NiWi

Velmi důstojné pokračování kultovního Gymplu, které chce být dospělejší, drsnější a víc cool. Dopomáhá mu k tomu skvělý soundtrack, a nové zábavné postavy. Ono poselství ale Vejška nepředává úplně ideálně, v tomhle byl jeho o stupeň nižší předchůdce úspěšnější. I přes nechuť k pokračováním natočil Vorel důstojný sequel, který je větší, nablyštěnější, hlavní myšlenka filmu se však míjí účinkem. ()

mr.kliky

jedna hvězda z pár seků mádla a krause, druhá za smrtelně trefnou alkomatku. to jsou dvě, a snad v tomhle počtu už zustanou i filmy. ()

SniperG1

No nebýt Mádla a Krause, tak na to snad ani nekouknu... a měl jsem u toho zůstat! Relativní pozitivum je ještě Vladimir 518 ...35% ()

wader

Hvězda za Krause a nahotu :) Iritujou mě prázdný scény, který na sebe nenavazujou + bléé kamera. Celkem jsem si to protrpěl. ()

tatanapope

Začátek filmu působil docela dobře , vtipně , svěže , mladě , ale bohužel jen a jen začátek . Potom už film působil relativně nezajímavě , spousta herců až trapně a viditelně přehrávalo , hlavně v mluveném projevu to bylo něco strašného a proč se film jmenoval Vejška , když většina děje byla spíše o grafity , to jsem taky úplně nepochopila . Film drželi v relativní kvalitě snad jen Kraus a Mádl , kteří zkrátka hráli , tak nějak přirozeně . Celkově by mi vůbec nevadilo , kdybych film neviděla o nic by jsem nepřišla ()

chelseaman22

Pokud je Boží hod a vy hrajete na kopii aj founu ASFALTY s bonusem na dvojitý CASH, tak film s názvem UNI (?!) vřele doporučuji. Mádl je ve svém živlu a Josefíková diváka sem tam nutí, aby se jí podíval na ty zkrácené nohy. 65% ()

Lachtaan

Gympl s netradičním pojetím otcovské/synovské dvojice Vorel nastavil laťku poměrně vysoko, ale hlavní představitel Jirka Mádl pozdvihl za svou kariéru již více na první pohled otřesných snímků. Zde člověk uvítá krásnou Evu Josefíkovou, se kterou mu to ohromně sedlo ve klenotu Probudím se včera a především kratší stopáž, jež na ulítlý filmy z vysoké přeci jen stačí. V závěru lze podotknout hlavně to jediné - jedná se o jedno z lepších českých děl za posledních 5 let. ()

UhLee

(5/10). Vejška je docela odlišné pokračování oproti původnímu Gymplu. Tón celého filmu hrál na patřičně vážnější notu. Pozornost si pro sebe tentokrát krade hlavně Jan Kraus, který mě opět hrozně bavil. V prvním díle byl skvělý a tady dostal ještě víc prostoru. Eva Josefíková mě opět učarovala svýma očima a nedivím se ani Vorlovi. Také písničky od Vladimir 518 mi v paměti utkvěly o hodně hlouběji. Pro mě je Vejška na podobné úrovni jako Gympl, ale jako propad tam sleduju. Pro mě to však nebylo zklamání a dost jsem se bavil. Hlavně mi ten film utekl daleko rychleji než díl první. To bude asi tím, že má o půl hodiny méně. ()

Motinski

Duplikát Gymplu ktorý ale prišiel trochu neskoro. Technicky trochu na lepšej úrovni, no príbeh pôsobí obohrato a zbytočne. Pokračovanie ktoré nikto nepotreboval. ()

Johnny.ARN

Rok za rokom šiel a za nimi ešte ďalších päť, až nakoniec sa do kín a k divákom opäť dostal film zo školského prostredia. Jeho predchodcu si ľudia chválili, tak čakajme, čo nám pokračovanie prinesie. A veruže prinieslo. Okrem hrozných zatmievačiek, neustálych detailov na tvár ( Vorel asi často kukal nových Bidnikov ), primitívnych dialógov, scenára, kerý bol nasilu zostrihaný aby vošli do stopáže ( čo si odniesol predovšetkým jeden kľúčový moment ) a hroznového cukru, tak priniesol aj krásnu Evu Jozefíkovú, ktorá bola ozdobou ( aj keď pekných báb tam bolo požehnane, vďaka Bohu ), staršieho Mádla oblečeného stále v tom istom, Vorela, ktorý celý film niečo rieši aby to nakoniec úplne porušil, feťáčika, ktorého úloha bola dokonalá a Byďžovskú, ktorá bola presná v každej scéne. Toľko asi v skratke k novej Vejške, ktorá sa zameriava na osobné problémy, vzťahy, RHS v maximálnych rozmeroch a ktorá už nieje taká vtipná ako Gympl, čo mňa osobne sklamalo. Rozhodne potešila, ale nenaplnila moje osobné očakávania. Je to iné, je to dospelejšie, ale skutočne sme chceli aby to také bolo??? A inak, Madl nasadil lvl opisovania na veľmi vysokú úroveň, ktorá sa bude len ťažko prekonávať. A poprosím Evičku častejšie obsadzovať, dobre sa na ňu pozerá. 3 z 5 ( CC, Eurodiera, BA ) ()

LiborGondek

Stručně - nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. Film je horším pokračováním Gymplu, který také zrovna mezi českých Top 10 nepatřil. Nicméně u Gymplu se člověk mohl alespoň občas zasmát, minimálně díky neotřelému zhulenci Filipu Vorlovi a excelentnímu profesorovi fyziky Milanu Šteindlerovi. Bohužel na Vejšce už vás ani ten zhulenec nerozesměje. Kromě soft porna, chlastu, drog a sprejů zde není nic. Příběh mi unikl, pokud tam vůbec nějaký byl. K výkonům herců se nemá smysl vůbec vyjadřovat, poněvadž kde není scénář, tam sebelepší herec pořád vypadá jen jako idiot. Hodnocení? 40% a to jsem hodnej... ()

Kamkon

Zklamání jak stehno - ne, nebylo to lepší než Gympl. Zoufalý a plytký, herecké výkony žádné, jen pózy s cigaretou a těch pár vtipů se nepočítá. Tohle má být film o životě na Vejšce? Slovník neodpovídá, stejně jako celkově chabý scénář, ach jo ()

FaceMan

Film od ktorého som nečakal veľa a nedostal som málo. Inými slovami lepšie prevedenie gymplu. Nemôžem to každopádne porovnávať s americkými filmami od ktorých sa ešte stále máme čo učiť. Pre mňa je to veľké prekvapnie na to že to je český film. Film plynie svižným tempom kde 85 minút pre mňa ubehlo rýchlo. Ani som sa nenazdal a už bol koniec. Mádl ako vždy dobrý a je vidno že si tú postavu užíva. Vorel semtam nudný ale vcelku taktiež ujde. Kraus stále najlepší z filmu. Každopádnen emôžem ho jedine chváliť ešte stále to chce niečo do seba. Otravné a nepríjemné zatmievačky pomaly za každou scénou boli veľké mínus filmu. Hudba dodávala filmu správny šmrnc. Keď chcete ísť do kina na film kde netreba nad ničím uvažovať odporúčam si zájsť na toto do kina. ()

kinghome

Hrozný zklamání, na to jsem čekal přes půl roku? Na legendární pokračování Gymplu? Možná jsem od toho čekal moc, ale příjde mi to hrozně podprůměrný, už to není ani komedie, vůbec mě to nebavilo, nudilo mě to a nezasmál jsem se ani jednou, ani nevím proč dávám 2*, asi ze soucitu, nechápu jak se někomu může líbit Vejška víc než Gympl, tváří se to jako vyspělejší verze, ale přitom je to ještě větší píčovina, která neumí ani pobavit, škoda. ()

Mrkvič

Vorel je divnej kretén, co tu opět oslavuje... divný existence. Napsal bych smažky, sprejery atd, ale někdo by namítl, že jsem to nepochopil. Možná se Vorel o něco snaží, ale tady to jsou prostě zmrdi. Tolik kouření co tady, jsem viděl naposledy v nějakém pornu. Grafity mi nevadí, ale jentak čmárání po fasádě se tu taky děje. Postava kamaráda Michala je ještě víc na přes hubu (i díky skvělému Mádlovi), ale také by si zasloužil jiný osud. Takže přesný opak než u Gymplu, kde mi nevadil tolik příběh, ale mladí mizerní herci. ()

Sfinkter

Plnohodnotné pokračování i se svými malými minusy, bez kterých se však mainstream nedá točit. Doufám, že ve stejném obsazení se tvůrci sejdou ještě aspoň jednou. ()

Ryuuhei

Pěkně nihilistický film, který je bohužel oproti svému předchůdci trochu o ničem, věci se v něm dějí a nic nemá nějaké logičtější, či chytřejší východisko. Ale tak, co se dalo čekat? ()