Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

blekekeke

Ve chvíli, kdy je odhaleno padouchů, což je asi půlka filmu. To přestane být napínavé. Do té chvíle to byla takové to správné tápání, kdo je kdo ... kdo to může k sakru být? Od půlky už je to jen krvavá honička ... ()

jojto

Na začiatku človek váha, či je čo i len teoreticky možné aby dvaja úchyláci na x-krát prestriekanej dodávke jazdili sem-tam a unášali niekoho z rodín prekupníkov drog? Chudáčikovia prekupníci, nemajú na poriadnu ochranku a ľahkovážne si žijú svoj Americký sen. Dokonca s tvrdým ruským prízvukom. Toto vám prestane vŕtať v hlave akonáhle sa trochu rozkukáte, vžijete do deja a začnete krok po kroku s Liamom chodiť po meste a pýtať sa ľudí. Dusná, tmavá atmosféra, super strih, vhodné obsadenie, nerušivý podmaz a hlavne dokonalí úchylní, úchylní úchyláci. ()

TesterX

Neeson opet v roli bývalého alkoholika, co se vydava vypustit trochu pary s kverem v ruce. Tentokrát v méně svižném, ale nepříjemně atmosférickém thrilleru. Vůbec není pochyb o tom, že tohle je snímek nadprůměrný a doporučeníhodný. Velmi dobrý hudební podkres, sympatický hlavní hrdina a slizští záporáci přinesou slušnou noirovku, u které vám nebude nejlíp. ()

MiniRecenze

L.Neeson je prostě dobrý herec a svou osobnosti funguje jako dobrá značka své kvality v každém filmu kterém hraje.Film Vás žánrově nezklame a spolehlivě Vás zasadí do děje příběhu.Bohužel samotný příběh není nic co by jste měli mít v hlavě ještě nějakou dobu po konci filmu.V oblasti "mysteriozní"ztrácí film na kvalitě a slábne,proto pro většinu diváku bude vypadat jako průměrná detektivka.Svým způsobem jde o zklamání a stává se z toho jednotvárná záležitost.A L.Neeson zachraňuje co se dá. LEHČÍ NADPRŮMĚR!!! ()

jjjerry

Temné, depresivní. Ale nějak jsem si to neužíval. Hlavní hrdina mně k srdci nepřirostl a něco tomu chybělo. ()

buchannon

Ze začátku měl film pomalejší rozjezd a méně akce. Ale poslední třetina jela na plný kule. Přesto si zachoval noir atmosféru. Perfektní kombinace noir akce. Nebál bych se tento snímek přirovnat v lecčem k Zmizelá a Zmizení. ()

Kozlowski8

Bývalý policista a alkoholik, který se nyní živí jako soukromé očko bez licence, je najat významným drogovým dealerem, aby mu přivedl únosce a vrahy jeho ženy... Poctivá, skvěle natočená věcička, jejímiž jedinými hluchými pasážemi byly prostřihy a vsuvky v příběhu, které trochu brzdily jeho jinak neskutečně svižné tempo. Opět výtečný Liam Neeson v roli, jaká mu velice sedí. Přesto si myslím, že by možná měl Liam s těmi stále totožně profilovanými postavami drsných poldů (bývalých) trochu šetřit. Na rozdíl od mnoha jiných se mi líbila i postava malého černošského kluka, která děj zpestřila a já si Astra v jeho roli velice užíval. Velmi povedený snímek. 80%. ()

tomino28

Od té doby, co se z Liama Neesona stal prvoligový drsňák (začalo to snad u Taken?), tak nám servíruje jeden akční kousek za druhým. Tu v lepší kvalitě, tu v horší, až by se někdo mohl bát, že snad všechny začnou splývat do jednoho velkého slepence. Občas se ale vynoří dílko, které všem připomene, že Neeson se nakopávání zadků zkrátka nebojí a ještě k tomu se u toho tváří, jako by se nechumelilo. Musím se přiznat, že v této poloze mi Liam sedí a mám pro něj lehkou slabost. ()

brasek

Námet je veľmi zaujímavý, lenže tak ako ho filmári stvorili v snímku nie je veľmi záživný. Úprimne ma to veľmi nebavilo, skôr som to pozeral so sebazaprením. Podľa mňa niečo ako mysteriózny thriller má vypadať vo viacerých fázach úplne inak. Celkové hodnotenie: 2.5* ()

Winster

Pecka drámo! Opravdu napínavá podívaná :-) kor na noční směnu :D. Hnusáci záporáci jak se patří. Ponuré město s hrůzostrašným hřbitovem...a tajemnou dodávkou. ()

Kosi..

Skvěle napsaná i zahraná hlavní postava (by Liam Neeson) a tajemná atmosféra dělá z docela obyčejné krimi zápletky napínavej osobitej film. Výborná muzika. "Main Title" by Carlos Rafael Rivera. ()

PTuranyi

Skutočne veľmi dobre natočený thriller.  Liam Neeson potvrdzuje svoje kvality drsného chlapíka. Tentokrát však nejde o akčnú jazdu v štýle 96 hodín ale postupné hľadanie čriepkov a budovanie atmosféry. ()

TOPmoovie

je to kriminalka so socialnou nadstavbou. a v skutku je to nakoniec nielsonovka, nezklame. nikto najprv necaka, ake hrozostrasne to zacne byt. ()

Kanty

Temná kriminálka Slušná atmosféra . Liam štandartne dobrý K vyšiemu hodnoteniu filmu by to chcelo lepší scenár 72% ()

skok01

Upřímně řečeno jsem trošku zklamaný z filmu. Námět (nápad) na film a na děj filmu dobrý. Ale celkové provedení, celkový dojem je slabší. Čekal jsem od tohoto filmu více. Liam Neeson nezklamal jediný skutečně vynikající stoprocentní okamžik celého filmu, dodal filmu šťávu. (4* = slabých 80%). ()

doogiemus

Lájem je proste v týchto rolách super. Má preto svoju charizmu. Ale inak silný film. Neskutočné, akých chorých vecí je človek schopný vo svojej hriešnosti a zvrátenosti. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele