Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(pořad)
  • Velká Británie London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

char_t

Nejlepší zahajovací olympijský ceremoniál, aspoň tedy do současnosti (2012). Už počáteční přerod krajiny během průmyslové revoluce hodně zapůsobil, a ukázky britského humoru (Bond, opravdová královna, Mr. Bean...) nasadily korunu. Taktéž zapálení ohně bylo originální a symbolika okolo samotného finálního ohně byla skvělá. Škoda jen, že zbytek vyplnily méně kvalitní (tím myslím 3-4*) scény, jako postelová scéna, scéna s mobilem... Ne že by to bylo špatné, ale přišlo mi to jako zbytečné natahování. Boyle má skvělý smysl pro detail, v každý okamžik si každý ze stovek herců na place hrál svou roli, bez ohledu na to, že ho nevidí žádný z přítomných diváků a po většinu času ani žádná z kamer... 85% ()

Rikky007

Ale jo, na čtyřhvězdičkové hodnocení to bylo i přes občasnou kýčovitost a přílišnou orientaci na britské hudební (i nehudební) hvězdy. Nejlepší bylo slavnostní zapálení olympijského ohně, které považuji za nejoriginálnější v historii her. Jak způsobem, tak designem. ()

Torgal

Veľmi príjemný ceremoniál okorenený dávkou britského humoru (Bond, Mr. Bean), ktorý ma dokázal zabaviť aj bez spartakiádových zostáv. Sydney v mojich spomienkach neprekonal, ale Peking áno, o Aténach nehovoriac. 7+/10 ()

JOZZZKO

Dokonalé zimomriavky, najmä počas spevov detských zborov a vlastne takmer nonstop. Prezentácia Britskej hrdosti z toho len tak dýcha, hľavne pasáž s textujucími teeneagermi považujem za manuál pri vstupe do krajiny kam som sa prisťahoval pár dni po skončení týchto hier. Jediné čo mi vadí, že som nevidel naživo! ()

albionlady

Úchvatné. Ešte doteraz mám v pamäti všetky tie meniace sa scénky, príbehy, veci, ktoré mizli a rástli, celé sa to hemžilo hercami, spevákmi, tanečníkmi, radosť pozerať. Len príchod športovcov ma neskutočne nudil, zaobišlo by sa to aj bez nich a bez váhania by som dala plný počet, ak by tam neboli (tá posledná veta má byť vtip - hoci je to pravda. HA! A teraz sa z toho vysomárte.) ()

tančísvlky

Tento počin ťažko niekto prekoná. Vážení čo by sme vlastne chceli ??? . Danny Boyle presne obsiahol britskú spoločnosť, nádherné nápady , smiešaná jednoduchosť s efektami nemajúca konkurenciu. Krásne emócie naplnené úsmevmi a radosťou. Velká velikánska jednička sir Danny Boyle... ()

Dartdevil

Monumentální a jedinečný zahajovací ceremoniál. Nečekal jsem, že by se někdo mohl dalších pár olympiád přiblížit Číňanům, ale Britům a Boylovi se to povedlo. ()

10Domik10

Ako to môže hodnotiť nejaký " prípad " čo napíše, že ho olympijáda vôbec nezaujíma, že ju nenávidí a preto dáva odpad. To musí byť nejaký 120 kilový výmet, uzavretý do seba čo nemá o športe a veciach okolo toho ani potuchy. Danny Boyle sa toho uchopil celkom fajn (hudba, hist. atmosféra, Rowan Atkinson...) ale cítil som, že to móže mať aj naviac. ()

boni

Angličani dokázali zahájení velmi pěkně oživit, jedno z nejlepších co jsem kdy viděl. Taková třešnička na dortu byl výstup Rowana Atkinsona. 5* mi nedovolí dát fakt, že v ČR se komentování ujal Michal Dusík. Tohoto antisportovce nemám příliš v lásce, hlavně když komentuje hokej, to je utrpení. Jeho komentář plný nepřesností, sportovní a geografické neznalosti celkový dojem trochu pokazil. Ale jinak moc hezky udělané. ()

playboy_05

velkolepé, svěží, dojemné...a hlavně krásné...parádní práce nejen Dannyho Boyla, ale všech, kteří se na tom podíleli ()

popos

Denny Boyle měl celé představení opravdu dokonale promyšlené. Letošní zahájení mě nenudilo,právě naopak. Rychlost se kterou se stadión měnil,známé Britské tváře,vtipnost celého večera ve mě zanechalo nezapomenutelný dojem! ()

Honziss

Až na pár skvělých míst moc utahané. Já vím, že ty komíny vyjedou nahoru, a taky vím, že když zavřu oči, usnu. Místama Vesmírná Odyssea. Ale celkový dojem, HLAVNĚ díky hudbě, více než dobrý. ()

Pria

Úžasná show, ani nevím co na ní bylo nejlepší, jestli Rowan, královna a její James Bond a nebo ta snaha a radost tisícovek dobrovolníků, kteří věnovali stovky hodin svého volného času. Asi možná ten nápad se zapálením ohně. A teď už jenom vyhrát pár medailí a může se jet dom. ()

Metalicum

Nikdy sem zahájení her nedokoukal, u tohohle jsem strávil 3 hodiny než sem usnul. Krásné, mladé, svěží, moderní. Nechápu ty názory o zkaženém ceremoniálu, já se vyloženě bavil. Hlavně Rowan Atkinson a hudební vsuvka rozhodli o 5* ()

Havala

Naprosto neskutečný projekt hodný Londýna a Olympismu. Můžeme čekat do budoucna ještě větší představení. ()