Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(pořad)
  • Velká Británie London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

packa

Nevidím rozdíl mezi zahajovacím ceremoniálem Olympijských her, československou spartakiádou nebo třeba Světovým festivalem mládeže a studentstva v Pchjongjangu. Stejná šaškárna - účinkující, s křečovitým úsměvem ve tváři, několik hodin křepčí podle předem daného scénáře a z tribuny to vše důstojně sledují papaláši... Vydržel jsem to sledovat nějakých patnáct minut. Stačilo! ()

mcb

Úvod s Branaghem, následné pasáže s Craigem nebo Atkinsonem výborné, ale když na scénu nastoupily děti z nemocničních lůžek a "cool" omladila, která začala tančit do rytmu statusů, začalo to směřovat k obyčejnému lacinému (ale nezbytnému) kýči, který opájí davy. S tím modernistickým pojetím to tak přehánět nemuseli. ()

lillien

Byť jsem vášnivým "tv sportovcem" a LOH sleduji náruživě, odmítám z principu hodnotit zahajovací estrády jakýchkoli OH, neboť mi vždy více či méně připomínají buď spartakiádu, nebo berlínskou gay seanci love parade. Spousta tanečků, mávání, promenády v úborech..ovšem k londýnskému zahájení si neodpustím jeden postřeh.Netuším, zda si té drobné epizodky všiml i někdo jiný, ale regulérně pětihvězdový záchvat smíchu jsem chytla ve chvíli, kdy na scénu vstoupila výprava německých sportovců. Jistě, jejich "lůžový" úbor byl taky úsměvný, ale při namátkových záběrech publika najednou detail na stojícího důchodce, který hrdě a zcela zřetelně v nezaměnitelném gestu opakovaně hajluje ke skupině výkvětu bývalé třetí říše..tak tomu říkám zásun:)) škoda, že Míra Bosák asi zrovna čuměl nějaké německé překážkářce mezi půlky, jeho komentář na toho dojčland íbr ales dědka, by mě vážně zajímal:) ()

Coleator

Snad první zahajovací ceremoniál, který jsem sledoval... Jindy jsem většinou u toho dělal něco jinýho a koukal se jenom na výpravy... Skvělá show :) ()

Terva

Včera jsem s otevřenou hubou sledoval zahájení Letních Olympijských Her v Londýně. Ačkoli se olympiáda musí obejít bez jakékoliv reklamy je až obdivuhodně zajímavé, kolik peněz je vynaloženo na úvodní a pravděpodobně i závěrečný ceremoniál. Možná že kdyby si odpustili ty kecy typu "hladovějící děti" a raději část vynaložených peněz využili právě na nákup jídla do nejpostiženějších oblastí, bylo by to chválihodnější. Ale proti gustu žádný dišputát. Jedna věc mě však doslova nasrala. Průřez celou Anglickou hudební scénou byl sice nádherný, divák viděl od Beatles, přes Rock, Punk, Psychedelik, Hip-Hop až po Rap vše....až až na Heavy Metal. Kde je Iron Maiden, Cradle Of Filth, Motörhead nebo Black Sabbath? Tuhle éru Anglie zhluboka ignorovala. A když už jsem v těch mínusech, musím vyzvednou ty "krásné" České holínky. Naše Olympijská sportovní skupina v nich byla skoro otřesně nezáživná. Snad si to vynahradí dobrými sportovními výkony. DRŽÍM PALCE. ()

PanCitron

Těšil jsem se na tohle zahájení ani ne tak kvůli nějakému sportu, ale spíše kvůli Britským pop-kulturním odkazům. Toho jsem dostal vrchovatě, ačkoliv nějaká větší zmínka o Doctorovi Who stále být mohla. Přesto povedené zahájení Her. ()

Marek1991

Jeden z najkrajších otváracích ceremoniálov, z najfarebnejších, ozaj im to vtedy vyšlo, posledné roky to proste stojí za to ako oslava športu a v krajinách ako je Británia sa často aj dbá na cez rôznych aktivistov na to, aby sa minimalizovali nejaké problémy. To, že svet má problémy aj inde je smutné a nedá sa to veľmi prehliadať, ale zas pokiaľ to nebolo stratové tak sa dajú niektoré veci odpustiť a hlavne to spája svet, národy, ľudí, čo je dôležité. ()

Ajinka126

Vy jste zase všichni jedli odbornou kaši a jistě by jste dokázali něco tak náročného zorganizovat, naplánovat a hlavně vymyslet líp.. Mě se to líbilo. Sportovní areál, kde se slavnostní zahájení konalo, byl krásně osvětlený s nápaditým tvarem a hlavně ta celá myšlenka programu byla dojemná. Koloběh života, na kterém se zrcadlí dění běžného života s hudebním a filmovým doprovodem, který světu mimochodem dala Británie. Jednoznačně sem patří i typický britský humor v podání Mr Beana, James Bonda, Lord Voldemorta a dalších. Kdybych to měla přirovnat k zahájení v Pekingu, tak tady to bylo lidštější, humornější a dojemnější, ale Peking byl zase grandiózní a ohromující tou svou dokonalou harmonií pohybů a scény. Bod dolů jsem dala za ten pro mě trochu chaotický začátek, který mě mátl..Avšak závěr londýnského programu s sebou přinesl i obrázky těch, kteří zemřeli a to mě skutečně dostalo. ()

Ozo

Tak trochu protestních pět proti těm odpadům (nejideálnější je něco ohodnotit téměř dvě hodiny před koncem, že, desniku?) a jednohvězdám. Líbilo. Tečka. EDIT - P.S. Z 24 komentářů (v tuhle chvíli - 02:17) je 11 psaných hodinu a tři čtvrtě před koncem. Super výsledek, že? ()

SaNcHeZ_cz

Oh Danny... Nejen že je zde výrazná absence zásadnějších ikon pro britské ostrovy (nepočítám aktuální hvězdičky po kterých nikdo za několik let ani neštěkne), těch pár co se dostaví nenaplňuje ani zdaleka očekávání. A to přitom kupříkladu jeden seriál přímo vybízel o účast. No škoda. Gumový Craig coby prcmrndávač bond, pár nevýrazných štěků a těžké zklamání od mého oblíbence Boylea. ()

Jillen

Obdivuji tvůrce, kteří dokáží kočírovat takový bordel :o)...Boyle k nim jednoznačně patří a dokázal z ceremoniálu vymlátit maximum, bravo. A Bondgirl zabíjela :D... ()

Baronne

Z tohohle si pamatuju jenom naprosto úžasnýho Atkinsona, kterej dokázal rozsekat celej stadion bez toho aniž by řekl jediný slovo. ()

gogos

Číně se to nevyrovnalo, přesto Danny Boyle prokázal, že si rozumí nejen s filmem, ale i s živou produkcí. S obří živou produkcí... Nejlepší pasáže byly ty, jež ukazují typický britský humor - Bean a královna s padákem bezkonkurenční ()

stration

Mně se to líbilo hodně. Konečně trochu humoru a nadhledu. Co ale britům neodpustím je v hudebním partu vynechání Depeche Mode a úplné vynechání Sherlocka! ()

d-fens

..... na Davida Beckhama v člne s ohňom po Temži asi nezabudnem - cool :D ....a potešilo aj angažovanie Sira Berners-Leeho.... inak samozrejme taký popkultúrny psychedelický maglajz šitý na mieru najmä ľuďom pod 40 rokov - ale pozeral som, a celé, a rád :) ()

Bonaparte.

Pokud odečtu povinné příchody olympioniků, které celý program nechutně natáhly, tak to byla jedinečná show, která jen potvrzuje, jak je britský národ hrdý na to, že může hostit vrchol sportovních her. D. Craig a R. Atkinson byli nádherným překvapením, které si málokdo u takhle významného svátku sportu dovolí. A K. Branagh ? Charisma tohoto herce bylo poznat na míle daleko. Klobouk dolů před všemi, kteří se na tomto projektu podíleli. ()

Petroff

Hudební výběr super, docela jsem se bavil tím, že jsem znal hodně skladeb, a moderátoři jen tak útrpně mlčeli, protože neměli páru co to tak může hrát. Takže za Davida Holmese velkej dík, stejně jako za Prodigy, Blur a spousty dalších... Velkej mínus za absenci byť jen pár tónů od Depeche Mode. Jinak super, technická revoluce bomba a popkulturní pasáž taky pecka!! Atkinson svoje hraní hodně odfláknul a i konceptuálně mi tam vůbec nesedl a relativně tak pohled na zahájení pokazil (naštěstí jsem ho - Beana viděl až ze záznamu, protože zrovna když byla ta jeho scéna, přecházel jsem z baru domů....) ()