Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(pořad)
  • Velká Británie London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

Kali4

Přestřelený muzikál bez emocí. Baz Luhrmann by možná podobnou látku zvládl lépe. Ale na obranu tvůrců - je pravda, že po třech hodinách strávených v kině s novým Temným rytířem jsem byl poněkud nesoustředěný a neobjektivní (sem tam jsem pokukoval, jestli se někde v rohu stadionu neobjeví chlápek v podivné dýchací masce...). Á propos, angažování Toma Hardyho na slavnostním ceremoniálu by byl skutečný Joke. ()

mcleod

Čekal jsem, že tam někdo půjde švihlou chůzí, když součástí ceremoniálu bylo mimo jiné shrnutí britské kultury, ale nevadí. Aspoň že tam byl Rowan Atkinson jako Mr. Bean nebo Daniel Craig jako James Bond. A spousta výborný muziky... ale bohužel i spousta blbý "muziky". Díky režisérovi Dannymu Boylovi, výbornému britskému humoru, kultuře a historii to bylo lepší než ostatní zahajovací ceremoniály, které mi většinou připadají nesmírně nudné a kýčovité. Tohle bylo relativně pěkné a hlavně to občas byla docela sranda :-) ()

KlonyIlony

"Zahajovací ceremoniál v Londýně byl tedy jednou z nepříjemných lekcí vkusu malým národům, jako jsme my, i nabubřelým mocnostem, jako je Čína, která se vzmůže jen na dutou pompéznost. Tuto lekci ale samozřejmě můžeme brát i pozitivně – jako důkaz, že se lze vyhnout tomu, aby něco tak ušlechtile patetického jako olympiáda mohlo mít zábavný a svěží úvod." (K Fila) Myslel jsem si, že ceremoniál by vždycky o duté pompéznosti nabubřelých mocností, ale Británie asi fakt ukázala, že to tak být nemusí. ()

ghatos odpad!

Otřesná přehlídka multikulturní Anglie (černí lordové, typická anglická rodina...wtf?). Královna se teda moc nebavila a zapálení ohně bylo taky hodně marné. -95%..SEPTIK!!! ()

MI-380

Tentokrát převážně osobně: byl jsem při tom a bylo mi tam (přes všechna varování našich médií) mezi všemi těmi pozitivně naladěnými lidmi dobře. A to se považuji za introverta a individualistu, který se monstrózním akcím vyhýbá. Jenomže Londýn a Anglie je pro mě absolutně výjimečný fenomén a zahájení LOH toho dost (celkem originálně a zajímavě) o obrovském vzestupu, zrozeném z tvrdé práce, důvtipu a odříkání generací, a logicky i následném pomalém pádu, připomnělo: 70% (81% je průměr 1483 hodnotících přede mnou). Poznámka na závěr: dlouho by se dalo diskutovat o tom, co je vlastně vzestup a co pád. ()

lofa

Velkolepá show, která nepůsobí jako klišé, ale naopak dokáže poučit i pobavit úplně celou generaci. Daniel Craig (jako James Bond) a osobní bodyguard královny Alžběty II. a Rowan Atkinson hrající na klávesy měli šmrnc. Music: Mike Oldfield - Tubular Bells, Vangelis - Chariots of Fire, Sugababes - Push The Button, OMD - Enola Gay, The Rolling Stones - (I Can't Get No) Satisfaction, Beatles - ,Queen - Bohemian Rhapsody, Frankie Goes to Hollywood - Relax, Eurytmics - Sweet Dreams, Soul II Soul - Back To Life (However You Want Me) ,Prodigy - Firestarter, Underworld - Born Slippy, Amy Winehouse, Henry Francis Lyte - Abide With me, Chemical Brothers - Galvanize, Pet Shop Boys - West End Girls, Bee Gees - Stayin' alive, U2 - Beautiful Day, David Bowie, Arctic Monkeys, Paul Mc Cartney - Hey Jude účinkující: Kenneth Branagh, Daniel Craig, J.K. Rowlings, Rowan Atkinson, Sir Timothy „Tim“ John Berners-Lee, David Beckham ()

Amputace odpad!

Nebetyčná píčovina, která je naprosto zarážející hned z několika důvodů: 1) Režíroval ji Danny Boyle, tvůrce mého oblíbeného Trainspottingu; 2) i přes přítomnost veškerého myslitelného hudebního shitu anglické historie, včetně nejrůznějších hip-hopových a popových sraček, zde nebyla ani jediná zmínka o TNWOBHM, tedy New wave of British heavy metal a o ikonách žánru jako Iron Maiden, Def Leppard, Judas Priest; či jiných britských metalových klasikách typu Black Sabbath; 3) celá "show" se nenesla ani zbla v duchu anglických tradic či anglické mentality, celé to byla zkrátka jen zamerikanizovaná, rádoby pop-kulturní a postmoderní sračka bez zřejmého programu, smyslu či záměru; čtvrtým a nejvíce zarážejícím bodem zůstává nicméně skutečnost, že byl do této donebevolající frašky zapleten také jeden z předních mistrů svého řemesla a to sice současný šéfdirigent Berlínských filharmoniků sir Simon Rattle. - Hnus, kterému se máloco vyrovná, a rozhodně degradace sportu jako takového. ()

manonfire

První ceremoniál, který se mi nezdál být jen nezbytnou zbytečností či pseudouměleckou oficialitou. A Branagh a jeho dětský obdiv tomu všemu britskému byl v tom výrazu hmatatelný. 80% ()

TonySad

Já mám na olympiádě nejraději úvodní ceremoniály a na tento jsem se ohromně těšil. Vůbec mě nezklamal. Nejvíce mě zaujala pasáž zvaná Pandemonium, která měla naprosto úžasnou choreografii, efekty a soundtrack. Při písničce z této pasáže, jsem tvořil celý svůj profil. Jen taková zajímavost... (haha) Docela jsem byl překvapen, že i královna přistoupila k scéně svého entrée s Danielem Craigem. Dále pak Mr. Bean, Emele Sandé nebo i Rowlingová. Myslím, že Boyle vytáhl všechny "poklady" co Londýn má a vytvořil z nich jednu velkolepou show, na kterou budu rád vzpomínat a určitě si ji někdy připomenu. Peking neboli jedna velká spartakiáda, se mi moc nelíbila ve srovnání s tímhle, ale možná je to tím, že je to přeci jen trochu jiná kultura. ()

tommy187

Pekné otvorenie olympijských hier. Je pekné už len tým, že atmosféra programu, ktorý ide len raz za štyri roky je o 100% vyššia. Ale mne sa nepáčilo prevedenie Londýnčanov. Jednoducho mohli to spraviť lepšie. Mne tam chýbalo také čaro, pretože je pravda, že ukážka anglickej kultúry /to s Davidom Craigom, Rowanom Atkinsonom/ bola naozaj krásna. Navyše bodka Paula McCartneyho stála za to. Ďakujem olympijskému výboru za pekné otvorenie olympijských hier s priemerným olympijským ohňom :). ()

Rousse

Svižný průřez tím, co všechno nám UK přineslo a čím vším je pro nás důležité a významné. I přes tu šílenou délku jsme dodívali téměř do konce (únava všedního dne bohužel nakonec zvítězila) a moc se líbilo - což je určitě důkaz dobře odvedené práce. Dobře vymyšlené, dobře nacvičené (např. choreografie zdravotních sester a lékařů) a hlavně - důstojné. Při ukázce vystoupení znázorňující zápas života se smrtí nás napadlo, co by asi tak nacvičili účastníci v ČR kdyby byla olympiáda u nás (což naštěstí neprošlo - uf). To by tam na pódium naskákali Kabáti v gumákách nebo ještě něco horšího jako třeba Alkehol a ožralí "rockeři" v roztrhaných džiskách by začali hrát na airguitar. A pro ty "odborníky" z vás, kteří tu hodnotíte 1 nebo 2* a plivete špínu - příště se toho klidně můžete ujmout vy, udělat to podle vašich, zajisté vynikajících, představ, a ukážete tomu břídilovi Boylovi, zač je v Pardubicích perník.:-) ()

Kejdlo

Taková lepší estráda za pár miliónů. Co se týče humorných scén, James Bond nenadchl, naopak Rowan Atkinson velmi potěšil. Jednou za dva roky se na to vždycky rád podívám. 7/10 ()

Soweek

Sex pistols, The Prodigy, Arti. Úc Monkeys, Blur a mnoho dalších v nekončícím koncertu. Úžasná část Pandemonium podkreslená epickou 17ti minutovkou od Underworldů s tisícovkou bubeníků. Do toho přes hodinu trvající hudební set při nástupu národů skládající se téměř pouze ze songů The Chemical Brothers, Underworld nebo High Contrast. Danny má prostě koule. Zatímco jiní se vždy drželi v tradičně zajetém rytmu, Danny se nebál a udělal z toho jednu velkou party. ()

DonQ

Můžou do toho cpát peněz kolik chtějí, ale na spartakiádu to fakt nemá ani se všema serepetičkama a hvězdama. Moc mi nesedí ten polostyl hudebního koncertu - to podle mě nemá se sportovním ceremoniálem už pranic společného. ()

Earl10

Asi dosud nejlepší ceremoniál, jaký se divákům představil. Úvodní monumentální pasáž až do industrializace nepostrádá nic a nabízí vše, Shakespeara i Kennetha Branagha v nejlepší formě. Pak se dočkáme mírně přepláceného pokračování, ovšem i tak na vysoké úrovni plného osobité stylu. Potěší i výstup Mr. Beana. Největším pozitivem je, že ceremoniál naplno ukazuje Británii ze všech stran (historie, hudba, film...) a jde s dobou, ale zároveň je ryze britský. Geniální nápad zažehnutí olympijského ohně už asi nepůjde překonat, nádhera. P.S. Asi sem jediný, ale vystupení královny s Bondem mě úplně minulo a považuji ho za Achillovu patu celého ceremoniálu. [70%] ()

Stromovous87

Čekal jsem spíš nudu a jediné na co jsem se těšil byl nástup reprezentantů a zapálení ohně, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Určitě nejlepší zahájení jaké jsem zatím viděl. Hlavně vystoupení Rowana Atkinsona a hudební koláž, která nás provedla historií britské populární hudby, si 5 hvězdiček zaslouží. ()

Merkin

S odstupem musím říci-ano! Zelené údolí se rozpadá v prach, mládež tančí, děcka prchají před Vy-víte-kým, abeceda národů píše londýnské dějiny a dav jásá. Takhle by to mělo vypadat! ()

Foxhound#1

Úžasný byl jako obvykle Rowan Atkinson, dále počáteční pasáže s Brannaghem, ovšem totálně to bylo zazděné "moderními technologiemi" alá online statusy na obrazovce a hustě pařící britská mládež. Takže průměr. ()