Colin Firth, oblíbený představitel upjatých Angličanů z řady romantických komedií tentokrát mistrovsky ztvárnil skutečně dramatickou roli. Britský důstojník Eric Lomax padl během 2. světové války do japonského zajetí, kde zažil nejen nepředstavitelnou dřinu a hladovění při stavbě železnice, ale také děsivé mučení. Film Koleje osudu sleduje jeho osud za války i mnoho let poté. Potkává ženu, o níž ani nesnil, vezme si jí a s pomocí jejího citu se s tehdejšími zážitky snaží vyrovnat. S podporou své ženy Patti (Nicole Kidman) a nejlepšího přítele Finlayho (Stellan Skarsgard) se vydává do Thajska po stopách svého utrpení. Na místě zjistí, že jeho tehdejší trýznitel, důstojník Takaši Nagase (Hiroyuki Sanada), stále žije. Touha po pomstě ho žene do Japonska, aby svou noční můru konfrontoval a za jakoukoliv cenu se jí navždy zbavil. (Bontonfilm)

david666

Silné téma, avšak podáno vcelku nudně a rozvláčně. Nějaká gradace hcybí a přeskakování v čase tam a zpět je tady takové nějaké divné. ()

kverula

Kéž by každý z nás byl jen z poloviny velkorysý jako hlavní postava příběhu. Silný příběh s přemírou emočně vyšponovaných dialogů. Colin Firth umí hrát dramatické postavy, přeci jen se mi líbí víc v komediálnějších žánrech. Více tam vynikne jeho um vážnosti a upjatosti. ()

fafejt001

Nějak nefandím filmům z války a podobným tématům se raději vyhnu , ale pokud to je podle skutečného příběhu , tak se nechám zlákat . Málo výrazná Nicole tomu ubrala hvězdu , nicméně Colin by to zahrál za oba . Utrpení v táboře bylo neskutečné a o to silnější byl ten závěr toho smíření . Jelikož ,,, moje hodnocení skoro nikdo nečte ,,, tak to zkrátím . Byl to výborný film a asi jej shlédnu za čas znovu , aby si člověk srovnal hodnoty v životě . TAK TĚŽKÉ JE ODPUSTIT !! KLOBOUK DOLŮ !! ()

JoeSO

Tak tenhle film byl jeden z těch, které opravdu vezmou za srdce. Ožívající téma z války a setkání dvou účastníků z obou stran barikády, to bude prostě něco, co mě vždy přitáhne. Herecké výkony, i celý film prostě stál za shlédnutí. Ale na 5 hvězd to nebylo. ()

evca_007

Tenhle film naprosto čerpá z příběhu. Velmi silné téma, co zapůsobí. Osobně mi přijde, že natočení mohlo být o něco lepší a dalo by se z toho vytěžit i více. Proto "jen" 3 hvězdy. ()

BoKo_CzT

Dôkaz, že aj otrepaná téma druhej svetovej vojny ešte môže ponúknuť niečo viac, než len tématické stereotypy. Musím trochu kontrovať Radkovi99 - ešteže to nespracoval niektorý americký režisér. Boli sme tak ušetrený čierno-bieleho heroického pohľadu a glorifikačných žánrových klišé. A pri nižšom rozpočte dostal obsah možnosť zvíťaziť nad formou. ()

arram

Každý si zaslouží svůj konec a Colin Firth hledá právě ten svůj. Film o lidském utrpení i o tom, jak zážitky z války dokážou zničit lidský život. ()

kaukola78

Pri shlédnutí tohoto filmu jsem si nemohl nevzpomenout na film Dluh od Johna Maddena z roku 2010,ač se jedná o úplně jiný příběh než je tento.U obou filmů jde ale o pomstu, ktera graduje silně,nesmlouvavě a je opravdovým filmovým zážitkem.Opravdu se divím,že jak film Dluh tak i tento film mají jen 70.procent hodnocení. ()

Raffer

Příběh jako takový ideální pro natočení filmu, který by lehce mohl atakovat hranice maxima. Výběr herců také skvělý, i když Kidman na mne vždy působí trošku uměle. Ovšem Firth i Sanada byli zasazení velice vhodně. Bohužel však režisér příběh pouze odvyprávěl a pokud by nebyla závěrečná citlivá scéna, která mne upřímně dojala, zřejmě bych to viděl tak na 40 procentech. Takto tomu dávam o 10 více. Je to škoda, film by si zasloužil mnohem mrazivější atmosféru. Film mne však chytnul až v posledních 20 minutách a to je prostě málo. Málo z toho, co by bývalo z tohohle tématu mohlo být. ()

bonovox

Netradičná vojnová dráma o pomste a zároveň odpustení. Silne podaná téma o zverstvách, ktoré sú schopní ľudia pod tlakom okolností vykonávať. ()

Saxos

Co mě zaujalo: bohužel jen téma skutečného příběhu. Bez zájmu: zpracování, hudba, herci, přehnaně melodramatické, nezáživné tempo. ()

zigy

3,4.....nahoru to táhne drsné válečné drama ala Kwai River...dolů zase absolutně nevěrohodné zakončení ve stylu majora Terazkyho (čo bolo, to bolo...), nicméně jsem si vědom toho, že to bylo inspirováno skutečným příběhem, ok. Většina filmu se točí kolem mučení, to by nemuselo všem vyhovovat, tak bacha. Romantika obsažena jen velmi, velmi málo. Firth podává docela slušný výkon, i když je mi jako herec z duše nesympatický. ()

Gregor_Samsa

Tak nějak co byste čekali - přístupný, profesionálně zdatný, zajímavý, ze škatulky dobří herci-dobrý film. Místy to má atmosféru a na závěr smíření, prostě od všeho tak akorát... v paměti navždy ale nezůzstane. [2015-02 Home sweet home] ()

Tomas_PO

Desivý, reálny príbeh o japonskom zajatí. Tvorcom sa však u mňa emóciu vyvolať nepodarilo, zrejme kvôli až príliš kontemplatívnemu, či poetickému poňatiu. Byť to viac Hollywood, tak je to trhák. Veľmi nesúrodo na mňa pôsobilo prepájanie tém železnice - vojna - mučenie - návrat - žena - kolega. ()

Kozlowski8

Silný příběh člověka, který zažil hrůzy války v jejich nejhorší podobě a doslova na vlastní kůži a ani po mnoha letech se nemůže zbavit traumat z těchto prožitků. Hlavním motivem filmu je ale otázka zloby, pomsty a nakonec odpuštění a usmíření. Přítomnost dvojice skvělých herců (a téma příběhu) slibovala výborný zážitek, avšak významější prostor k hereckému projevu měl pouze Colin Firth a pojal svoji úlohu přesně jak měl a v podstatě minimalisticky - jako zádumčivý, ustaraný, chladný muž. Nicole Kidman spíš jen hezky přihrávala. Ke škodě věci, cesta příběhem k zásadnímu vyústění a naplnění jeho hlavní podstaty byla docela upachtěná, upracovaná, bez jiskry a nápadu. A dlouhá. Od chvíle, kdy přišel zlom v podobě zjištění našeho hrdiny, že člověk, který mu tolik ubližoval, je stále naživu, dostal příběh ty správné grády (hlavně emotivní) a dospěl do neobyčejně silného závěru. Jsem přesvědčen, že z námětu šlo vytěžit víc. Moje hodnocení je na hraně tří a čtyř hvězdiček. 65 %. ()

babka

Co způsobilo, že to nefungovalo? Urputná snaha scénáristů a režiséra vytvořit drama. Přitom bohužel od prvého okamžiku bylo jasné, jaký si tvůrce určil azimut : je potřeba vše umocnit. Lomax ( Firth) je roztržitý podivín, ale trochu moc na člověka, který následně ve vypjatých scénách, kdy jde o život, vystupuje velice racionálně. Kidmanová (Patti) je rušivě barbínovsky krásná. Mučení a bití holí je násobné, aby divák uvěřil, což není potřeba, neb není na světě větší bestie, než člověk. Po chvilkové známosti ve vlaku vzplane životní láska. Následuje běh zamilovaného páru po pláži v dešti a větru, kterážto scéna mně vytočila i tudíž jsem se stala ostražitou a nechtěně hnidy hledala a bohužel nacházela. Nicole Kidmanová působila v manželství jako právě příchozí milý návštěvník, který nepřekáží. Sídlo novomanželů, kde se vytvářelo ono pouto lásky, bylo neosobní jako nádražní hotel. Mladý Lomax a jeho přátelé vypadali mezi ostatními zajatci i po delší době strávené v zajetí velice dobře vyživovaní a zřejmě i pitný režim dodržující atd. Bohužel atd.. Jednoduše neuvěřím, že křehký lidský organismus vydrží tolik ran holí. Aby se zdůraznilo děsivé mučení, vše se dělo násobně a zbytečně. Garry Phlllips se snažil seč mohl a tak nádherné záběry kamery přidaly k původně zamýšleným 2 hvězdám třetí. A Stellan Skarsgard (Finlay). Jedna z mála opravdu působivých scén je právě rozhovor Patti a Finlayho. Že by Stellan přenesl svojí hereckou auru i na Barbie? Dosti lání. Škoda. Pro příště - méně je někdy více. ()