně za Chloë a Julian Moore. Dcerka byla divná, ale po pár minutách se ukázalo, že mamka je ještě vypečenější. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Veľmi dobrý remake, ktorý sa nemá začo urážať. Film má skvelých hercov, ktorý hrajú výborne. Atmosféru pôvodného filmu sa podarilo udržať. Režisér sem pridal niekoľko menších zmien oproti pôvodnému filmu a perfektne to sem sedí. Konečne využili telekinezu na 100%. Film so svojou dĺžkou 100 min je akurát. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

lysohlava

Asi by se spálil každý, kdo by se do remaku pustil... Notoricky známé (kultovní) dílo je těžké něčím osvěžit, když je samo o sobě tak dobré.. Nápad s kyberšikanou není marný. Jolianne Moore a Chloe Moretz (opět se mění s ošklivé shrbené školačky na krásku - Kick-Ass 2; opět nezvládá boj s první menstruací - Movie 43 :) ) hráli skvěle. Americká střední je pro mě noční můrou.. Opravdu jsou všechny studentky tak "ideálně krásné" a "jednostranně zlé"? Na remake jsem se těšila kvůli režii Kim. Peirce, ale z letošních remaků horrorů a jejich modernizací mě víc oslovil Evil Dead. ()

touchud

Obstojných 15 minut ze 100 je na film málo. Tohle nebyl horor, ale trochu krvavejsi Stmivani :). Julianne to celé o dost zvedla. ()

Ed2

Podle mého jde o naprosto zbytečný remake! Film nenabízí absolutně nic nového, nelze si nevšimnout že je téměř totožný s originálem. Ten ale narozdíl od nové verze nepostrádá temnou atmosféru, přirozené herecké výkony a uvěřitelnou postavu hlavní hrdinky . . . ()

TommyDiamond

Knihy Stephena Kinga byly, jsou a budou vděčnou předlohou a lákadlem pro filmaře. Carrie je přetočena už po několikáté a vždy u mě vyhrála kniha. Myslím, že remakování starých hororů (až na pár vyjímek) není úplně šťastná volba. A je to vidět i u tohoto snímku. Stěží se u mě dostal do průměru. I když je Carrie označována jako horor, tak mě to u tohoto remaku vůbec nepřišlo. Až na závěrečný hněv Carrie to byl doslova čajíček..... Jediné co vyčnívalo nad celý film byl výkon Chloe Grace Moretz. Její podání Carrie bylo vynikající. ()

Amras

Zlatej De Palma!! Na tento remake díla vynikajícího (opravuji - nejlepšího) autora hororů Stephena Kinga jsem byl celkem zvědavý. Bohužel výsledek tak dobrý nebyl. Někdy skutečně platí, že původnímu filmu se nic nevyrovná. Ani mi tak nevadilo zasazení děje do současnosti, ale spíš scénář, který by potřeboval trochu doladit. Zaprvé vzhled Carrie. Dle románu to má být nepříliš atraktivní, plachá studentka střední školy. Režisérka Peirce to prostě pojala jinak a určitě to někomu vadit nebude. U mě to ale byl mínusový bod. Rozhodně to ale nebyla největší chyba. Ta nastala při maturitním plese. Pokud bych se měl vrátit k De Palmovi, nedá se to ani v nejmenším srovnávat. A přitom si troufám říct, že je to nejdůležitější část z celé Carrie. De Palma si s tím poradil opravdu bravurně. Bohužel v tomto remaku tu dopadlo o poznání mnohem hůř. A právě díky této scéně bohužel moje hodnocení negativně kleslo. Představoval jsem si to víc akčnější... Nakonec se mi ale celkem líbila hudba a některé efekty. Možná kdybych předtím již Carrie neznal, moje hodnocení by asi dopadlo lépe. Tento remake mě nejspíš přesvědčil v tom, že kdyby se někdy do budoucna ještě objevila další předělávka dnes již klasického románu, asi bych to už nechtěl vidět. Navíc já osobně zastávám názor, že nelze předělat originál. Jistě, pro někoho to bude parádní podívaná, ale já jsem z toho byl opravdu zklamaný. ()

JimDeNiro

VYNIKAJICI. TESIL JSEM SE, ALE NIC MOC NEOCEKAVAL, ALE BYL JSEM SPOKOJEN. PRECE JEN ALE NA PLNEJ POCET TOMU NECO CHYBI. ALE JULIANNE MOORE JE BOZSKA.. ()

Shredder

Kingovu knihu som nanestastie necital, ale z toho co som pocul bola komplexnejsia a zaujimavejsia ako samotny film. Ten posobi az na herecke obsadenie ako lacne becko, ktore od pociatku smeruje nekomprojmisne do isteho bodu a nemusite byt vestec, aby ste vedeli, ako sa to cele skonci. Carrie dost pripomina teenagerske filmy z devatdesiatych rokov az nato, ze tie neobsahovali telekineticke vrazdenie a fundamentalisticku psycho matku. Podobne ako mnohych dalsich ludi, ma sklamalo hlavne finale, ktore je unahlene a nevyrazne. Chloe podla mna svoju rolu celkom zvladla, akurat, ze ako skarede kacatko nevyzerala ani nahodou. ()

TSZ

Kupodivu to bylo na remake docela slušné, hlavně fanatická matka Julianne Moore zaslouží uznání. Atmosféra výborně zachycuje kontrast mezi extrémně prudérní výchovou Carrie a uvolněnými poměry na střední škole, natočené je to asi taky slušně, protože několika zemřelým na školním plese jsem tu smrt ze srdce přál. Finále v domě už mi pak přišlo trošku navíc (originál neznám). ()

dj_kure

Na knihu už jsem skoro pozapomněl, ale byl jsem si jistej, že Carrie ve filmu chci vidět. Trošku mi tam neseděla Chloe, ALE on to byl ten nejmenší problém. Světe div se, slabý scénář a ono mě to stejně bavilo. I když děsivější už snad může i bejt kilometrová fronta v kauflandu... Herci a poměrně svižné a v celku zábavné zpracování si Carrie ode mne vysloužila 3* 55% ()

snek49

Ach jo - takové škoda. Chloë je super, ale něco tomu filmu chybí. Možná to chtělo pojmout trošku jinak, když už stejně všichni ví, jak to skončí a každý jen čeká na ples. Chyběla tomu atmosféra a celá ta vyvražďovačka mi přišla jako odnož Nezvratného osudu. V současné době to s těmi "moderními" serepetičkami není ono. Samej mobil, facebook, youtube, atd. - prostě teenage horůrek... bohužel... ()

john.h

Hodina a půl nuda a mrhání hereckého talentu dvou hereček. Deset minut jakési akce, kde se nestalo nic WOW efektního. Zbytečný film. ()

Clark_Kent

Tak popravdě vzpoměl jsme si na svoje školní léta při tomhle filmu. Herečka Chloe Grace Moretz mi osobně sedí takže celkem zajímavá podívaná. Tyhle filmy tipu kdy je někdo ustrkován a pak příjde pomsta velkých rozměrů mám rád. ()

LakiyL

Takto zhovadiť Kingovu prvotinu.... Samotný dej filmu sa dosť obstojne drží (až na pár upravených vecí) predlohy, no záver je pozmenený, a pozmenený k horšiemu. Prečo meniť dobré na zlé? Kingove diela zrejme vždy predstavujú akúsi výzvu pre režiséra, no keď si neviem rady, radšej sa zubami-nechtami držím predlohy, a ak mám aspoň nejaké režisérske vlohy, tak to nemôže dopadnúť až tak zle. Neodsudzujem tento film, no kto čítal predlohu, nemôže byť veľmi spokojný. ()

RAFT

Ale jo dejme tomu,že film docela ušel ,žačátek filmu dobré ale postupem času nuda a ke konci se to rozjelo .Na drama/horor poměrně slušně natočený film.Herci zahráli prostě řečeno skvěle a za mě 60% víc ani noha. ()

sWONDER

Dalo sa to pozerať a v podstate som sa nenudil, no celý čas sa k niečomu schyluje a vzide s toho prestrelená patlanica. Drama / Horor ? Ani jedno ani druhé, iba podpriemerný, predvidatelný flus v ktorom som sa najviac bál, že sa obesím s neznesiteľnej Moorovej. Vlastne všetci v tomto nasilu horore, sú akýsi divní. Kimberly Price po piatich rokoch oddychu natočila suchú zbytočnost. A o Moterz som si až doteraz myslel, že porastie do krásy. ()

Uter123

Začal by som tím, že o predlohe som nevedel nič, tak isto ani o origináli, mal som iba zhruba akú takú predstavu po trailery a z prečítania si krátkeho úryvku o filme. Teda som pristupoval k tomu s minimalnimi očakávaniami a to sa mi nakoniec aj vyplatilo. Chudák autor predlohy, spráskať takúto báchorku, to aby si jeden potajme začal myslieť, že king bol naozaj v sprchách,, King of the zdvíhania mydla zo zeme,,. Carrie pre mňa v konečnom dôsledku, zostáva veľmi nepochopeným filmom. Možno to bolo scenárom( určite to bolo scenárom), možno to bolo hlavnou postavou(mechanickou Chloe, ktorá sa naučila dve pózy), ktorú mám ináč naozaj rád a kvitujem jej záujem hrávať vo filmoch, kde sa topí v tonách krvi a odseknutých končatín. Prvotná šikana( rozumej snaha o pomoc, s debilnými následkami ala. scenár písaný na chladničke) mi neprišla natoľko surová a intenzívna aby som si nakoniec mohol vychutnávať, príjemný večer s bravčovým likérom. Malo tam toho biť oveľa, oveľa viac aby som si tú jej beznádej naozaj užil a nie ovládnutie situácie už v polke filmu, WTF. Napriek tomuto si myslím, že ako film na jedno pozretie to postačí a a keby už pre nič tak aspoň pre démonickú Moore, ktorá jediná mi dokázala nahnať hrôzu. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek