Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(pořad)
  • Velká Británie London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

filipvrbik

Velkolepé zahájení značně převyšující mnohonásobně dražší hry v Pekingu. Prostě krása vše dokonale sedělo . Od příletu Královny s agentem 007 až po fenomenální scénku s Mr.Beanem 100% , jo a byly to nejlepší hry v historii ()

Pompaj

Sympatické zahájení OH. Neokradli me o pár hodin života, jak při Pekingu, nebo kde to bylo. Pěkně představené dějiny británie, vtipně podané ( The Queen a Mr. Bean), Voldemort a další. Příjemná hudba, vystupování. Už se těším na " The Closing Ceremony" ()

marttaN

Zahájení OH sleduji od Soulu v roce 1988, ale po prvé jsem se koukal, bavil a dokonce jsem se i pár krát zasmál, podle toho jsou předešlé zahajovací ceremoniály totálně infantilní, proto dávám 5* ()

WinstonS

Nejhezčí úvodní ceremoniál, který jsem kdy na olympiádě viděl. Boyle si zaslouží poklonu, zmáknul to parádně. Mimochodem, víte, že jeho cena vyšla na 900 milionů korun? Inu, chléb a hry, víc bych to raději nerozebíral... ()

Chipešek

Až na část s moderní anglickou rodinkou závislou na updatování statusů a popových rychlokvaškách se jedná o velmi důstojné zahájení. Postrádá sice pompéznost ceremoniálu v Číně, ale například artově zpracovaná industrializace Anglie, navíc podbarvená výjimečnou hudbou, působila nanejvýš efektně. Přítomnost Mika Oldfielda a Rowana Atkinsona potěšila. ()

arcticsky

Jóóó - bomba, nejlepší zahájení OH od Albertvilu. Jak jsem viděl na place Branagha, hned bylo jasné že to nedopadne špatně. A potom ten Craig s královnou, Bean atdatd. Hudba - samé kvalitní skladby. Vše ještě umocněno bezva oblečením české výpravy - nápad s holinkami úžasný a s designem podle Kupky geniální! Má to úplně jinou úroveň, než Peking před 4 lety. A nakonec se o tu blbou olympiádu začnu zajímat i já.... ()

Jiri_Jaros

Skvělá záležitost. Minimálně první polovina určitě. Kenneth Branagh byl okouzlující. Jeho dojetí a herecký talent vynikly i na tak velkolepé akci, kde o jednotlivce nešlo ani v nejmenším. ()

Bukk

Bylo to úchvatné, takové fakt správně britské. Daniel Craig s Her Majesty to nandali všem, ale zároveň bych se na to znova dívat nemusela. Ale za vystoupení Paula a především mých zlatých Arcticů (i když mi Alex přišel nějak monotónní) jednu přidám. Každý si určitě našel to své, ale přiznám se, že závěrečná akce se mi líbila mnohem víc. Tam to vzali jako jeden velký koncert a to teprv museli lidi koukat, kolik hvězd i hvězdiček se sejde, když se zadaří. A Victoria (aka Posh) se neztrácela a nebyla zas tak pohublá, jak to všichni tvrdí. Lidi jsou jen zvyklí to říkat ()

Hepy13

Danny Boyle to zvládl výborně! Nádherný pohled dívat se na anglický venkov, jak se pomalu mění v průmyslovou továrnu, a ukované olympijské kruhy se poté ve vzduchu propojí. I ukázka nejrůznějších hudebních stylů měla šmrnc. Všechny celebrity (David Beckham, Královna, Daniel Craig, Rowan Atkinson atd.) tam byly, takže naprostá spokojenost. ()

Dalfor

Perfektní ceremoniál. Myslím, že jsem to viděl už třikrát a stále je to úžasné. Výborná hudba (především během průmyslové revoluce: https://www.youtube.com/watch?v=hM0fiegRbTg ). Pěkné znázornění historických událostí v Británii až po současnost s dobře zpracovanými videodoplňky včetně vtipů. 10/10 ()

rekkky

Svým moderním pojetím s maximálním využitím moderních technologií vytvořili tvůrci velice zajímavý úvodní ceremoniál olympijských her v Londýně. Velká Británie se prostřednictvím ceremoniálu prezentovala před celým světem velmi vkusně s typickým britským smyslem pro humor a perfektně prodala své bohaté zdroje na poli hudby, literatury a filmových klenotů, takže nelze než pochválit využití jedinečné příležitosti. Rukopis režiséra Boyla byl všudypřítomný a dokonalá režie nahrála (byla základem) k nádherné a bezkonkurenční podívané. Vydržet sledovat čtyři hodiny jeden televizní kanál bez přerušení, reklam a zbytečných vyrušení se mě už dlouho nepovedlo. Jako divák jsem si dokázal najít i inspirativní okamžiky či podněty k dalšímu studiu. Opravdu klobouk dolů před touto fantastickou a nádherou podívanou. P.S.: Potěšilo mě množství zajímavých odkazů na historické události nebo zajímavé místa či osobnosti. ()

Ydrosten

Vyděl jsem to až dneska ze záznamu na netu. Upřímě řečeno nechápu , proč se okolo toho dělá takový povyk. Je mi jasné že každá země chce urvat tu nejlepší pověst " zahájením " OH , ale takovej cirkus okolo ? Trochu moc dlouhé a občas jsem přeskakoval , a tak nějak nevím jestli kdybych byl přímo tam ( jako lajf na stadioně ) jestli bych měl zážitek jiný , ale záznam mě moc nechytl. Danny Boyle , by měl asi zůstat jen u filmu. Slušné 3 hvězdy ( dokážu si představit kde by těch xy milionů udělalo větší parádu ) ()

pospech11

Druhé nejlepší zahájení co jsem viděl. Na Sydney nic nemá, ale Londýn ukázal, že když má VB pořádat nějakou akci vždy se toho zhostí s grácií a noblesou vlastní Britskému království. Boyle ukázal, že dokáže udělat i show a nepotřebuje k ní zombieky :D ()

Luk Skywalker

Tradiční zahájení, je již několik OH pořád to samé, představení země v nějakém jakoby divadelním představení na obrovském stadioně. Se divím, že i tohle má na ČSFD.cz hodnocení. ()