Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

maty39

Ty čtyři hvězdičky jsou za to, že někdo dokázal natočit nejdementnější scénář v historii lidstva tak aby mě bavil. ()

rcorp

Poměrně efektní a svižná, ale hloupě neuvěřitelná shoda náhod. Pravděpodobnost 1:10^666. Ber nebo nech být. Každopádně radši doporučuju si přečíst Modrou sféru od Jeffreyho Deavera a zahrát si Portal. 5/10 ()

muoaner

Tempo pekelné, scénař žalostný, pointa stupidní, záverečná 5minutovka na odstřelení, ... no co dodat takovej mix alá lečo s chlebem, které někomu bude chutnat někomu ne. Nebýt toho konce dal bych i 4*, ale nemohu jinak než za 3*. ()

Paul_cz

Je to tak 70%. První polovina skvělá. Jenže pak se to nějak zvrhne a od Velkého Odhalení (tm) už to prostě není ono..logika drhne, zábava se zmenšuje...jenže pořád je tady skvělej Shia a sympatická Michelle.Navíc any movie that wants to make Vic Mackey a president gets my vote : ). ()

Gore

Hi-tech thriller na způsob Nepřítele státu od Scotta (ale tomu tento snímek nesahá ani po kotníky). Jedna povedená akční scéna v tunelu a zbytek se jen díváma na zmatečně pobíhajícího vykulenýho LaBeoufa, jehož postava mi připadala jako dost zabržděnej floutek, kterýmu musíme něco furt opakovat, aby to konečně pochopil a udělal (jako vyhulenci, ale neviděl jsem ho, že by pobíhal s jointem). Monaghan vcelku nemastná neslaná a zbytek jen křoví. A příběh předvídatelnej a přemrštěnej. ()

Thomm

Hoďte do mixeru Matrix, I, Robot, Bayovy Transformers a The Island a přidejte špetku Terminátora. Zalijte hudbou z Armageddonu a důkladně rozmixujte. To co vám vznikne se jmenuje Eagle Eye a přesto(nebo spíš právě proto), že je to až drzá vykrádačka všech předchozích titulů, se jedná o parádní akční jízdu, kterou určitě stojí za to vidět. ()

El Loco

Eagle Eye je akýsi bratranec filmov ako The Fugitive alebo Enemy Of The State, ktorý sa spočiatku skvele rozbieha, hlavne vďaka výbornému LaBeoufovi (ktorý ma prvýkrát presvedčil, že predsa len niečo z neho bude), oldschoolovému tvrďákovi Thorntonovi, sympatickej Monaghan a najmä špičkovým akčným scénam, ktoré plynú rýchlosťou a razanciou neriadenej strely...Ale čím viac sa rozpletá zápletka a zisťujeme, kto je ten „Big Brother/Big Sister“ diváka musí napadnúť jediná veta, a to : „WHAT THE FUCK??!!!“. Totálne prekombinovaný záver (rozumej nelogika v spojení s úbohým klišé pátosom) úplne kazí celkový dojem a tak sa zo sľubne vyvýjajúceho sa thrilleru stáva Oko dravca len priemerným snímkom, o ktorý v budúcnosti nezakopne ani chromý pes... ()

Illy

Rychlá pouťová atrakce s opět velmi dobrým Shiou. Je to akční a napínavé. Oddychovka jak má být. ()

(Z)denny

Zajímavý hi-tec triller. Jako jízda na horské dráze. Stačí jen sedět a koukat se. Žádná velká makačka na bednu. Vše jednodušše a srozumitelně podané. Nenáročný divák si smlsne a my ostatní se rádi podíváme (jednou to stačí).. ()

M.A.J.O.

Čekal jsem maličko trochu víc, ale i tak jsem spokojen. Tento film toho nabízí mnoho, je tu ovšem pár maličkostí, které to kapánek kazí. 85% ()

Salmayo

Trikově povedený thriller, škoda, že těžko k uvěření, ale i tak bychom měli rozvoj techniky brát s obavami. ()

Deywid

Kombinácia Terminátora a Nepriateľa štátu...bohužial kvalitu ani jedného z menovaných snímkov nedosahuje.....zaujímavý námet utopený vo veľmi priemernom spracovaní a kope klišé....škoda :-( ()

kujon

Ano, uznávám... Je to krajně nevěrohodné, naivní amerikoidní béčko, ale ... mně se prostě líbilo :-) Takovýto druh filmů opravdu mohu. Holt každý máme něco :-) Takže ode mě za 4* ;) ()

Blaken

Tyhle filmy prostě miluju,atmosféra jak ve snímku Za nepřátelskou linií.Nechybí ani využití hi-tech,bez kterých by to snad ani nešlo,je vidět že prudecentem je Steven.Akce není málo,dialogy nejsou trapné,herci nejsou stoprocentní,dodávají filmu spravný dech zoufalosti,v jaké se sami nacházejí.Skvěle jsem se bavil. ()

JK-Stinger

Průměrné akční sci-fi, neurazí - nenadchne. Čekal jsem trochu víc než omílaný počítač bouřící se proti lidem (přestože v další z četných variant) a tak se nemůžu zbavit pocitu, že jsem něco podobného už dávno viděl a to v mnohem lepším prodvedení. ()

Hepy13

Režie vypadá jako od Michaela Baye, ale neni to Bay. Kdo je to? D.J. Caruso! Oko dravce má v sobě typické prvky tvorby Michaela Baye. Např. Chlapec hrající na trumpetu americkou hymnu, Pentagon-ministerstvo obrany a přísně tajné projekty, víc než kvalitní akční scény. Tažke při sledování jsem měl pocit že to natočil sám Bay. Jo a nesmím zapomenout že na světě samozřejmě není nikdo důležitější než prezident Spojených států. Film ubíhá dravou rychlostí a moje oko má co dělat aby to všechno stíhalo sledovat. A Shia? Ten už definitivně patří mezi moje oblíbence. ()

Ulrich

Zatimco Disturbia byl takovy prijemny light-thriller na jeden vecer, tak Eagle Eye je pro zmenu zase light-akcni sci-fi na jeden vecer. Ale popravde jsem cekal trosku vic - uz jen proto, ze film chtel puvodne tocit Spielberg a Carusovi jej prepustil. Mozna je to samotnou hlavni pointou, kdyz se zjisti, kdoze si to s hrdiny pohrava, coz je odhaleno v pulce filmu a toto odhaleni me svou neoriginalnosti vylozene zklamalo. Jinak Caruso se snazi ze vsech sil a ve chvilich, kdy jeste nevime o co vlastne jde, tak se mu i dari drzet napeti v pohybu, ale jakmile se pribeh zastavi a jeho hrdinove se zacnou vyptavat (a dostavat odpovedi), tak se obcas projevi nekolik hluchych mist ve scenari. I pres tyto "chybky" ale film jako celek jede a udrzet pozornost pomaha i sympaticke herecke obsazeni. Pobavil me i zaver, ktery je prima citace/homage/pomrknuti/vykradeni nejslavnejsi sceny z Hitchcockova Muz, ktery vedel prilis mnoho. Celkove vzato - Eagle Eye celou dobu stoji na rozhrani mezi sci-fi a thrillerem hitchcockovskeho typu, pricemz ani v jedne zanrove rovine se nemuze vyrovnat jejim nejlepsim zastupcum. Pokud ale hledate lehce adrenalinovou oddechovku se sympatickymi herci a prijemne stridmou rezii, tak Eagle Eye je skvela volba. ()

ddf76

Velmi slaby scenar srazi tento akcni film. Scenaristy by meli povesit za koule do pruvanu. Stokrat omlety dej a konec hruza. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)