Země dinosaurů

Don Bluth

Stu Krieger

James Horner

Steven Spielberg

Faktem je, že je to dobře naanimované a také to vykreslení charakteru postav je dobré, ale příběh není pro mě zase tak hezký a děj jakoby se hýbal strašně pomalu. Chvílemi to bylo zábávné, chvílemi jsem se nemohl dočkat konce. Ten přišel ve chvíli, kdy jsem to opravdu nečekal.(27.12.2008)

Asi jsem prostě citlivka, ale tenhle film mne vždy jako malou rozbrečel. A i teď mi slza padá při opakovaném shlédnutí, asi po osmi letech.(26.5.2014)

Bráchova filmotéka a její další část. Co dodat, taky se rád občas kouknu když neni práce.(22.5.2008)

Krásny animák pre tých úplne najmenších. Jednoduchý príbeh plný hravosti a poetiky s prekrásnou hudbou a na dobu vzniku uchádzajúcou animáciou. 90%(1.3.2009)

Pro mě v dětství neskutečně smutná pohádka s dojemným koncem. Nyní jsem v ní už schopná vidět celkem umně zobrazenou látku o toleranci mezi rasami a národy ("trojrožci se nikdy nebaví s dlouhokrky" - ať to zní jakkoli vtipně, je to tak), síle kamarádství a nutnosti jít si za svým snem, ať už je cesta k němu sebetěžší. To vše zpracované pro dětskou hlavu - a tudíž tentokrát, po letech, už mi to samozřejmě nedalo tolik, jako kdysi - a pochybuji, že ještě někdy uskutečním třetí zhlédnutí. Avšak pro děti je to takřka ideální, krásná a poučná podívaná a já z nostalgie nechám plný počet.(9.4.2007)