Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Jazzzz

Páni, nová Carrie, opravdu jsem se na ní těšil. Původní už jsem viděl tolikrát, že mi prsty obou rukou nestačí. O Chloë si myslím, že je nadějná půvabná herečka. Bohužel na tuhle roli se podle mého názoru příliš nehodila. V některých scénách přehrávala a ze zakřiknuté Cariie udělala opravdovou čarodějnici. Nedokážu popsat čím to je, ale ač stejné téma a skoro totožný rámec filmu bez výrazných změn, ale jisté kouzlo které dělalo ze staré Carrie pětihvězdičkový film se u remaku vytratilo. I přes lehkou kritiku, kterou jsem uvedl nemohu říci, že se mi film nelíbil. Naopak poskytl mi průměrnou zábavu s pár silnými i pár slabšími okamžiky. ()

Bobik9

Stephen King klasika. Určitě to není špatné. Dá se na to koukat, vlastně to i zabaví. Chloe Moretz je správně divná a přiblblá na tu roli. Alnsel Elgort je princ ne bílém koni. A Julianne Moore je fantastická magorka! Dobře to vypadá, má to fajn sountdtrack. Je tu ale pár drobností, které to zkrátka drží v průměru. Zaprvé - lehká stupidita charakterů postav. Zadruhé - nulové napětí! Zatřetí - podivně propracovaný závěr. Moretz se netváří ani šíleně, ani naštvaně, ani vyděšeně. Spíš jak když udělala hovínko a trochu se za to stydí. A s tímhle výrazem vraždí půlku školy. Navíc to její poletování vypadá trochu amatérsky. Ale jinak, krváček pro děti dobrej. ()

morena.jea

Jasné, že Carrie nemá čím prekvapiť. Všetci ten príbeh poznáme a bolo natočených už x-verzií. Šikana, krv, bláznivá matka, telekinéza, ples, zase krv a konečné besnenie. Ale úprimne za seba musím povedať, že je to naozaj vydarené spracovanie. Carrie bola naivne uveriteľná a je matka v podaní J.Moore tiež neurazila. Prečo majú niektorí ľudia potrebu obuť sa do tohto filmu a robiť zo seba filmových expertov, neviem. Remake nie vždy znamená odpad. Dávam 3 a pol hviezdy. ()

hroubek

Když, jsem poprvé viděl trailer na tento film, tak jsem si řekl, že by to nemuselo dopadnou vůbec špatně, zvláště s režisérkou Kimberly Peirce. Odsunutá premiéra a první ohlasy moje nadšení trochu uhasily, takže jsem se nakonec do kina nezašel. Po shlédnutí, ale můžu říci, že nová Carrie je mnohem lepším filmem, než se na první pohled může zdát. Velkou roli ve vaše hodnoceni bude hrát to, jestli znáte původní film nebo ne. Já jsem originál viděl asi před rokem, takže jsem přesně věděl do čeho jdu. A tady se to u mě láme. Kdybych neviděl originál a nic nevěděl o filmu, tak mu bez problému dám čtyři hvězdy. Ale já znám originál(tomu srovnání se prostě nevyhnete ať chcete nebo ne) a jelikož nová Carrie nenabízí nic nového a originálního, tak nemá čím překvapit. Což je velká škoda, protože příběh na to má, a totéž platí i o lidech před kamerou a za ní. Kimberly Peirce odvedla velmi slušnou práci. Možná by si zasloužila pokárat za finále, ale atmosféru celý film budovala moc dobře. A dialogové scény nebyli vůbec špatné. A ke všemu se jí krásně podařilo vystihnout rozdíl mezi šikanou v době originálu a v dnešní době. Chloë Grace Moretz v roli Carrie není vůbec špatná, velmi dobře zvládá náročné scény a dokonce jí věřím, že je outsider. Přesto si myslím, že se na tu roli moc nehodí. To, že je na roli moc hezká je pravda, ale mě spíše vadilo jak v jejím podání vypadají telekinezické schopnosti. Jakmile začne někoho škrtit ve stylu Dartha Vadera, tak to u mě vyvolává spíše smích, než znepokojení. Totéž naštěstí nemohu říci o Julianne Moore, která je ve své roli perfektní. Z její postavy jde chvílemi mráz po zádech a rozhodně je to nejlepší co ve filmu uvidíte. Mile mě překvapila Judy Greer ve své roli, její výkon byl přesně takový jaký jsem očekával. Jak už jsem se zmínil, tak se mě moc nelíbilo finále a část z maturitního plesu. Prakticky všechny scény, kdy se využívá nadpřirozená síla jsou slabší. Hodně se mi líbilo postupné budování atmosféry a psychický teror z matčiny strany, který ukazuje potenciál látky. Nová Carrie rozhodně není špatný film, jen má tu smůlu, že nepřináší nic nové a jedná se o trochu zbytečný remake, ale pro neznalé dobrý způsob jak se seznámit s postavou Carrie. ()

Kicune

Chloë vypadá dobře pouze na plakátech, roli Carrie ovšem objektivně nezvládla. Nejzajímavější postavou (kvůli které se možná vyplatí na film kouknout) je její fanatická matka (Julianne Moore), která psychopaticky zbožňuje ostře předměty určené ke krájení, stříhání nebo řezání. Zbytek postav je jakoby vstřižen z teen komedie či hororu. Řemeslně zvládnutý snímek, ovšem celkově žádná sláva, polní tráva. Bloody Carrie is not scary. ()

Brain-D

Naprosto přirovnatelné k remaku Evil dead (2013) vůči původnímu oreginálu. Novinky s sebou vždy odnesli atmosféru, kterou plnili ty starší a podle mého kvalitnější kousky. Nová vlna převyprávěných příběhů, ale přináší i něco nového. Něco čím se naplní kina a to efekty. Ať už kvalitní zobrazení detailů, uvěřitelnější krev či fantasy. Také mohou remake přinést změny v příběhu, díky kterým nemusí být vždy diváci tak přízemní se svým hodnocením. Chloë, jak tu píše řada lidí, tak není až tak ošklivá, jak by si každý představoval. Mě to též utrpělo v oku, kdy změna, která k příběhu patří neutrpěla velké rozdíli. Oreginál je prostě oreginál a málo hororových remaků se vážně povedlo více než původní film. Beru remaky jako pozitivní přístup rozšířit něco, co zbylo kdysi z kvalitních scénářů mezi mladší publikum. ()

Petr23

Knihu jsem četl, proto jsem viděl i původní zpracování z roku 1976, z které jsem byl bohužel zklamán. Když jsem se dozvěděl že bude udělán remake tak jsem byl potěšený. Výsledek předčil mé očekávání! Moretz možná není ideální volbou pro postavu Carrie, ale své role se zhostila více než dobře. ()

VanTom

No modernější, doslovnější a vykastrovanější bída, která nejenom v přímém srovnání s De Palmovým originálem (knihu jsem nečetl) neobstojí. Školní šikana a teen trable ujdou, ale z očekávaného vrcholu na plese, kdy Carrie tentokrát CÍLENĚ masakruje vybrané nehodné spolužáky, úplně vymizely naléhavost, ochromení a mrazivost. Navíc Chloë to na roli zakřiknutého ošklivého káčátka sluší až příliš a žádný extravýkon při šermování rukama a ďábelských pohledech (nezbytných to propriet pro telekinezi, chjo) taky nepodává. ()

Pump

Neviděl jsem předlohu tohoto remaku, tak nemohu posoudit, který z filmů je lepší. Celková idea filmu je úplně na nic a tak výsledek by byl fajn pouze pokud hlavní roli místo Chloë zahrál Arnold Schwarzenegger. Pro mě odporný film. ()

Terzeus

Podľa toľkých negatívnych hodnotení mám dojem, že som videl úplne iný remake na Carrie, ako ostatní. Každopádne, Kimberly Peirce to vzala za správny koniec. Celý príbeh nielen že upravila do reality súčasnosti, ale aj z nej ťažila a len zvýraznila pointu príbehu. Od začiatku do konca je to verné vynikajúcej De Palmovej predlohe práve s tými nápadmi zo súčastnosti. A obsadenie trefné, uznávam, že Moretzová nemá ten strašidelný výraz Spacekovej z originálu, ktorý tak na diváka dorážal, ale bavilo ma to pozerať od začiatku do konca, hoci som vedel ako to skončí a čo nasleduje. V rámci remakeovej scény je to obdivuhodný počin, asi najlepší remake aký som doteraz videl, a práve preto prirážam hodnotenie trochu neobjektívne vyššie než si film zaslúži. 80% ()

Michi88

Carrie mi bylo už od začátku líto, za to, jak jí ostatní spolužáci šikanovali (ne teda všichni) a pak, když je povraždila, tak jsem jí ještě fandil (hlavně u tý mrchy, co jí to způsobila). Akorát její matka mě po celý film, jak to říct slušně, štvala? Julianne Moore je skvělá herečka, výborně to zahrála, ale její postava byla příšerná. Mít takovou matku, tak co nejdřív uteču z domu. ()

zdenny

Představte si, že by měli telekinetické schopnosti všichni lidé na světě. Jak by to vypadalo? Samozřejmě by došlo k přirozenému rozdělení, kdy část lidí by je využívala k dobrým účelům, větší část by si jimi pomáhala v běžných denních věcech (ovládání domácích spotřebičů apod.) a někteří by je používali k páchání trestné činnosti. Kde by stála Carrie? Holka, kterou fanatická matka vychovávala despotickým způsobem. Logicky a zákonitě by byla pro ostatní vrstevníky jiná. A protože jsou lidé zlí a škodolibí, stala se terčem nejen školních vtipů, které už některé byly až za hranou. A protože nebyla úplně v pořádku, tak využila své schopnosti k tomu, aby se pomstila. Je to správné? Může zde být ale ještě jeden výklad a ten je, myslím, Stephenu Kingovi bližší, a to, že Carrie chtěla být normální holka, která normálně zapadne mezi své vrstevníky. A že její devastující schopnosti se aktivují, až už chování přesáhlo rozumnou mez. Tedy, čím více je Carrie rozrušená, tím více škody dokáže natropit. Já se ale ptám - má na to člověk právo? Může svými schopnostmi trestat druhé za jejich chování, třebaže se spolužáci chovali fakt hnusně? Dle mého soudu přece nemůžeme chrlit oheň vždy, když máme pocit, že se k nám okolí nechová korektně. Takže bych řekl, že výchovou narušená dívka si o to, že se k ní tak spolužáci chovali, mohla víceméně sama. Jenže toto jsou mé dojmy z verze, která není nijak kvalitní. Knihu jsem nečetl a původní film jsem viděl kdysi dávno. ()

pravdovravny

Neuveriteľné! Remake prekonal slabý originál! Konečne niektoré pasáže sú strašidelné a nie smiešne ako v starej carrie. I keď tento film by som radil skôr do psycho dramy, nie do kategórie horor. Julianne Moore bola fantastická fanatická matka! Chloe zasa ukázala že je znej budúca hviezda , s postavou carrie budete skôr súcitiť a fandiť jej! Doporučujem alternatívny koniec. Tento film môže vadiť len silno veriacim ľudom viď, niektorý používatelia :) ()

Enny_Ennynka

čistě průměrné, nebýt přečtené knížky stačili by *** čtvrtou * dávám za spousty dodržených detailů z knihy, ale furt si myslím že se dalo vytřískat víc, King umí emoce ždímat a tady to prostě chybí... ()

lykan9

Tak tady bylo špatně snad všechno. Obsazení je doslova špatné. Není to však chyba vyloženě herců, ale spíš těch, co je do těchto rolí obsadili. Oni se prostě pro své role nehodili. Nevím, kterého vola napadlo do role Carrie obsadit Chloë Grace Moretz. Jak může někdo tak hezký a hlavně charismatický hrát ušláplou puťku? Další, co je bodem úrazu, je i doba, kdy se film natáčel. Sympatické věci, jako facka od učitelky žákyni za to, že žákyně je zrůdná sviňe, by v této době bylo samozřejmě pobuřující a Američani, jsou na to už velký srabové. K tomu spíše akční závěr, místo toho skvělého mysteriózního a vznikne prostě zmetek. ()

Sany33

Príbeh: Keď u šikanovanej stredoškoláčky prepuknú telekinetické schopnosti otvorí jej to dvere k novým možnostiam. Herecké obsadenie: A tu sa na chvíľku zastavíme. Podľa knihy má byť Carrieta vyvrheľ spoločnosti a odporné šikanované stvorenie. Čo sa muselo stať v hlave produkcie že obsadili Chloë Grace Moretz do hlavnej úlohy? Jednu z mála herečiek, ktorej ešte zostalo trocha sexappealu? No nič toto bol absolútny prešľap. Prevedenie: Atmosféra strednej školy, prvé lásky, prvé facky od života. Jedinú zaujímavú scénu z knihy a síce scénu z kostola vystrihli takže ani toto u mňa neprešlo. Pocity: Kniha bola o 90% lepšia a to mala iba 180 strán. Sfúkol som ju asi za dve hodiny a aj napriek tomu mi vo filme chýbali kľúčové scény. Pridaná hodnota: Absolútna nula, nič mi to do života nedalo a nedostavila sa žiadna emócia.... 27% ()

blackJag

"PROVOKOVAT NĚKOHO MŮŽETE JEN CHVÍLI. PAK SE PŘESTANE OVLÁDAT." Uondané, herecky nezvládnuté, dětem přístupné. 45% ()

Roseinka

Asi jsem od toho čekala víc, ale špatné to vůbec nebylo. Moore nemám ráda a tady byla odporná, ale zahrála to dobře, tak proč ne. Carrie mi bylo líto a závěr byl takový, jaký jsem čekala. Originál jsem neviděla, nemám s čím srovnávat, proto 3 hvězdy. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek