Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(pořad)
  • Velká Británie London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

ibeh

Zbytečně dlouhé a nákladné, jako obvykle, ale když to tak musí již z tradice být, tak jsem ocenila především anglický humor a kvalitní muziku. Snad poprvé jsem se u zahájení olympiády bavila tak, že jsem u televizního přenosu neusnula. Vtipné a nápadité, zbytečná pompéznost konečně ustoupila. Boyle se toho zhostil se ctí. ()

dyfur

....klasická okázalosť,ako pri každej Olympiáde -"najlepšie zahájenie" to sa vždy píše i teraz - nikdy mňa to nebavilo,úvodná nuda ako pri každej Olympiáde.....hádam tie peniaze by mohli i inak sa využiť..... ()

Caminzind

Pejsek s kočičkou zase vařili dort a vyčpělý Mr. Bean si u toho rozpačitě dloubal v nose. Ani ten patos už není, co býval. Zůstalo jen rutinní pozlátko a vespod žádná pýcha, prostě nic. Dějiny jednoho království zcenzurované na dřeň - až zbyla jen nekonfliktní popkultura. Tak chválabohu za ty úsměvavé černošky v průvodu, ty jejich jemné rysy a těch odstínů pleti... ()

Antabelus

Ještě že tohle neprobíhalo v ČR. Už vidím Sobotu jak předvádí mistra Jana Husa a nutí světu naše úchvatné dějiny. Klobouk dolů před Boylem, takhle zrežírovat podobně velkou věc je pro mě umění. ()

Marqta

Tohle se britům vážně hodně povedlo. Bylo to asi jedno z mála zahájení na které sa dalo opravdu koukat a člověk se nenudil. Prostředí venkova na začátku bylo kouzelné a kouřící komíny průmyslové revoluce taky- i když ten kontrast byl značný. ()

Attta

Zajimavý ceremoniál plný krásných komažiků a efektů, který byl velice pěkně promyšlený a místy i zábavný. Po seskoku královny :D nabral obrátky a držel si tempo. Za pochvalu stojí určitě zmínit výběr hudby. Uznávám veškerou tu tvrdou práci, bez které by něco tak velkého nikdy nevzniklo a také to, že se na to, oproti jiným ceremoniálům, opravdu dalo koukat. PS: Danny ty jeden lišáku, příště si nedělej reklamu!!! :) ()

Nach

Velkolepé, nádherné i vtipné. Přesně takhle jsem si to představoval. Sice místy zdlouhavé, ale to se muselo očekávat. 80% ()

tojowoeZNK

Přeumělkovaná šaškárna, bohatě by stačilo aby Bean udělal jednu srandičku, Bond ho zastřelil a královna odmávla start. ()

Skuby47

Vizuálně bombastické, stejně jako všechny předchozí zahajovací olympijské ceremoniály, ale bez průvodního komentáře bych se v této procházce významnými momenty anglické historie těžko orientovala. Stejně jako všechny ostatní i mne zaujal pověstný suchý anglický humor prezentovaný Rowanem Atkinsonem a především samotnou královnou doprovázenou agentem Craigem. Skláním se před jejím smyslem pro recesi a začínám chápat její oblibu mezi spoluobčany. Také hudební velikáni, které dala Anglie světu sem právem patřili a bylo mi potěšením si je poslechnout. No a smysl některých ukázek jsem plně nepochopila a kdyby tam nebyly, svět by o nic nepřišel. ()

Dado

Prekrásny zahajovací ceremoniál olympijských hier, na ktorom si Briti skutočne dali záležať, čo je snáď každému jasné už len z mena režiséra. Danny Boyle odviedol skutočne skvelú prácu, nezabudnuteľné zostanú najmä výstupy Daniela Craiga spoločne s kráľovnou ako Bondgirl a takisto nestarnúci Rowan Atkinson ako Mr. Bean. Jediné, čo sa dá v tomto prípade vytknúť a u mňa na tom celkové hodnotenie aj stratilo jednu hviezdičku, je najmä v druhej polovici ceremoniálu zbytočné naťahovanie, ktoré ma v niektorých momentoch začalo dokonca uspávať. Napriek tomu však organizátorom tlieskam, šou možno veľkoleposť tej z Pekingu nedosiahla, no svojím priblížením sa k obyčajným ľuďom ju jednoznačne prekonala. (80%) ()

T-pack

Vzhledem k mé lásce ke sportu byl zahajovací ceremoniál asi nejdéle, co jsem se v kuse koukal na Olympiádu. Začátek byl vážně skvělej (krom mírných prostojů) a přerod ze zelených plání kolem Glastonbury na pochmurnou šedou tovární halu, ve které se odlil jeden z olympijských kruhů, to mě bavilo jako máloco. Pak tu také byla ta řada komediálních vsuvek s Bondem a Beanem a ty rozhodně pobavily. Odkaz na dětskou nemocnici a zdravotnictví společně s dětskými strašáky neurazil a tak zbývá už jen přechod do staletí posledních. Mám tím na mysli popkulturu. Telku, hudbu a hlavně sociální sítě. Na jednu stranu mi to přijde celkem logické uvést je všechny jako významný milník, kterým bezesporu jsou, ale nejsem si jistý, že bych jim sám věnoval tolik prostoru. V jednu chvíli jsem si dokonce říkal, kdy se zahajovací ceremoniál proměnil v koncert Arctic Monkeys. Rozhodně to není tak, že by mi na zahájení něco vyloženě vadilo, ale ne všechno mi sedělo. Dám čtyřku, i když hodně, hodně silnou čtyřku. ()

sskrblik

Neznám důvod těch sledování těch z vás, kteří už předem odsuzujete jakoukoliv snahu Dannyho Boyla. Podle mě stvořil naprosto perfektní a koukatelnou show, která se dá považovat opravdu za to nejlepší, co jsem mohl na olympijských uvítacích ceremoniálech vidět. Krásná přeměna prostředí na industriální a průmyslovou Anglii, spoustu doprovodných představení, nádherné efekty a světelná show, která skutečně nemá obdoby. Potěšil Rowan Atkinson, David Beckham, Mike Oldfield, Paul McCartney, David Craig s anglickou královnou ( která se alespoň chvíli tvářila, že se baví ) a i všichni ti, kdo společně uspořádali tuto velkolepou oslavu. Danny Boyle do toho dal všechno a určitě se to vyplatilo. Chybělo už jen fish and chips. THIS IS ENGLAND!!! ()

yeniczek

Mrazení téměř po celou dobu, spousta energie a překvapení. Bohužel v prostředku ztrácí šťávu, aby poté ale překvapil velmi nápaditým zapálením ohně. ()